Vampir İmparatorluğu (2010)
Bilinmeyen bir veba, dünya nüfusunu vampirlere dönüştürür. Vebadan kurtulan az sayıda insan ise tutsak edilir ve kanları için kullanılırlar. Ancak kan rezervlerinin tükenme noktasına gelmesiyle vampirler kendi türlerinden beslenmeye başlarlar.
Directors:
Michael Spierig, Peter Spierig.
Writers:
Michael Spierig, Peter Spierig.
Ethan Hawke Edward Dalton |
|
Sam Neill Charles Bromley |
|
Willem Dafoe Lionel 'Elvis' Cormac |
|
Claudia Karvan Audrey Bennett |
|
Isabel Lucas Alison Bromley |
|
Vince Colosimo Christopher Caruso |
|
Jay Laga'aia Senator Turner |
|
Michael Dorman Frankie Dalton |
|
Harriet Minto-Day Lisa Barrett |
|
Tiffany Lamb News Reader |
|
Mungo McKay Colin Briggs |
|
Emma Randall Ellie Landon |
|
Charlotte Wilson Joy Watkins |
|
Christopher Kirby Jarvis Bayom |
|
Troy MacKinder Officer Hobbs |
|
Robyn Moore Forensic Investigator Simms |
|
Damien Garvey Senator Westlake |
|
Paul Sonkkila General Williams |
|
Ben Siemer Police Officer |
|
Renai Caruso Coffee Shop Attendant |
|
Amanda Buchanan Nurse |
|
Joel Spreadborough Vampire Subject |
|
Candice Storey Onlooker |
|
Sahaj Dumpleton Homeless Vampire |
|
Gabriella Di Labio Businesswoman |
|
Kirsten Cameron Subway Commuter |
|
Lisa Cunningham Nurse |
|
Michelle Atkinson Mother |
|
Anne Bennetts Onlooker |
|
Kellie Vella Subsider in Garage |
|
Victoria Williams Vampire School Kid |
|
Zoe White Vampire School Kid |
|
Aolani Roy Vampire School Kid |
|
Callum McLean Vampire School Kid |
|
Jarrad Pon Vampire School Kid |
|
Kevin Zwierzchaczewski Lab Technician |
|
David Vallon Janitor |
|
Brooke Chamberlain Isobel (uncredited) |
|
Alex Revan Rygar (uncredited) |
|
Todd Levi Commissioner Turnbull |
Crew | Richard Taylor | Makeup Effects |
Editing | Richard Francis-Bruce | Additional Editor |
Production | Peter Block | Executive Producer |
Production | Jason Constantine | Executive Producer |
Art | George Liddle | Production Design |
Costume & Make-Up | George Liddle | Costume Design |
Production | Nikki Barrett | Casting |
Production | Bryan Furst | Producer |
Production | Sean Furst | Producer |
Sound | Christopher Gordon | Original Music Composer |
Writing | Michael Spierig | Screenplay |
Directing | Michael Spierig | Director |
Writing | Peter Spierig | Screenplay |
Directing | Peter Spierig | Director |
Visual Effects | Peter Spierig | 3D Animator |
Visual Effects | Steven Boyle | Creature Design |
Crew | Steven Boyle | Makeup Effects |
Costume & Make-Up | Steven Boyle | Makeup Effects Designer |
Costume & Make-Up | Adam Head | Prosthetics |
Camera | Ben Nott | Director of Photography |
Visual Effects | Clint Ingram | Special Effects Supervisor |
Sound | Phil Heywood | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Carla Vicenzino | Makeup & Hair |
Sound | Wayne Pashley | Sound Designer |
Sound | Wayne Pashley | Supervising Sound Editor |
Editing | Matt Villa | Editor |
Sound | Sonal Joshi | Supervising Dialogue Editor |
Production | Todd Fellman | Producer |
Art | Matthew Putland | Set Decoration |
Crew | Troy MacKinder | Dialect Coach |
Crew | Troy MacKinder | Dialogue Coach |
Production | Stuart Wood | Line Producer |
Sound | Bruce Emery | Dolby Consultant |
Production | Ben Parkinson | Casting |
Production | Ben Parkinson | Extras Casting |
Art | Eugene Intas | Art Direction |
Sound | John Simpson | Foley Artist |
Directing | Brett Popplewell | Second Unit First Assistant Director |
Art | Bill Booth | Art Direction |
Costume & Make-Up | Kym Sainsbury | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Kym Sainsbury | Hair Department Head |
Art | Tricia McInally | Art Department Coordinator |
Art | Klaus Kastberg | Set Designer |
Art | Jacinta Leong | Set Designer |
Art | Lenny Holmdahl | Property Master |
Art | Paula Whiteway | Set Designer |
Sound | Nick Breslin | Sound Designer |
Sound | Damian Candusso | Sound Designer |
Sound | Derryn Pasquill | Dialogue Editor |
Sound | Libby Villa | Dialogue Editor |
Sound | Jenny T. Ward | Dialogue Editor |
Sound | Craig Walmsley | Sound Recordist |
Visual Effects | Chad Malbon | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Rangi Sutton | Visual Effects Supervisor |
Camera | Ben Rothstein | Still Photographer |
Camera | Steve Unwin | Still Photographer |
Camera | Greg Gilbert | Camera Operator |
Camera | Jason Ewart | Steadicam Operator |
Production | Tony Clarke | Location Manager |
Directing | Jackie Sullivan | Script Supervisor |
Camera | Matthew Floyd | Second Assistant "B" Camera |
Crew | Randy Vellacott | Compositor |
Camera | Luke Nixon | First Assistant Camera |
Camera | Ian 'Thistle' Thorburn | Second Unit Director of Photography |
Directing | Ian 'Thistle' Thorburn | Second Unit Director |
Lighting | Stephen Head | Best Boy Electric |
Costume & Make-Up | Troy Follington | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Samantha Lyttle | Makeup Artist |
Crew | Samantha Lyttle | Makeup Effects |
Costume & Make-Up | Samantha Lyttle | Special Effects Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Darin Rose | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Tess Natoli | Makeup & Hair |
Crew | Frances Richardson | Makeup Effects |
Production | Basia Plachecki | Production Manager |
Crew | Matthew Ozerski | Visual Effects Editor |
Crew | Chris Anderson | Stunt Coordinator |
Camera | Ricky Schamburg | Additional Camera |
Lighting | Mick O'Brien | Gaffer |
Lighting | Jason Waide | Rigging Gaffer |
Production | Sophie Siomos | Production Accountant |
Camera | Damien King | Grip |
Visual Effects | Loren Robinson | Digital Compositor |
Art | Jodie Whetter | Set Dresser |
Art | Jodie Whetter | Set Buyer |
Editing | Justin Tran | Digital Intermediate |
Sound | Martin Oswin | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Simon Joseph | Makeup & Hair |
Crew | David Edwards | Compositor |
Art | Graeme Callander | Storyboard Artist |
Costume & Make-Up | Antony McMullen | Prosthetics |
Crew | Jeff Gribble | Armorer |
Art | Phil Shearer | Conceptual Design |
Production | Sheila Lind | Production Coordinator |
Editing | Adrian Hauser | Digital Intermediate Colorist |
Directing | Nick McKinnon | Second Assistant Director |
Directing | Jamie Leslie | First Assistant Director |
Crew | Naomi Anderlini | Compositor |
Art | Naomi Anderlini | Title Designer |
Art | Noel McCartney | Construction Foreman |
Camera | Billy Harmer | Grip |
Art | Wayne Diskin | Standby Carpenter |
Costume & Make-Up | Karen Kelly | Wig Designer |
Camera | Grant Nielsen | Key Grip |
Lighting | Mark Bills | Lighting Technician |
Visual Effects | Andrew Smith | Rotoscoping Artist |
Directing | Rachael O'Brien | Second Assistant Director |
Art | Gillian Butler | Set Dresser |
Camera | Daniel Clark | Focus Puller |
Costume & Make-Up | Cristina Patterson | Contact Lens Painter |
Art | Andrew Gardiner | Construction Manager |
Art | George Kabot | Graphic Designer |
Camera | Marcus Ballantine | Grip |
Production | Bud Hopes | Extras Casting |
Costume & Make-Up | Bill Hunt | Prosthetics Sculptor |
Costume & Make-Up | Don Brooker | Prosthetics Sculptor |
Costume & Make-Up | Gary Hunt | Prosthetics Sculptor |
Costume & Make-Up | Jamie Beswarick | Prosthetics Sculptor |
Sound | Dan McMahon | Sound Assistant |
Production | Alex Fewster | Production Secretary |
Art | Daniel Cairns | Props |
Costume & Make-Up | Toby Barron | Prosthetics |
Camera | Tristan Davies | Second Assistant Camera |
Crew | Jeremy Piggott | Special Effects Technician |
Crew | Steve Rungwerth | Special Effects Technician |
Costume & Make-Up | Vivienne Boo Fox | Additional Hairstylist |
Visual Effects | Alicia Aguilera | Digital Compositor |
Production | Chris Brown | Producer |
Sound | Jason Hancock | Foley Recordist |
Production | Rebecca Howcroft | Assistant Accountant |
Art | Simon Gill | Assistant Set Dresser |
Editing | Stuart Monksfield | Project Manager |
Visual Effects | Blake Muir | Rotoscoping Artist |
Visual Effects | Daniel Phillis | Animation |
Visual Effects | Kirsty Martin | Visual Effects Coordinator |
Editing | Justin McDonald | Colorist |
Visual Effects | Demis Lyall-Wilson | Digital Compositor |
Lighting | Peter Critchley | Assistant Electrician |
Camera | Michael Carl Smith | Grip |
Lighting | Scott Hamilton | Lighting Technician |
Crew | Luke Hughes | Carpenter |
Costume & Make-Up | Vince Holland | Prosthetics |
Directing | Sarah Jane Walsh | Third Assistant Director |
Costume & Make-Up | Stephanie Amantea | Wardrobe Assistant |
Costume & Make-Up | Martin Heusel | Wardrobe Coordinator |
Sound | Rich Macar | ADR Recordist |
Camera | Chris Healy | Additional First Assistant Camera |
Lighting | Darryl Dempsey | Assistant Electrician |
Lighting | Nathan Walton | Assistant Electrician |
Camera | Michael Rich | Dolly Grip |
Camera | Trent Williamson | Dolly Grip |
Camera | Ivan Valjan | Grip |
Lighting | Tim Buckland | Lighting Technician |
Camera | Steven Magrath | Second Assistant "A" Camera |
Crew | Polly Pierce | Video Assist Operator |
Crew | Mick Harkin | Compositor |
Crew | Daniel Loui | Compositor |
Crew | Tahl Niran | Compositor |
Visual Effects | D.J. Nicke | Lead Animator |
Visual Effects | Jonathan Taranto | Matte Painter |
Visual Effects | Max Robinson | Rotoscoping Artist |
Visual Effects | James Rogers | Senior Visual Effects Supervisor |
Crew | Daniel Mons | Systems Administrators & Support |
Crew | Andrew Goodall | Special Effects Technician |
Crew | Murray Philip | Special Effects Technician |
Crew | Greg Tuckwell | Special Effects Technician |
Crew | Phill Rylance | Special Effects Technician |
Crew | Rick Jarvis | Carpenter |
Crew | Innes Stenhouse | Carpenter |
Art | Johann Kwiatkowski | Graphic Designer |
Art | Adam Mawby | Greensman |
Art | Ben Fraser | Painter |
Crew | Gary Cameron | Propmaker |
Art | Phoebe McMahon | Assistant Set Decoration |
Art | Carlin Bull | Standby Painter |
Editing | John Lee | Digital Intermediate |
Editing | Heather Galvin | Online Editor |
Production | Rita Siomos | First Assistant Accountant |
Production | Angela Barac | Assistant Production Coordinator |