Lara Croft Tomb Raider: Yaşamın Kaynağı

Lara Croft Tomb Raider: Yaşamın Kaynağı (2003)

AksiyonMaceraFantastikGerilim

Lara Croft'un serüvenleri Speed yönetmeni Jan De Bont'un yönetimiyle hızını arttırarak devam ediyor. Güzel kahramanımız değerli bir malın peşi sıra, dünyanın en ücra köşelerine doğru bir yolculuğa çıkıyor. Yunanistan, Hong Kong, Çin gibi dünya merkezlerinden; Kenya ve Tanzanya gibi dünyanın uzak diyarlarına koşturuyor. Önceki bölümden çok daha karanlık ve seksi olduğu söylenen devam filminde; motorsiklet, at gibi geleneksel aksiyon araçlarının yanı sıra bol bol da Jet Ski yapıyor.Mücadele edeceği kötü adamlardan birisi ise Çin'in ünlü suç şebekelerinden birinin yöneticiliğini üstlenen Chen Lo.Devam filmi, kahramanı Croft'a zorlu ve bitmeyen bir macera sunarken, izleyicilere de aksiyonu bol, doyurucu bir Tomb Raider macerası sunacak.

Director: Jan de Bont
Writer: Dean Georgaris

Release Date: 2003-07-21
Status: Released
Run time: 117 min / 1:57
Budget: $95,000,000
Revenue: $160,099,222
Production Companies : Paramount, Mutual Film Company, BBC, Lawrence Gordon Productions, Eidos Interactive, Toho-Towa, October Pictures
Production Countries: United States of America, Germany, Japan, United Kingdom

IMDB


Casts

Angelina Jolie
Lara Croft
Gerard Butler
Terry Sheridan
Ciarán Hinds
Jonathan Reiss
Chris Barrie
Hillary
Noah Taylor
Bryce
Djimon Hounsou
Kosa
Til Schweiger
Sean
Simon Yam
Chen Lo
Terence Yin
Xien
Daniel Caltagirone
Nicholas Petraki
Fabiano Martell
Jimmy Petraki
Jonny Coyne
Gus Petraki
Robert Cavanah
MI6 Agent Stevens
Ronan Vibert
MI6 Agent Calloway
Lenny Juma
Village Leader
Raymond Ofula
Village Leader
Hezron Ajuala
Village Leader
Alfred Kalipso
Tribesman
Vincent Mbaya
Tribesman
Ace Yonamine
Shay Ling Giant
Robert Atiko
Armin Kal
Shirley Chantrell
Shu Mei
Sang Lui
Shay Ling Messenger
Richard Ridings
Mr. Monza
Elizabeth Seal
Buyer
Hajaz Akram
Buyer
Daryl Kwan
Buyer
Richard Ng
Buyer
David Karshaw
Buyer
Marem Hassler
Air Stewardess
Kate Loustau
Air Stewardess
Ralf Beck
Sean's Man
Tom Wu
Sean's Man
Gerald Kyd
Sean's Man
Mark Sung
Taipei Father
Loan Tran
Taipei Mother
Charlotte Nguyen
Taipei Girl
Vincent Poon
Taipei Boy
Tom Yang
Reiss' Guard
Jamie Hayden
Reiss' Guard
Khan Bonfils
Reiss' Guard
Jose Cuenco Jr.
Reiss' Guard
Andrew Joshi
Reiss' Guard
Mark Hampton
Reiss' Guard
Michael Wagg
Lead Tech
Martin Glyn Murray
Submarine Medic
Graham McTavish
Submarine Captain

Crew

Sound Alan Silvestri Original Music Composer
Editing Michael Kahn Editor
Production Philip Lee Line Producer
Production Lawrence Gordon Producer
Production John Hubbard Casting
Writing Steven E. de Souza Story
Production Lloyd Levin Producer
Directing Jan de Bont Director
Production Daniel Hubbard Casting
Camera David Tattersall Director of Photography
Crew David Tattersall Cinematography
Writing James V. Hart Story
Sound Steve Boeddeker Supervising Sound Editor
Costume & Make-Up Lindy Hemming Costume Design
Art John Fenner Art Direction
Art Dennis Bosher Art Direction
Production Tim Lewis Unit Manager
Art Chris Clarke Props
Art Kirk M. Petruccelli Production Design
Art Sonja Klaus Set Decoration
Writing Dean Georgaris Screenplay
Art Frank Walsh Art Direction
Production Louis A. Stroller Co-Producer
Directing Amy Gilliam Assistant Director
Costume & Make-Up Colin Jamison Hairstylist
Costume & Make-Up Lisa Tomblin Hairstylist
Production Chen On Chu Production Manager
Directing Simon Crane Second Unit Director
Art Paul Kirby Art Direction
Art Neal Callow Draughtsman
Production Jeremy Heath-Smith Executive Producer
Art Silver Cheung Art Direction
Directing Matthew Tang First Assistant Director
Directing Bob Nyanja Third Assistant Director
Costume & Make-Up Janeen Schreyer Makeup Designer
Directing Tony Rimwah Third Assistant Director
Art Ravi Bansal Conceptual Illustrator
Directing Dimitris Birbilis Second Assistant Director
Production Peter Heslop Unit Production Manager
Art Anthony Caron-Delion Assistant Art Director
Art Guy Bradley Draughtsman
Directing Thomas Chow First Assistant Director
Production Chris Brock Production Manager
Production Jeremy Johns Production Manager
Production Johnny Wang Production Supervisor
Costume & Make-Up Belinda Parish Makeup Artist
Production Shelly Clippard Associate Producer
Art Neil Morrill Sculptor
Costume & Make-Up Frances Hannon Makeup Department Head
Production Holly Goline Associate Producer
Art Dominic Ackland-Snow Supervising Carpenter
Production Erica Bensly Production Manager
Costume & Make-Up Suzanne Belcher Assistant Makeup Artist
Art John C. Hill Art Direction
Production Jenny Panoutsopoulos Production Manager
Crew Jo McLaren Stunts
Directing Cliff Lanning First Assistant Director
Directing Terry Madden First Assistant Director
Costume & Make-Up Jan Jamison Hairstylist
Directing Toby Hefferman Second Assistant Director
Art Andrew David Clark Graphic Designer
Production Jacob Peratrovich Assistant Unit Manager
Directing Rob Burgess Third Assistant Director
Directing Martin Krauka Second Second Assistant Director
Costume & Make-Up Belinda Hodson Makeup Artist
Art Adam Brockbank Conceptual Illustrator
Costume & Make-Up Richard Glass Contact Lens Technician
Directing Matthew Sharp Second Assistant Director
Costume & Make-Up Jemma Scott-Knox-Gore Contact Lens Technician
Costume & Make-Up Tracey Lee Makeup Artist
Directing Pierros Andrakakos Second Second Assistant Director
Costume & Make-Up Darlene Forrester Hairdresser
Crew John Slattery Compositor
Directing Terence Madden Third Assistant Director
Art Mike Britton Assistant Set Decoration
Art Rob Bliss Conceptual Illustrator
Directing Iain Lawrence Assistant Director
Directing Ben Lanning Third Assistant Director
Art Rob Bean Sculptor
Art Christopher Arnold Set Dresser
Art Christopher Arnold Props
Costume & Make-Up Shaunna Harrison Makeup Artist
Production Pawel Araskiewicz Production Assistant
Production Terry Bamber Production Manager
Production Cindy Rodkin Production Supervisor
Crew Michael Solinger Post Production Supervisor
Directing Josephine Chan Second Assistant Director
Directing Wai Pun Chan Second Assistant Director
Directing Barbara Efthymiou Harris Third Assistant Director
Directing Okongo Mbanda Third Assistant Director
Directing Sin Ka-Leung Second Second Assistant Director
Art Andrew Barnden Storyboard Artist
Art Mark Buck Other
Art Paul Carling Conceptual Illustrator
Art Mick Chubbock Other

Similar Movies