Kitap Hırsızı (2013)
Liesel Meminger’in, İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanya’da henüz dokuz yaşındayken bir ailenin manevi kızı olur. Çok sevdiği ailesi ve evlerinde kalan sığınmacı Max sayesinde okumayı öğrenen ve çok seven Liesel kitaplarla derin bir bağ kurar. Max ve cesur Liesel için çevrelerinde dünyada yaşanan tüm kötülüklerden uzaklaşmanın tek yolu, kitapların ve kelimelerin ikisine sunduğu hayal dünyasıdır. Fakat bodrum katında saklanan Yahudi Max, sürekli diken üstündedir…
Director: Brian Percival
Geoffrey Rush Hans Hubermann |
|
Sophie Nélisse Liesel Meminger |
|
Emily Watson Rosa Hubermann |
|
Nico Liersch Rudy Steiner |
|
Ben Schnetzer Max Vandenburg |
|
Heike Makatsch Liesel's mother |
|
Barbara Auer Ilsa Hermann |
|
Roger Allam Narrator / Death (voice) |
|
Rainer Bock Bürgermeister Hermann |
|
Gotthard Lange Grave Digger |
|
Rainer Reiners Priest |
|
Kirsten Block Frau Heinrich |
|
Julian Lehmann Liesel's Brother |
|
Ludger Bökelmann Football Urchin |
|
Paul Schaefer Football Urchin |
|
Nozomi Linus Kaisar Fat Faced Goalie |
|
Oliver Stokowski Alex Steiner |
|
Robert Beyer Jewish Accountant |
|
Hildegard Schroedter Frau Becker |
|
Levin Liam Franz Deutscher |
|
Sandra Nedeleff Max's Mother |
|
Rafael Gareisen Walter, Nazi Soldier |
|
Carl Heinz Choynski Jürgen the Groundsman |
|
Mike Maas Rolf Fischer |
|
Sebastian Hülk Gestapo Agent |
|
Matthias Matschke Wolfgang |
|
Beata Lehmann Woman with Champagne |
|
Laina Schwarz Neighbor |
|
Marie Burchard Neighbor |
|
Georg Tryphon Neighbor |
|
Joachim Paul Assböck Officer |
|
Martin Ontrop Herr Lehmann |
|
Jan Andres Fellow Conscript |
|
Stephanie Stremler Post Woman |
|
Carina Wiese Barbara Steiner |
Sound | John Williams | Original Music Composer |
Editing | John Wilson | Editor |
Sound | Manfred Banach | Production Sound Mixer |
Production | Simone Bär | Casting |
Production | Karen Rosenfelt | Producer |
Camera | Florian Ballhaus | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Anna B. Sheppard | Costume Design |
Production | Redmond Morris | Executive Producer |
Crew | Antje Rau | Stunt Coordinator |
Crew | Barbara Berkery | Dialect Coach |
Art | Katja Fischer | Set Designer |
Art | Axel Kahnt | Property Master |
Art | Helko Klünder | Standby Carpenter |
Crew | Klaus Mielich | Special Effects Coordinator |
Sound | Glenn Freemantle | Sound Designer |
Sound | Glenn Freemantle | Supervising Sound Editor |
Sound | Gillian Dodders | Dialogue Editor |
Sound | Ben Barker | Sound Effects Editor |
Sound | Peter Burgis | Foley Artist |
Sound | Ramiro Belgardt | Music Editor |
Art | Bill Crutcher | Supervising Art Director |
Art | Anja Müller | Art Direction |
Sound | R.J. Kizer | Dialogue Editor |
Production | Kate Dowd | Casting |
Sound | Peter Gleaves | ADR Recordist |
Writing | Michael Petroni | Writer |
Camera | Camilo Sottolichio | Grip |
Production | Michael Herbell | Location Manager |
Production | Philipp Klausing | Unit Production Manager |
Directing | Brian Percival | Director |
Production | Ken Blancato | Producer |
Directing | Elizabeth West | Script Supervisor |
Art | Mark Rosinski | Set Decoration |
Art | Simon Elliott | Production Design |
Costume & Make-Up | Maja Meschede | Assistant Costume Designer |
Writing | Markus Zusak | Novel |
Art | Jens Löckmann | Art Direction |
Costume & Make-Up | Brigitte Friedländer-Rodriguez | Costume Supervisor |
Visual Effects | Kerstin Kensy | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Theresa Anna Luther | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Pamela Grujic | Makeup Department Head |
Art | Michael Fissneider | Set Designer |
Art | Esther Schreiner | Assistant Art Director |
Sound | Niv Adiri | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Danny Freemantle | Sound Effects Editor |
Sound | Glen Gathard | Foley Recordist |
Sound | Peter Hanson | Foley Editor |
Sound | Eilam Hoffman | Sound Effects Editor |
Sound | Helen McGovern | Boom Operator |
Sound | Andy Nelson | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Dirk Schäfer | Boom Operator |
Visual Effects | Florian Gellinger | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Jonathan Weber | Visual Effects Supervisor |
Camera | Florian Emmerich | "A" Camera Operator |
Camera | Nicolay Gutscher | "B" Camera Operator |
Costume & Make-Up | Markus Ernst | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Natascha Gotowtschikow | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Sonja Greif | Set Costumer |
Crew | Andreas Grasshoff | Transportation Captain |
Crew | Jeanette Haley | Post Production Supervisor |
Production | Alexandra Montag | Casting Assistant |
Sound | Emilie O'Connor | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Alex Rouse | Wigmaker |
Camera | Adam Dale | Helicopter Camera |
Camera | Adam Dale | Aerial Director of Photography |
Crew | James Gemmill | Scenic Artist |
Crew | Russell Oxley | Scenic Artist |
Sound | Nina Hartstone | Supervising ADR Editor |
Sound | Nina Hartstone | Supervising Dialogue Editor |
Sound | Paul Apted | Dialogue Editor |
Camera | Jules Heath | Still Photographer |
Lighting | Janosch Voss | Gaffer |
Lighting | Thorsten Kosselek | Best Boy Electric |
Editing | Jaime Leonard | Digital Intermediate Editor |
Crew | Elspeth Brodie | Dialect Coach |
Crew | Stacy Mann | Unit Publicist |
Art | Bülent Akgün | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Rachael Speke | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Rachael Speke | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Daryl Bristow | Wardrobe Supervisor |
Art | Nane Cornelius | Set Decoration Buyer |
Sound | Ryan Cole | Sound Recordist |
Costume & Make-Up | Emma Rees | Costumer |
Editing | Kim Honeyman | Digital Intermediate |
Editing | Paul Ensby | Digital Intermediate Colorist |
Editing | Sascha Dhillon | Associate Editor |
Art | Björn Holzhausen | Assistant Property Master |
Visual Effects | Uli Nefzer | Special Effects Supervisor |
Production | Clare Harlow | Casting Assistant |
Art | Iris Paschedag | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Fae Hammond | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Fae Hammond | Makeup Designer |
Sound | Bernhard Köpke | ADR Recordist |
Costume & Make-Up | Chris Lyons | Special Effects Makeup Artist |
Art | Raymond Boy | Storyboard Artist |
Art | Matt Curtis | Main Title Designer |
Sound | Nick Freemantle | Assistant Sound Editor |
Visual Effects | Alexander Schumann | 3D Artist |
Editing | Matt Adams | Digital Intermediate |
Lighting | Mathias Beier | Rigging Gaffer |
Crew | Lucia Foster Found | Aerial Coordinator |
Sound | Mike Tehrani | ADR Recordist |
Camera | Jan Grunwald | Second Assistant "B" Camera |
Sound | Dominik Avenwedde | ADR Recordist |
Costume & Make-Up | Nathaniel De'Lineadeus | Special Effects Makeup Artist |
Art | Dominik Reindl | Set Painter |
Costume & Make-Up | Marika Knappe | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Nannette Schwarz | Costumer |
Lighting | Hinrich Peters | Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Jenny Dechene | Tailor |
Costume & Make-Up | Gabriele Klinke | Tailor |
Directing | Tom Rye | Second Assistant Director |
Camera | Dan Carling | Digital Imaging Technician |
Camera | Peter Byrne | First Assistant "A" Camera |
Crew | Natalie Meffert | Compositor |
Visual Effects | Andreas Bundenthal | Visual Effects Technical Director |
Crew | Andreas Schiller | Special Effects Technician |
Crew | Rene Barthel | Special Effects Technician |
Camera | Karim Rahmani | First Assistant "B" Camera |
Camera | Jaroslav Spana | Grip |
Production | Anna Klausing | Production Secretary |
Directing | Ralph Eisenmann | First Assistant Director |
Art | Martin Berg | Art Department Assistant |
Costume & Make-Up | Julia Schädle | Costumer |
Art | Uwe Schaer | Construction Manager |
Camera | Benjamin Anton | Best Boy Grip |
Art | Jan Dieckmann | Textile Artist |
Production | Patrick Winkler | Extras Casting Assistant |
Directing | Phil Booth | First Assistant Director |
Camera | Arne Müller | Grip |
Art | Lisa McDiarmid | Standby Art Director |
Visual Effects | Andreas Giesen | Visual Effects Technical Director |
Sound | André Stiebe | ADR Recordist |
Production | Benedikt Bothe | Unit Manager |
Art | Laura Bach | Draughtsman |
Camera | Maximilian Link | Digital Imaging Technician |
Crew | Markus Frank | Compositor |
Art | Eva-Maria Müller | Painter |
Visual Effects | Bernhard Esperester | 3D Artist |
Directing | Lisa Hauss | Second Second Assistant Director |
Camera | Abigail Catto | Second Assistant "A" Camera |
Lighting | Maximilian Linus Dreusch | Electrician |
Crew | Bárbara Morelos-Zaragoza | Translator |
Costume & Make-Up | Susanne Kasper | Makeup Artist |
Art | Johannes Maria Laboga | Art Department Assistant |
Art | Tonja Schürmann | Assistant Set Decoration |
Art | Sandra Wortmann | Set Dresser |
Camera | Vicky Heienbrok | Camera Trainee |
Lighting | Sebastian Lindner | Electrician |
Lighting | Thijs Wagelaar | Electrician |
Lighting | Stephan Große | Electrician |
Camera | Florian Prinz | Key Grip |
Costume & Make-Up | Dorothée Bach | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Nana Seemann | Costumer |
Costume & Make-Up | Angelika Kauz | Tailor |
Art | Gillian Wood | Textile Artist |
Production | Christin Geigemüller | Extras Casting Assistant |
Editing | Jeffery L. Parks | Online Editor |
Sound | Lora Tucci | ADR Recordist |
Sound | Alessandro Mongardini | ADR Recordist |
Visual Effects | Björn Kähler | 3D Artist |
Crew | Konstantin Borchert | Compositor |
Crew | Christoph Hasche | Compositor |
Crew | Petter Idestroem | Compositor |
Crew | Julia Kietzmann | Compositor |
Crew | Jan Piccart | Compositor |
Crew | Thorsten Scholz | Compositor |
Crew | Lonni Wong | Compositor |
Visual Effects | Oliver Hohn | Compositing Lead |
Visual Effects | Rayk Schroeder | Compositing Lead |
Visual Effects | Andreas Wiget | Matte Painter |
Production | Geraint Jones | First Assistant Accountant |
Crew | Heiner Borger | Pilot |
Production | Bettina Brenner | Production Accountant |
Production | Katrin Eser | Production Assistant |
Production | Eral Kalender | Production Assistant |
Production | Jessie Kerry | Production Assistant |
Production | Sam Vester | Production Assistant |
Production | Fabienne Zaumseil | Production Assistant |
Production | Christina Syring | Production Coordinator |
Crew | Nils Brillat | Set Production Assistant |
Crew | Philipp Heintze | Set Production Assistant |
Crew | Moritz Kolf | Set Production Assistant |
Crew | Sebastian Luck | Set Production Assistant |
Crew | Carolina Ronzino | Set Production Assistant |