Amerikan Pastası (1999)
Kızlara nasıl yaklaşacaklarını bilmeyen 4 delikanlı, bu konularda daha tecrübeli dört genç kız ve pasta alır. Yılın en komik filmlerinden biri olmaya aday olan film aynı zamanda pastayı seks aracı olarak da kullanan ilk film.
Director:
Paul Weitz
Writer:
Adam Herz
Jason Biggs Jim Levenstein |
|
Chris Klein Chris 'Oz' Ostreicher |
|
Thomas Ian Nicholas Kevin Meyers |
|
Alyson Hannigan Michelle Flaherty |
|
Shannon Elizabeth Nadia |
|
Tara Reid Victoria 'Vicky' Lathum |
|
Eddie Kaye Thomas Paul Finch |
|
Seann William Scott Steve Stifler |
|
Eugene Levy Jim's Father |
|
Natasha Lyonne Jessica |
|
Mena Suvari Heather |
|
Jennifer Coolidge Stifler's Mom |
|
Chris Owen Chuck Sherman |
|
Eric Lively Albert |
|
Molly Cheek Jim's Mother |
|
Eli Marienthal Matt Stifler |
|
Tara Subkoff College Girl |
|
Lawrence Pressman Coach Marshall |
|
Clyde Kusatsu English Teacher |
|
Christina Milian Band Member |
|
Woody Schultz Party Guy |
|
Annika Hays Party Girl |
|
Eden Riegel Sarah, the Sophomore Chick |
|
Justin Isfeld Justin |
|
John Cho John |
|
Alexandra Adi Central Michigan University Girl |
|
Akuyoe Graham Vocal Jazz Teacher |
|
Veronica Lauren Vocal Jazz Girl |
|
Monica McSwain Vocal Jazz Girl |
|
Fletcher Sheridan Vocal Jazz Group |
|
Robyn Roth Vocal Jazz Group |
|
Jamar Cargo Vocal Jazz Group |
|
Sasha Barrese Courtney, the Random Cute Girl |
|
Linda Gehringer Vicky's Mom |
|
Ashton Dane Vicky's Dad |
|
Katie Lansdale Enthralled Girl |
|
Jay Rossi Sushi Customer |
|
James DeBello Enthusiastic Guy |
|
Travis Cody Aimer Computer Nerd |
|
Mark Hoppus Garage Band Member |
|
Tom DeLonge Garage Band Member |
|
Scott Raynor Garage Band Member |
|
Daniel Spink Guy with Monkey |
|
Clementine Ford Computer Girl |
|
Amber Phillips Computer Girl |
|
Casey Erklin Drinking Buddy |
|
Hilary Angelo Girl Holding Out |
|
Jasmine Stocken Bathroom Girl |
|
Jillian Bach Bathroom Girl |
|
David Kuhn Prom Band Singer |
|
Dan Coronel Lacrosse Referee |
|
Pete Pallad Lacrosse Referee |
|
J.D. Doyle Lacrosse Referee |
|
Lito Coronel Lacrosse Referee |
|
Markus Botnick Assistant Lacrosse Coach |
|
Robby Murakami Lacrosse Player |
|
Addison Krantz Lacrosse Player |
|
Alex Nies Lacrosse Player |
|
Roger Sewell Lacrosse Player |
|
Donald J. Collins Lacrosse Player |
|
Ryan Bates Lacrosse Player |
|
Joe Park Lacrosse Player |
|
Walter Toole Lacrosse Player |
|
Travis Petraglia Lacrosse Player |
|
Richard Schoenberg Lacrosse Player |
|
Amon Button Lacrosse Player |
|
Steven Hopkins Lacrosse Player |
|
Peter McPartlin Lacrosse Player |
|
Sean Elder Lacrosse Player |
|
Sean Whitacre Lacrosse Player |
|
Jon Mark Fabiano Lacrosse Player |
|
Ian Televik Lacrosse Player |
|
Joshua Mele Lacrosse Player |
|
Gian Caputo Lacrosse Player |
|
Garret Kellenberger Lacrosse Player |
|
Timothy Sovay Lacrosse Player |
|
Steven McAfoose Lacrosse Player |
|
Kevin Tidgewell Lacrosse Player |
|
Jesse Patterson Lacrosse Player |
|
Jeff Schwartz Lacrosse Player |
|
Chris Loudos Lacrosse Player |
|
Lyle Tomlinson Lacrosse Player |
|
Sami Atayan Lacrosse Player |
|
Kurt Zimmerman Lacrosse Player |
|
Tom Christian Lacrosse Player |
|
Dustan Beitey Lacrosse Player |
|
Chris McGnie Lacrosse Player |
|
Tri C. Nguyen Larcosse Player |
|
Kirk Lamitie Lacrosse Player |
|
Todd Samuel Parker Lacrosse Player |
|
Casey Affleck Tom Myers (uncredited) |
|
Chris Weitz Male Voice in Porn Film (voice) |
|
Crystal the Monkey Monkey with Garage Band (uncredited) |
|
Jim Henry Lacrosse Player (uncredited) |
|
Travis Barker Garage Band Member (uncredited) |
|
Jennifer Austin Friend (uncredited) |
|
Ingrid K. Behrens Female Voice in Porn Film (voice) (uncredited) |
|
Sheypan Draus Band Geek #1 (uncredited) |
|
Mark-Eugene Garcia Friend (uncredited) |
|
Carmi Greene Prom Guest (uncredited) |
|
Melissa Noble Prom Band Geek (uncredited) |
|
Jami Philbrick Guy with Headphones on in Lunch Line (uncredited) |
|
Marek Probosz Motel Owner (uncredited) |
|
Marilyn Staley T.V. Hostess (uncredited) |
Production | Chris Bender | Co-Producer |
Sound | Richard LeGrand Jr. | Supervising Sound Editor |
Editing | Priscilla Nedd-Friendly | Editor |
Production | Joseph Middleton | Casting |
Production | Michelle Morris | Casting Associate |
Production | Chris Weitz | Producer |
Directing | Paul Weitz | Director |
Sound | David Boulton | ADR Mixer |
Sound | Walter Spencer | Dialogue Editor |
Production | Chris Moore | Producer |
Production | J.B. Rogers | Associate Producer |
Directing | J.B. Rogers | First Assistant Director |
Writing | Adam Herz | Screenplay |
Production | Adam Herz | Co-Producer |
Production | Craig Perry | Producer |
Production | Warren Zide | Producer |
Sound | David Lawrence | Original Music Composer |
Sound | David Lawrence | Orchestrator |
Camera | Richard Crudo | Director of Photography |
Art | Paul Peters | Production Design |
Art | Paul Peters | Art Direction |
Art | Amy Wells | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Leesa Evans | Costume Design |
Lighting | Michael Baxter-Lax | Best Boy Electric |
Production | Louis G. Friedman | Unit Production Manager |
Production | Louis G. Friedman | Co-Producer |
Crew | Russell Towery | Stunt Coordinator |
Crew | Brandon Trost | Special Effects Assistant |
Sound | Cameron Hamza | Production Sound Mixer |
Crew | Scott Austin | Propmaker |
Crew | Jim Henry | Stunts |
Sound | Nerses Gezalyan | Sound Mixer |
Art | Michael Cutler | Swing |
Directing | Hal Olofsson | Second Assistant Director |
Sound | Bob McNabb | Dialogue Editor |
Crew | Glenn Cannon | Technical Supervisor |
Crew | Ron Trost | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Leslie A. Sebert | Assistant Makeup Artist |
Art | Josh Lusby | Set Designer |
Sound | Michael Garner | Boom Operator |
Sound | John T. Cucci | Foley Artist |
Directing | Annie Welles | Script Supervisor |
Crew | David Marder | Transportation Captain |
Sound | Gary S. Gerlich | Sound Designer |
Crew | Rachel Aberly | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Amy Jo Hoppenfeld | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Janet Sobel | Costume Supervisor |
Sound | Harry Cheney | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Liz Donovan | Wardrobe Assistant |
Art | Jay M. Hirsch | Construction Foreman |
Lighting | Curtis A. Andrews Jr. | Rigging Gaffer |
Art | Dave Newhouse | Greensman |
Sound | Charles Martin Inouye | Music Editor |
Art | Angela Stauffer | Art Department Coordinator |
Art | Michael Muscarella | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Voni Hinkle | Key Hair Stylist |
Production | Kathleen Keller | Production Coordinator |
Art | Lisette Thomas | Assistant Art Director |
Art | Patrick Lees | Leadman |
Art | John G. Campbell | Painter |
Art | Bill Williams | Standby Painter |
Camera | Brian S. Osmond | First Assistant Camera |
Camera | Bill Essling | Best Boy Grip |
Camera | Gerry O'Malley | Steadicam Operator |
Camera | Vivian Zink | Still Photographer |
Crew | Rashied Aljuwani | Craft Service |
Crew | Linda Brennan | Dialect Coach |
Crew | Richard Austin | Driver |
Crew | Mike Miller | Post Production Assistant |
Crew | Tricia Miles | Post Production Supervisor |
Crew | Joe Gonzalez | Production Intern |
Art | Chris Call | Property Master |
Crew | Michael Etheridge | Set Production Assistant |
Sound | Mike Day | Sound Recordist |
Crew | James 'Obee' Oberman | Transportation Coordinator |
Crew | Lance Jay Velazco | Video Assist Operator |
Editing | Phil Hetos | Color Timer |
Editing | Danny Miller | First Assistant Editor |
Lighting | Dexter Eneriz | Gaffer |
Lighting | Marc S. Saget | Key Rigging Grip |
Sound | Gary Jones | Music Supervisor |
Camera | A. Anthony Cappello | Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Kelly M. Beatty | Makeup Artist |
Sound | Armond Ghzanian | Apprentice Sound Editor |
Camera | David Knudson | Grip |
Costume & Make-Up | Jeff Snyder | Set Dressing Artist |
Lighting | Kevin Caine | Electrician |
Lighting | Mark Aldahl | Rigging Grip |
Production | Geoffrey R. Smith | Location Manager |
Production | Joe Murphy | Production Accountant |
Production | Blanche Aurore Duault | Publicist |
Sound | Norval D. Crutcher III | ADR Supervisor |
Sound | Samuel Webb | First Assistant Sound Editor |
Sound | Guy Defazio | Scoring Mixer |
Sound | William Hopper | Sound Effects Editor |
Production | Maria De La Torre | Assistant Production Coordinator |
Crew | Wayne Mallory | Prop Maker |
Camera | Michael Listorti | Dolly Grip |
Sound | Diane Linn | ADR Recordist |
Production | Richard Lewis | Key Set Production Assistant |
Production | Debi West | Payroll Accountant |
Production | Laura J. Fox | Assistant Accountant |
Costume & Make-Up | Elena Balshem | Costumer |
Directing | Ingrid K. Behrens | Second Second Assistant Director |
Art | Christopher Redmond | Assistant Property Master |
Camera | Steven C. Marshall | Second Assistant Camera |
Editing | Bob Hart | Negative Cutter |
Production | Deanna Adney | Assistant Location Manager |
Sound | Rick Fleishman | Music Coordinator |
Production | Ed Biasi | Art Department Production Assistant |
Production | Kevin Goldson | Extras Casting |
Crew | Calvin Masoner | Generator Operator |
Production | Bud Boris | Production Assistant |
Camera | William Olofsson | Camera Loader |