Jay Mohr Bubba Mabry |
|
Lindsay Price Felicia Quattlebaum |
|
Mike Starr JG |
|
Nikki Cox Bambi Gamble |
|
Katt Williams Rodent |
|
John F. O'Donohue Hank The Tank |
|
Ernie Hudson Captain Morgan |
|
Robert Patrick Mr. Aaron |
|
Joe Mantegna Jerry Finkelman |
Production | Matthew Barry | Casting |
Production | Matthew Barry | Co-Producer |
Production | Jay Mohr | Producer |
Crew | Keith Campbell | Stunt Coordinator |
Crew | Eddie J. Fernandez | Stunts |
Production | Bud S. Smith | Co-Producer |
Production | Nancy Green-Keyes | Casting |
Production | Nancy Green-Keyes | Co-Producer |
Editing | M. Scott Smith | Editor |
Production | Chris Brinker | Producer |
Crew | David Mattey | Stunts |
Directing | Alexa Sheehan | Second Assistant Director |
Writing | Steve Brewer | Novel |
Writing | Peter Ettinger | Screenplay |
Directing | Peter Ettinger | Director |
Costume & Make-Up | Ernesto Martinez | Costume Design |
Costume & Make-Up | Tom Woodruff Jr. | Special Effects Makeup Artist |
Sound | John W. Frost | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Anthony Molinari | Stunt Double |
Camera | Christopher C. Pearson | Second Unit Director of Photography |
Editing | Paul Kumpata | Editor |
Production | Scott Prisand | Executive Producer |
Crew | Mandy Kowalski | Stunt Double |
Production | Thomas M. Harrigan | Co-Producer |
Production | Patrick Newall | Producer |
Directing | Patrick Newall | Second Unit Director |
Production | Cori Fry | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Thom Cammer | Makeup Department Head |
Crew | Allen Walls | Choreographer |
Camera | Marco Fargnoli | Director of Photography |
Directing | Andra Hayes | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Kim Collea | Makeup Artist |
Directing | Tom Hardy | First Assistant Director |
Crew | Brady Romberg | Utility Stunts |
Crew | T. Ryan Mooney | Stunts |
Crew | Anna Mercedes Morris | Stunts |
Costume & Make-Up | Judie Tallman | Key Makeup Artist |
Production | Barry Habib | Co-Executive Producer |
Crew | Peter Iacangelo III | Stunts |
Crew | Dan Brown | Stunts |
Editing | Sean Puglisi | Editor |
Sound | Eric J. Stolz | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Lana Sharpe | Key Hair Stylist |
Crew | Heidi Pascoe | Stunts |
Crew | Sabine Varnes | Stunt Double |
Production | Kevin Chapman | Producer |
Art | E. Carl Hoagland IV | Art Direction |
Crew | Carolyn Day | Stunts |
Crew | Sonja Munsterman | Stunt Double |
Crew | Luci Romberg | Stunts |
Costume & Make-Up | Shasti Sharpe | Key Hair Stylist |
Sound | The Rondo Brothers | Music |