Kusursuz Fırtına

Kusursuz Fırtına (2000)

Dram

Kaptan Billy Tyne önderliğindeki 6 kişilik ekip, uzun ve yorucu bir kılıçbalığı avından dönerler. Fakat Kaptan Tyne, çok verimsiz geçen avdan hiç de memnun değildir ve tekrar bir yolculuğa çıkarak şanslarını doğuda denemek istemektedir. Yorgun olan ekip önceleri bu fikre karşı çıksa da para kazanma isteği ağır basınca kabul ederler. Böylece 6 kişilik mürettabatı ile Andrea Gail adlı tekne doğuya doğru yol almaya başlar. Önceleri sorunsuz geçen yolculuk havanın birdenbire bozması ile değişmeye başlar. Telsiz bağlantısı kesilen tekne, yaklaşan fırtınanın büyüklüğünden habersiz şekilde geri dönmeye çalışmaktadır. Bu arada Kaptan Tyne ve ekibi, 30-35 metre yüksekliğe ulaşan dalgaları beraberinde getiren tarihin en büyük fırtınalarından birinin ortasında kalırlar.

Director: Wolfgang Petersen
Writer: William D. Wittliff

Release Date: 2000-06-26
Status: Released
Run time: 130 min / 2:10
Budget: $120,000,000
Revenue: $325,756,637
Production Companies : Baltimore Spring Creek Productions, Radiant Productions, Warner Bros. Pictures
Production Country: United States of America

IMDB


Casts

George Clooney
Capt. Billy Tyne
Mark Wahlberg
Bobby Shatford
Diane Lane
Christina " Chris " Cotter
John C. Reilly
Dale " Murp " Murphy
William Fichtner
David " Sully " Sullivan
Bob Gunton
Alexander McAnally III
Karen Allen
Melissa Brown
Allen Payne
Alfred Pierre
Mary Elizabeth Mastrantonio
Linda Greenlaw
John Hawkes
Mike 'Bugsy' Moran
Cherry Jones
Edie Bailey
Christopher McDonald
Todd Gross
Michael Ironside
Bob Brown
Rusty Schwimmer
Irene 'Big Red' Johnson
Janet Wright
Ethel Shatford
Dash Mihok
Sgt. Jeremy Mitchell
Josh Hopkins
Capt. Darryl Ennis
Todd Kimsey
Lt. Rob Pettit
Chris Palermo
Flight Engineer Borgers
Wiley M. Pickett
Sgt. Millard Jones
Hayden Tank
Dale Murphy, Jr.
Merle Kennedy
Debra Murphy
Jennifer Sommerfeld
Alfred Pierre's Girlfriend
Joseph D. Reitman
Douglas Kosco
Sandy Ward
Quentin - The Old Timer
Melissa Samuels
Pam - Todd Gross' Assistant
Steven Barr
Commander Brudnicki
Billy Mayo
C-130 Pilot

Crew

Sound Harry Cohen Sound Designer
Art Doug J. Meerdink Set Designer
Sound James Horner Original Music Composer
Sound James Horner Orchestrator
Camera John Seale Director of Photography
Production Janet Hirshenson Casting
Sound Scott Martin Gershin Sound Designer
Editing Richard Francis-Bruce Editor
Directing Wolfgang Petersen Director
Production Wolfgang Petersen Producer
Production T.J. Healy II Location Manager
Crew John Frazier Special Effects Coordinator
Visual Effects John Frazier Special Effects Supervisor
Production Todd Arnow Unit Production Manager
Production Duncan Henderson Unit Production Manager
Art William Sandell Production Design
Art Kevin Ishioka Assistant Art Director
Costume & Make-Up Erica Edell Phillips Costume Design
Art Ernie Bishop Set Decoration
Art Airick Kredell Leadman
Sound Ellen Heuer Foley Artist
Costume & Make-Up Mark Peterson Costume Supervisor
Camera Walt Lloyd Second Unit Director of Photography
Production David Rapaport Extras Casting Assistant
Production Paula Weinstein Producer
Sound Stu Bernstein Foley Editor
Art George Jenson Storyboard Artist
Writing Sebastian Junger Novel
Writing William D. Wittliff Screenplay
Production Gail Katz Producer
Art Chas. Butcher Art Direction
Art Bruce Crone Art Direction
Visual Effects Stefen Fangmeier Visual Effects Supervisor
Crew Samir Hoon Sequence Supervisor
Art David Sandefur Assistant Art Director
Directing Alan B. Curtiss First Assistant Director
Camera Gary Capo Underwater Director of Photography
Crew V. Scott Balcerek Visual Effects Editor
Production Erik Heiberg Production Assistant
Sound J.A.C. Redford Orchestrator
Sound Carl Johnson Orchestrator
Costume & Make-Up Waldo Sanchez Hairstylist
Crew Al Cerullo Pilot
Crew Doug Coleman Stunt Coordinator
Editing David Orr Color Timer
Art Michael Parenti Painter
Crew Daniel W. Barringer Stunt Coordinator
Sound Nerses Gezalyan Sound Mixer
Sound Kimaree Long Dialogue Editor
Sound Kimaree Long ADR Editor
Sound Jeffrey Wilhoit Foley Artist
Sound Greg Zimmerman Foley Recordist
Camera Claudette Barius Still Photographer
Production Kevin Fennessy Extras Casting
Directing Dianne Dreyer Script Supervisor
Sound Kerry Ann Carmean Sound Effects Editor
Sound Joseph Alfuso Orchestrator
Crew Douglas C. Merrifield Marine Coordinator
Sound Steven Bernstein Orchestrator
Visual Effects Peter Daulton Animation Supervisor
Production Wendy Washbrook Extras Casting
Costume & Make-Up Susan A. Cabral Makeup Department Head
Costume & Make-Up Donald Mowat Makeup Artist
Costume & Make-Up Aimee McCue Costumer
Costume & Make-Up Donna Marcione Pollack Costume Supervisor
Art William A. Petrotta Property Master
Sound David E. Campbell Sound Re-Recording Mixer
Sound Gregg Rudloff Sound Re-Recording Mixer
Sound John T. Reitz Sound Re-Recording Mixer
Sound Jon Title Sound Effects Designer
Sound Wylie Stateman Supervising Sound Editor
Crew Joel Aron Sequence Supervisor
Art Gary Tuers Props
Art John Leimanis Set Designer
Sound Kevin Bartnof Foley
Costume & Make-Up John M. 'Jack' Wright Set Costumer
Art Gary Deaton Construction Coordinator
Art Gerald Lehtola Set Decorating Coordinator
Visual Effects Helen Elswit Visual Effects Producer
Production Michael John Meehan Location Manager
Visual Effects Mohen Leo Visual Effects Technical Director
Visual Effects Greg Maloney Digital Compositor
Art Bill Taliaferro Set Designer
Sound Katrina Siegmund First Assistant Sound Editor
Crew Wayne Burnes Special Effects
Sound Randy Kelley Sound Effects Editor
Sound Joe E. Rand Music Editor
Art Martha Johnston Assistant Art Director
Crew Walt Conti Animatronics Supervisor
Camera Annie McEveety First Assistant Camera
Sound Jim Henrikson Supervising Music Editor
Sound Hugh Waddell ADR Supervisor
Visual Effects Ginger Theisen Visual Effects Producer
Visual Effects Robin Saxen Visual Effects Coordinator
Camera David B. Nowell Aerial Director of Photography
Production Candice D. Campos Assistant Production Coordinator
Sound Richard Dwan Jr. Dialogue Editor
Sound Richard Dwan Jr. ADR Editor
Production Rob Harris Publicist
Sound Hector C. Gika Sound Effects Editor
Lighting Huston Beaumont Lighting Technician
Sound Laura Graham ADR Editor
Sound Mark Johnston Sound Recordist
Crew Anthony Pitone Visual Effects Editor
Crew Robert Weaver Sequence Supervisor
Camera Kim Marks Camera Operator
Camera Daniel C. Gold Camera Operator
Costume & Make-Up Lisa A. Doyle Set Costumer
Lighting Tim Stratton Electrician
Art Theodore Suchecki Construction Foreman
Art Butch McCarthy On Set Props
Art Beth Bajuk Art Department Coordinator
Art Craig B. Ayers Sr. Head Greensman
Sound Scott Sanders Sound Effects Editor
Sound Douglas J. Schulman Sound Mixer
Crew Curt I. Miyashiro CG Supervisor
Sound Jennifer L. Mann ADR Editor
Costume & Make-Up Hayley Stuppel Wardrobe Assistant
Crew Michael Pescasio Techno Crane Operator
Sound Michele Perrone ADR Editor
Editing Jennifer Spenelli Assistant Editor
Crew Tom Barrett Visual Effects Editor
Costume & Make-Up Vivian McAteer Hairstylist
Crew Tommy Frazier Special Effects
Art Philip Keller Storyboard Artist
Lighting Dana Baker Rigging Grip
Lighting Rick Harris Rigging Grip
Directing Robert Huberman First Assistant Director
Visual Effects Mitchell Ferm Visual Effects Coordinator
Crew Bryan Wohlers Special Effects Technician
Lighting Carlos DePalma Rigging Grip
Sound J. Eric Schmidt Orchestrator
Crew Tom Williams Cableman
Costume & Make-Up Virginia G. Hadfield Hair Department Head
Camera Wayne Baker Assistant Camera
Lighting James Keys Rigging Gaffer
Visual Effects Bill Gilman Digital Compositor
Sound Keith A. Wester Sound
Costume & Make-Up Michele Payne Hairstylist
Crew Alfred Ainsworth Video Assist Operator
Costume & Make-Up Cookie Lopez Set Costumer
Costume & Make-Up Emma C. Rotondi Key Hair Stylist
Sound Wade Wilson Sound Effects Designer
Editing Robert C. Lusted First Assistant Editor
Production Denise Heinrich Production Coordinator
Art Bruce West Set Designer
Camera Bob Munoz Key Grip
Art Tom Jung Storyboard Artist
Crew Tony Chavez Prop Maker
Production David E. Hall Post Production Coordinator
Sound Timothy P. Salmon Boom Operator
Camera Greg Wimer Assistant Camera
Camera Daryl Richardson Grip
Crew Rocky Gehr Special Effects Coordinator
Camera Casey Jones Key Grip
Camera Peter McAdams Dolly Grip
Costume & Make-Up Diane Pepper Hairstylist
Crew Steven Fidler Prop Maker
Lighting Patrick Murray Underwater Gaffer
Art Anthony Gaudio Standby Painter
Visual Effects Jay Cooper Digital Compositor
Production Daniel Berkowitz Production Assistant
Crew Jamie Kehoe Craft Service
Visual Effects Julie Adrianson-Neary Digital Compositor
Visual Effects Marshall Richard Krasser Digital Compositor
Production Amy Gross Production Assistant
Crew Joakim Arnesson Sequence Supervisor
Crew Michael Conte Compositor
Sound Valerie Davidson Foley Editor
Sound Maureen Crowe Music Supervisor
Lighting Antar Abderrahman Jr. Lighting Technician
Sound Craig S. Jaeger Foley Editor
Visual Effects Raul Essig CG Artist
Editing Mo Henry Negative Cutter
Camera Mike Schwake Dolly Grip
Sound James Thatcher Musician
Art Jefferson Murff Set Dresser
Production Sue Smith Production Assistant
Costume & Make-Up Carol Demarti Ager/Dyer
Sound Bruce Dukov Musician
Lighting Jesse Mather Lighting Technician
Costume & Make-Up Norman Page Makeup Artist
Visual Effects Jeff Sutherland Digital Compositor
Production Kris Fullan Martinez Production Coordinator
Camera Billy Green Grip
Camera Brian Rosso Grip
Art Kenneth Sayers Set Dresser
Visual Effects Vince De Quattro Digital Compositor
Visual Effects Stephen Kennedy Digital Compositor
Art Gary Metzen Painter
Crew Cory Foster Craft Service
Crew Christine Kaseta Cornelius Scenic Artist
Sound Eric Gotthelf Foley Mixer
Production Jenifer Bonisteel Production Assistant
Costume & Make-Up Marleen Alter Makeup Artist
Costume & Make-Up Dominick De Rasmo Ager/Dyer
Sound Gregg Frazier Boom Operator
Crew Patrick Tubach Compositor
Lighting Chris Nickerson Electrician
Camera Erik Hecomovich Grip
Crew H. Barclay Aaris Special Effects
Visual Effects Andy Wong Animation
Visual Effects Barry Safley Digital Compositor
Crew Gerald Gutschmidt Sequence Supervisor
Crew Eric Dressor Special Effects Technician
Crew Christopher A. Suarez Special Effects Technician
Visual Effects Habib Zargarpour Visual Effects Supervisor
Camera Glen Purdy Grip
Production Danielle Fenati Production Assistant
Lighting John Carney Chief Lighting Technician
Camera Jeff Pelton Second Assistant Camera
Visual Effects Sean MacKenzie Digital Compositor
Camera Paul Farley Grip
Art Julia Garrison Painter
Production Cabernet Murray Assistant Accountant
Lighting Michael Rudolph Electrician
Camera Jeff Graham First Assistant Camera
Visual Effects Susan M. Weeks Digital Compositor
Visual Effects Stacey Shear Visual Effects Coordinator
Lighting Chuck Turner Rigging Grip
Crew Ken Mieding Special Effects Technician
Crew Ray L. Wilkerson Special Effects
Visual Effects Kimberly Lashbrook Digital Compositor
Production Eric D. Shain Assistant Accountant
Camera John McEveety Assistant Camera
Camera Heather Scobie Assistant Camera
Camera Donald J. Vos Best Boy Grip
Camera Elizabeth Algieri Camera Loader
Lighting Curtis Failor Electrician
Lighting Zachary K. Lazar Electrician
Lighting Brendan Keefe Electrician
Camera Michael E. Reynolds Grip
Camera Greg Wilson Grip
Camera Porfirio Dominguez Grip
Lighting Chris Bennett Lighting Programmer
Production Timothy Rose Extras Casting Assistant
Costume & Make-Up April Hunter Costumer
Production Paris Paul Assistant Accountant
Production Katie Zaslaw First Assistant Accountant
Crew Ed Nyerick Marine Coordinator
Production Joseph Bouvier Production Assistant
Production Anna Bradley Production Assistant
Production Angela Goodwin Production Assistant
Production F. Carl Hansen Production Assistant
Production Patrick J. Healy Production Assistant
Production Kevin McNamara Production Assistant
Production Humberto Ramirez Jr. Production Assistant
Production Carlos A. de Castro Production Assistant
Production Catherine H. Vlasuk Production Coordinator
Production Kevin Bissada Production Secretary
Production Jennifer Scott Travel Coordinator
Crew Henry Preston Sequence Supervisor
Crew Dan B. Goldman CG Supervisor
Visual Effects Ronnie E. Williams Jr. Digital Compositor
Visual Effects Monique Gougeon Visual Effects Coordinator
Visual Effects Leslie Safley Visual Effects Coordinator
Editing Doug Lovett Colorist
Production H. Franklin Baker III Location Assistant
Production Dan O. Healy Location Assistant
Production Andy Weltman Location Assistant
Crew Ty Boyce Animatronics Designer
Crew Kenneth Van Order Special Effects
Crew Ross Young Special Effects
Crew Dominic V. Ruiz Special Effects
Crew James G. Thomas Special Effects Technician
Production R.J. Mino Production Manager
Directing Michael Green First Assistant Director

Similar Movies