Zaman Makinesi (2002)
Mucit bilim adamı Alexander Hartdegen (Guy Pearce), zaman yolculuğunun mümkün olduğunu ispatlamaya çalışmaktadır. Fakat bu tutkusu saplantı haline gelir ve içine düştüğü durum, onu geçmişi değiştirmeye zorlar. Zaman makinesini ilk kullanışında 800.000 yıl geleceğe gider. Fakat gelecek, beklediği gibi değildir. İnsanoğlu avcı ve av olarak ikiye bölünmüştür...
Director:
Simon Wells
Writers:
John Logan, David Duncan.
Guy Pearce Alexander Hartdegen |
|
Samantha Mumba Mara |
|
Omero Mumba Kalen |
|
Jeremy Irons Über-Morlock |
|
Sienna Guillory Emma |
|
Orlando Jones Vox |
|
Mark Addy David Filby |
|
Phyllida Law Mrs. Watchett |
|
Laura Kirk Flower Seller |
|
Josh Stamberg Motorist |
|
John W. Momrow Fifth Avenue Carriage Driver |
|
Max Baker Robber |
|
Jeffrey M. Meyer Central Park Carriage Driver |
|
Alan Young Flower Store Worker |
|
Myndy Crist Jogger |
|
Connie Ray Teacher |
|
Lennie Loftin Soldier #1 |
|
Dana Schick Eloi / Stunts |
|
Thomas Corey Robinson Soldier #2 |
|
Yancey Arias Toren |
|
Richard Cetrone Hunter Morlock |
|
Edward Conna Hunter Morlock |
|
Chris Sayour Hunter Morlock |
|
Jeremy Fitzgerald Hunter Morlock |
|
Dorian Kingi Spy Morlock |
|
Doug Jones Spy Morlock |
|
Joey Anaya Spy Morlock |
|
Chona Jason Eloi (as Malaea Chona Jason) |
|
Alex Madison Eloi |
|
Mike Chaturantabut Eloi |
|
Jon Valera Eloi |
|
John Koyama Eloi |
|
Jonathan Eusebio Eloi |
Sound | Mark A. Mangini | Sound Designer |
Sound | Mark A. Mangini | Supervising Sound Editor |
Sound | Klaus Badelt | Original Music Composer |
Production | David Valdes | Producer |
Writing | John Logan | Screenplay |
Camera | Donald McAlpine | Director of Photography |
Camera | Hiro Narita | Second Unit Director of Photography |
Production | Walter F. Parkes | Producer |
Art | Donald B. Woodruff | Art Direction |
Costume & Make-Up | Bob Ringwood | Costume Design |
Art | Victor J. Zolfo | Set Decoration |
Production | Mindy Marin | Casting |
Editing | Wayne Wahrman | Editor |
Art | Bruce Robert Hill | Art Direction |
Visual Effects | Matt Sweeney | Special Effects Supervisor |
Art | Oliver Scholl | Production Design |
Writing | H.G. Wells | Novel |
Costume & Make-Up | Deena Appel | Costume Design |
Lighting | Robert E. 'Bobby' Powell | Rigging Gaffer |
Art | Christopher Burian-Mohr | Art Direction |
Crew | Sharon Smith Holley | Visual Effects Editor |
Writing | David Duncan | Screenplay |
Directing | Simon Wells | Director |
Editing | Randy Bricker | First Assistant Editor |
Crew | Kelly G. Crawford | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Fumi Mashimo | Lead Animator |
Crew | Steve Kelso | Stunts |
Art | Scott Maginnis | Property Master |
Crew | Jeff Imada | Stunt Coordinator |
Sound | David A. Whittaker | Dialogue Editor |
Sound | Steve Maslow | Sound Re-Recording Mixer |
Lighting | Raman Rao | Gaffer |
Sound | John Roesch | Foley |
Lighting | Steven R. Mathis | Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Scott H. Eddo | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | John M. Elliott Jr. | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Cha Blevins | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Barbara Lorenz | Key Hair Stylist |
Sound | Mike Chock | Sound Effects Editor |
Art | Jeff Butcher | Property Master |
Sound | Eric Lindemann | Sound Effects Editor |
Sound | Dan O'Connell | Foley |
Directing | Trudy Ramirez | Script Supervisor |
Sound | Gregg Landaker | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | John T. Cucci | Foley |
Sound | Michael J. Broomberg | Foley |
Visual Effects | Julian Levi | Visual Effects Producer |
Camera | Andrew Cooper | Still Photographer |
Camera | David E. Diano | Camera Operator |
Art | Gary A. Krakoff | Construction Coordinator |
Visual Effects | Thomas J. Smith | Visual Effects Supervisor |
Sound | Steve Tushar | Foley Editor |
Sound | Alyson Dee Moore | Foley |
Crew | Debra Wolff | Visual Effects Editor |
Sound | Ed Callahan | Dialogue Editor |
Visual Effects | Erik Nash | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Marci R. Johnson | Set Costumer |
Visual Effects | James E. Price | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Kevin Elam | Visual Effects Producer |
Lighting | Joseph Grimaldi | Gaffer |
Costume & Make-Up | Richard Snell | Key Makeup Artist |
Sound | Elliott Koretz | Sound Effects Editor |
Crew | David Prescott | CG Supervisor |
Crew | Serge Sretschinsky | CG Supervisor |
Camera | Vern Nobles | Camera Operator |
Crew | Kevin Clark | Visual Effects Editor |
Art | Angela Stauffer | Art Department Coordinator |
Crew | Timothy Eaton | Visual Effects Editor |
Crew | Rachel Wyn Dunn | Compositors |
Visual Effects | Michael Alkan | 3D Modeller |
Crew | Bryce Shields | Video Assist Operator |
Art | Glenn Forbes | Property Master |
Camera | Donald E. Thorin Jr. | Steadicam Operator |
Directing | Sharon 'Mae' West | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Bridgitte Ferry | Set Costumer |
Sound | Charles Ewing Smith | Dialogue Editor |
Visual Effects | Michael Kory | 3D Artist |
Visual Effects | Tom Bertino | Animation Supervisor |
Costume & Make-Up | Stephen Elsbree | Key Hair Stylist |
Crew | Perry Dodgson | Cableman |
Visual Effects | Scott Squires | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Marcy Craig | Key Costumer |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Sound | Harrison D. Marsh | Boom Operator |
Sound | Reuben Simon | Foley |
Lighting | Kevin Tiesiera | Electrician |
Visual Effects | Scott Wirtz | Lead Animator |
Camera | Robin Alan Knight | Key Grip |
Visual Effects | Mark Della Rosa | 3D Modeller |
Visual Effects | Mike Makara | CG Animator |
Visual Effects | Lou Pecora | Digital Compositor |
Lighting | John S. Beyers | Electrician |
Camera | John Lowry | Key Grip |
Camera | Edmondo Sepulveda | Key Grip |
Lighting | William Decker | Rigging Grip |
Camera | Chuck Brown | Steadicam Operator |
Production | John Castro | Researcher |
Visual Effects | Doug Masters | Animation Supervisor |
Crew | Jonathan Egstad | Digital Effects Supervisor |
Camera | Jennifer Bell | Second Assistant Camera |