Sihirli Orman (2014)
Kırmızı Başlıklı Kız, Sindrella, Rapunzel gibi klasikleşmiş pek çok çocuk masalının farklı kahramanları, aynı filmde hem de aynı ormanda buluşsalardı ne olurdu? Grimm Kardeşler'in yaratmış olduğu klasik karakterleri daha farklı bir tarzda karşımıza çıkaran Sihirli Orman; masalların tonunu yansıtan görsel atmosferi, müzikal türüyle aynı potada eriterek beyazperdeye taşıyor. Bir cadı tarafından lanetlenen bir fırıncı ve eşinin hikayesini, klasik masala bağlayan film, çocuk sahibi olmak isteyen çiftin, Sihirli Orman'ın derinliklerinde, cadının kendilerinden talep ettiği malzemeleri temin etme maceralarını anlatıyor. Tabi bu süreçte Fırıncı'nın yolu Grimm masallarındaki baş karakterler ile kesişiyor.
Director:
Rob Marshall
Writer:
James Lapine
James Corden Baker |
|
Emily Blunt Baker's Wife |
|
Anna Kendrick Cinderella |
|
Meryl Streep Witch |
|
Lilla Crawford Little Red Riding Hood |
|
Daniel Huttlestone Jack |
|
Chris Pine Cinderella's Prince |
|
Billy Magnussen Rapunzel's Prince |
|
Mackenzie Mauzy Rapunzel |
|
Tammy Blanchard Florinda |
|
Lucy Punch Lucinda |
|
Tracey Ullman Jack's Mother |
|
Christine Baranski Stepmother |
|
Johnny Depp Big Bad Wolf |
|
Richard Glover Steward |
|
Frances de la Tour Giant |
|
Simon Russell Beale Baker's Father |
|
Joanna Riding Cinderella's Mother |
|
Annette Crosbie Granny |
|
Andy Hayes Villager (uncredited) |
|
Scott Plumridge Villager (uncredited) |
Art | Anna Pinnock | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Colleen Atwood | Costume Design |
Camera | Dion Beebe | Director of Photography |
Production | Francine Maisler | Casting |
Art | Dennis Gassner | Production Design |
Crew | Celia D. Costas | Thanks |
Costume & Make-Up | Paul Gooch | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Paul Gooch | Hairstylist |
Sound | Michael Higham | Music Editor |
Sound | Michael Higham | Music Supervisor |
Crew | Barry H. Waldman | Thanks |
Directing | Rob Marshall | Director |
Production | Rob Marshall | Producer |
Production | Callum McDougall | Producer |
Production | Callum McDougall | Unit Production Manager |
Art | Chris Lowe | Supervising Art Director |
Production | Marc Platt | Producer |
Costume & Make-Up | J. Roy Helland | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | J. Roy Helland | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Peter Swords King | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Peter Swords King | Makeup Designer |
Production | Bernard Telsey | Casting |
Sound | Jonathan Tunick | Orchestrator |
Sound | Wyatt Sprague | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Joel Harlow | Makeup Artist |
Sound | Stephen Sondheim | Original Music Composer |
Sound | Stephen Sondheim | Songs |
Writing | Stephen Sondheim | Musical |
Writing | Stephen Sondheim | Lyricist |
Directing | Thomas Napper | Second Unit Director |
Writing | James Lapine | Screenplay |
Writing | James Lapine | Musical |
Sound | Blake Leyh | Supervising Sound Editor |
Art | Mary Mackenzie | Art Direction |
Sound | Michael Keller | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Michael Feuser | Dialogue Editor |
Production | Tiffany Little Canfield | Casting |
Sound | Paul Gemignani | Music Supervisor |
Production | Bertie Spiegelberg | Production Coordinator |
Production | John DeLuca | Producer |
Art | Ben Collins | Art Direction |
Costume & Make-Up | Dulcie Scott | Costume Supervisor |
Art | Andrew Bennett | Art Direction |
Camera | Damien Beebe | Camera Operator |
Sound | Brian Bowles | Dialogue Editor |
Editing | Wyatt Smith | Editor |
Directing | Lisa Vick | Script Supervisor |
Sound | Alexa Zimmerman | Dialogue Editor |
Crew | Laura Davison | Special Effects Coordinator |
Camera | Peter Mountain | Still Photographer |
Sound | Mike Prestwood Smith | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Kendrick Wallace | Visual Effects Supervisor |
Sound | Jennifer Dunnington | Music Editor |
Camera | Peter Robertson | Camera Operator |
Camera | Peter Robertson | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Donald McInnes | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Donald McInnes | Hairstylist |
Crew | Jennifer Lane | Post Production Supervisor |
Crew | Mark Mottram | Stunt Coordinator |
Production | Angus More Gordon | Unit Production Manager |
Production | Angus More Gordon | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Paula Price | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Paula Price | Hairstylist |
Visual Effects | Brooke Lyndon-Stanford | Visual Effects Supervisor |
Sound | Renée Tondelli | Supervising Sound Editor |
Art | Terry Woods | Property Master |
Lighting | Paul McGeachan | Gaffer |
Costume & Make-Up | Flora Moody | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Flora Moody | Hairstylist |
Sound | Heather Gross | Sound Effects Editor |
Directing | Ben Howarth | First Assistant Director |
Visual Effects | Matt Johnson | Visual Effects Supervisor |
Production | Michael Zimmer | Co-Producer |
Production | Hannah Godwin | Production Supervisor |
Sound | John Casali | Production Sound Mixer |
Visual Effects | Stefano Pepin | Special Effects Supervisor |
Writing | Nick Pelham | Storyboard |
Costume & Make-Up | Laura Revitt | Assistant Costume Designer |
Sound | Chris Murphy | Boom Operator |
Crew | Katherine McCormack | Unit Publicist |