Raymond Burr Perry Mason |
|
Barbara Hale Della Street |
|
William Katt Paul Drake Jr. |
|
Daphne Ashbrook Amanda Bonner |
|
Vincent Baggetta Tony Domenico |
|
Jason Bernard Sergeant Koslow |
|
Anthony Geary Steve Reynolds |
|
Bill Macy Richard Wilson |
|
James Noble Leonard Weeks |
|
John Rhys-Davies Edward Tremaine |
|
Ann Jillian Suzanne |
|
David Ogden Stiers D.A. Michael Reston |
|
Kim Johnston Ulrich Candy |
|
Jamie Horton Frank Sims |
|
Richard Portnow Harry Long |
|
Mike Moroff Bouncer |
|
Wendelin Harston Helen Robinson |
|
John Nance Judge Prescott |
|
Michael K. Osborn Sy Hammond |
|
Cece Berglund Lady of the Night (uncredited) |
|
Maria Cecile Callier Lady of the Evening (uncredited) |
|
Regina Krueger Secretary (uncredited) |
Production | Peter Katz | Producer |
Crew | Robert Benjamin | Transportation Coordinator |
Art | Wayne Fitzgerald | Main Title Designer |
Crew | Hal Harrison | Post Production Supervisor |
Production | Reuben Cannon | Casting |
Sound | Fred Steiner | Original Music Composer |
Directing | Ron Satlof | Director |
Production | Dean Hargrove | Executive Producer |
Crew | Bob Bralver | Stunt Coordinator |
Sound | Dick DeBenedictis | Music |
Production | Franklin Thompson | Executive Consultant |
Production | Carol Dudley | Casting |
Camera | Fred Vicarel | Key Grip |
Writing | Patricia Green | Writer |
Production | Joel Steiger | Supervising Producer |
Production | Fred Silverman | Executive Producer |
Editing | David Solomon | Editor |
Production | David Solomon | Associate Producer |
Writing | Erle Stanley Gardner | Novel |
Production | Mike Moder | Executive In Charge Of Production |
Art | Paul Staheli | Art Direction |
Sound | Gregory H. Watkins | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Judith Scheurwater | Wardrobe Master |
Sound | Russ Tinsley | Supervising Sound Editor |
Production | Billy Ray Smith | Unit Production Manager |
Sound | Ray O'Reilly | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Stan Jones | Music Editor |
Editing | Carter DeHaven | Editor |
Lighting | Bradford Lipson | Gaffer |
Production | Robert Benevides | Production Consultant |
Directing | Jeff Glasser | Script Supervisor |
Production | Karen Beard | Location Manager |
Directing | James Nasella | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Brenda Moen | Hairstylist |
Production | Philip Saltzman | Supervising Producer |
Directing | Gail Joyce Fortmuller | Second Assistant Director |
Sound | David J. Kimball | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Ronn Rynhart | Costume Designer |
Crew | Dennis Smith | Legal Services |
Production | Donna Colabella | Production Executive |
Camera | Arch Bryant | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Dee Sandella | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Patti Dallas | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Judee Guilmette | Hairstylist |
Art | Randy Holland | Construction Coordinator |
Art | Susan MacDonald-Petersen | Property Master |
Sound | James Emerson | Production Sound Mixer |
Production | Norman Webster | Production Accountant |
Camera | Daniel McKinny | Camera Operator |
Camera | Douglas O'Kane | First Assistant Camera |
Art | Charlie Helms | Set Decoration |
Production | Maria Ciambriello | Production Coordinator |