Adalet Peşinde (2009)
Clyde Shelton evine yapılan bir soygun girişimi sırasında eşini ve kızını kaybeden dürüst bir aile babasıdır. Katiller yakalandığında, davaya Philadelphia'da başarılı bir savcı olan Nick Rice atanır. Nick, zanlılardan birine, suç ortağının aleyhinde ifade vermesine karşılık hafif bir ceza önerir. Aradan on yıl geçer. Hafif cezayla kurtulmuş olan katil ölü bulunur ve Clyde Shelton soğukkanlılıkla suçu işlediğini itiraf eder. Sonra Nick'e bir ültimatom verir: Nick kusurlu adalet sistemini düzeltmediği takdirde, Shelton'ın eşinin ve karısının cinayet davasında yer alan kilit isimler ölecektir. Çok geçmeden, Shelton tehditlerini yerine getirmeye başlar ve hapisteki hücresinden ne öngörülmesi ne de önlenmesi mümkün olan görkemli ve acımasız bir dizi suikast organize eder. Philadelphia'nın önde gelen isimleri Shelton tarafından birer birer öldürülürken, yetkililer bu terör dalgasına son veremedikleri için şehirde korku hüküm sürmeye başlar. Cinayetleri durdurabilecek tek kişi Nick'tir.
Director: F. Gary Gray
Jamie Foxx Nick Rice |
|
Gerard Butler Clyde Alexander Shelton |
|
Colm Meaney Detective Dunnigan |
|
Bruce McGill Jonas Cantrell |
|
Leslie Bibb Sarah Lowell |
|
Michael Irby Detective Garza |
|
Gregory Itzin Warden Iger |
|
Regina Hall Kelly Rice |
|
Emerald-Angel Young Denise Rice |
|
Brooke Stacy Mills Clyde's Wife |
|
Christian Stolte Clarence Darby |
|
Annie Corley Judge Laura Burch |
|
Richard Portnow Bill Reynolds |
|
Viola Davis Mayor April Henry |
|
Michael Kelly Bray |
|
Josh Stewart Rupert Ames |
|
Roger Bart Brian Bringham |
|
Dan Bittner Sereno |
|
Patrick McDade Charlie - City Hall Security |
|
Richard Barlow Older Cop |
|
Greg Young SWAT Captain |
|
Jim Gushue SWAT Commando |
|
Anthony Lawton Trunk Cop |
|
David Villalobos Print Reporter |
|
Ksenia Hulayev Clyde's Daughter |
|
Todd Lewis Cop |
|
Bijean Ngo Marvelle |
|
Cecelia Ann Birt Nick's Assistant |
|
Lamont Clayton FBI Agent |
|
Dave Huddleston Reporter at Execution |
|
Gabra Zackman Another Reporter |
|
Brian Anthony Wilson Homeland Security Supervisor |
|
Stephanie Humphrey Local Newscaster #1 |
|
Tracy Toth Local Newscaster #2 |
|
Jim Fitzpatrick Messenger |
|
Lawrence Laravela Bailiff #1 |
|
Barbara Lambert Bailiff #2 |
|
Nakia Dillard City Hall Sheriff |
|
Keith Moyer Inmate Jeremy (uncredited) |
|
Robert Bizik Deputy Police Chief (uncredited) |
|
Ian Bonner Det. Rick Collins (uncredited) |
|
Jennifer Butler Recital Guest (uncredited) |
|
Gregory R. Campbell EMS (uncredited) |
|
Bill Chemerka Lawyer (uncredited) |
|
Mustafa Cimen New Stand Vendor (uncredited) |
|
Damien Colletti Officer Bruno (uncredited) |
|
Brian Distance Nick's Security Detail (uncredited) |
|
Justin Doescher Cantrell's Security (uncredited) |
|
Lewis Duval Audience Member (uncredited) |
|
Robert Eckard Convict (uncredited) |
|
Phil. E. Eichinger Mourner (uncredited) |
|
John Charles Hunt Prison Guard (uncredited) |
|
William James Kelly Recital Attendee (uncredited) |
|
Michael J. Kraycik Forensic Technician (uncredited) |
|
Steven J. Klaszky Homeland Security Agent (uncredited) |
|
Robert Montano Attorney (uncredited) |
|
Matt Nicholas Crime Scene Investigator (uncredited) |
|
Eddie Noone Hero Police Officer Cimino (uncredited) |
|
Michael Nutter Official with Bible (uncredited) |
|
Joe Pawlenko Hero Guard (uncredited) |
|
Lou Pacheco Corrections Officer (uncredited) |
|
Vincent Riviezzo Police Commissioner (uncredited) |
|
W. Keith Scott SWAT (uncredited) |
|
William Shipman Prison Guard (uncredited) |
|
Towanda Underdue Reporter (uncredited) |
|
David Von Roehm Reporter (uncredited) |
|
Teddy Valdes Reporter (uncredited) |
|
Matt von Siegel Officer Urban (uncredited) |
|
Damion J. Williams Police Officer (uncredited) |
Editing | Tariq Anwar | Editor |
Production | Joseph Middleton | Casting |
Art | Chryss Hionis | Set Decoration |
Sound | Brian Tyler | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Jeffrey Kurland | Costume Design |
Sound | Zigmund Gron | Music Editor |
Production | Lucas Foster | Producer |
Camera | Jonathan Sela | Director of Photography |
Sound | Marc Fishman | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Kurt Wimmer | Producer |
Writing | Kurt Wimmer | Writer |
Sound | Christopher Assells | Sound Effects Editor |
Sound | Mark P. Stoeckinger | Supervising Sound Editor |
Art | Jesse Rosenthal | Art Direction |
Crew | Mark De Alessandro | Stunts |
Production | Gerard Butler | Producer |
Directing | F. Gary Gray | Director |
Art | Alex Hajdu | Production Design |
Crew | Joe Bucaro III | Stunt Double |
Production | Jeff G. Waxman | Co-Producer |
Production | Mark Kamine | Production Manager |
Production | Mark Gill | Producer |
Production | Kathleen M. Courtney | Executive In Charge Of Production |
Production | Dave Gare | Associate Producer |
Crew | Artie Malesci | Stunt Coordinator |
Camera | Kyle Rudolph | Camera Operator |
Crew | John Cenatiempo | Stunts |
Lighting | Michael M. Silver | Rigging Gaffer |
Production | Alan Siegel | Producer |
Costume & Make-Up | Christina Smith | Makeup Department Head |
Production | Neil Sacker | Executive Producer |
Production | Deanna Brigidi | Casting |
Costume & Make-Up | Robert Q. Mathews | Costume Supervisor |
Sound | Alan Rankin | Sound Designer |
Sound | Joe Lisanti | Music Editor |
Sound | Adam Jenkins | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Kim Berner | Script Supervisor |
Production | Ian Watermeier | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Diane Dixon | Hair Department Head |
Camera | Gregory W. Smith | Camera Operator |
Camera | David Taicher | Camera Operator |
Sound | Jim Black | Music Supervisor |
Production | Gregory Veeser | Associate Producer |
Production | Jennifer Madeloff | Production Coordinator |
Lighting | Richard Asbury | Gaffer |
Sound | Bruce Litecky | Sound mixer |
Editing | Kenneth Marsten | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Lydia Bensimmon | Key Hair Stylist |
Production | Michael Goguen | Executive Producer |
Crew | Stephen Mann | Stunts |