Temmuz Soğuğu (2014)
Adam öldürmekten dolayı hapse düşen Dane, eski bir suçlu ve vurduğu adamın babası olan Ben Russel'la tanışır. Ancak küçük kasabadaki yozlaşma ve paranoya bu iki can düşmanın arasında beklenmedik bir işbirliğine sebep olur. Suçun canlarını yaktığı iki adama, Dane'in inatçı karısı ve Houston'ın kıraç arazilerinde domuz yetiştiren garip bir dedektif yardımcı olur. Her şey bitmeden önce bu garip ekip, hayal bile edemeyecekleri kadar büyük, karanlık ve tehlikeli bir sırrı açığa çıkarırlar.
Director:
Jim Mickle
Writers:
Nick Damici, Jim Mickle.
Michael C. Hall Richard Dane |
|
Don Johnson Jim Bob |
|
Sam Shepard Russell |
|
Vinessa Shaw Ann Dane |
|
Nick Damici Ray Price |
|
Wyatt Russell Freddy |
|
Lanny Flaherty Jack Crow |
|
Brianda Agramonte Young Latina Girl on Tape |
|
Tim Lajcik Mex |
|
Brogan Hall Jordan Dane |
|
Ken Holmes Burglar |
|
Rachel Zeiger-Haag Valerie |
|
Kristin Griffith Kay |
|
Laurent Rejto Perp |
|
Joe Lanza Officer #1 |
|
Kris Eivers Detective |
|
Happy Anderson Ted |
|
Joseph Anthony Jerez l'homme gros |
|
Joseph Harrell Officer Kevin |
|
Soraya Butler Female Officer |
|
Gregory Russell Cook Skinny Man |
|
Bill Sage Baseball Announcer (voice) |
Production | Sig De Miguel | Casting |
Production | Rene Bastian | Producer |
Production | Linda Moran | Producer |
Writing | Nick Damici | Screenplay |
Sound | Lewis Goldstein | Supervising Sound Editor |
Sound | Lewis Goldstein | Sound Re-Recording Mixer |
Writing | Jim Mickle | Screenplay |
Directing | Jim Mickle | Director |
Editing | Jim Mickle | Editor |
Costume & Make-Up | Brian Spears | Special Effects Makeup Artist |
Production | Stephen Vincent | Casting |
Writing | Joe R. Lansdale | Novel |
Camera | Ryan Samul | Director of Photography |
Production | Alejandro de Leon | Unit Production Manager |
Sound | Jeff Grace | Original Music Composer |
Production | Adam Folk | Producer |
Production | Jack Turner | Executive Producer |
Art | Russell Barnes | Production Design |
Production | Emilie Georges | Executive Producer |
Art | Annie Simeone | Art Direction |
Production | Kara Janeczko | Location Manager |
Art | Daniel R. Kersting | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Krystal Phillips | Makeup & Hair |
Editing | John Paul Horstmann | Editor |
Costume & Make-Up | Elisabeth Vastola | Costume Design |
Costume & Make-Up | Amanda Williams | Wardrobe Supervisor |
Directing | Zorinah Juan | Script Supervisor |
Production | Marie Savare | Producer |
Sound | Cate Montana | ADR Editor |
Costume & Make-Up | Jessica Kelleher | Makeup Department Head |
Art | Kathleen Pullan | Property Master |
Sound | Max Greene | Dialogue Editor |
Sound | Dmitry Volovik | Boom Operator |
Visual Effects | David Isyomin | Visual Effects Supervisor |
Crew | Anthony Vincent | Stunt Coordinator |
Lighting | Peter Milmoe | Best Boy Electric |
Camera | Ryan Muir | Still Photographer |
Editing | Megan Marquis | Digital Intermediate Producer |
Costume & Make-Up | Cynthia Vanis | Hair Department Head |
Editing | Kevin Kaim | Digital Conform Editor |
Sound | Tom Ryan | ADR Mixer |
Sound | Tom Ryan | Foley Mixer |
Camera | Deanna Covello | Additional Grip |
Editing | Aaron Crozier | Assistant Editor |
Editing | Piper Kroeze | First Assistant Editor |
Lighting | T.J. Alston | Additional Gaffer |
Costume & Make-Up | Liz Coakley | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Katie Galliher | Makeup Artist |
Art | Maggie Ruder | Graphic Designer |
Art | Dave Kellom | Assistant Property Master |
Editing | Carolyn Cury | Digital Intermediate |
Editing | Dustin Waldman | Assistant Editor |
Sound | Joe Rudge | Music Supervisor |
Editing | Justin Scutieri | Assistant Editor |
Editing | Megan Rumph | Digital Intermediate |
Editing | Danny Keefe | Digital Intermediate |
Production | Manuel Chiche | Executive Producer |
Production | Johanna Tacadena | Extras Casting |
Sound | Michael Sterkin | Sound Mixer |
Art | Liz Ritenour | Graphic Designer |
Production | Jean-Baptiste Babin | Executive Producer |
Production | Joel Thibout | Executive Producer |
Sound | Alfred DeGrand | Foley Editor |
Crew | Ryan Honeycutt | Set Production Assistant |
Sound | Wen Hsuan Tseng | Foley Recordist |
Camera | John Shim | Key Grip |
Production | Adam Kersh | Publicist |
Costume & Make-Up | Tiffany Kirkland | Costume Coordinator |
Lighting | Dan Gartner | Gaffer |
Editing | Dana Blumberg | Digital Intermediate |
Camera | Bobby Boothe | Camera Operator |
Camera | Bobby Boothe | Second Unit Director of Photography |
Sound | Tucker Bodine | ADR Recordist |
Sound | Daniel Kearney | ADR Recordist |
Editing | Sean Dunckley | Digital Intermediate Colorist |
Sound | Linzy Elliot | Foley Editor |
Production | Amanda Messenger | Production Coordinator |
Directing | Anne Marie Dentici | Second Assistant Director |
Crew | Phillip Beck | Special Effects Coordinator |
Production | Amy Hutchings | Extras Casting |
Editing | Dean Mozian | Digital Intermediate Assistant |
Editing | Ryan McKeague | Digital Intermediate Assistant |
Camera | Sandy Soohoo | Second Assistant "B" Camera |
Crew | Greg Meola | Carpenter |
Camera | Gregory Pace | Second Assistant "A" Camera |
Camera | Keith Hueffmeier | First Assistant "A" Camera |
Art | Nicole Heffron | Assistant Set Decoration |
Costume & Make-Up | Amrita Kundu | Additional Wardrobe Assistant |
Costume & Make-Up | Sara Ryer | Assistant Costume Designer |
Camera | Nathan Milette | Additional Grip |
Production | Nick Shumaker | Executive Producer |
Directing | Randall Ehrmann | First Assistant Director |
Production | Merry Yeager | Art Department Production Assistant |
Art | Claudia Goldstein | Graphic Designer |
Art | Alan Dickson | Leadman |
Art | Alan Dickson | Set Dresser |
Art | Andrew Keck | Props |
Camera | Dada Shikako | Additional Grip |
Camera | Christopher Washington | Additional Grip |
Camera | Patrick Doherty | Best Boy Grip |
Camera | Zachary Miller | Digital Imaging Technician |
Camera | Filipp Penson | First Assistant "B" Camera |
Camera | Joe Wannemacher | Grip |
Editing | Benjamin J. Bartel | Assistant Editor |
Editing | Cameron Rumford | Assistant Editor |
Production | Craig T. Brown | Production Accountant |
Production | Ryan Charles Brown | Production Assistant |
Crew | Billy Bessas | Set Production Assistant |
Crew | Ahmed Chopra | Set Production Assistant |
Crew | Kevin Jean-Baptiste | Set Production Assistant |
Crew | Christopher Patrikis | Set Production Assistant |