Atomic Twister (2002)
Güzel ve cesur Jo tarafından yönetilen bir fırtına araştırma ekibi, Amerika'nın çeşitli yerlerinde sürekli meydana gelen ani hortum ve kasırgaların nedenlerini araştırmakta ve insanları önceden uyaracak sistemler geliştirmektedir. Grubun eski üyelerinden Bill, bu heyecanlı kovalamacadan çekilmiş ve eski aşkı Jo'nun tam zıttı bir kadınla evlenmek üzeredir.Bill'in icadı olan ve grubun Dorotyh adını verdiği içi hassas algılayıcılarla dolu bir tankın hortumun içine bırakılması gerekmektedir. Grup bunun için Bill'in de yardımını ister. Jo, Bill ve grubun diğer üyeleri, canlarını tehlikeye atarak bir fırtınaya sokularak görevlerini başarmak için ellerinden geleni yaparlar.
Director: Bill Corcoran
Sharon Lawrence Corrine Maguire |
|
Mark-Paul Gosselaar Deputy Jake Hannah |
|
Carl Lewis Securityman Stu |
|
Jonathan Blick Potter |
|
Daniel Costello Campbell Maguire |
|
Charmaine Guest Ashley Bishop |
|
George Henare Manuel Fluentez |
|
John Leigh Deputy Rollins |
|
John Sumner Neville |
|
Corbin Bernsen Sheriff C.B. Bishop |
|
David Aston Man at Cliff |
|
Grant Bridger Maguire's Neighbor |
|
Katrina Devine Gloria |
|
Peter Feeney Fireman |
|
Taylor Garton Boy Scout |
|
James Gaylyn Dr. Martin Jennings |
|
Michele Hine Melissa Mitchell |
|
Meryl Main Gail Clark |
|
Joanna Morrison Stacy |
|
Ashleigh Seagar Sheilah |
|
Jared Michael Thomas Young Jake |
|
Louise Wallace Reporter |
|
Sara Wiseman Lisa Gilmore |
|
Roz Turnbull Jake's Mother |
|
Jak Wyld Office Clerk (uncredited) |
|
Paul Barrett Fuel Tanker Driver |
Art | Kim Sinclair | Production Design |
Production | Susan Glicksman | Casting |
Costume & Make-Up | Abby Collins | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Abby Collins | Hairstylist |
Crew | Peter Bell | Stunts |
Crew | Peter Bell | Stunts Coordinator |
Editing | Allan Lee | Editor |
Production | Diana Rowan | Casting |
Costume & Make-Up | Milton Candish | Set Dressing Artist |
Visual Effects | May Leung | Modeling |
Sound | Tony Currie | ADR & Dubbing |
Directing | Bill Corcoran | Director |
Production | Stanley M. Brooks | Executive Producer |
Production | Scott W. Anderson | Executive Producer |
Production | Ron McGee | Producer |
Writing | Ron McGee | Writer |
Production | Richard J. Anobile | Producer |
Production | Richard D. Arredondo | Producer |
Production | David Klawans | Executive Producer |
Sound | Phil Marshall | Original Music Composer |
Camera | Donald Duncan | Director of Photography |
Art | Nick Bassett | Art Direction |
Costume & Make-Up | Gavin McLean | Costume Design |
Costume & Make-Up | Deb Watson | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Deb Watson | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Julie Corcoran | Hairstylist |
Directing | Julie Corcoran | Script Supervisor |
Production | Damian Ganczewski | Executive In Charge Of Production |
Production | Danielle Zalaznick | Production Supervisor |
Crew | Warrick Attewell | Second Unit |
Crew | Neil James | Second Unit |
Crew | George Lyle | Second Unit |
Art | Jill Cormack | Set Designer |
Art | Troy Hannett | Set Designer |
Writing | Julia Holden | Storyboard |
Art | Wade Hannett | Set Designer |
Art | Joanna Henaghan | Art Department Coordinator |
Art | Neil Kirkland | Set Designer |
Costume & Make-Up | Andy McLaren | Set Dressing Artist |
Art | Sue Mercer | Set Designer |
Art | Nick Weir | Property Master |
Sound | Joe Bracciale | Dialogue Editor |
Sound | Tony Johnson | Sound Mixer |
Sound | Cory Mandel | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | James Porteous | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Sean Sewell | Sound Effects Editor |
Sound | Bill Turchinetz | Sound Effects Editor |
Crew | Gunner Ashford | Special Effects |
Crew | Brendon Durey | Special Effects |
Crew | Jason Durey | Special Effects |
Crew | Richard Schuler | Special Effects |
Visual Effects | Louise Barkholt | Visual Effects Producer |
Crew | Debora Dunphy | Compositor |
Visual Effects | Geoffrey Hancock | Animation |
Crew | Aruna Inversin | Compositor |
Visual Effects | Kimberley Liptrap | Modeling |
Visual Effects | Alec McClymont | Modeling |
Visual Effects | Sarah McMurdo | Visual Effects Supervisor |
Crew | Betty Shaw | Systems Administrators & Support |
Visual Effects | Thomas Turnbull | Visual Effects Supervisor |
Crew | Bruce brown | Stunts |
Crew | Simon Burrows | Stunts |
Crew | Steve Doherty | Stunts |
Crew | Aron Eastwood | Stunts |
Crew | Amanda Foubister | Stunts |
Crew | Cindy Goodlet | Stunts |
Crew | Thomas Kiwi | Stunts |
Crew | Lee Scorrar | Stunts |
Crew | Karen Thompson | Stunts |
Crew | Jonathan Costelloe | Stunts |
Crew | Allan Poppleton | Stunts |
Camera | Kayne Asher | Grip |
Camera | Ulric Raymond | Camera Operator |
Camera | Jan Thijs | Still Photographer |
Camera | Gerry Vasbenter | Camera Operator |
Production | Martha Fainberg | Casting |
Production | Riwia Fox | Casting |
Costume & Make-Up | Deb Brown | Costume Design |
Costume & Make-Up | Diana Eden | Costume Design |
Costume & Make-Up | Jenny Rushton | Costume Supervisor |
Editing | Ross Cole | Color Timer |
Editing | Christopher Lasko | Editor |
Directing | Caroline Cottrell | Script Supervisor |
Production | Annie Dodman | Location Manager |
Crew | Jacinta Gibson | Production Controller |
Crew | Jason Gilmore | Production Office Assistant |
Production | Sandra Hill | Production Accountant |
Crew | Lyn Willis | Production Controller |
Visual Effects | Doug Campbell | Visual Effects |
Sound | William Pearson | Scoring Mixer |
Production | Tom Vaughan | Co-Producer |