Rock the Kasbah (2015)
Tüm hayatını, aradığı yeteneği bulmaya çalışarak geçiren Richie Vance’in (Bill Murray) son şansı Kaliforniya ofisindeki asistanı Ronnie’dir. Kendisini şarkı söylemeye ikna eden Richie, Ronnie’yi Afganistan'daki USO (Ordu Moral Organizasyonu) turnesine götürür. Ortamın tehlikesinden korkan Ronnie’nin konser öncesi ortadan kaybolmasıyla Richie, Kabil'de beş parasız ve pasaportsuz bir şekilde kalır. Eve dönemeyen Richie, bir mağarada harikulade bir sesi olan genç bir köylü kızını (Salima) görür ve onu Afganistan'ın "American Idol"ı kabul edilen, son derece popüler "Afghan Star" yarışmasına sokar.
Director:
Barry Levinson
Writer:
Mitch Glazer
Bill Murray Richie Lanz |
|
Zooey Deschanel Ronnie |
|
Bruce Willis Bombay Brian |
|
Kate Hudson Merci |
|
Taylor Kinney Private Barnes |
|
Danny McBride Nick |
|
Scott Caan Jake |
|
Eugenia Kuzmina Gulla |
|
Sarah Baker Maureen |
|
Leem Lubany Salima |
|
Avery Phillips Dree |
|
Megan Raich Brittany |
|
Jonas Khan Nizar Khan |
|
Arian Moayed Riza |
|
Fahim Fazli Tariq Khan |
|
Sameer Ali Khan Azam Ghol |
|
Beejan Land Daoud |
|
Husam Chadat Nasim |
|
Kelly Lynch Sylvia |
|
Glenn Fleshler Army Warrant Officer |
|
Fatim Zahra El Hassani 10-year-old Afghan Girl |
|
Hassan Bouayad U.S. Army Soldier #1 |
|
Sebastien Collineau U.S. Army Soldier #2 |
|
Hamdane Mohamed Habib Afghan Police Man |
|
Azeddine Benamara Walrus Mustached Mercenary |
|
Mohamed Boussalem Militia #1 |
|
Mansour Badri Militia #1 |
|
Kamel Kenzo Muscle Car Driver Shir |
|
Yassir Semlali Boy #1 |
|
Mehdi Kachaoui Boy #2 |
|
Oussama Kadir Boy #3 |
|
Touami Noureddine Afghan Star Guard |
|
Mouhcine Malzi Afghan Star Technician |
|
Nour El Idrissi Contestant #1 |
|
Moutamassik Mohamed Ice Cream Shop Man |
|
Hamid Najah Mandayi Market Merchant |
|
Mustapha Makhada Azam's Driver Jawad |
|
Abdellatif Chaouqi Pashtun Rider |
|
Souad Belamlih Salima's Mother |
|
Benjamin Hicquel Mercenary (uncredited) |
Production | Brian Grazer | Executive Producer |
Directing | Barry Levinson | Director |
Crew | Buddy Joe Hooker | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Deborah Lynn Scott | Costume Design |
Writing | Mitch Glazer | Screenplay |
Production | Mitch Glazer | Producer |
Costume & Make-Up | Nezha Aouis | Makeup Artist |
Production | Tom Ortenberg | Executive Producer |
Production | Steve Bing | Producer |
Sound | Marcelo Zarvos | Original Music Composer |
Camera | Sean Bobbitt | Director of Photography |
Production | Bill Block | Producer |
Art | Niels Sejer | Production Design |
Camera | Jem Morton | Key Grip |
Sound | Craig Kyllonen | Sound Editor |
Editing | Aaron Yanes | Editor |
Production | Ethan Smith | Producer |
Sound | Mariusz Glabinski | Sound Designer |
Sound | Mariusz Glabinski | Supervising Sound Editor |
Sound | Mariusz Glabinski | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Jacob Pechenik | Producer |
Production | Anton Lessine | Executive Producer |
Production | Sasha Shapiro | Executive Producer |
Sound | Dominick Tavella | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Rebecca Milton | Art Direction |
Camera | Kerry Brown | Still Photographer |
Art | Monica Sallustio | Art Direction |
Visual Effects | Luke DiTommaso | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Charlotta Forssman | Visual Effects Producer |
Crew | Gregory Polzak | Score Engineer |
Art | Aziz Rafiq | Art Direction |
Production | Peter Lawson | Executive Producer |
Visual Effects | David McElfresh | Visual Effects Producer |
Production | Marsha L. Swinton | Executive Producer |
Camera | Graham Martyr | First Assistant "B" Camera |
Sound | Seva Solntsev | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Ed Turner | Set Decoration |
Crew | Nic Lawson | Second Unit Cinematographer |
Camera | Peter Byrne | First Assistant "A" Camera |
Camera | Aziz Lechgar | Second Assistant "B" Camera |
Costume & Make-Up | Amine Benkhayi | Costume Design |
Camera | Abigail Catto | Second Assistant Camera |
Camera | Callum Just | Digital Imaging Technician |
Production | Tom Freston | Executive Producer |
Production | Iakovina Petsenikakis | Executive Producer |
Production | Iakovos Petsenikakis | Executive Producer |
Art | Phil Bull | Standby Property Master |