Aşk Uğruna

Aşk Uğruna (2015)

DramRomantikSavaş

1940’ların Fransa’sında geçen ve Irène Némirovsky’nin romanından uyarlanan Suite Française, II. Dünya Savaş’ında Alman’lara esir düşen kocasını, kayınvalidesi baskıları ile boğulmuş bir şekilde bekleyen güzel Lucile Angellier’in başından geçenleri konu alıyor. Paris’ten kaçan sığınmacıların kasabaya girmesi ile birlikte kısa bir süre sonra Alman askerleri kasabaya gelir ve kasabalıların evlerine yerleşirler. Lucile’in hayatı altüst olmuştur. Lucile, Angellier’lerin evinde kalmak ile görevlendirilmiş Nazi subayı Bruno’yu görmezden gelmeye çalışır. Ancak kısa bir süre sonra aşk onları ele geçirir ve birlikte savaşın yarattığı felaketin içinde hapsolurlar.

Director: Saul Dibb

Release Date: 2015-03-12
Status: Released
Run time: 103 min / 1:43
Budget: $15,000,000
Revenue: $9,104,716
Production Companies : TF1 Droits Audiovisuels, SCOPE Pictures, Canal+, Entertainment One
Production Countries: Belgium, Canada, France

IMDB


Casts

Michelle Williams
Lucille Angellier
Kristin Scott Thomas
Madame Angellier
Matthias Schoenaerts
Lieutenant Bruno Von Falk
Sam Riley
Benoit Labarie
Ruth Wilson
Madeleine Labarie
Heino Ferch
Major
Tom Schilling
Lieutenant Kurt Bonnet
Harriet Walter
Viscountess Montmort
Alexandra Maria Lara
Leah
Clare Holman
Marthe
Margot Robbie
Celine Joseph
Lambert Wilson
Viscount Montmort
Eric Godon
Monsieur Joseph
Deborah Findlay
Madame Joseph
Vincent Doms
Young Priest
Simon Dutton
Maurice Michaud
Diana Kent
Jeanne Michaud
Thémis Pauwels
Anna
Nicolas Chagrin
Father Bracelet
Bernice Stegers
Madame Perrin
Paul Ritter
Monsieur Dubois
Niclas Rohrwacher
Jerome (Bruno's Orderly)
Luan Gummich
Florian
Martin Swabey
Gustav
Tara Casey
Madame Goulot
Moritz Heidelbach
Junior Soldier

Crew

Production Bob Weinstein Executive Producer
Production Harvey Weinstein Executive Producer
Sound Alexandre Desplat Original Music Composer
Production Daniel Hubbard Casting
Costume & Make-Up Gill Robillard Makeup Artist
Production Michael Kuhn Producer
Editing Chris Dickens Editor
Production Christine Langan Executive Producer
Art Michael Carlin Production Design
Costume & Make-Up Michael O'Connor Costume Design
Production Christine Raspillère Line Producer
Art Véronique Melery Set Decoration
Production Romain Brémond Producer
Art Perrine Rulens Assistant Set Decoration
Sound Pierre Mertens Sound Mixer
Production Xavier Marchand Producer
Directing Saul Dibb Director
Writing Saul Dibb Writer
Directing Alex Oakley First Assistant Director
Camera Eduard Grau Director of Photography
Crew Dominique Fouassier Stunt Coordinator
Production Geneviève Lemal Associate Producer
Production Charles Layton Executive Producer
Costume & Make-Up Kaatje Van Damme Makeup Artist
Costume & Make-Up Kaatje Van Damme Hairstylist
Writing Irène Némirovsky Novel
Camera Bruno Calvo Still Photographer
Production Andrea Cornwell Producer
Production Roger Schins Location Manager
Production Roger Schins Unit Manager
Art Christopher Wyatt Draughtsman
Writing Matt Charman Writer
Art Patrick Rolfe Supervising Art Director
Crew William Conacher Dialect Coach
Sound James Bellamy Music Editor
Sound Barnaby Smyth Foley Artist
Sound Barnaby Smyth Foley Supervisor
Costume & Make-Up Georgina Gunner Costume Supervisor
Crew Jeanette Haley Post Production Supervisor
Sound Andy Shelley Supervising Sound Editor
Directing Tom Ackerley Third Assistant Director
Sound Stephen Griffiths Supervising Sound Editor
Camera Jan Rubens Steadicam Operator
Camera Jan Rubens "B" Camera Operator
Directing Bryn Lawrence Second Assistant Director
Directing Irene Chawko Script Supervisor
Sound Howard Bargroff Sound Re-Recording Mixer
Visual Effects Michel Denis Visual Effects Producer
Costume & Make-Up Alex Rouse Wigmaker
Art Maxime Couteret Location Scout
Crew Ian Thomson Unit Publicist
Costume & Make-Up Cécile van Dijk Costume Assistant
Camera Neus Ollé Second Unit Director of Photography
Camera Neus Ollé "C" Camera Operator
Costume & Make-Up Jenny Shircore Hair Designer
Costume & Make-Up Jenny Shircore Makeup Designer
Sound Rael Jones Original Music Composer
Sound Rael Jones Orchestrator
Production Benoit Luporsi Locale Casting Director
Production Sebastiàn Moradiellos Locale Casting Director
Production Len Blavatnik Executive Producer
Visual Effects Ronald Grauer Visual Effects Supervisor
Art Gareth Cousins Art Direction
Editing Tom Kemplen Additional Editing
Camera Steffan Hill Still Photographer
Art Céline De Streel Assistant Art Director
Camera Didier Frateur "B" Camera Operator
Production John Miles Post Production Accountant
Art Laura Conway-Gordon Standby Art Director
Crew Olivier de Laveleye Special Effects Coordinator
Sound Anthony Weeden Orchestrator
Sound Anthony Weeden Conductor
Costume & Make-Up Sarah Kelly Makeup Artist
Costume & Make-Up Sarah Kelly Hairstylist
Sound Paulin Sagna Boom Operator
Crew Alain Grellier Stunt Driver
Production Louis Elman ADR Voice Casting
Costume & Make-Up Sophie Bugeaud Costume Assistant
Sound Mark Kirby Music Supervisor
Production Abigail Barbier ADR Voice Casting
Camera Stéphane Thiry Key Grip
Sound Thomas Berliner Boom Operator
Crew Denise Epstein-Dauplé In Memory Of
Production Hélène Milan Production Coordinator
Production Elodie Delaigle Production Secretary
Crew Charlie Marechal Production Office Assistant
Crew Deborah Neusy Production Office Assistant
Crew Kaspar Vogler Production Office Assistant
Camera Mathilde Reumont Second Assistant "A" Camera
Camera Letizia Giogri Second Assistant "B" Camera
Camera Floriane Medale Clapper Loader
Lighting Wim Temmerman Gaffer
Lighting Gideon van Essen Best Boy Electric
Production Erwan Morelle Location Manager
Production Erwan Morelle Unit Manager
Art Guy Baudoin Location Scout
Art Isabelle Jacquemin Location Scout
Art Serge Berkenbaum Property Master
Art Géraldine Laferte Assistant Set Decoration
Crew Jean-Louis Bonnet Stunt Driver
Costume & Make-Up Anna Kot Assistant Costume Designer
Costume & Make-Up Emma Walker Costume Assistant
Editing James Panting Assistant Editor
Production Mike Morrison Post Production Coordinator
Production Alexandra Montgomery Post Production Coordinator
Art Stephan Rubens Construction Manager
Art Guillaume Piszczan Sculptor
Camera Alain Galès Epk Producer
Crew Jean Edouard Kulenkamp Transportation Captain

Similar Movies