Addams Ailesi 2 (1993)
Gomez ve Morticia Addams, Wednesday ve Pugsley'nin yeni doğan kardeşleri Pubert’ı öldürme girişimlerinden sonra, Pubert ile ilgilenmesi için Debbie adında bir dadı tutarlar. Ancak Addams ailesinin farkında olmadığı şey, Debbie’nin zengin bekarlarla evlenen ve miraslarını almak için onları öldüren bir seri katil olmasıdır. Karadul dadı Debbi, ölü koca koleksiyonuna Fester’ı ekleme planlarını başlattığında işler gitgide daha da kötüleşecektir.
Director:
Barry Sonnenfeld
Writer:
Paul Rudnick
Joan Cusack Debbie Jellinsky |
|
Raúl Juliá Gomez Addams |
|
Christopher Lloyd Uncle Fester Addams |
|
Christina Ricci Wednesday Addams |
|
Anjelica Huston Morticia Addams |
|
Jimmy Workman Pugsley Addams |
|
David Krumholtz Joel Glicker |
|
Peter MacNicol Gary Granger |
|
Christine Baranski Becky Martin-Granger |
|
Carel Struycken Lurch |
|
Carol Kane Granny |
|
Christopher Hart Thing |
|
Dana Ivey Margaret Addams |
|
Kaitlyn Hooper Pubert Addams |
|
Kristen Hooper Pubert Addams |
|
Mercedes McNab Amanda Buckman |
|
Sam McMurray Don Buckman |
|
Harriet Sansom Harris Ellen Buckman |
|
Julie Halston Mrs. Glicker |
|
Barry Sonnenfeld Mr. Glicker |
|
Nathan Lane Desk Sergeant |
|
John Franklin Cousin Itt |
|
Charles Busch Countess Cousin Aphasia du Berry |
|
Laura Esterman Cousin Ophelia |
|
Maureen Sue Levin Flora Amor |
|
Darlene Levin Fauna Amor |
|
Carol Hankins Dementia |
|
Steven M. Martin Donald |
|
Douglas Brian Martin Dexter |
|
Ryan Holihan Lumpy Addams |
|
Lois de Banzie Delivery Nurse |
|
Vickilyn Reynolds Forceps Nurse |
|
Cynthia Nixon Heather |
|
Eyde Byrde Mrs. Montgomery |
|
David Hyde Pierce Delivery Room Doctor |
|
Andreana Weiner Obnoxious Girl |
|
Peter Graves Host |
|
Rick Scarry Lawyer |
|
Monet Mazur Flirting Woman |
|
Francis Coady Flirting Man |
|
Ian Abercrombie Driver |
|
Chris Ellis Moving Man |
|
Camille Saviola Concetta |
|
Zack Phifer Passport Clerk |
|
Tony Shalhoub Jorge |
|
Jeffrey Van Hoose Irwin |
|
Micah Winkelspecht Mordecai |
|
Matthew Beebe Wheelchair Camper |
|
Kristy Shirvani Consuela |
|
Jamie Gordon Esther |
|
Micah Hata Yang |
|
Joey Wilcots Jamal |
|
Jason Fife Camper #1 |
|
Karl David-Djerf Camper #2 |
|
Haley Peel Young Debbie |
|
Cheryl Chase Pubert (voice) |
|
Matthew Bartilson Dancing Camper (uncredited) |
|
Adena Bjork Girl Camper (uncredited) |
|
Alex Gaona Indian Boy (uncredited) |
|
Nichole McAuley Snobby Mom (uncredited) |
|
Zack Milan Singing Sailor (uncredited) |
|
Rob Sanchez Sailor (uncredited) |
|
Lenny Wilson Extra (uncredited) |
Editing | Arthur Schmidt | Editor |
Costume & Make-Up | Fred C. Blau Jr. | Makeup Artist |
Production | Scott Rudin | Producer |
Directing | Burtt Harris | First Assistant Director |
Directing | Barry Sonnenfeld | Director |
Production | David Rubin | Casting |
Camera | Donald Peterman | Director of Photography |
Art | Marvin March | Set Decoration |
Editing | Jim Miller | Editor |
Costume & Make-Up | Katherine James | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Theoni V. Aldredge | Costume Design |
Sound | Marc Shaiman | Original Music Composer |
Art | Ken Adam | Production Design |
Costume & Make-Up | Fern Buchner | Makeup Artist |
Crew | Patricia Tallman | Stunts |
Art | William J. Durrell Jr. | Art Direction |
Production | Michael Tadross | Production Executive |
Sound | Greg P. Russell | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Adam Shankman | Choreographer |
Art | Charles William Breen | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Cheri Minns | Makeup Artist |
Editing | Jeremiah O'Driscoll | Assistant Editor |
Editing | Carin-Anne Strohmaier | First Assistant Editor |
Visual Effects | Albert Delgado | Special Effects Supervisor |
Crew | Ken Pepiot | Special Effects Coordinator |
Writing | Paul Rudnick | Screenplay |
Writing | Paul Rudnick | Scenario Writer |
Production | David Nicksay | Executive Producer |
Production | Susan Ringo | Executive Producer |
Sound | Juno J. Ellis | Supervising ADR Editor |
Crew | Gary Hymes | Stunt Coordinator |
Writing | Charles Addams | Characters |
Sound | Ralph Sall | Music Supervisor |
Production | D. Scott Easton | Production Manager |
Production | D. Scott Easton | Unit Production Manager |
Sound | Noah Blough | Sound Effects Editor |
Sound | Scott Stambler | Music Editor |
Sound | Peter F. Kurland | Sound Mixer |
Directing | Mark McGann | First Assistant Director |
Sound | Robin Harlan | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Linda Matthews | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Mitchell Ray Kenney | Costumer |
Camera | Melinda Sue Gordon | Still Photographer |
Sound | Beth Sterner | Supervising Sound Editor |
Sound | Sarah Monat | Foley Artist |
Art | John Leimanis | Assistant Art Director |
Sound | Cecelia Hall | Sound Supervisor |
Crew | Randy Peters | Transportation Coordinator |
Crew | Rhona Gordon | Studio Teacher |
Art | Pablo Ferro | Title Designer |
Art | Lauren Cory | Assistant Art Director |
Art | Lauren Cory | Art Department Manager |
Camera | David E. Diano | Camera Operator |
Sound | Frank A. Montaño | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Emily Ferry | Property Master |
Sound | Robert J. Litt | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Kim Santantonio | Hairstylist |
Sound | Steve Mann | Sound Effects Editor |
Sound | Suhail Kafity | Sound Effects Editor |
Directing | Judi Townsend | Script Supervisor |
Art | Mychael Bates | Assistant Property Master |
Sound | Nancy Fogarty | Music Editor |
Sound | Douglas Greenfield | Dolby Consultant |
Costume & Make-Up | Gerald Quist | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Nava R. Sadan | Costumer |
Sound | Frank Howard | Sound Effects Editor |
Sound | Joseph A. Ippolito | Supervising Sound Editor |
Production | Kathy Orloff | Publicist |
Costume & Make-Up | Susan Schuler-Page | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Kelly Porter (costumer) | Costumer |
Art | Jim Ondrejko | Construction Coordinator |
Editing | Karen Rasch | First Assistant Editor |
Directing | Ian Woolf | Second Assistant Director |
Lighting | Hugo Cortina | Chief Lighting Technician |
Crew | Scott Forbes | Special Effects |
Camera | Jay Peterman | First Assistant Camera |
Sound | Anne Couk | Assistant Sound Editor |
Camera | Brad Peterman | Second Assistant Camera |
Sound | Tim Boyle | Scoring Mixer |
Crew | Joni Avery | Stunts |
Art | Fred Apolito | Art Department Assistant |
Editing | Bob Putynkowski | Color Timer |
Production | Susan Towner | Production Accountant |
Sound | Thomas W. Small | Assistant Sound Editor |
Crew | Mickey Cassidy | Stunts |
Art | Daril Alder | Leadman |
Camera | Calvin Sterry | First Company Grip |
Crew | Richie Gaona | Stunts |
Editing | Theresa Repola Mohammed | Negative Cutter |
Camera | Donald L. Hartley | Dolly Grip |
Lighting | Michael W. Blymyer | Assistant Chief Lighting Technician |
Crew | Candace Wells | Transportation Captain |
Sound | James M. McCann | Boom Operator |
Sound | Bob Baron | Sound Mixer |
Sound | Bob Baron | ADR Mixer |
Crew | Jeff Pepiot | Special Effects |
Lighting | Francis X. Valdez III | Assistant Chief Lighting Technician |
Art | Joy Taylor | Assistant Property Master |
Crew | Gary L. Karas | Special Effects |