Buz Devri: Büyük Çarpışma (2016)
Scrat'in meşe palamudunun peşindeki bitmeyen takibi, bu kez Dünya'nın dışına çıkmasına neden olur. Ancak Scrat, birtakım şanssız tesadüfler sonucunda dünyayı yok edebilecek olaylar zincirini başlatır. Dünyaya çarpacağı kaçınılmaz olan göktaşından kaçabilmek için Manny, Sid, Diego ve arkadaşları, daha önce hiç görmedikleri yerler ve yaratıklarla karşılaşacakları bir yolculuğa çıkarlar.
Director:
Mike Thurmeier
Writers:
Michael J. Wilson, Michael Berg, Yoni Brenner.
Ray Romano Manny (voice) |
|
John Leguizamo Sid (voice) |
|
Denis Leary Diego (voice) |
|
Queen Latifah Ellie (voice) |
|
Seann William Scott Crash (voice) |
|
Josh Peck Eddie (voice) |
|
Simon Pegg Buck (voice) |
|
Keke Palmer Peaches (voice) |
|
Jennifer Lopez Shira (voice) |
|
Neil deGrasse Tyson Neil deBuck Weasel (voice) |
|
Jesse Tyler Ferguson Shangri Llama (voice) |
|
Jessie J Brooke (voice) |
|
Adam Devine Julian (voice) |
|
Wanda Sykes Granny (voice) |
|
Melissa Rauch Francine (voice) |
|
Michael Strahan Teddy (voice) |
|
Nick Offerman Gavin (voice) |
|
Max Greenfield Roger (voice) |
|
Lilly Singh Bubbles and Misty (voice) |
|
Chris Wedge Scrat (voice) |
|
Stephanie Beatriz Gertie (voice) |
|
Robert Cardone Freaky Bobby (voice) |
|
Byron Thames Additional Voices (voice) |
|
Rif Hutton Additional Voices (voice) |
|
Chris Campbell Additional Voices (voice) |
|
Holly Dorff Additional Voices (voice) |
|
Moosie Drier Additional Voices (voice) |
|
Jason Fricchione Additional Voices (voice) |
|
Jackie Gonneau Additional Voices (voice) |
|
Hope Levy Additional Voices (voice) |
|
Terence Mathews Additional Voices (voice) |
|
Edie Mirman Additional Voices (voice) |
|
Juan Pope Additional Voices (voice) |
|
Ruth Zalduondo Additional Voices (voice) |
|
David Zyler Additional Voices (voice) |
|
Ashley Peldon Additional Voices (voice) |
|
Carlos Ponce Mariachi Beaver (voice) |
Sound | John Debney | Original Music Composer |
Production | Chris Wedge | Executive Producer |
Production | Carlos Saldanha | Executive Producer |
Writing | Michael J. Wilson | Screenplay |
Writing | Michael Berg | Screenplay |
Production | Lori Forte | Producer |
Sound | E.J. Holowicki | Sound Effects Editor |
Sound | Michael Silvers | Supervising Sound Editor |
Sound | Dennie Thorpe | Foley Artist |
Sound | Jana Vance | Foley Artist |
Sound | Jeff Carson | Music Editor |
Production | Christian Kaplan | Casting |
Sound | Randy Thom | Sound Designer |
Sound | Randy Thom | Supervising Sound Editor |
Sound | Randy Thom | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | James Palumbo | Editor |
Sound | David Lucarelli | ADR Recordist |
Sound | Kevin Kaska | Orchestrator |
Directing | Galen T. Chu | Co-Director |
Writing | Aubrey Solomon | Story |
Directing | Mike Thurmeier | Director |
Camera | Renato Falcão | Director of Photography |
Writing | Yoni Brenner | Screenplay |
Sound | Andrew Dorfman | Music Editor |
Sound | Lora Hirschberg | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Brad Semenoff | ADR Supervisor |
Sound | Jeremy Bowker | Sound Designer |
Sound | Robert Shoup | Foley Supervisor |
Editing | Devon Miller | Digital Intermediate Editor |
Sound | Gary Summers | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Leff Lefferts | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Chris Manning | Foley Mixer |
Sound | John Houlihan | Music Supervisor |
Sound | Jim Harrison | Music Editor |
Editing | Natasha Leonnet | Digital Intermediate Colorist |
Sound | Jeremy Molod | Foley Editor |
Sound | Shaun Farley | Sound Effects Editor |
Editing | Erin Crackel | Editor |
Visual Effects | Paul Downs | Animation |
Visual Effects | Michael Tanzillo | Visual Effects |
Production | Denise L. Rottina | Associate Producer |
Art | Moroni Taylor | Storyboard Artist |
Sound | Connor Nagy | ADR Recordist |
Writing | Jony Chandra | Head of Story |