Son Şövalyeler (2015)
Eski bir savaşçının, ustasının intikamını almak için giriştiği isyan mücadelesini konu alan film, detaylı sanat tasarımı ve dönem atmosferini yansıtan lezzetli görüntü işçiliği ile de dikkat çekecek gibi görünüyor. Kendi ülkesinde çektiği epik filmler ile adından söz ettiren Japon kökenli Kazuaki Kiriya'nın yönetmen koltuğuna oturduğu filmde, ünlü aktör Clive Owen'a, Morgan Freeman ve Aksel Hennie eşlik ediyor.
Director: Kazuaki Kiriya
Clive Owen Raiden |
|
Morgan Freeman Bartok |
|
Aksel Hennie Gezza Mott |
|
Shohreh Aghdashloo Maria |
|
James Babson Fat Jim |
|
Giorgio Caputo Slim Tully |
|
Cliff Curtis Lt. Cortez |
|
Hannah Rose Caton Lilly |
|
Tsuyoshi Ihara Ito |
|
Klára Issová Lt. Cortez's Wife |
|
Ahn Sung-ki Auguste |
|
Anna Linhartová Amy |
|
Park Si-yeon Hannah |
|
Payman Maadi Emperor |
|
Noah Silver Gabriel |
|
Ayelet Zurer Naomi |
|
Michael Lombardi Josiah |
|
Daniel Adegboyega Rodrigo |
|
Dave Legeno Olaf |
|
Val Lauren Shimon |
|
Robert Russell First Counsel |
|
Lee Ingleby Messenger |
|
Peter Hosking Accountant |
|
Dan Brown Thomas |
|
Nigel Gore Second Counsel |
|
Chris Consilvio Corrupt Nobleman |
|
Pavel Kříž Doctor |
|
Brian Caspe Spy #1 |
|
Booda Merchant |
|
Tomáš Havlík Geza Mott's Secretary |
|
Tatiana Evonuk Bath House Girl |
|
Michael Pavlik Tower Guard |
|
Leo Stransky Bandit Leader |
|
Petr Kotík Bridge Guard #1 |
|
Zoran Kovačevič Guard |
|
Patrik Plešinger Drinking Opponent |
|
Zdenek Astr Executioner |
|
Rod Grover Slum Lord |
|
Michal Maléř Young Soldier |
|
Václav Chalupa Gambler #2 |
|
Libor Mika Lead Guard |
|
Petr Bozdech Shimon's Man |
|
Radek Brůna Rodrigo's Man |
|
Zdeněk Dvořáček Raiden's Man / Olaf's Man |
|
Rene Hajek Josia's Man |
|
Karel Hartl Rodrigo's Man |
|
Jiří Horký Josia's Man |
|
Petr Kadlec Shimon's Man |
|
Roman Kracík Goon |
|
Petr Kucera Josia's Man |
|
Jan Loukota Rodrigo's Man |
|
Ondřej Malina Raiden's / Olaf's Man |
|
Ondra Moravec Josia's Man |
|
Miroslav Navrátil Raiden's / Olaf's Man |
|
Pavel Novotný Raiden's / Olaf's Man |
|
Milos Reznicek Shimon's Man |
|
Jiri Simberský Goon |
|
Pavel Vokoun Goon |
|
Pavel Bezděk Goon (uncredited) |
|
Kevin Michael Clarke Nobleman (uncredited) |
|
Jan Hrdina Nobleman (uncredited) |
|
Tomáš Tobola Guard (uncredited) |
Sound | Mark Holding | Production Sound Mixer |
Production | Deborah Aquila | Casting |
Production | Nancy Bishop | Casting |
Visual Effects | Martin Kulhánek | Special Effects Supervisor |
Production | Jay Stern | Executive Producer |
Sound | Martin Tillman | Original Music Composer |
Production | Jennifer L. Smith | Casting |
Production | Gary Hamilton | Executive Producer |
Production | Kevan Van Thompson | Producer |
Production | Kevan Van Thompson | Co-Producer |
Art | Ricky Eyres | Production Design |
Production | Jim Thompson | Executive Producer |
Production | Barry Brooker | Executive Producer |
Directing | Kazuaki Kiriya | Director |
Production | Kazuaki Kiriya | Producer |
Production | Nick Thurlow | Producer |
Production | Nick Thurlow | Executive Producer |
Crew | Dale Wyatt | Dialogue Coach |
Directing | Jung Doo-hong | Second Unit Director |
Sound | Shelley Roden | Foley |
Writing | Michael Konyves | Writer |
Sound | Mark L. Mangino | ADR & Dubbing |
Production | Stan Wertlieb | Executive Producer |
Camera | Miro Gábor | Second Unit Director of Photography |
Visual Effects | Rajeev Kumar | Visual Effects Producer |
Sound | Richard Partlow | Foley |
Visual Effects | Seongho Jang | Visual Effects Supervisor |
Production | Tricia Wood | Casting |
Editing | Mark Sanger | Editor |
Camera | Antonio Riestra | Director of Photography |
Camera | Antonio Riestra | Camera Operator |
Production | Andrew Mann | Executive Producer |
Sound | Michael Perricone | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Kurt Van Der Basch | Storyboard Artist |
Editing | Michael Trent | Additional Editor |
Costume & Make-Up | Tomáš Kuchta | Makeup & Hair |
Sound | Robert Troy | Dialogue Editor |
Production | Ryan S. Black | Co-Executive Producer |
Sound | Eric Raber | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Dane Allan Smith | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Karen E. Goulekas | Visual Effects Supervisor |
Crew | Jiří Husák | Transportation Coordinator |
Crew | Jiří Husák | Transportation Captain |
Visual Effects | Yevgen Skorobogatko | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | D.J. Shea | Visual Effects Supervisor |
Art | Jan Kodera | Property Master |
Sound | Daniel Pagan | Supervising Sound Editor |
Production | Jaroslav Vaculík | Location Manager |
Lighting | Jaromir Simek | Rigging Gaffer |
Production | Vaclav Mottl | Line Producer |
Crew | Alisa Buckley | Unit Publicist |
Camera | Jiří Málek | Camera Operator |
Camera | Ramón Sánchez | Steadicam Operator |
Camera | Ramón Sánchez | "B" Camera Operator |
Camera | Larry D. Horricks | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Patricie Šoptenková | Key Set Costumer |
Costume & Make-Up | Dorka Nieradzik | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Dorka Nieradzik | Makeup & Hair |
Production | Martina Frimelova | Assistant Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Sian Richards | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Sian Richards | Hair Department Head |
Sound | James Morioka | Sound Effects Editor |
Camera | Jiří Hanzl | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Deena Adair | Hairdresser |
Production | Russell Levine | Executive Producer |
Writing | Dove Sussman | Writer |
Costume & Make-Up | Nancy Hancock | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Mark English | Key Hair Stylist |
Camera | Gašper Šnuderl | Camera Operator |
Lighting | Andy Arnautov | Gaffer |
Costume & Make-Up | Michael Hancock | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Cathie Valdovino | Costumer |
Costume & Make-Up | Alena Koucka | Set Costumer |
Production | Luci Y. Kim | Producer |
Production | Michelle Chubarov McIntosh | Producer |
Production | Michelle Chubarov McIntosh | Co-Producer |
Production | Chip Diggins | Executive Producer |
Production | Kate Hong | Executive Producer |
Sound | Satnam Ramgotra | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Tina Kalivas | Costume Design |
Art | Ján Svoboda | Art Department Coordinator |
Costume & Make-Up | Andrea McDonald | Hair Supervisor |
Costume & Make-Up | Andrea McDonald | Makeup Supervisor |
Costume & Make-Up | Tereza Prachařová | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Sid Karne | Makeup Artist |
Art | Katerina Galova | Art Department Coordinator |
Art | Petr Bouska | Set Designer |
Sound | Chance Pemberton | ADR & Dubbing |
Sound | Nicholas Fedora | Foley |
Sound | Samantha Iorio | Foley |
Sound | Eric Crepeau | Sound Effects Editor |
Crew | Nathan Reidt | Visual Effects Art Director |
Visual Effects | Young Choi | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Roopesh Gujar | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Abhishek More | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Seong-ho Jang | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Fred Ruff | Visual Effects Supervisor |
Crew | Pavel Bezděk | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Šárka Zázvorková | Costume Supervisor |
Editing | Heidi Tebo | Digital Intermediate |
Editing | Attila Kovács | Assistant Editor |
Sound | Katia Lewin Jablonsky | Music Editor |
Directing | Kazi Kopecká | Script Supervisor |
Production | Lisa Zagoria | Casting Associate |
Sound | Andy Ross | Music Supervisor |
Crew | Deborah Harding | Post Production Supervisor |
Camera | Ivo Grešák | Best Boy Grip |
Camera | Ivo Červenka | Grip |
Sound | Roman Rigo | Boom Operator |
Camera | Michal Krbeček | Second Assistant "A" Camera |
Production | Cha Won-chun | Co-Executive Producer |
Visual Effects | Park Yeong-su | Senior Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Petra Jáchimová | Costumer |
Sound | Krasimir Shtabekov | Boom Operator |
Camera | Martin Dedek | Second Assistant "B" Camera |
Lighting | Zdeněk Požár | Electrician |
Production | Joyce Heeyoung Cho | Co-Producer |
Production | Branko Jehlar | Production Manager |
Crew | Nancy Valle | Post Production Supervisor |
Art | Jana Nosková | Set Designer |
Production | Polly Hope | Production Coordinator |
Directing | Gerry Gavigan | First Assistant Director |
Production | Choi Pyung-ho | Executive Producer |
Production | Samuel Yeunju Ha | Co-Executive Producer |
Production | Huh Soo Young | Co-Executive Producer |
Production | Mirka Valova | Production Coordinator |
Lighting | Borivoj Klecka | Best Boy Electric |
Costume & Make-Up | Jiřina Eisenhamerová | Costumer |
Production | Peter Ziak | Production Accountant |
Production | Jennifer Zolten Freed | Post Production Accountant |
Lighting | Jan Brumlich | Electrician |
Art | Katerina Koutská | Set Decoration |
Camera | Filip Šturmankin | First Assistant "A" Camera |
Sound | Vladimir Podgoretsky | Orchestrator |
Sound | Vladimir Podgoretsky | Conductor |
Directing | Jan Menšík | Second Unit First Assistant Director |
Directing | Kristýna Klozarová | Second Assistant Director |
Editing | Jared Hornsby | Online Editor |
Directing | Marketa Magerova | Second Second Assistant Director |
Lighting | Jiří Arnstein | Electrician |
Camera | Martin Carda | First Assistant "B" Camera |
Costume & Make-Up | Alena Hrebejuova | Seamstress |
Costume & Make-Up | Romana Martinkova | Seamstress |
Directing | Karel Kubis | Third Assistant Director |
Costume & Make-Up | Lucie Kuprova | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Alice Cortes Kheilova | Costumer |
Production | Zuzana Machackova | Payroll Accountant |
Crew | Kim Seon-wung | Stunts |
Costume & Make-Up | Nada Chrástová | Costumer |
Camera | Ladislav Musil | Key Grip |
Crew | Kwon Ji-hoon | Stunt Coordinator |
Production | Marina Ranghelova | Travel Coordinator |
Production | Lee Jea Woo | Executive Producer |
Production | Keishi Kameyama | Executive Producer |
Production | Kang Yeong Shin | Executive Producer |
Crew | Evelyn Kono | Translator |
Production | Pedro Garcia Valdes | First Assistant Accountant |
Production | Henrietta Mikulickova | Assistant Accountant |
Camera | Lukas Biegl | Digital Imaging Technician |
Camera | Ivo Kofranek | Camera Trainee |
Lighting | Marek Dorst | Electrician |
Lighting | Petr Rosenthaler | Electrician |
Lighting | Vaclaw Novak | Electrician |
Crew | Terezie Honsova | Scenic Artist |
Crew | Karolina Homsova | Scenic Artist |
Costume & Make-Up | Lena Tajedova | Costumer |
Costume & Make-Up | Hana Ranbova | Costumer |
Costume & Make-Up | Dagmar Mertova | Seamstress |
Costume & Make-Up | Lenka Svobodova | Seamstress |
Costume & Make-Up | Irena Benesova | Seamstress |
Costume & Make-Up | Eliska Mertova | Seamstress |
Production | Kristyna Hanusova | Assistant Location Manager |
Production | Tereza Chuchvalcova | Location Assistant |
Editing | Paige Bethmann | Assistant Editor |