Mark Boone Junior Bob |
|
Tate Donovan Peter |
|
Ernie Hudson Arthur |
|
Colm Meaney Steve |
|
Donna Murphy Carole |
|
Michael Paré Gary |
|
Amanda Plummer Denise |
|
Maylin Pultar Andrea |
|
Jessica Lundy Liz |
|
Esther Scott Mrs. Jennings |
|
Jack Carter Pawn Broker |
|
Stephanie Erb 911 Operator |
|
Monique Edwards Bank Teller |
|
Doug Tompos Hutchins |
|
Paul Tuerpe Rick |
|
Paul Perri Police Captain |
|
E.J. Callahan Minister |
|
Joseph Arsenault Matthew |
|
Stephen T. Kay Singer |
|
Ken Johnson Chuckles |
|
Steve Hofvendahl Lanny |
|
Erika Anderson Maggie |
|
Ivana Miličević Debra |
|
Dori Mizrahi Club Manager |
|
David Roberson Det. Harper |
|
Tracy Pettit Toy Clerk |
|
Ben Slack Apt. Manager |
|
Luis Antonio Ramos Cesare |
|
Clint Curtis Clerk |
|
Richard Schenkman Bartender |
|
Betsy Soo Waitress |
|
Brad Hvolbeck Jr. Denise's Boy Friend |
Editing | Donn Aron | Editor |
Production | Alec Hammond | Production Designer |
Production | Boaz Davidson | Co-Executive Producer |
Production | Avi Lerner | Executive Producer |
Production | Alfred Sapse | Producer |
Production | John Thompson | Co-Executive Producer |
Production | Tani Cohen | Co-Producer |
Production | Trevor Short | Executive Producer |
Production | Danny Dimbort | Executive Producer |
Camera | Kim Haun | Director of Photography |
Directing | Richard Schenkman | Director |
Production | Scott Putman | Production Coordinator |
Sound | Midge Ure | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Brigitte Bugayong | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Brigitte Bugayong | Key Makeup Artist |
Production | Gary DePew | Production Manager |
Production | Laura Schiff | Casting |
Writing | Fred Golan | Writer |
Production | Fred Golan | Associate Producer |
Crew | Scott Leva | Stunt Coordinator |
Sound | Rich Dickerson | Music Supervisor |
Directing | Michael Melamed | Second Assistant Director |
Directing | Richard Murken | First Assistant Director |
Sound | Bryan Franklin | Sound Designer |
Sound | Bryan Franklin | Supervising Sound Editor |
Editing | Mario Von Korff | Assistant Editor |
Sound | Erik R. Kraber | Sound Designer |
Sound | Josh Phillips | Original Music Composer |
Art | Catherine Tarver | Art Direction |
Costume & Make-Up | Yvette Beebe | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Yvette Beebe | Key Makeup Artist |
Art | Jerry Gardner | Set Decoration |
Art | Shannon Spinella | Assistant Set Decoration |
Costume & Make-Up | Louis Hudson | Additional Hairstylist |
Directing | Michael Brink | Script Supervisor |
Editing | Kristopher Lease | Assistant Editor |
Crew | Diane Evangelista | Post Production Supervisor |