Cutter's Yolu (1981)
Jeff, bir cinayete tanık olur ve bunu yakın arkadaşı John'a anlatır. Vietnam gazisi John, bu olayı "Amerikan sistemi"nden intikam almak için fırsat kabul eder ve işler karışır. Edgar Allan Poe ödülüne sahip film, türün meraklısını memnun edebilir.
Director: Ivan Passer
Jeff Bridges Richard Bone |
|
John Heard Alex Cutter |
|
Lisa Eichhorn Maureen Cutter, 'Mo' |
|
Ann Dusenberry Valerie Duran |
|
Stephen Elliott J. J. Cord |
|
Arthur Rosenberg George Swanson |
|
Nina van Pallandt Woman in the Hotel |
|
Patricia Donahue Mrs. Cord |
|
Geraldine Baron Susie Swanson |
|
Katherine Pass Toyota Woman |
|
Francis X. McCarthy Toyota Man |
|
George Planco Toyota Cop |
|
Jay Fletcher Cord Security Guard |
|
George Dickerson Mortician |
|
Jack Murdock Concession Owner |
|
Essex Smith Black #1 |
|
Rod Gist Black #2 |
|
Leonard Lightfoot Black #3 |
|
Julia Duffy Young Girl |
|
Randall Hicks Young Man (as Randy Shepard) |
|
Roy Hollis Working Stiff |
|
Billy Drago Garbage Man |
|
Caesar Cordova Garbage Truck Driver |
|
Jonathan Terry Police Captain (as Jon Terry) |
|
William Pelt Detective #1 |
|
Ron Marcroft Detective #2 |
|
Ted White Guard #1 |
|
Tony Epper Guard #2 |
|
Andy Epper Guard #3 |
|
Chris Howell Guard #4 |
|
H.P. Evetts Guard #5 |
|
Ron Burke Guard #6 |
|
Dan Pattarson Derelict (uncredited) |
|
Fox Purtill Kid on Skateboard (uncredited) |
|
Paul Thomas Man at Dive Bar (uncredited) |
|
Mark Valenti Party Guest (uncredited) |
Production | Barrie M. Osborne | Unit Production Manager |
Production | Barrie M. Osborne | Associate Producer |
Production | Larry J. Franco | Associate Producer |
Directing | Larry J. Franco | First Assistant Director |
Camera | Jordan Cronenweth | Director of Photography |
Crew | Loyd Catlett | Utility Stunts |
Art | Thomas L. Roysden | Set Decoration |
Camera | Donald E. Thorin | Camera Operator |
Sound | Jack Nitzsche | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Jane Ruhm | Key Costumer |
Editing | Paul Dixon | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Ben Nye Jr. | Makeup Artist |
Directing | Jeffrey Chernov | Second Assistant Director |
Production | Paul R. Gurian | Producer |
Editing | Caroline Biggerstaff | Editor |
Editing | Mark Winitsky | Assistant Editor |
Camera | Johnny E. Jensen | First Assistant Camera |
Art | Gary Fettis | Leadman |
Editing | Aubrey Head | Color Timer |
Directing | Ivan Passer | Director |
Production | Kurt Woolner | Production Accountant |
Writing | Jeffrey Alan Fiskin | Writer |
Writing | Newton Thornburg | Novel |
Crew | Tony Epper | Stunts |
Crew | William H. Burton Sr. | Stunt Coordinator |
Crew | Ted White | Stunts |
Costume & Make-Up | Lola 'Skip' McNalley | Hairstylist |
Crew | Chris Howell | Stunts |
Crew | Glynn Rubin | Stunts |
Costume & Make-Up | Bron Roylance | Makeup Artist |
Crew | Hugh Hooker | Stunts |
Sound | Gregg Barbanell | Supervising Sound Editor |
Art | John Zemansky | Property Master |
Sound | Bob Newlan | Assistant Sound Editor |
Directing | Joanie Blum | Script Supervisor |
Sound | Ron Horwitz | Supervising Sound Editor |
Crew | Jim Stuebe | Cableman |
Sound | Petur Hliddal | Production Sound Mixer |
Crew | Ron Burke | Stunts |
Art | Dan Perri | Title Designer |
Editing | Donah Bassett | Negative Cutter |
Art | Josan F. Russo | Production Design |
Art | Josan F. Russo | Art Direction |
Crew | H.P. Evetts | Stunts |
Crew | Andy Epper | Stunts |
Art | Robert Scaife | Construction Coordinator |
Production | Elise Rohden | Production Coordinator |
Art | 'Dangerous' Bob Widin | Assistant Property Master |
Production | Susan Shaw | Casting |
Directing | Jack H. Degelia | Script Supervisor |
Sound | Hudson Marquez | Boom Operator |
Crew | Rita Egleston | Stunts |
Crew | June Evetts | Stunts |
Crew | Jay Salerno | Stunts |
Production | Mark Radcliffe | Location Manager |