Bitmeyen Gece (2015)
1908’de geçen filmde Grönland’ın acımasız iklim şartlarında birbirinden tamamen farklı iki kadının birlikte verdiği yaşam mücadelesi anlatılıyor. Josephine Peary (Juliette Binoche) olgun, mağrur ve naif bir kadındır aynı zamanda buzullara büyük ilgisi olan maceracı eşi Robert Peary‘e de delicesine aşıktır. Robert ise mutluluğun buzullarda olduğuna inanır ve maceralarını yüksek kesimin konforuna tercih eder. Josephine Robert için söz konusu kendi hayatı olsa bile her türlü tehlikeye germeye kendisini hazırlamıştır.
Director:
Isabel Coixet
Writer:
Miguel Barros
Juliette Binoche Josephine |
|
Rinko Kikuchi Allaka |
|
Gabriel Byrne Bram |
|
Orto Ignatiussen Ninq |
|
Matt Salinger Spalding |
|
Ben Temple Frand Nashtell |
|
Alberto Jo Lee Odaq |
|
Clarence Smith Henson |
|
Velizar Binev Fyodor |
|
Reed Brody Lucius |
|
Ciro Miró Njal |
|
Lisa Qaavigaq Inuit Woman #1 |
|
Sørine Kirstine Eunike Petersen Inuit Woman #2 |
|
Panninguaq Sofia Ignatiussen Inuit Woman #3 |
Directing | Isabel Coixet | Director |
Camera | Isabel Coixet | Camera Operator |
Camera | Jean-Claude Larrieu | Director of Photography |
Production | Monika Mikkelsen | Casting |
Production | Dan Hubbard | Casting |
Production | Jaume Roures | Producer |
Production | Antonia Nava | Executive Producer |
Production | Antonia Nava | Co-Producer |
Editing | Elena Ruiz | Editor |
Production | Andrés Santana | Producer |
Production | Andrés Santana | Executive Producer |
Production | Andrés Santana | Production Director |
Crew | Susan Hegarty | Dialect Coach |
Crew | Stanimir Stamatov | Stunt Coordinator |
Sound | Lucas Vidal | Original Music Composer |
Writing | Miguel Barros | Screenplay |
Directing | Miguel Barros | Second Unit Director |
Art | Carlos Bodelón | Art Direction |
Production | Jérôme Vidal | Co-Producer |
Art | Alain Baineé | Production Design |
Production | Dimitar Gochev | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Sylvie Imbert | Makeup Designer |
Production | Diego Betancor | Casting |
Crew | Teodor Tsolov | Stunts |
Art | Dobrinka Stamenkova | Art Department Coordinator |
Crew | Orlin Grozdanov | Property Master |
Art | Alexei Karagyaur | Art Direction |
Lighting | Yavor Zahariev | Gaffer |
Sound | Daniel Saiz | Sound Mixer |
Sound | Kiku Vidal | Foley |
Sound | Jaume Puig | Dolby Consultant |
Production | Javier Méndez | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Clara Bilbao | Costume Designer |
Visual Effects | Yovko Dogandjiiski | Special Effects Supervisor |
Camera | Jordi Azategui | Second Unit Director of Photography |
Costume & Make-Up | Alberto Valcárcel Rodríguez | Assistant Costume Designer |
Sound | Nate Underkuffler | Music Editor |
Directing | Belén Funes | Script Supervisor |
Visual Effects | Nikolay Fartunkov | Special Effects Supervisor |
Crew | Bernat Aragonés | Digital Effects Supervisor |
Sound | Enrique G. Bermejo | Sound Designer |
Production | Marta Miró | Production Director |
Crew | Pablo Perona | Makeup Effects |
Costume & Make-Up | Paco Rodríguez H. | Hair Designer |
Editing | Pepín | Colorist |
Crew | Radka Petkova | Stunt Double |
Production | Ariel Ilieff | Co-Producer |
Sound | Albert Gay | Sound Recordist |
Directing | Manel Martínez | First Assistant Director |
Production | Karen Littauer | Casting |
Art | Jun Matsuura | Storyboard Artist |
Camera | Leandro Betancor | Still Photographer |
Directing | Jairo Murray | Second Assistant Director |
Crew | Kristian Kolin | Stunt Double |
Directing | Carlos Rosal | Second Assistant Director |