Şarkını Söyle (2016)
Bizimkine benzeyen ama tamamen hayvanların yaşadığı bir dünyada geçen Şarkını Söyle filminde, Buster Moon zor dönemler geçiren, bir zamanlar çok başarılı olan bir tiyatrodan sorumlu, zarif bir koaladır. Buster, çok iyimser biridir ancak belki biraz serseriliği vardır. Tiyatroyu her şeyden çok sever ve onu korumak için her şeyi yapabilir. Şimdi hayatının amacının yıkımıyla karşı kaldığında solmakta olan cevherine eski görkemini yeniden kazandırmak için son bir şansı vardır; dünyanın en büyük şarkı yarışmasını yapmak.
Director: Garth Jennings
Matthew McConaughey Buster Moon (voice) |
|
Reese Witherspoon Rosita (voice) |
|
Seth MacFarlane Mike (voice) |
|
Scarlett Johansson Ash (voice) |
|
John C. Reilly Eddie (voice) |
|
Taron Egerton Johnny (voice) |
|
Tori Kelly Meena (voice) |
|
Jennifer Saunders Nana (voice) |
|
Garth Jennings Miss Crawly / Additional Voices (voice) |
|
Peter Serafinowicz Big Daddy (voice) |
|
Nick Kroll Gunter (voice) |
|
Jennifer Hudson Young Nana (voice) |
|
Beck Bennett Lance (voice) |
|
Jay Pharoah Meena's Grandfather (voice) |
|
Nick Offerman Norman (voice) |
|
Leslie Jones Meena's Mother (voice) |
|
Rhea Perlman Judith (voice) |
|
Laraine Newman Meena's Grandmother / Additional Voices (voice) |
|
Bill Farmer News Reporter Dog (voice) |
|
Adam Buxton Stan (voice) |
|
Brad Morris Baboon (voice) |
|
Wes Anderson Daniel (voice) |
|
Chris Renaud Additional Voices (voice) |
|
Edgar Wright Additional Voices (voice) |
|
Asher Blinkoff Piglet (voice) |
|
Jessica Rau Additional Voices (voice) |
|
Carlos Alazraqui Additional Voices (voice) |
|
Sara Mann Additional Voices (voice) |
|
Daamen J. Krall Additional Voices (voice) |
|
Bob Bergen Additional Voices (voice) |
|
Doug Burch Additional Voices (voice) |
|
Cathy Cavadini Additional Voices (voice) |
|
Jason Pace Additional Voices (voice) |
|
Townsend Coleman Additional Voices (voice) |
|
Abby Craden Additional Voices (voice) |
|
Jim Cummings Additional Voices (voice) |
|
John DeMita Additional Voices (voice) |
|
Willow Geer Additional Voices (voice) |
|
Jess Harnell Additional Voices (voice) |
|
Oscar Jennings Piglet (voice) |
|
Leo Jennings Piglet (voice) |
|
Caspar Jennings Piglet (voice) |
|
Asa Jennings Piglet (voice) |
|
Jon Robert Hall Frog (voice) |
|
Laura Dickinson Spider (voice) |
|
Jen Faith Brown Singer (voice) |
|
Áurea Voice 1 |
|
Marisa Liz Voice 2 |
|
Mickael Carreira Voice 3 |
|
Deolinda Kinzimba Voice 4 |
|
Jeremy Maxwell Additional Voices (voice) |
|
Igor Khait Additional Voices (voice) |
|
David Arnott Additional Voices (voice) |
|
Daniel Mora Additional Voices (voice) |
|
Britt Burton Additional Voices (voice) |
|
Gregory Perler Additional Voices (voice) |
|
Paige Pollack Additional Voices (voice) |
|
Marisa De Silva Additional Voices (voice) |
|
Jessica Rotter Additional Voices (voice) |
|
Robert Taylor Additional Voices (voice) |
|
Thomas Walters Additional Voices (voice) |
|
Andrew Walton Additional Voices (voice) |
|
Joe Matthews Additional Voices (voice) |
Production | Chris Meledandri | Producer |
Sound | Steve Boeddeker | Sound Designer |
Sound | Jana Vance | Foley |
Production | Robert Taylor | Associate Producer |
Sound | Dennis Leonard | Supervising Sound Editor |
Crew | Harvey Mason Jr. | Executive Music Producer |
Editing | Gregory Perler | Editor |
Sound | Joby Talbot | Original Music Composer |
Production | Allison Jones | Casting |
Directing | Garth Jennings | Director |
Writing | Garth Jennings | Writer |
Production | Igor Khait | Co-Producer |
Production | Janet Healy | Producer |
Production | Mickie McGowan | Casting |
Sound | Shelley Roden | Foley |
Crew | Chihiro Kameyama | Thanks |
Sound | Gary Rizzo | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Brett Hoffman | Associate Producer |
Visual Effects | Brett Nystul | Visual Development |
Art | Eric Guillon | Production Design |
Visual Effects | Eric Guillon | Character Designer |
Visual Effects | Gregory Georges | Color Designer |
Sound | Bruce White | Musician |
Sound | George Doering | Musician |
Sound | John Roesch | Foley |
Sound | Zach Martin | Foley Editor |
Sound | Lora Hirschberg | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Eric Bradley | Musician |
Sound | Bart Samolis | Musician |
Sound | Cheryl Nardi | Dialogue Editor |
Sound | Cheryl Nardi | ADR Editor |
Editing | Andrew Walton | Associate Editor |
Crew | Wayne McGregor | Choreographer |
Editing | Amy Pawlowski | Digital Intermediate |
Sound | Michael Connell | Music Editor |
Sound | Luke Dunn Gielmuda | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Romain Blanchet | Digital Compositors |
Sound | E. Larry Oatfield | Foley Editor |
Sound | Brent Brooks | Music Editor |
Sound | Mac Smith | Sound Effects Editor |
Sound | Dan Navarro | Musician |
Sound | Vicki Hiatt | Music Editor |
Crew | Jeannine Berger | Post Production Supervisor |
Visual Effects | Guillaume Fesquet | Visual Development |
Directing | Christophe Lourdelet | Co-Director |
Art | Aurélien Predal | Concept Artist |
Lighting | Cedric Launay | Lighting Artist |
Visual Effects | Iván del Rio | Animation |
Visual Effects | Pierre Leduc | Animation Director |
Sound | Dustin Cawood | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Mette Tange | Animation |
Visual Effects | Patrick Delage | Animation Director |
Lighting | Yannick Lecoffre | Master Lighting Artist |
Sound | Jojo Villanueva | Music Supervisor |
Sound | Dominick Certo | Music Editor |
Visual Effects | Alexandre Gény | Digital Compositors |
Visual Effects | Pierre-Baptiste Marty | Animation |
Sound | Andre Zweers | Music Editor |
Sound | Ronni Brown | Foley |
Visual Effects | Ben Ozeri | Animation |
Sound | Alan Meyerson | Scoring Mixer |
Visual Effects | Eric Carme | VFX Artist |
Visual Effects | Maxime Goudal | Digital Compositors |
Editing | Drew Kilcoin | Assistant Editor |
Sound | Mark Graham | Conductor |
Visual Effects | Remi Parisse | Animation |
Crew | Boris Jacq | CG Supervisor |
Sound | Wouter van Herwerden | ADR & Dubbing |
Production | Ben Harris | Casting Associate |
Sound | Mark Berrow | Musician |
Sound | James Thatcher | Musician |
Art | François Moret | Art Direction |
Sound | M.B. Gordy | Musician |
Sound | Kevin Connolly | Musician |
Sound | Matt Chamberlain | Musician |
Sound | Steve Mair | Musician |
Visual Effects | Guy-Laurent Homsy | Layout Supervisor |
Visual Effects | Guillem Ramisa de Soto | Digital Compositors |
Sound | Andrew Synowiec | Musician |
Sound | Wade Culbreath | Musician |
Sound | Henri Wilkinson | Orchestrator |
Crew | Mark Wyllie | Mixing Engineer |
Editing | Anna Solorio-Catalano | Assistant Editor |
Art | Thomas Reteuna | Set Designer |
Sound | Rachel Bolt | Musician |
Sound | Steve Schaeffer | Musician |
Production | Diane Howard | Publicist |
Sound | Nicholas Bucknall | Musician |
Sound | Serena McKinney | Musician |
Sound | Geoff Vaughan | Foley |
Crew | Audrey Fobis | Supervising Animator |
Production | Joy Poirel | Production Supervisor |
Lighting | Ephraïm Drouet | Lighting Artist |
Production | Christelle Balcon | Head of Production |
Crew | Pierre Avon | Supervising Animator |
Crew | Igor Primault | Thanks |
Crew | Mélissa Faucher | Software Engineer |
Lighting | Victor Pajot | Master Lighting Artist |
Lighting | Arnaud Servouze | Lighting Artist |
Crew | Simon Cuisinier | Supervising Animator |
Crew | Luc Dégardin | Supervising Animator |
Crew | Christophe Delisle | Supervising Animator |
Crew | Pierre-François Duhamel | Supervising Animator |
Visual Effects | Damien Duprat | Animation |
Visual Effects | Adeline Grange | Animation |
Visual Effects | Vincent Lemaire | Animation |
Crew | Gwénolé Oulc'hen | Supervising Animator |
Visual Effects | Ludovic Savonnière | Animation |
Sound | Jonathan Williams | Musician |
Sound | Paul Kegg | Musician |
Sound | Anthony De Francesco | Assistant Sound Editor |
Visual Effects | Adrian Villarino | Animation |
Sound | Richard Gould | Foley Editor |
Sound | Helen Z. Altenbach | Musician |
Sound | Kevin Axt | Musician |
Crew | Frédérique Bredin | Thanks |
Crew | Thierry de Segonzac | Thanks |
Crew | Françoise Pams | Thanks |
Crew | Stéphane Lebars | Thanks |
Visual Effects | Diego S. Mezquiriz | Animation |
Visual Effects | Eddy Okba | Animation |
Visual Effects | Mourad Simoussa | Animation |
Crew | Alexandre Marlier | Compositors |
Visual Effects | Pablo Gotor | Digital Compositors |
Visual Effects | Jack Vandenbroele | Animation |
Sound | Edward Trybek | Orchestrator |
Directing | Kelly Lake | Script Supervisor |
Visual Effects | Pablo Penchansky | VFX Artist |
Visual Effects | Sergio Juan Gomez | VFX Artist |
Crew | Amy Colman | Legal Services |
Sound | Eric Vetro | Vocal Coach |
Visual Effects | Alexis Fernandez | Animation |
Visual Effects | Bruno Scheerens | Animation |
Visual Effects | David Friedenstein | Animation |
Visual Effects | David Laverdure | Animation |
Visual Effects | Giacomo Mora | Animation |
Visual Effects | Jais Bredsted | Animation |
Visual Effects | Jérémy Fromentin | Animation |
Visual Effects | Marc Álvarez | Animation |
Visual Effects | Nicolas Candido | Animation |
Visual Effects | Quentin Piq | Animation |
Visual Effects | Sébastien Wackowiez | Animation |
Visual Effects | Timo Berg | Animation |
Visual Effects | Boizanté Guillaume | Digital Compositors |
Visual Effects | Camille Charpigny | Digital Compositors |
Visual Effects | Eric Joubin | Digital Compositors |
Visual Effects | Julien Martins | Digital Compositors |
Visual Effects | Julien Trouchet | Digital Compositors |
Visual Effects | Laperdrix Julien | Digital Compositors |
Visual Effects | Leslie Renaud | Digital Compositors |
Visual Effects | Marie Barallon | Digital Compositors |
Visual Effects | Thomas Assié | Digital Compositors |
Editing | Thomas Walters | First Assistant Editor |
Lighting | Thibault Bunoust | Lighting Artist |
Sound | Omar Fasli | Musician |
Sound | Dave Foster | Orchestrator |
Crew | Emma Escamilla | Post Production Assistant |
Production | Rachel Feinberg | Production Coordinator |
Art | Benoit Tranchet | Set Designer |
Production | Lawrence Bendelac | Production Accountant |
Art | Charlotte Hutchinson | Set Designer |
Visual Effects | Benjamin Faure | Animation |
Visual Effects | Milo Riccarand | Effects Supervisor |
Sound | Joe Matthews | Musician |