Ne Yaptığını Biliyorum (1997)
Okuldan mezun oldukları günü kutlayan dört arkadaş: Ray, Barry, Helen ve Julie... Bundan sonra başlarına neler geleceklerini bilemiyorlardı. Helen, bir güzellik yarışmasına katılmış ve kazanmıştır. Birkaç aya New York'a giderek filmlerde oynamanın planlarını yapmaktadır. Ray'in hayali ise yine New York'a gidip ünlü bir yazar olmaktır. Barry ve Julie, eğitimlerine ve hayatlarına Boston'da devam edeceklerdir. Ancak bunlar sadece onların insani planlarıdır. Hayatın onlar için hazırladığı sürprizler, her şeyin üstünde olacaklardır.
Director:
Jim Gillespie
Writer:
Kevin Williamson
Jennifer Love Hewitt Julie James |
|
Sarah Michelle Gellar Helen Shivers |
|
Freddie Prinze Jr. Ray Bronson |
|
Ryan Phillippe Barry Cox |
|
Bridgette Wilson-Sampras Elsa Shivers |
|
Johnny Galecki Max Neurick |
|
Muse Watson Benjamin Willis / Fisherman |
|
Anne Heche Melissa Egan |
|
Stuart Greer David Caporizo |
|
Dan Albright Sheriff |
|
Rasool J'Han Deb |
|
J. Don Ferguson MC |
|
Deborah Hobart Mrs. James |
|
Mary McMillan Mrs. Cox |
|
Lynda Clark Pageant Official |
|
Shea Broom Contestant #1 |
|
John Bennes Old Man |
|
Jennifer Bland Contestant #2 |
|
William Neely Hank |
|
Jonathan Quint David Egan |
|
Richard Dale Miller Band Member |
|
Mary Neva Huff Band Member |
|
David Lee Hartman Band Member |
|
Patti D'Arbanville Mrs. Shivers (uncredited) |
|
David F. Maxwell Fisherman at Bait Stand (uncredited) |
|
Stephen McKenna Delivery Guy (uncredited) |
Sound | John Debney | Original Music Composer |
Sound | John Debney | Conductor |
Production | Mary Vernieu | Casting |
Art | Andrew Menzies | Set Designer |
Camera | Denis Crossan | Director of Photography |
Editing | Steve Mirkovich | Editor |
Directing | Steve Mirkovich | Second Unit Director |
Sound | Ellen Heuer | Foley Artist |
Sound | Marilyn Graf | Foley Mixer |
Production | Anne McCarthy | Casting Associate |
Crew | Chantal Feghali | Post Production Supervisor |
Production | Erik Feig | Producer |
Production | Neal H. Moritz | Producer |
Art | Gary Wissner | Production Design |
Crew | Scott Sandine | Set Medic |
Sound | Don Givens | Foley Recordist |
Crew | Freddie Hice | Stunt Coordinator |
Sound | Alex Steyermark | Music Supervisor |
Directing | Jim Gillespie | Director |
Writing | Lois Duncan | Novel |
Writing | Kevin Williamson | Screenplay |
Production | Stokely Chaffin | Producer |
Art | James Edward Ferrell Jr. | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Catherine Adair | Costume Design |
Production | William S. Beasley | Executive Producer |
Production | William S. Beasley | Unit Production Manager |
Crew | Nancy Kirhoffer | Post Production Supervisor |
Sound | Michael Hilkene | Supervising Sound Editor |
Sound | Odin Benitez | Sound Effects Editor |
Directing | Louis D'Esposito | First Assistant Director |
Editing | William Yeh | Associate Editor |
Crew | Jennifer Caputo | Stunts |
Art | Alan Hook | Set Designer |
Editing | Timothy Alverson | Assistant Editor |
Art | E. Michael Hewett | Location Scout |
Art | Richard Waldrop | Property Master |
Sound | Gary Gegan | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Bob Brown | Stunts |
Editing | David Orr | Color Timer |
Crew | John C. Meier | Stunts |
Sound | Gaston Biraben | Dialogue Editor |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Sound | Jeff Atmajian | Orchestrator |
Camera | Larry McConkey | Steadicam Operator |
Lighting | Michael Meier | Lighting Technician |
Sound | Christopher T. Welch | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Pauline White-Kassulke | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Linda Kamp | Makeup Artist |
Sound | Matthew Iadarola | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Troy Robinson | Stunts |
Sound | Michael J. Broomberg | Foley Artist |
Camera | Jim Bridges | Still Photographer |
Camera | Jay Herron | Underwater Camera |
Camera | David B. Nowell | Aerial Camera |
Crew | Walter Kiesling | Special Effects Technician |
Sound | Thomas A. Carlson | Music Editor |
Production | John Kreidman | Production Coordinator |
Camera | Mike Repeta | Second Assistant Camera |
Sound | Petra Bach | ADR Editor |
Sound | Greg Schorer | Sound Effects Editor |
Art | Dale DeStefani | Construction Foreman |
Camera | Paige Thomas | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Adam Cameron | Set Dressing Artist |
Directing | Christine Moore | Script Supervisor |
Sound | Pernell L. Salinas | Apprentice Sound Editor |
Crew | Lisa Dempsey | Stunts |
Production | Cara White | Publicist |
Production | Patricia Story | Publicist |
Costume & Make-Up | Bonita DeHaven | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Lisa Marie Rosenberg | Key Hair Stylist |
Crew | John D. Milinac | Special Effects Coordinator |
Sound | Brian Risner | Sound Effects Editor |
Production | Gregor Wilson | Accountant |
Sound | John O. Wilde | Foley Editor |
Production | Steve Dayan | Production Supervisor |
Art | John J. Rutchland III | Art Direction |
Costume & Make-Up | Scott A. Lawson | On Set Dresser |
Lighting | Lynn Dodson | Chief Lighting Technician |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Production | Marty Keener Cherrix | Extras Casting |
Costume & Make-Up | Judith H. Bickerton | Hairstylist |
Lighting | Jack McCollum | Assistant Chief Lighting Technician |
Production | Ryan Schaetzle | Assistant Location Manager |
Sound | C. Douglas Cameron | Boom Operator |
Art | Alyce Fahsholtz | Art Department Coordinator |
Art | Zachary M.H. Boozer | Greensman |
Art | Stephen C. Peterman | Leadman |
Art | Deborah Pollard Matthews | Painter |
Art | Mark Vena | Production Illustrator |
Camera | David Noble | Key Grip |
Camera | Michael Dhonau | Grip |
Costume & Make-Up | Vanessa Jenik | Set Costumer |
Crew | April H. Grantham | Craft Service |
Crew | Donald Binder | Driver |
Crew | Jesse Adam Smith | Picture Car Coordinator |
Crew | Gary W. Lang | Propmaker |
Crew | David Curtis | Set Production Assistant |
Sound | Robin Johnston | Sound Recordist |
Crew | Adryenn Ashley | Stand In |
Crew | David Frederick | Transportation Captain |
Crew | Gregory Nutt | Transportation Co-Captain |
Crew | Shane Summers | Transportation Coordinator |
Lighting | Simon Carey | Electrician |
Production | Louis F. DiFelice | Location Manager |
Production | Beth Bromley | Publicist |
Sound | Douglas Parker | First Assistant Sound Editor |
Sound | Carl Rudisill | Sound Mixer |
Production | Mark Hager | Key Production Assistant |
Crew | Jeff Johnson | Marine Coordinator |
Production | Chad Graves | Key Set Production Assistant |
Sound | Ann Hadsell | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Yvonne Kubis | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Kris Ravetto | Assistant Makeup Artist |
Sound | Diane Linn | ADR Recordist |
Directing | Steve Lonano | Second Second Assistant Director |
Directing | Marianne M. Scanlon | Second Assistant Director |
Art | Doug White | Assistant Property Master |
Art | David Sutton | Set Painter |
Sound | Kent Forbes | Second Assistant Sound |
Camera | John Perkinson | Assistant Camera |
Camera | Bret Straughn | Dolly Grip |
Production | Kelley Finn | Assistant Location Manager |
Sound | Genevive Colvin | Music Coordinator |
Production | Derek Ellis | Assistant Accountant |
Production | Belinda B. Baker | Assistant Production Coordinator |
Production | Amy Cherrix | Extras Casting Assistant |
Production | Pamela Williamson | First Assistant Accountant |
Production | Savannah Barnes | Production Assistant |
Camera | Eric Jones | Best Boy Grip |