Bıçağın İki Yüzü (1998)
Blade'in annesi, henüz Blade onun karnındayken vampirlerin acımasız saldırısı sonucunda katledilmiştir. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan Blade, bilincini kazandığı günden itibaren kendisini vampirleri temizlemeye adamıştır. Henüz doğmamışken ucundan bulaştığı vampir saldırısı nedeniyle genlerinde onların özelliklerinden de bulunan Blade vampirler tarafından 'Gündüz Gezen' olarak isimlendirilmektedir. Blade'in kendileri için dev bir tehlike oluşturduğunu bilen vampirler de onu bir an önce avlamak istemektedirler.
Director: Stephen Norrington
Wesley Snipes Eric Brooks / Blade |
|
Stephen Dorff Deacon Frost |
|
Kris Kristofferson Abraham Whistler |
|
N'Bushe Wright Dr. Karen Jenson |
|
Donal Logue Quinn |
|
Udo Kier Gitano Dragonetti |
|
Arly Jover Mercury |
|
Traci Lords Racquel |
|
Kevin Patrick Walls Officer Krieger |
|
Tim Guinee Dr. Curtis Webb |
|
Sanaa Lathan Vanessa Brooks |
|
Eric Edwards Pearl |
|
Donna Wong Nurse |
|
Carmen Thomas Senior Resident |
|
Shannon Lee Resident |
|
Kenny Johnson Heatseeking Dennis |
|
Clint Curtis Creepy Morgue Guy |
|
Judson Scott Pallantine |
|
Sidney S. Liufau Japanese Doorman |
|
Keith Leon Williams Kam |
|
Andray Johnson Paramedic |
|
Stephen R. Peluso Paramedic |
|
Marcus Aurelius Pragmatic Policeman |
|
John Enos III Blood Club Bouncer |
|
Eboni 'Chrystal' Adams Martial Arts Kid |
|
Lyle Conway Lyle Conway |
|
Freeman White Menacing Stud |
|
D.V. DeVincentis Vampire Underling |
|
Marcus Salgado Frost's Goon |
|
Esau McKnight Frost's Goon |
|
Erl Van Douglas Von Esper |
|
Matt Schulze Crease |
|
Lennox Brown Pleading Goon |
|
Yvette Ocampo Party Girl |
|
Irena Stepić Slavic Vampire Lord |
|
Jenya Lano Russian Woman |
|
Levan Uchaneishvili Russian Vampire |
|
Richard 'Dr.' Baily Cardboard cut-out in Subway (uncredited) |
|
Nikki DiSanto Vampire Victim (uncredited) |
|
Ryan Glorioso Blood Bath Vampire (uncredited) |
|
Jeff Imada Henchman (uncredited) |
|
Elliott James Blood Club (uncredited) |
|
Stephen Norrington Vampire (uncredited) |
|
Gerald Okamura Vampire (uncredited) |
|
Frankie Ray Vampire Lord (uncredited) |
|
Carrie Seeley Woman in Elevator (uncredited) |
|
Beth Theriac Woman in Elevator (uncredited) |
|
Ted King Vampire at rave (uncredited) |
|
Steven Ho Frost's Goon |
|
Will Leong Henchman (uncredited) |
|
Al Goto Henchman (uncredited) |
Sound | Harry Cohen | Sound Designer |
Sound | Harry Cohen | Supervising Sound Effects Editor |
Editing | Paul Rubell | Editor |
Writing | David S. Goyer | Writer |
Costume & Make-Up | Sanja Milković Hays | Costume Design |
Sound | Mark Isham | Original Music Composer |
Crew | Ousaun Elam | Stunt Double |
Production | Michael De Luca | Executive Producer |
Production | Lynn Harris | Executive Producer |
Sound | Ken King | Production Sound Mixer |
Production | Stan Lee | Executive Producer |
Production | Avi Arad | Executive Producer |
Crew | Perrin Cutting | Digital Effects Producer |
Crew | David Leitch | Stunts |
Camera | Theo van de Sande | Director of Photography |
Crew | Lou Carlucci | Special Effects Coordinator |
Production | Peter Frankfurt | Producer |
Crew | Keith Campbell | Stunts |
Crew | Brian Smrz | Stunts |
Art | Kirk M. Petruccelli | Production Design |
Art | Barry Chusid | Art Direction |
Crew | Mark De Alessandro | Stunt Double |
Crew | Jimmy Nickerson | Stunts |
Crew | Simone Boisseree | Stunts |
Production | Wesley Snipes | Producer |
Crew | Wesley Snipes | Martial Arts Choreographer |
Visual Effects | Matthew Justice | Visual Effects Producer |
Production | Carla Fry | Executive In Charge Of Production |
Crew | Henry Kingi | Stunts |
Production | Jody Levin | Executive In Charge Of Post Production |
Production | Robert Engelman | Producer |
Crew | Jane Oshita | Stunts |
Visual Effects | Kevin O'Neill | Visual Effects Supervisor |
Art | Chad S. Frey | Set Designer |
Production | Leon Dudevoir | Production Executive |
Production | Orian Williams | Second Assistant Production Coordinator |
Production | Rachel Abroms | Casting |
Directing | Stephen Norrington | Director |
Visual Effects | Linda Drake | Effects Supervisor |
Production | Roee Sharon | Unit Production Manager |
Crew | Michiko Nishiwaki | Stunts |
Crew | Rosine 'Ace' Hatem | Stunts |
Sound | Paul Rabjohns | Music Editor |
Costume & Make-Up | Gary Archer | Prosthetics |
Crew | Kim Robert Koscki | Stunts |
Crew | Felipe Savahge | Stunts |
Visual Effects | Everett Burrell | 3D Supervisor |
Crew | Jimmy N. Roberts | Stunts |
Costume & Make-Up | Renate Leuschner | Wigmaker |
Crew | Eric Chambers | Stunts |
Crew | Jeannie Epper | Stunts |
Sound | Joan Rowe | Foley Artist |
Sound | Sean Rowe | Foley |
Sound | Dana Sano | Music Supervisor |
Crew | Marjean Holden | Stunts |
Crew | Danielle Burgio | Stunts |
Crew | Gerald Okamura | Stunts |
Crew | Diana Lee Inosanto | Stunts |
Crew | J.J. Perry | Stunts |
Writing | Marv Wolfman | Characters |
Costume & Make-Up | Brian Wade | Makeup Effects Designer |
Crew | Simon Rhee | Stunts |
Crew | Jeff Imada | Stunts |
Crew | Thomas DuPont | Stunts |
Crew | Gilbert Rosales | Stunts |
Crew | Rochelle Ashana | Stunts |
Crew | John C. Meier | Stunts |
Crew | Tim Trella | Stunts |
Crew | Diana R. Lupo | Stunts |
Crew | Lennox Brown | Stand In |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Visual Effects | Chuck Comisky | Visual Effects Supervisor |
Production | Jory Weitz | Casting |
Sound | Michael Kamper | Sound Effects Editor |
Production | Joseph Calamari | Executive Producer |
Production | Jon Divens | Co-Producer |
Crew | Eddie Perez | Stunts |
Crew | Susie Park | Stunts |
Camera | Moshe Levin | Camera Operator |
Production | Andrew J. Horne | Co-Producer |
Writing | Gene Colan | Characters |
Costume & Make-Up | Freddy Negrete | Tattoo Designer |
Production | Jonathan Davidson | Production Accountant |
Crew | Khristian Lupo | Stunts |
Costume & Make-Up | Irena Stepić | Costumer |
Crew | Rodney Barnes | Set Production Assistant |
Crew | Steven Ho | Stunts |
Directing | Derek Johansen | Second Second Assistant Director |
Crew | Jeff Ward | Stunt Coordinator |
Art | Laurah Grijalva | Lead Painter |
Crew | Clay Donahue Fontenot | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Garet Reilly | Costume Supervisor |
Art | Greg J. Grande | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Michael Germain | Makeup Department Head |
Crew | Kiante Elam | Stunts |
Crew | Steven Ritzi | Stunts |
Crew | Larry Odien | Animatronic and Prosthetic Effects |
Costume & Make-Up | Joy Zapata | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Sandy Kenyon | Key Costumer |
Art | A. Todd Holland | Set Designer |
Crew | Darrin Prescott | Stunts |
Sound | Randall L. Johnson | Boom Operator |
Visual Effects | Richard E. Hollander | Visual Effects Supervisor |
Art | Steven Melton | Property Master |
Crew | David Wald | Stunts |
Crew | Clayton J. Barber | Stunt Double |
Sound | John C. Stuver | Dialogue Editor |
Sound | John C. Stuver | ADR Editor |
Costume & Make-Up | Kate Samhat | Costume Assistant |
Visual Effects | Allen Maris | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | Jennifer Bergman | Visual Effects Producer |
Camera | Randy Nolen | Steadicam Operator |
Sound | Paul Curtis | Dialogue Editor |
Sound | Paul Curtis | ADR Editor |
Sound | Greg Hedgepath | Supervising Sound Effects Editor |
Camera | Bruce W. Talamon | Still Photographer |
Lighting | Jono Kouzouyan | Gaffer |
Sound | Carlton Kaller | Music Editor |
Crew | David Katz | Video Assist Operator |
Crew | Craig Fehrman | Transportation Coordinator |
Crew | Guy Adan | Unit Publicist |
Production | Jennifer Teves | Production Supervisor |
Camera | Paul A. Edwards | Camera Operator |
Sound | Ken Teaney | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Kerry Rossall | Stunts |
Sound | Pembrooke Andrews | Assistant Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Cyndi Reece-Thorne | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Kim Santantonio | Hairstylist |
Art | Melissa C. Ho | Art Department Coordinator |
Art | Anthony Lattanzio | Construction Coordinator |
Art | Anthony F. Jimenez | Leadman |
Art | Charli Palazzo | Lead Painter |
Crew | Zeke Morales | Visual Effects Editor |
Crew | Chris DeAngelis | Visual Effects Editor |
Visual Effects | William Plant | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Mark Kolpack | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Daniele Colajacomo | Animation Supervisor |
Sound | Thomas A. Carlson | Music Editor |
Production | J. Marc Strachan | Location Manager |
Crew | Sara Romilly | Post Production Supervisor |
Art | Miles Teves | Conceptual Design |
Art | Miles Teves | Sculptor |
Production | Gary Nolin | Line Producer |
Crew | Walter McClain | Transportation Captain |
Art | Jonathan Bobbitt | Swing |
Visual Effects | Chow Emrich | Lead Animator |
Costume & Make-Up | Judy Crown | Key Hair Stylist |
Editing | Mato | Color Timer |
Art | Patrick Janicke | Production Illustrator |
Sound | Ken Kugler | Orchestrator |
Crew | Antoine Durr | Digital Effects Supervisor |
Crew | Henry Kingi Jr. | Stunts |
Crew | Henry Kingi Jr. | Stunt Coordinator |
Crew | Erik Rondell | Stunts |
Crew | Al Goto | Stunts |
Crew | Joyce McNeal | Stunts |
Sound | Lee Orloff | Sound Mixer |
Crew | Scott Wilder | Stunts |
Camera | Robert Gray | Key Grip |
Art | Robert J. Lattanzio | Painter |
Camera | A. Anthony Cappello | First Assistant Camera |
Camera | Bill Cousins | Grip |
Costume & Make-Up | Marina Babitchenko | Seamstress |
Costume & Make-Up | Gregory B. Peña | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Gus Olafsson | Set Dressing Artist |
Crew | Thell Reed | Armorer |
Crew | Kenneth Brooks | Carpenter |
Crew | Lisa Y. Turner | Chef |
Crew | Amin Chande | Craft Service |
Crew | Anthony Ardito | Driver |
Camera | Erica Froker | Camera Loader |
Crew | Thomas S. Dickson | Projection |
Crew | Brian Berkel | Propmaker |
Crew | David O. Krupnick | Set Medic |
Crew | Bob Froehlig | Systems Administrators & Support |
Crew | Tommy Hooper | Technical Supervisor |
Directing | Michael Neumann | First Assistant Director |
Editing | Gigi Rivkin | Editorial Production Assistant |
Editing | Catherine Chase | First Assistant Editor |
Lighting | Greg Kittelson | Best Boy Electric |
Lighting | R. Bruce Prochal | Electrician |
Lighting | Kate Choi | Lighting Technician |
Lighting | Richard Crompton | Key Rigging Grip |
Production | Marlene Hart | Production Coordinator |
Production | Danny Rubio | Production Manager |
Production | Carey Ann Strelecki | Researcher |
Visual Effects | Dennis Bennett | Digital Compositors |
Visual Effects | Lisa Ann Glass | Visual Effects Coordinator |
Lighting | Stuart Mintz | Lighting Supervisor |
Sound | Shawn Kennelly | Foley Recordist |
Crew | Kenny Endoso | Stunts |
Visual Effects | Andy Clement | 3D Animator |
Camera | Garrett Benson | Second Assistant Camera |
Crew | Paul Prokop | Production Controller |
Crew | Ervin Wayne Spowehn | Generator Operator |
Crew | Maria R. Kelly | Stunt Double |
Crew | Ray McCort | Pilot |
Art | Al Eisenmann | Assistant Property Master |
Camera | Tony Sepian | Dolly Grip |
Directing | Rebecca Strickland | Second Assistant Director |
Production | Anthea Strangis | Assistant Production Coordinator |
Production | Kimberly Auslander | Casting Assistant |
Sound | John Chandler | Foley Editor |
Sound | Ryan Ferro | Utility Sound |
Visual Effects | Lance Armstrong | 3D Artist |
Crew | Marguerite Happy | Stunts |
Crew | Steven Ito | Stunts |
Crew | Danny Wynands | Stunts |
Crew | Jeff Brockton | Stunt Double |
Crew | Mark Chadwick | Stunts |
Crew | Anita Hart | Stunts |
Directing | Nicole Rubio | Script Supervisor |
Editing | Mike Sowa | Digital Color Timer |
Crew | Christina Ritzi | Stunt Double |
Crew | Randolph LeRoi | Stunts |
Sound | Eric Thompson | ADR Mixer |
Sound | Colin Rogers | ADR Recordist |
Crew | Damian Achilles | Stunts |
Camera | Jennifer Bell | Assistant Camera |
Production | Patrick Noonan | Location Production Assistant |
Lighting | John Owens | Electrician |
Crew | Francine Morris | Stunts |
Crew | April Weeden | Stunt Double |
Crew | Christopher Romano | Sequence Supervisor |
Production | Brandon Smith | Post Production Coordinator |
Art | Jason Brubaker | Storyboard Artist |
Crew | Richard Terry Tjelmeland | Special Effects Technician |
Camera | Michael Stuart Clark | Best Boy Grip |
Editing | Stephen Sobisky | Project Manager |
Production | Rocky Brooks | Assistant Location Manager |
Production | Kelley Rogers | Art Department Production Assistant |
Crew | Mario Estarella | Assistant Chef |
Production | Marcy Brown | Extras Casting Assistant |
Production | Carolyn Noonan | First Assistant Accountant |
Lighting | Steve Gilbert | Rigging Grip |
Production | Dino Juico | Production Assistant |
Crew | Danny Wong | Stunts |
Sound | Bob Bowen | Music Coordinator |
Crew | Hollis Hill | Stunts |
Crew | Jennifer Watson-Johnston | Stunts |