The Rocky Horror Picture Show (1975)
KomediBilim-KurguFantastikKorku
Yeni evlenmiş olan Janet Weiss (Susan Sarandon) ve Brad Majors (Barry Bostwick) yağmurlu bir gecede yollarını kaybeder. Ardından Weiss ve Majors bir şatoya sığınırlar. Bu şatonun sahibi, travesti bir bilimadamı olan Dr. Frank-N-Furter'dır (Tim Curry). Dr. Frank-N-Furter, o gece Rocky Horror adında bir aşk kölesi yaratacağını açıklar. Janet Weiss ve Brad Majors'ın saklı kalmış ve bastırılmış duyguları ortaya çıkar.
Director:
Jim Sharman
Writers:
Richard O'Brien, Jim Sharman.
Tim Curry Dr. Frank-N-Furter |
|
Susan Sarandon Janet Weiss |
|
Barry Bostwick Brad Majors |
|
Richard O'Brien Riff Raff |
|
Patricia Quinn Magenta |
|
Nell Campbell Columbia |
|
Jonathan Adams Dr. Everett V. Scott |
|
Peter Hinwood Rocky Horror |
|
Meat Loaf Eddie |
|
Charles Gray The Criminologist |
|
Jeremy Newson Ralph Hapschatt |
|
Hilary Farr Betty Munroe |
|
Pierre Bedenes The Transylvanians |
|
Christopher Biggins The Transylvanians |
|
Gaye Brown The Transylvanians |
|
Ishaq Bux The Transylvanians |
|
Stephen Calcutt The Transylvanians |
|
Hugh Cecil The Transylvanians |
|
Imogen Claire The Transylvanians |
|
Tony Cowan The Transylvanians |
|
Sadie Corre The Transylvanians |
|
Fran Fullenwider The Transylvanians |
|
Lindsay Ingram The Transylvanians |
|
Peggy Ledger The Transylvanians |
|
Annabel Leventon The Transylvanians |
|
Anthony Milner The Transylvanians |
|
Pamela Obermeyer The Transylvanians |
|
Tony Then The Transylvanians |
|
Kimi Wong The Transylvanians |
|
Henry Woolf The Transylvanians |
|
Lewis Alexander Floor Show Audience (uncredited) |
|
Gina Barrie Bridesmaid (uncredited) |
|
Hyma Beckley Floor Show Audience (uncredited) |
|
Ernest Blyth Floor Show Audience (uncredited) |
|
Rufus Collins The Translyvanians |
|
Megan Hanks Bridesmaid (uncredited) |
|
Victor Harrington Floor Show Audience (uncredited) |
|
Mark Johnson Wedding Guest (uncredited) |
|
Juba Kennerley Floor Show Audience (uncredited) |
|
Petra Leah Bridesmaid (uncredited) |
|
Frank Lester Wedding Dad (uncredited) |
|
John Marquand Father (uncredited) |
|
Koo Stark Bridesmaid (uncredited) |
|
Richard Nixon Self (archival audio / uncredited) |
Camera | Peter Suschitzky | Director of Photography |
Editing | Rodney Glenn | Assistant Editor |
Production | Celestia Fox | Casting Consultant |
Crew | Alan Ladd Jr. | Presenter |
Editing | Nigel Galt | Assistant Editor |
Production | John Goldstone | Associate Producer |
Production | Joel Thurm | Casting |
Production | John Comfort | Production Manager |
Costume & Make-Up | Peter Robb-King | Makeup Artist |
Art | Terry Ackland-Snow | Art Direction |
Sound | Bill Rowe | Other |
Art | Norman Dorme | Assistant Art Director |
Editing | Graeme Clifford | Editor |
Sound | Graeme Clifford | Music Editor |
Crew | Wally Veevers | Special Effects |
Writing | Richard O'Brien | Screenplay |
Writing | Richard O'Brien | Story |
Writing | Richard O'Brien | Lyricist |
Costume & Make-Up | Mike Lockey | Assistant Hairstylist |
Sound | Richard Hartley | Original Music Composer |
Sound | Richard Hartley | Songs |
Production | Lou Adler | Executive Producer |
Art | Janette Scott | Title Designer |
Crew | Colin Chilvers | Special Effects |
Writing | Jim Sharman | Screenplay |
Directing | Jim Sharman | Director |
Sound | Chris Munro | Other |
Art | Ian Whittaker | Set Dresser |
Production | Michael White | Producer |
Costume & Make-Up | Sue Blane | Costume Design |
Camera | Dennis C. Lewiston | Camera Operator |
Sound | John Bundrick | Musician |
Production | Maureen White | Production Secretary |
Sound | Ian Fuller | Other |
Crew | David Toguri | Choreographer |
Art | Dick Frift | Construction Manager |
Camera | John Jay | Still Photographer |
Camera | Mike Roberts | Focus Puller |
Production | Geoff Freeman | Publicist |
Camera | Ronnie Fox Rogers | Camera Operator |
Sound | Peter Glossop | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Ernest Gasser | Assistant Makeup Artist |
Sound | Ron Barron | Sound Recordist |
Art | Brian Thomson | Production Design |
Costume & Make-Up | Ramon Gow | Hairdresser |
Costume & Make-Up | Jane Royle | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Helen Lennox | Assistant Hairstylist |
Art | John Siddall | Draughtsman |
Production | Ron Swinburne | Production Accountant |
Lighting | Fred Anderson | Electrician |
Costume & Make-Up | Graham Freeborn | Assistant Makeup Artist |
Sound | Barry St. John | Other |
Crew | Robin Demetriou | Chef |
Directing | Bobby Howard | Second Assistant Director |
Art | John Leuenberger | Property Master |
Visual Effects | Doug Ferris | Matte Painter |
Costume & Make-Up | Richard Pointing | Other |
Sound | Doug Smith | Other |
Directing | Mike Gowans | First Assistant Director |
Art | Bryn Siddall | Property Buyer |
Sound | Dave Wintour | Musician |
Crew | Gillian Gregory | Choreographer |
Costume & Make-Up | Pierre La Roche | Makeup Designer |
Art | Don Bradburn | Dressing Prop |
Art | Bob Douglas | Other |
Art | Bob Hedges | Other |
Crew | Bob Spencer | Scenic Artist |
Sound | Len Tremble | Other |
Crew | Roy Spencer | Special Effects |
Crew | Ken Sheppard | Stunt Double |
Camera | Ronald Lenoir | Other |
Camera | Jack Roche | Grip |
Costume & Make-Up | Gillian Dods | Other |
Sound | Count Ian Blair | Musician |
Sound | Mike Grabham | Musician |
Sound | Keith Grant | Other |
Sound | Phil Kenzie | Musician |
Sound | B.J. Wilson | Musician |
Sound | Helen Chapelle | Other |
Sound | Brian Engel | Other |
Sound | Liza Strike | Other |
Sound | Clare Torry | Other |
Directing | Susanna Merry | Continuity |
Crew | Charles Cox | Driver |
Crew | Maureen Campbell | Other |
Costume & Make-Up | Terry de Havilland | Shoe Design |
Production | Sue Edwards | Other |