Turist (2010)
Hikaye, karısının vefatından sonra kırık kalbinin acısından kurtulmak için İtalya’ya giden Amerikalı bir matematik öğretmeni olan turist Frank Tupelo’nun (Johnny Depp) etrafında şekilleniyor. Olağanüstü derecede çekici bir kadın olan Elise Clifton-Ward’un (Angelina Jolie) yoluna çıkmasıyla Frank için işler birdenbire değişir. Ancak Elise’in onunla karşılaşması aslında tesadüf değildir. Arka planda Venedik’in nefes kesen manzaraları eşliğinde Frank, bir ilişkinin ardından koşarken aslında etrafında tehlikeli entrikaların döndüğünü fark eder.
Director:
Florian Henckel von Donnersmarck
Writers:
Florian Henckel von Donnersmarck, Christopher McQuarrie, Julian Fellowes.
Johnny Depp Frank Tupelo |
|
Angelina Jolie Elise Clifton-Ward |
|
Paul Bettany Inspector John Acheson |
|
Timothy Dalton Chief Inspector Jones |
|
Steven Berkoff Reginald Shaw |
|
Rufus Sewell The Englishman |
|
Christian De Sica Colonnello Lombardi |
|
Alessio Boni Sergente Cerato |
|
Daniele Pecci Tenente Narduzzi |
|
Giovanni Guidelli Tenente Tommassini |
|
Raoul Bova Conte Filippo Gaggia |
|
Bruno Wolkowitch Capitaine Courson |
|
Julien Baumgartner Brigadier Ricuort |
|
François Vincentelli Brigadier Marion |
|
Clément Sibony Brigadier Rousseau |
|
Jean-Claude Adelin Brigadier Cavillan |
|
Jean-Marie Lamour Cafe Waiter Jean-Michel |
|
Nicolas Guillot Cafe Head Waiter Jérôme |
|
Mhamed Arezki Courier Achmed Tchebali |
|
Igor Jijikine Virginsky |
|
Vladimir Orlov Lebyadkin |
|
Vladimir Tevlovski Liputin |
|
Alec Utgoff Fedka |
|
Mark Zak Shigalyov |
|
Neri Marcorè Hotel Concierge Alessio |
|
Gabriele Gallinari Hotel Bell Boy Luca |
|
Riccardo De Torrebruna Hotel Waiter Guido |
|
Maurizio Casagrande Waiter Antonio |
|
Nino Frassica Brigadiere Mele |
|
Gwilym Lee Senior Technician Mountain |
|
Steven Robertson Junior Technician Pinnock |
|
Iddo Goldberg Jones' Assistant Whitfield |
|
Renato Scarpa Arturo the Tailor |
|
Giancarlo Previati Gala Coordinator Dalla Pietà |
|
Giovanni Esposito Interpreter Coppa |
|
Marino Narduzzi Elise's Driver Stefano |
|
Tino Giada Elise's Driver Mauro |
|
Bruno Bilotta Sniper Chief Giordani |
|
Ralf Moeller Jail Bird Lunt |
|
Marc Ruchmann Brigadier Kaiser |
|
Massimiliano Belsito Dancer at Gala |
|
Francesca Nerozzi Dancer at Gala |
|
Romina Carancini Dancer at Gala |
|
Jennifer Iacono Dancer at Gala |
|
Claudia Mancinelli Dancer at Gala |
|
Anoushka Rava Woman in the Cafe (uncredited) |
Art | Anna Pinnock | Set Decoration |
Sound | Harry Cohen | Sound Effects Editor |
Production | Lloyd Phillips | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Colleen Atwood | Costume Design |
Sound | James Newton Howard | Original Music Composer |
Production | Susie Figgis | Casting |
Art | Jon Hutman | Production Design |
Camera | John Seale | Director of Photography |
Editing | Joe Hutshing | Editor |
Production | Roger Birnbaum | Producer |
Production | Gary Barber | Producer |
Editing | Patricia Rommel | Editor |
Production | John Bernard | Line Producer |
Art | Marco Trentini | Supervising Art Director |
Production | Jeffrey Nachmanoff | Co-Producer |
Writing | Florian Henckel von Donnersmarck | Screenplay |
Directing | Florian Henckel von Donnersmarck | Director |
Camera | Daniele Massaccesi | Steadicam Operator |
Writing | Christopher McQuarrie | Screenplay |
Writing | Julian Fellowes | Screenplay |
Costume & Make-Up | Frédérique Arguello | Key Hair Stylist |
Production | Graham King | Producer |
Visual Effects | Ted Rae | Visual Effects Supervisor |
Production | Jonathan Glickman | Producer |
Costume & Make-Up | Veronica McAleer | Hairstylist |
Production | Stéphane Foenkinos | Casting |
Visual Effects | Thomas F. Ford IV | Visual Effects Producer |
Writing | Jérôme Salle | Original Story |
Production | Tim Headington | Producer |
Production | Denis O'Sullivan | Co-Producer |
Lighting | Morris Flam | Gaffer |
Costume & Make-Up | Joel Harlow | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Colin Jamison | Hairstylist |
Production | Béatrice Kruger | Casting |
Crew | Luca Tommassini | Choreographer |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Costume & Make-Up | Giorgio Gregorini | Hair Designer |
Sound | Dror Mohar | Foley Editor |
Directing | Dianne Dreyer | Script Supervisor |
Production | Olivier Courson | Executive Producer |
Production | Ron Halpern | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Toni G | Makeup Artist |
Crew | Ken Locsmandi | Digital Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Maurizio Silvi | Key Makeup Artist |
Visual Effects | Matthew Gratzner | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Suzi Turnbull | Costume Supervisor |
Art | Susanna Codognato | Art Direction |
Sound | Tom Hartig | Boom Operator |
Sound | Scott Millan | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Michael Hertlein | Dialogue Editor |
Sound | Michael Hertlein | ADR Editor |
Sound | Margit Pfeiffer | Dialogue Editor |
Sound | Margit Pfeiffer | ADR Editor |
Sound | Wylie Stateman | Supervising Sound Editor |
Production | Adam Rosenberg | Producer |
Costume & Make-Up | Bruno de Santa | Set Costumer |
Sound | Kirsty Whalley | Music Editor |
Sound | Ann Scibelli | Sound Effects Designer |
Sound | Joe E. Rand | Music Editor |
Visual Effects | David Sanger | Visual Effects Producer |
Lighting | Marco Sticchi | Rigging Gaffer |
Sound | Katherine Rose | Foley |
Art | Antonio Tarolla | Set Designer |
Camera | John Marzano | Aerial Director of Photography |
Camera | Marco Sacerdoti | Camera Operator |
Editing | Nick Monton | Digital Intermediate |
Sound | David Parker | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Hector C. Gika | Sound Effects Editor |
Lighting | Jean-François Drigeard | Gaffer |
Costume & Make-Up | Françoise Quilichini | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Christine L. Cantella | Assistant Costume Designer |
Sound | Renée Tondelli | Supervising Sound Editor |
Visual Effects | Tamar Shaham | Visual Effects Coordinator |
Production | David Nichols | Line Producer |
Visual Effects | Dominic Tuohy | Special Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Karen Asano-Myers | Hairstylist |
Camera | Cyril Kuhnholtz | Key Grip |
Crew | Joss Skottowe | Armorer |
Lighting | Stefano Marino | Gaffer |
Art | Antonio Fraulo | Property Master |
Crew | Marc Wolff | Aerial Coordinator |
Crew | Marc Wolff | Pilot |
Costume & Make-Up | Novella Borghi | Makeup Artist |
Lighting | Werner Bacciu | Rigging Grip |
Sound | Craig S. Jaeger | Foley Editor |
Sound | Charlie Campagna | Sound Effects Editor |
Camera | Claudio Del Gobbo | Dolly Grip |
Camera | Stefano Di Pasquali | Dolly Grip |
Production | Bahman Naraghi | Executive Producer |
Crew | David Matusek | Visual Effects Editor |
Camera | Tommaso Mele | Key Grip |
Art | Ahmet Ahmet | Title Designer |
Editing | David Bilow | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Catherine Buyse Dian | Wardrobe Supervisor |
Camera | Emiliano Leurini | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Peter Nicastro | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Fulvio Pozzobon | Key Hair Stylist |
Art | Silvia Di Lena | Art Department Coordinator |
Art | Olivier Crespin | Property Master |
Art | Anita Tomaselli | Art Department Coordinator |
Art | Bradley Torbett | Property Master |
Camera | Glyn Williams | Aerial Camera Technician |
Lighting | Elvis Pasqual | Gaffer |
Lighting | Tommaso Baratto | Rigging Grip |
Lighting | Regis Benedettelli | Rigging Grip |
Lighting | Paolo Forti | Rigging Grip |
Lighting | Antonio Viola | Rigging Grip |
Lighting | Nicola Zangrando | Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Laurence Caines | Costume Supervisor |
Crew | Massimo Cardajoli | Armorer |
Crew | John Swinnerton | Digital Effects Supervisor |
Crew | Laura Fitzpatrick | Digital Effects Producer |
Visual Effects | Zack Fox | Visual Effects Coordinator |