Laurel ile Hardy (2018)
1930'lu yıllarda çektikleri filmler il üne kavuşmuş olan komedi ikilisi Stan Laurel ve Oliver Hardy, araları açıldıktan sonra kariyerlerini yeniden canlandırmaya çalışırlar. Savaş sonrası Britanya'sında turneye çıkan Laurel ve Hardy'nin karşılaşacağı güçlükler, geçen yıllar ile birlikte daha da çoğalmıştır.
Director: Jon S. Baird
Steve Coogan Stanley "Stan" Laurel |
|
John C. Reilly Oliver "Ollie" Hardy |
|
Shirley Henderson Lucille Hardy |
|
Nina Arianda Ida Kitaeva Laurel |
|
Rufus Jones Bernard Delfont |
|
Danny Huston Hal Roach |
|
Joseph Balderrama James W. Horne |
|
John Henshaw Nobby Cook |
|
Keith MacPherson James Finlayson |
|
Richard Cant Harry Langdon |
|
Susy Kane Cynthia Clark |
|
Josh Alexander Newspaper Stand Boy |
|
Tapiwa Mugweni Burgess |
|
Stewart Alexander Joe Schenck |
|
Kevin Millington Clapper Loader |
|
Toby Sedgwick Palladium Manager |
|
Rebecca Yeo Concierge Savoy |
|
Stephanie Hyam Mr. Miffin's Receptionist |
|
Kate Okello Glass & Bottle Inn Receptionist |
|
Sanjeev Kohli Glasgow Empire Manager |
|
Ashley Robinson Gordon Douglas |
|
Greg Canestrari Stan's Lawyer |
|
Roger Ringrose Doctor at Savoy |
|
Ella Kenion Holiday Camp Organiser |
|
Veronica Clifford Elderly Woman - Glasgow |
|
Elizabeth Bennett Lady Warley |
|
Conrad Asquith Lord Warley |
|
Owen Findlay Robin Hood |
|
Danny Scheinmann Jeweler |
|
Bentley Kalu Elephant Wrangler |
|
Tom Bates Scene Hand - Roach Lot |
|
Ella Baird Ann MacDonald |
|
Josh Connor Assistant Stage Manager |
|
Matt Dunkley Conductor |
|
Paul Bailey Art Greene (uncredited) |
Sound | Danny Hambrook | Sound Recordist |
Production | Andy Pryor | Casting |
Crew | James O'Donnell | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Jeremy Woodhead | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Jeremy Woodhead | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Jeremy Woodhead | Makeup & Hair |
Production | Christine Langan | Executive Producer |
Production | Andy Harries | Executive Producer |
Sound | Rolfe Kent | Original Music Composer |
Crew | Rafe Spall | Thanks |
Production | Joe Oppenheimer | Executive Producer |
Production | Xavier Marchand | Executive Producer |
Production | Faye Ward | Producer |
Art | John Paul Kelly | Production Design |
Production | Gabrielle Tana | Executive Producer |
Directing | Jon S. Baird | Director |
Crew | Oliver Hardy | Thanks |
Crew | Stan Laurel | Thanks |
Editing | Úna Ní Dhonghaíle | Editor |
Editing | Billy Sneddon | Editor |
Camera | Laurie Rose | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Helen Ingham | Key Costumer |
Production | Jeff Pope | Executive Producer |
Writing | Jeff Pope | Writer |
Art | Gordon Grant | Assistant Set Decoration |
Production | Jim Spencer | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Guy Speranza | Costume Design |
Crew | Lois Laurel | In Memory Of |
Art | Astrid Sieben | Art Direction |
Art | David Hindle | Art Direction |
Art | David Hindle | Supervising Art Director |
Costume & Make-Up | Annie Crawford | Costume Supervisor |
Sound | Paul Cotterell | Supervising Sound Editor |
Sound | Barnaby Smyth | Foley Supervisor |
Crew | Abbi Collins | Stunt Coordinator |
Production | Chris Barnett | Assistant Unit Manager |
Camera | Aimee Spinks | Still Photographer |
Sound | Linda Forsén | Dialogue Editor |
Camera | Vince McGahon | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Mark Coulier | Prosthetic Designer |
Costume & Make-Up | Josh Weston | Prosthetic Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Luca Saccuman | Makeup & Hair |
Editing | George Adams | First Assistant Editor |
Directing | Lucy Ward | Script Supervisor |
Production | Eugenio Pérez | Executive Producer |
Art | Jo Hawthorne | Construction Manager |
Camera | Nick Gillespie | Camera Operator |
Art | Joanna Pratt | Graphic Designer |
Production | Kate Fasulo | Executive Producer |
Sound | Karen Elliott | Music Supervisor |
Lighting | Barry Conroy | Gaffer |
Camera | Jo Farrugia | Epk Producer |
Sound | Mathias Schuster | Foley Editor |
Visual Effects | Chris Reynolds | Special Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Sophie O'Neill | Assistant Costume Designer |
Visual Effects | Andrew Corsi | VFX Editor |
Art | Dan Maslen | Storyboard Artist |
Camera | Kevin Foy | Key Grip |
Production | Nichola Martin | Executive Producer |
Production | Ri McDaid-Wren | Casting Associate |
Directing | Zoe Smith | Second Assistant Director |
Crew | Eleanor Boyce | Dialect Coach |
Sound | Al Green | Music Editor |
Sound | Keith Partridge | Foley Mixer |
Crew | Louise Seymour | Post Production Supervisor |
Production | Louise Killin | Unit Production Manager |
Production | Bobby Prince | Unit Manager |
Costume & Make-Up | Anita Brolly | Makeup & Hair |
Production | Saurabh Kakkar | Development Producer |
Art | John Colebourn | Storyboard Artist |
Production | Robert Platt-Higgins | Post Production Coordinator |
Directing | Sarah MacFarlane | Second Assistant Director |
Art | Rob MacPherson | Property Master |
Lighting | Danny O'Brien | Electrician |
Lighting | Jerdan Taylor | Electrician |
Art | Charlotte Hutchings | Assistant Art Director |
Art | Olly Williams | Draughtsman |
Camera | Kim Vinegrad | First Assistant Camera |
Production | Valentina Romano | Production Secretary |
Directing | Stephen Carney | First Assistant Director |
Camera | Jonny Stillwell | Second Assistant Camera |
Writing | 'A.J.' Marriot | Book |
Art | Claudia Parker | Set Decoration |
Art | Gary Bunn | Assistant Set Designer |
Directing | Liam Shaw | Third Assistant Director |
Crew | Frank Collins | Carpenter |
Lighting | Jack Wakefield | Electrician |
Camera | Edward Bishop | Epk Camera Operator |
Crew | Caroline Buckley | Set Medic |
Crew | Amy Hogarth | Floor Runner |
Production | Maxine Stanley | Production Accountant |
Crew | Charlotte Smith | Floor Runner |