Kadınlar Ne İster? (2000)
Chicago'da reklamcılıkla uğraşan Nick Marshall, talihsiz bir kaza sonucunda kadınların aklını okuma yeteneği kazanır. Kaderin garip cilvesinin bu armağanını, kadınları daha yakından tanımak için kullanmaya başlayan Nick, bir süre sonra yeni patronu Darcy McGuire'ı etkilemek amacıyla da, bu yeteneğine başvurmakta sakınca görmez. Ne var ki, Nick'in bu çekici ve akıllı kadına aşık olması, bir yandan da, kadınların gerçekten ne istediğini keşfetmesi fazla zaman almayacaktır.
Director:
Nancy Meyers
Writers:
Josh Goldsmith, Cathy Yuspa.
Mel Gibson Nick Marshall |
|
Helen Hunt Darcy McGuire |
|
Marisa Tomei Lola |
|
Alan Alda Dan Wanamaker |
|
Ashley Johnson Alex Marshall |
|
Mark Feuerstein Morgan Farwell |
|
Lauren Holly Gigi |
|
Delta Burke Eve |
|
Valerie Perrine Margo |
|
Judy Greer Erin |
|
Sarah Paulson Annie |
|
Ana Gasteyer Sue Cranston |
|
Lisa Edelstein Dina |
|
Loretta Devine Flo |
|
Diana Maria Riva Stella |
|
Eric Balfour Cameron |
|
Andrea Baker Office Intern |
|
Robin Pearson Rose Kitchen Secretary |
|
Christopher Emerson Mail Room Kid |
|
Ashlee Turner Woman in Library |
|
Sierra Pecheur Woman at Lunch Counter |
|
Joe Petcka Man on Street |
|
Brian Callaway Man on Street |
|
Coburn Goss Man on Street |
|
Christian Michel Man on Street |
|
Perry Cavitt Ogling Man |
|
Crystal McKinney Unimpressed Woman |
|
Jeanne Marie Rice Unimpressed Woman |
|
Kathrin Middleton Gigi's Friend |
|
Logan Lerman Young Nick Marshall |
|
Kelly Cooper Showgirl |
|
Palmer Davis Showgirl |
|
Katie Miller Showgirl |
|
Dana Waters Nick's Mom |
|
Gregory Cupoli Male Role Model |
|
Alexondra Lee Woman in Pink Sweater |
|
Aviva Gale Counter Girl |
|
Shirley Prestia Coffee Shop Customer |
|
T.J. Thyne Coffee Shop Customer |
|
Norman H. Smith Norm |
|
Audrey Wasilewski Secretary with Danish / Kitchen Secretary |
|
Angela Oh Jess, Dan's Secretary |
|
Robert Briscoe Evans Ted |
|
Chris Rolfes Woman in Park |
|
Katie Kneeland Woman in Park |
|
Jeanine O'Connell Woman in Park |
|
Kelley Hazen Woman in Park |
|
Brooke Elliott Woman in Park |
|
Kristina Martin Woman in Park |
|
Harmony Rousseau Sloane / Curtis Receptionist |
|
Lisa Long Sloane / Curtis Executive |
|
Heidi Helmer Marshall Field's Shopper |
|
Marla Martensen Marshall Field's Shopper |
|
Sally Meyers Kovler Marshall Field's Shopper |
|
Ashley Quirico Marshall Field's Shopper |
|
Regan Rohde Marshall Field's Shopper |
|
Liz Tannebaum Marshall Field's Shopper |
|
LeShay N. Tomlinson Marshall Field's Shopper |
|
Cristine Rose Sloane / Curtis Attorney |
|
Arden Myrin Darcy's Assistant |
|
Rachel Duncan Alex's Friend |
|
Alex McKenna Alex's Friend |
|
Regiane Gorski Yoga Instructor |
|
Juliandra Gillen Woman in Library |
|
Lisa Anne Hillman Woman in Library |
|
Tracy Pacheco Woman in Library |
|
Jamie Gutterman Jogger by Lake |
|
Maggie Egan Kitchen Secretary |
|
Juanita Jennings Kitchen Secretary |
|
Hallie Meyers-Shyer Girl at Lunch Counter |
|
Kate Asner Woman at Lunch Counter |
|
Caryn Greenhut Woman at Lunch Counter |
|
Jennifer Greenhut Woman at Lunch Counter |
|
Marnie Mosiman Woman at Lunch Counter |
|
Nnenna Freelon Nightclub Singer |
|
Gil Hacohen Haim |
|
Nancy Monsarat Nike Executive |
|
Jacqueline Thomas Nike Executive |
|
Rory Byrne Nike Executive |
|
Victoria Garcia-Kelleher Secretary |
|
Gertrude Wong Old Woman in Chinatown |
|
Andi Eystad Girl at Prom |
|
Greg Bronson Upscale Pedestrian (uncredited) |
|
Kira Coplin Alex's Friend (uncredited) |
|
Kiva Dawson Showgirl (uncredited) |
|
Elizabeth Friedman Classmate (uncredited) |
|
Melanie Good Showgirl (uncredited) |
|
Drew Howerton Boy at Prom (uncredited) |
|
Kimberly Lyon Showgirl (uncredited) |
|
Krista McRoberts Angela (uncredited) |
|
Bette Midler Dr. J. M. Perkins (uncredited) |
|
Andy Schofield Man in Park (uncredited) |
|
Nancy Sinclair Woman Getting Manicure (uncredited) |
|
Melinda Songer Dancer (uncredited) |
|
Lauren Stewart Gigi's Friend #3 (uncredited) |
|
Tracey Stone Black-Haired Beauty (uncredited) |
|
Dean Teaster Taxi Driver (uncredited) |
|
Gena Vazquez Marshall Field's Shopper (uncredited) |
|
Nancy Wetzel Co-worker (uncredited) |
Sound | Alan Silvestri | Original Music Composer |
Sound | Alan Silvestri | Conductor |
Camera | Dean Cundey | Director of Photography |
Production | Howard Feuer | Casting |
Art | Jon Hutman | Production Design |
Production | Bruce Davey | Producer |
Production | Deborah Aquila | Casting |
Costume & Make-Up | Ellen Mirojnick | Costume Design |
Art | Andrew Menzies | Assistant Art Director |
Art | Tony Fanning | Art Direction |
Editing | Carol Littleton | Additional Editing |
Production | Stephen McEveety | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Karen Blynder | Makeup Artist |
Editing | Jim Passon | Color Timer |
Art | Rosemary Brandenburg | Set Decoration |
Directing | Nancy Meyers | Director |
Production | Nancy Meyers | Producer |
Production | Bruce A. Block | Co-Producer |
Art | Bruce A. Block | Storyboard Artist |
Directing | Bruce A. Block | Second Unit Director |
Editing | Thomas J. Nordberg | Editor |
Sound | Chris Boardman | Orchestrator |
Costume & Make-Up | Suzanne McCabe | Assistant Costume Designer |
Art | Gae S. Buckley | Art Direction |
Production | Susan Cartsonis | Producer |
Production | Matt Williams | Producer |
Production | Carmen Finestra | Executive Producer |
Production | David McFadzean | Executive Producer |
Editing | Stephen A. Rotter | Editor |
Production | Julie M. Anderson | Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Michael Dennison | Costume Supervisor |
Crew | Joe Bucaro III | Stunts |
Sound | David Giammarco | Sound Effects Editor |
Production | Melissa Goddard | Production Executive |
Production | Matthew Cassel | Assistant Location Manager |
Production | Gina Matthews | Producer |
Production | Kelly O'Brien | Casting Assistant |
Art | Jason Sweers | Graphic Designer |
Writing | Josh Goldsmith | Screenplay |
Writing | Josh Goldsmith | Story |
Writing | Cathy Yuspa | Screenplay |
Writing | Cathy Yuspa | Story |
Lighting | Peter Davidian | Assistant Chief Lighting Technician |
Sound | Bonnie Greenberg | Music Supervisor |
Art | Ashley Burnham | Art Department Coordinator |
Art | David Elliott | Construction Coordinator |
Writing | Diane Drake | Story |
Production | Karyn McCarthy | Unit Production Manager |
Visual Effects | Tim T. Cunningham | Visual Effects Coordinator |
Sound | Randy Singer | Foley Mixer |
Art | John P. Goldsmith | Set Designer |
Production | Wendy Washbrook | Casting Associate |
Production | Jason Corgan Brown | Researcher |
Crew | Matt Byrne | Stunts |
Crew | Lance Gilbert | Stunt Coordinator |
Crew | Lance Gilbert | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Brad Wilder | Makeup Department Head |
Sound | Kevin Bartnof | Foley Artist |
Camera | Andrew Cooper | Still Photographer |
Sound | Bill W. Benton | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Conny Fauser | Digital Compositors |
Crew | Rachel Aberly | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Candy L. Walken | Key Hair Stylist |
Art | Yann Denoual | Sculptor |
Sound | Greg Steele | ADR Mixer |
Crew | Kosta Saric | Visual Effects Editor |
Crew | C. Marie Davis | Executive Visual Effects Producer |
Art | Mychael Bates | Property Master |
Sound | Renée Tondelli | Supervising ADR Editor |
Sound | Bryan Pennington | Dolby Consultant |
Costume & Make-Up | Jeri Baker | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Sherilyn Stetz | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Beth Miller | Hair Department Head |
Production | Aaron Dem | Head of Production |
Costume & Make-Up | Fran Allgood | Costumer |
Camera | Robert Ulland | Steadicam Operator |
Production | Robb Earnest | Assistant Production Coordinator |
Sound | Andrew Silver | Music Consultant |
Sound | Dennis Drummond | Supervising Sound Editor |
Sound | Linda Folk | ADR Editor |
Sound | Sean Landeros | Sound Recordist |
Sound | Kim Drummond | Dialogue Editor |
Art | Phillip Ellman | Greensman |
Production | Carrie Goodman | Location Assistant |
Directing | Craig Comstock | Additional Second Assistant Director |
Visual Effects | Ken Jones | Visual Effects Supervisor |
Directing | Paula Case | Assistant Director |
Sound | David MacMillan | Production Sound Mixer |
Crew | David McKlveen | Carpenter |
Lighting | James Alden | Rigging Grip |
Art | Andrew Neujahr | Art Department Assistant |
Art | Alex Apple | Location Scout |
Art | Barry Jones | Painter |
Art | Darryl Henley | Production Illustrator |
Camera | William Coss | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Ann Culotta | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Stacy Doran | Set Dressing Artist |
Crew | Keith Young | Choreographer |
Crew | Nelson Sepulveda | Digital Effects Supervisor |
Crew | John Lybrand | Driver |
Crew | Mike Gentile | Loader |
Crew | J. Papajoanou | Post Production Assistant |
Crew | Allan Johnson | Propmaker |
Crew | Tim Werle | Set Medic |
Crew | Jenny Fumarolo | Set Production Assistant |
Crew | Girard Swan | Stand In |
Crew | Armand Paoletti | Transportation Coordinator |
Crew | Josh Levy | Video Assist Operator |
Lighting | Jim Bradfield | Electrician |
Production | Brady Breen | Location Manager |
Production | Nancy Sandberg | Production Supervisor |
Sound | Harrison D. Marsh | Boom Operator |
Sound | Kira Edmunds | Assistant Sound Editor |
Visual Effects | Jessica Trento | Visual Effects Producer |
Crew | Jessica Mcclintock | Thanks |
Directing | Darin Rivetti | Second Assistant Director |
Art | Garson Yu | Title Designer |
Art | Alexx Thompson | Set Painter |
Camera | Robert A. Preston | Dolly Grip |
Camera | Bradley T. Matthys | First Company Grip |
Editing | Dana L. Marker | Negative Cutter |
Sound | David Bifano | Music Programmer |
Lighting | Michael Orefice | Chief Lighting Technician |
Production | Michelle Stevens | Second Assistant Accountant |
Production | Angela Athayde | Production Assistant |
Production | Rick Roesch | Payroll Accountant |
Art | Chuck Askerneese | Assistant Property Master |
Sound | Diane Lucas | ADR Recordist |
Sound | Robin Zacha | Apprentice Sound Editor |
Camera | William H. Harlow IV | Camera Loader |
Camera | R. Scott Goodrich | Second Assistant Camera |
Camera | Walter 'T.J.' Johnson | Second Company Grip |
Editing | Philip Beech | Assistant Editor |
Sound | Christy Gerhart | Music Coordinator |
Production | Steve Spiker | Extras Casting |
Production | Adrienne Swan | First Assistant Accountant |