Josie Bissett Nora Betnner |
|
Sarah Grey Scarlett Betnner |
|
Richard Harmon Seth Durand |
|
Vincent Gale Chris Betnner |
|
Spencer Drever Gus Betnner |
|
Mike Dopud Detective Coyle |
|
Beverley Elliott Iris Durand |
|
Raul Sanchez Inglis Mr. Adams |
|
Taylor St. Pierre Punk Dealer |
|
Brenda Crichlow Captain Davis |
|
Josh Byer Lawyer |
|
Sharon Taylor Detective Val Jenkins |
Writing | Paul A. Birkett | Writer |
Crew | Jeff Sanca | Stunt Coordinator |
Directing | Jason Bourque | Director |
Art | Daren Luc Sasges | Production Design |
Crew | Byron Brisco | Stunt Coordinator |
Production | Jackie Lind | Casting |
Camera | Gabriel Medina | Second Unit Director of Photography |
Sound | Kevin Blumenfeld | Music |
Production | Timothy O. Johnson | Executive Producer |
Camera | Anthony C. Metchie | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Miles Roberts | Costume Design |
Directing | Danielle de Smit | Script Supervisor |
Production | Oliver De Caigny | Producer |
Sound | Tony Poulsen | Boom Operator |
Sound | James Schoening | Production Sound Mixer |
Costume & Make-Up | Kathy Howatt | Makeup Artist |
Sound | Craig George | Sound Editor |
Sound | Gregor Phillips | Supervising Sound Editor |
Sound | Gregor Phillips | Sound Re-Recording Mixer |
Lighting | Clyde Harrelson | Gaffer |
Sound | Aaron Olson | Dialogue Editor |
Production | Navid Soofi | Production Manager |
Production | Navid Soofi | Supervising Producer |
Production | Matthew Santoro | Production Coordinator |
Editing | Troy Weinreich | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Lee Novak | Hairstylist |
Editing | Fabiola Caraza | Editor |
Art | Lloyd Stone | Property Master |
Crew | Peter Gibson | Transportation Coordinator |
Costume & Make-Up | Kelly Allyn Gardner | Assistant Costume Designer |
Directing | Darren Robson | Second Assistant Director |
Art | Nike Hatzidimou | Set Decoration |
Art | Heather Victoria Adams | Set Decoration |
Camera | Collin Morrison | Camera Operator |
Camera | Jackson Harper | First Assistant Camera |
Camera | Michael Yueng | First Assistant Camera |
Production | Sean Cummings | Location Manager |
Directing | Michele E. Dutka | First Assistant Director |
Crew | Cameron Foss | Transportation Captain |
Directing | Andrew Pavel | Third Assistant Director |
Crew | Jodi Stecyk | Stunt Coordinator |
Crew | Carolyn Anderson | Stunt Double |