Kutsal Geyiğin Ölümü (2017)
Steven Murphy başarılı bir cerrah, eşi Anna ise göz doktorudur. Çiftin iki çocuklarıyla beraber mutlu ve sağlıklı devam eden aile hayatı, Steven’ın babasını kaybetmiş bir genç olan Martin’i himayesine almasıyla raydan çıkar. Beraberinde bazı karanlık sırlar da getiren Martin aile fertleriyle giderek yakınlaşırken, Steven’ın çocukları ansızın yemeden içmeden kesilir ve yürüyememeye başlarlar. Doktorlar, çocukların rahatsızlığını bilimsel olarak açıklayamamaktadır. Steven kendisini Martin’in dediklerini harfiyen yapmazsa aile fertlerinin sırayla öleceği esrarengiz bir oyunun içinde bulur.
Director: Yorgos Lanthimos
http://www.curzonartificialeye.com/the-killing-of-a-sacred-deer
Colin Farrell Steven Murphy |
|
Nicole Kidman Anna Murphy |
|
Barry Keoghan Martin Lang |
|
Raffey Cassidy Kim Murphy |
|
Sunny Suljic Bob Murphy |
|
Bill Camp Matthew Williams |
|
Alicia Silverstone Martin's Mother |
|
Herb Caillouet Ed Thompson (Hospital Director) |
|
Barry G. Bernson Dr. Larry Banks |
|
Denise Dal Vera Mary Williams |
|
Drew Logan Principal |
|
Ming Wang Doctor (Abdominal) |
|
Michael Trester Elderly Man |
|
Anita Farmer Bergman Nurse (uncredited) |
|
Lea Hutton Beasmore Conference Guest (uncredited) |
|
Dylan Keith Adams Doctor at Conference and Event Dinner (uncredited) |
|
Charles Poole Patient / Fisherman (uncredited) |
|
John W. Harden Conference Guest / Paramedic (uncredited) |
|
Bryant Bentley Paramedic (uncredited) |
|
Aaron Pullins IV Medical Conference Attendee (uncredited) |
|
Joanne Popolin Medical Conference Attendee (uncredited) |
|
Carly Tamborski Doctor at Conference (uncredited) |
|
David Pittinger Student's Dad (uncredited) |
|
Michael Lee Bailey Conference Guest (uncredited) |
|
John Newsom Doctor at Banquet (uncredited) |
|
Robert Gerding Visiting Consultant (uncredited) |
|
William C. Ingram Janitor (uncredited) |
|
Beverly Kristy Doctor (uncredited) |
|
Derek Polen Conference Guest (uncredited) |
|
John E. Brownlee Coastal Walker (uncredited) |
Production | Francine Maisler | Casting Director |
Costume & Make-Up | Nancy Steiner | Costume Design |
Production | Andrew Lowe | Executive Producer |
Production | Ed Guiney | Producer |
Production | Peter Watson | Executive Producer |
Editing | Yorgos Mavropsaridis | Editor |
Sound | Yorgos Mavropsaridis | Music Editor |
Production | Sam Lavender | Executive Producer |
Directing | Yorgos Lanthimos | Director |
Production | Yorgos Lanthimos | Producer |
Writing | Yorgos Lanthimos | Writer |
Writing | Efthymis Filippou | Writer |
Art | Jade Healy | Production Design |
Crew | Ariane Labed | Thanks |
Art | Adam Willis | Set Decoration |
Production | Keith Potter | Executive Producer |
Camera | Thimios Bakatakis | Director of Photography |
Camera | Atsushi Nishijima | Still Photographer |
Production | Atilla Salih Yücer | Co-Producer |
Directing | Atilla Salih Yücer | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Claudia Sarbu | Assistant Costume Designer |
Sound | Steve Browell | Sound Effects Editor |
Sound | Johnnie Burn | Sound Designer |
Sound | Johnnie Burn | Music Editor |
Sound | Ed Downham | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Ed Bruce | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Tina Roesler Kerwin | Makeup Department Head |
Editing | Patrick Malone | Digital Intermediate |
Sound | Caoimhe Doyle | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Kelvin R. Trahan | Hair Department Head |
Editing | Jonathan Collard | Digital Intermediate |
Camera | Joseph Arena | Steadicam Operator |
Camera | Matt Fleischmann | Steadicam Operator |
Camera | Chris Salamone | Dolly Grip |
Production | David Kosse | Executive Producer |
Production | Anne Sheehan | Executive Producer |
Production | Nicki Hattingh | Executive Producer |
Sound | Niall Brady | Dialogue Editor |
Directing | Belle Francisco | Script Supervisor |
Sound | Simon Carroll | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Jaclyn Laravie | Key Costumer |
Production | Will Greenfield | Co-Producer |
Sound | Sofiya Gubaydulina | Sound |
Lighting | Russ Faust | Gaffer |
Editing | Maria Chamberlain | Digital Intermediate |
Sound | Jean McGrath | Foley Mixer |
Sound | Brendan Rehill | Foley Editor |
Costume & Make-Up | Anna Richardson | Makeup Artist |
Lighting | Scott Lipez | Best Boy Electric |
Visual Effects | Kenneth Coyne | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Nicholas Murphy | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Jodi Byrne | Makeup Artist |
Production | D. Lynn Meyers | Casting |
Sound | Ashley Smith | Sound Mixer |
Editing | Mark Neale | First Assistant Editor |
Art | Daniel Baker | Art Direction |
Art | Holly Fisk | Set Decoration |
Art | A. Patrick Storey | Property Master |
Crew | Pamela Ford | Craft Service |
Sound | Sarah Giles | Music Supervisor |
Sound | Nick Payne | Music Supervisor |
Visual Effects | Vadim Draempaehl | 3D Artist |
Costume & Make-Up | Crystal Lewis | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Tanya Tieman | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Andrea Vieth | Makeup Artist |
Editing | Neil Harrison | Digital Intermediate |
Editing | Charlotte Barnes | Digital Intermediate |
Editing | Georgina Cranmer | Digital Intermediate |
Production | Taylor Morgan | Production Coordinator |
Production | Daniel Battsek | Executive Producer |
Sound | Max Behrens | Sound Effects Editor |
Production | Paula Heffernan | Co-Producer |
Crew | Verity Wislocki | Post Production Supervisor |
Production | Emily Kacere | Unit Production Manager |
Production | Amit Pandya | Executive Producer |
Production | Marie-Gabrielle Stewart | Executive Producer |
Production | Kamen Velkovsky | Associate Producer |
Directing | Peter Wolf | Second Assistant Director |
Production | Emer O'Shea | Production Coordinator |
Art | Vasilis Marmatakis | Title Designer |
Art | Vasilis Marmatakis | Graphic Designer |
Costume & Make-Up | David Greathouse | Special Effects Makeup Artist |