Deha (2017)
Florida’nın merkezinde küçük bir kasabada yaşayan 7 yaşındaki Mary Adler (Mckenna Grace), okulun ilk gününde yaşından beklenmedik bir matematik performansı gösterir. Üstün zekalı çocuklar için özel bir okuldan burs alır, ancak amcası Frank (Chris Evans) göndermek istemez. Mary’nin annesi aslında çok değerli bir matematikçidir ancak Mary henüz 6 aylıkken intihar etmiştir. O zamandan beri amcası Frank, Mary’nin vasisidir. Kız kardeşinin Mary’nin “normal” bir çocukluk yaşamasını istediğine inandığından, Mary’i bir devlet okuluna yazdırmakta kararlıdır. Ancak Mary’nin milyonda bir görülen bir matematiksel zekası olduğuna inanan Mary’nin büyükannesi aynı zamanda Frank’in de annesi olan Evelyn (Lindsay Duncan), Frank’ten Mary’nin velayetini almak için mücadele içine girecektir.
Director: Marc Webb
Chris Evans Frank Adler |
|
Mckenna Grace Mary Adler |
|
Lindsay Duncan Evelyn Adler |
|
Jenny Slate Bonnie Stevenson |
|
Octavia Spencer Roberta Taylor |
|
Glenn Plummer Greg Cullen |
|
Julie Ann Emery Pat Golding |
|
Joe Chrest Kevin Larsen |
|
Keir O'Donnell Bradley Pollard |
|
Jona Xiao Lijuan |
|
John Finn Aubrey Highsmith |
|
John M. Jackson Judge Edward Nichols |
|
Candace B. Harris Carly Rosen |
|
Kelly Collins Lintz Claire Larsen |
|
Jon Sklaroff Seymore Shankland |
|
Brody Rose Ricky Harmon |
|
Michael Kendall Kaplan Justin Gilmore |
|
Elizabeth Marvel Gloria Davis |
|
Maia Moss-Fife Amanda Dibbons |
|
Ashley L. Thomas Animal Shelter Worker |
|
Danielle Deadwyler Animal Shelter Worker |
|
Jack Landry Veterinarian |
|
Karleigh Chase Waitress |
|
Will Buie Jr. Boy |
|
Desmond Phillips New Father |
|
Teresa L. Graves Grandmother |
|
Gordon Danniels Grandfather |
|
Aidan McKenna Bateman Bonnie's Student |
|
Jordan Ellenberg Professor |
|
Crystal Freyermuth Wanda Hardaway |
|
Walt Elder Great Uncle |
|
David Cordell New Dad |
Editing | Bill Pankow | Editor |
Production | David Rubin | Casting |
Camera | Stuart Dryburgh | Director of Photography |
Sound | Todd Kasow | Music Editor |
Sound | Randall Poster | Music Supervisor |
Sound | Paul Hsu | Sound Effects Editor |
Production | Andy Cohen | Producer |
Production | Karen Lunder | Producer |
Crew | Paul A. Levin | Post Production Supervisor |
Sound | Ron Bochar | Supervising Sound Editor |
Sound | Marko Costanzo | Foley Artist |
Sound | Marissa Littlefield | ADR Editor |
Directing | Marc Webb | Director |
Directing | Jon Mallard | First Assistant Director |
Lighting | Keith 'Zoot' Byrne | Gaffer |
Crew | Yan Dron | Stunts |
Production | Ben Browning | Executive Producer |
Art | Vera Mills | Set Decoration |
Production | Glen Basner | Executive Producer |
Sound | George A. Lara | Foley Mixer |
Sound | Rob Simonsen | Original Music Composer |
Writing | Tom Flynn | Writer |
Sound | Mitch Dorf | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Abby O'Sullivan | Costume Design |
Camera | Richard Henkels | Camera Operator |
Crew | Max Calder | Stunts |
Crew | Stephen Conroy | Stunts |
Art | Laura Fox | Production Design |
Art | Charles Varga | Art Direction |
Sound | Philip Stockton | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Joan Shay | Hairstylist |
Crew | Keith Adams | Stunt Coordinator |
Production | Molly Allen | Executive Producer |
Production | Molly Allen | Unit Production Manager |
Camera | John S. Moyer | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Andrea Bowman | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Michal Bigger | Makeup Department Head |
Art | Patrick Fuhrman | Leadman |
Crew | Lois Yaroshefsky | Studio Teacher |
Costume & Make-Up | Rita Parillo | Hair Department Head |
Sound | Patrick Christensen | ADR Mixer |
Visual Effects | Eran Dinur | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Susan Ransom | Key Makeup Artist |
Camera | Wilson Webb | Still Photographer |
Sound | Timothy Cargioli | Boom Operator |
Production | T.K. Knowles | Associate Producer |
Production | John O'Grady | Associate Producer |
Production | Chuck Ryant | Associate Producer |
Directing | Michael J. Leone | Script Supervisor |
Crew | Nick DeKay | Stunt Double |
Sound | Meghan Currier | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Suzy Freeman | Costume Supervisor |
Camera | E.J. Misisco | First Assistant "A" Camera |
Sound | Michael Miller | ADR Mixer |
Sound | Steven Visscher | Foley Editor |
Camera | T. Daniel Scaringi | Key Grip |
Crew | Chick Bernhard | Stunts |
Costume & Make-Up | Gina Ruiz | Assistant Costume Designer |
Crew | Laurence Chavez | Stunts |
Costume & Make-Up | Nico Sohn | Makeup Artist |
Sound | Nick Jimenez | ADR Recordist |
Art | Gillian Albinski | Property Master |
Production | Melissa Pryor | Casting Associate |
Production | Peggy Robinson | Production Supervisor |
Production | Bass Hampton | Location Manager |
Production | Heather Neeld | Production Coordinator |
Crew | Kevin LaRosa Jr. | Stunts |
Art | Justin Nathaniel Kistler | Art Department Coordinator |
Art | Scott D. Warner | Construction Coordinator |
Directing | Mark C. Stevens | Second Assistant Director |
Sound | Jesse Dodd | ADR Mixer |
Editing | Misako Shimizu | First Assistant Editor |
Crew | Deven MacNair | Stunts |
Costume & Make-Up | J.C. Davis | Hairstylist |
Art | Douglas G. Young | Assistant Property Master |
Camera | Michael Paul Jones | Camera Operator |
Sound | Dave Wilson | ADR Mixer |
Sound | Bobby Johanson | ADR Mixer |
Crew | Raymond Talley | Carpenter |
Camera | Kane Pearson | Second Assistant "B" Camera |
Crew | Jeff Medeiros | Stunts |
Lighting | Robyn Greer | Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Tiffany Lord | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Valerie Patterson | Makeup Artist |
Crew | Rosie Bernhard | Stunts |
Camera | Tim Rook | Dolly Grip |
Art | Scott B. Warner | Construction Foreman |
Sound | Jason Chiodo | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Sarah Streit | Assistant Sound Editor |
Sound | Sara Stern | Dialogue Editor |
Crew | E. Paul Anderson | Prop Maker |
Art | Steven P. Brown | Painter |
Sound | Tony Kiernan | ADR Recordist |
Crew | Eduardo Marques de Oliveira Jr. | Stunts |
Crew | Adam S. Katz | Stunts |
Lighting | Thomas H. Dean | Best Boy Electric |
Camera | Chris Koch | Dolly Grip |
Crew | Bruce Cheek | Set Medic |
Crew | Margaret King | Set Medic |
Production | Phil LoGrippo | Production Accountant |
Crew | Mary Ann Lynah | Studio Teacher |
Crew | Kevin R. Stephens | Set Medic |
Sound | Tom Brown | Music Arranger |