Dev Avcısı (2017)
12 yaşındaki Barbara Thorson, gerçek hayatta yaşadıklarıyla başa çıkmak için devlerle savaştığı, canavarlarla ve büyüyle bezeli hayali bir dünyaya sığınır. Alışagelmedik tavırları ve korkusuzluğuyla, yaşıtları arasında aykırı durmakla beraber yer yer öğretmenlerini de ürkütür. Barbara'nın devlerle savaşmak zorunda olması, zamanla dramatik bir gerçeği gün yüzüne çıkarıyor.
Director:
Anders Walter
Writer:
Joe Kelly
Madison Wolfe Barbara Thorson |
|
Imogen Poots Karen Thorson |
|
Sydney Wade Sophia |
|
Rory Jackson Taylor |
|
Zoe Saldaña Mrs. Mollé |
|
Art Parkinson Dave |
|
Noel Clarke Mr. Mollé |
|
Jennifer Ehle Mrs. Thorson |
|
Ciara O'Callaghan Theresa Tuzzo |
|
John Boyle Giant (voice) |
|
Brandon Maher Jock |
|
Don Wycherley Principal Marx |
|
Amanda Stuart School aide |
|
Aideen Wylde Mrs. Potts |
|
Ben Carolan Mophead |
|
Sonya Kelly Mrs. Laney |
Production | Chris Columbus | Producer |
Production | Michael Barnathan | Producer |
Production | Kim Magnusson | Producer |
Art | Tamara Conboy | Art Direction |
Production | Adrian Politowski | Producer |
Lighting | Dieter Van der Eecken | Gaffer |
Writing | Joe Kelly | Screenplay |
Production | Joe Kelly | Producer |
Writing | Joe Kelly | Graphic Novel |
Production | Louise Kiely | Casting |
Production | Nick Spicer | Producer |
Sound | Laurent Perez del Mar | Original Music Composer |
Sound | Cécile Coutelier | Music Editor |
Art | Gilles Balabaud | Art Direction |
Lighting | Maxim Honoré | Lighting Technician |
Production | Barbara J. McCarthy | Producer |
Camera | Rasmus Heise | Director of Photography |
Directing | Anders Walter | Director |
Editing | Lars Wissing | Editor |
Art | Mick Flood | Property Master |
Sound | Alek Goosse | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Susie Cullen | Production Design |
Directing | Kevin Van Roy | Script Supervisor |
Camera | Bart van Otterdijk | Camera Operator |
Production | Thyrza Ging | Casting |
Production | Martin Metz | Producer |
Sound | François Dumont | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Evie Hamels | Key Makeup Artist |
Visual Effects | Phillip Berg | Animation Director |
Costume & Make-Up | Frank van Wolleghem | Key Hair Stylist |
Lighting | Addo Gallagher | Gaffer |
Costume & Make-Up | Saskia Verreycken | Prosthetic Designer |
Crew | Jelle Ector | Techno Crane Operator |
Production | Kyle Franke | Producer |
Camera | Sofie Silbermann | Still Photographer |
Sound | Vincent Maloumian | Foley |
Costume & Make-Up | Charlotte Willems | Costume Design |
Sound | Chris Piccaro | Music Supervisor |
Lighting | Eimear Ennis-Graham | Lighting Technician |
Lighting | Korneel Moeyaert | Electrician |
Art | Martin Hayes | Construction Coordinator |
Lighting | Mattijs Van Doninck | Lighting Technician |
Writing | J.M. Ken Niimura | Graphic Novel |
Crew | Thomas Vanthuyne | Visual Effects Editor |
Editing | Thomas Vanthuyne | Assistant Editor |
Sound | Jeroen Truijens | Dialogue Editor |
Art | Stijn Guillaume | Set Decoration |
Art | Michèle Meire | Art Department Coordinator |
Art | Jan Van Den Bussche | Draughtsman |
Art | Julia Reijman | Property Master |
Art | Kim Bells | Set Dresser |
Art | Hoefkens Klaas | Set Dresser |
Art | Pieter Maesschalck | Set Dresser |
Art | Ken Van De Mierop | Set Dresser |
Sound | Chris De Strycker | Boom Operator |
Sound | Steve Jackson | Sound Recordist |
Visual Effects | Jean-Marc Ky | Animation |
Visual Effects | Guillaume Lurati | Animation |
Visual Effects | Augustin Paliard | Animation |
Visual Effects | Olivier Paternoster | Animation |
Visual Effects | Jonathan Vandrepotte | Animation |
Crew | Aurore Rousset | CG Supervisor |
Camera | Hannes Blommaert | Epk Camera Operator |
Camera | Wouter Dewilde | First Assistant Camera |
Camera | Hans Reynaerts | Key Grip |
Production | Leen Verhelst | Casting |
Production | Alice Merlin | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Barbara de Laere | Seamstress |
Costume & Make-Up | Kaisa Mielczarek | Seamstress |
Editing | Louis Bülov Bertelsen | Assistant Editor |