12 Savaşçı

11 Eylül 2001'de dünya terörü izledi. Onlar savaşmak için gönüllü oldu.

12 Savaşçı (2018)

DramAksiyonTarihSavaş

11 Eylül saldırısı sonrası geçen filmde, takım liderliğini Mitch Nelson'ın (Chris Hemsworth) yaptığı bir ABD özel kuvvetler ekibi, çok tehlikeli bir görev için Afganistan'a ilk ayak basan Amerikan askerleri olacaktır. Kayalıklarla dolu dağlar içinde, Afganistan Birleşik İslami Kurtuluş Cephesi Generali Dostum'u (Navid Negahban), onlarla birlik olarak Taliban ve onların müttefikleri El Kaide ile savaşmaya ikna etmek zorundadırlar. Karşılıklı güvensizlik ve kültür farkına ek olarak, Amerikalı askerler, Afgan atlı askerlerinin ilkel taktiklerine uyum sağlamak zorundadırlar. Bu zor kurulan bağa rağmen, yeni ortaklar çok güç durumlarla karşılaşırlar. Sayıca ve silah olarak azken, kendilerini öldürmeye çalışan acımasız bir düşmanla karşı karşıya kalırlar.

Director: Nicolai Fuglsig

Release Date: 2018-01-16
Status: Released
Run time: 130 min / 2:10
Budget: $35,000,000
Revenue: $67,131,266
Production Companies : Torridon Films, Alcon Entertainment, Black Label Media, Jerry Bruckheimer Films, Lionsgate, 16:14 Entertainment
Production Country: United States of America

IMDB

https://12strongmovie.com/


Casts

Chris Hemsworth
Captain Mitch Nelson
Michael Shannon
Chief Warrant Officer Hal Spencer
Michael Peña
Sgt First Class Sam Diller
Trevante Rhodes
Sgt First Class Ben Milo
Navid Negahban
General Dostum
Geoff Stults
Sean Coffers
Thad Luckinbill
Vern Michaels
Austin Stowell
Fred Falls
Ben O'Toole
Scott Black
Jack Kesy
Charles Jones
Fahim Fazli
Commander Khaled
Austin Hébert
Sgt First Class Pat Essex
Kenny Sheard
Sergeant First Class Bill Bennett
Elsa Pataky
Jean Nelson
Yousuf Azami
Captain
Taylor Sheridan
Brian
William Fichtner
Colonel Mulholland
Rob Riggle
Colonel Max Bowers
Yasmine Aker
Teacher
Marie Wagenman
Maddy Nelson
Kevin Kent
555 Soldier
Lauren Myers
Lisa Diller
Seth Adkins
Josh
Allison King
Marcha Spencer
Mustafa Haidari
Taliban Fighter
Shawn Lecrone
Northern Alliance Soldier / Dostum Flank
Frank Powers
SF Civilian
Martin Palmer
Northern Alliance Soldier
Laith Nakli
Commander Ahmed Lal
J. Nathan Simmons
Villiage Elder
Veronica Diaz-Carranza
Lt Henriques
Peter Karas
Habib
Ali Olomi
Afghan Man
Shvan Aladdin
Al Qaeda Fighter
Kenneth Miller
Jackson
Tim Aydelott
Special Forces First Sargent
Matthew Van Wettering
Desk Sargent
James Joseph Pulido
Newmark
Shawn Sarmeidani
Dostums bodyguard
Anouar H. Smaine
Taliban Fighter
Nour Bitar
Afghany Mother
Edward Butron
Taliban / New Alliance
Christian Pedersen
SF Soldier
Arshia Mandavi
Najeeb
Nate Boyer
Captain Nosorog
Adrian Luna
Taliban Soldier
Benjamin Poe
Special Forces Captain
Perla Daoud
Afghani Girl
Michael E. Stogner
Village Elder (uncredited)
Lawrence Gilligan
Taliban Soldier
Michael Sercerchi
Soldier
Tommy Truex
Chinook Pilot

Crew

Production Jerry Bruckheimer Producer
Production John Papsidera Casting
Art Troy Sizemore Supervising Art Director
Sound Catherine Harper Foley Artist
Costume & Make-Up Mark Peterson Costume Supervisor
Costume & Make-Up Bill Corso Makeup Department Head
Camera Rasmus Videbæk Director of Photography
Costume & Make-Up Daniel J. Lester Costume Design
Production Molly Smith Producer
Writing Ted Tally Writer
Production Thad Luckinbill Producer
Production Jo Edna Boldin Casting
Costume & Make-Up Sarah Trost Assistant Costume Designer
Sound Greg Crawford ADR Mixer
Directing David H. Venghaus Jr. First Assistant Director
Art Wilhelm Pfau Set Decoration
Production S. Todd Christensen Location Manager
Writing Peter Craig Writer
Sound Beau Borders Sound Re-Recording Mixer
Sound Lorne Balfe Music
Sound Shawn Holden Production Sound Mixer
Sound Richard Ziegler Music Editor
Art James Lawrence Sicard Set Dresser
Costume & Make-Up Anji Bemben Hair Department Head
Camera Steven Finestone Camera Operator
Costume & Make-Up Jerrad Gray Assistant Makeup Artist
Art Bjarne Sletteland Art Direction
Costume & Make-Up Anthony Almaraz Key Costumer
Art David D. Baumann Property Master
Directing Mara Herdmann Script Supervisor
Lighting Bob E. Krattiger Gaffer
Sound Michael W. Mitchell Sound Effects Editor
Crew Craig Hosking Pilot
Art Scott Christopher Clark Set Dresser
Camera David James Still Photographer
Art Bill Holmquist Construction Coordinator
Camera Hans Bjerno Aerial Director of Photography
Sound Laurent Kossayan Supervising Sound Editor
Sound Katherine Rose Foley Artist
Costume & Make-Up Cary Ayers Key Makeup Artist
Costume & Make-Up Lori McCoy-Bell Hair Department Head
Sound Aaron Glascock Sound Effects Editor
Art Derrick Ballard Art Direction
Editing Joe Guzman Digital Intermediate Producer
Lighting Stephen Mullen Gaffer
Camera Michael-Ryan Fletchall Drone Pilot
Sound Russell Farmarco Dialogue Editor
Sound Joel Dougherty Dialogue Editor
Sound Joel Dougherty Supervising ADR Editor
Costume & Make-Up Fionagh Cush Makeup Department Head
Camera Matthew T. Rodgers Drone Cinematographer
Lighting Jay W. Yowler Gaffer
Costume & Make-Up Tom Cummins Key Set Costumer
Sound Derek Casari ADR Engineer
Costume & Make-Up Anna Quinn Key Hair Stylist
Sound Andrew Bock Dialogue Editor
Editing Joseph Kirkland First Assistant Editor
Editing Ian Sullivan Digital Intermediate
Directing Jennifer Josephson Script Supervisor
Costume & Make-Up Patricia Greer Assistant Makeup Artist
Sound Chris Navarro ADR Mixer
Production Trent Luckinbill Producer
Production Marie A. Kohl Casting Associate
Camera Jonas Steadman First Assistant "A" Camera
Sound Michael Miller ADR Mixer
Sound Christopher Flick Foley Supervisor
Costume & Make-Up Molly Tissavary Assistant Makeup Artist
Camera Jimmy E. Jensen First Assistant "A" Camera
Sound Jonathan Watkins Music Supervisor
Camera Chris Fisher First Assistant Camera
Art Alanna Levy Art Department Coordinator
Costume & Make-Up Delana Veirs Hairstylist
Costume & Make-Up Daniel Casillas Makeup Department Head
Camera Daniel Zollinger Camera Operator
Camera Darwin Montana Browne Key Grip
Art Christopher Glass Production Design
Sound Simon Diggins ADR Mixer
Camera Steven Cueva First Assistant "B" Camera
Camera Michael Duarte Key Grip
Costume & Make-Up Michael Scott Baker Hairstylist
Sound Vic Kaspar ADR Mixer
Directing Nicolai Fuglsig Director
Camera Michael Craig Ferguson Drone Pilot
Editing Ryan Chan Associate Editor
Costume & Make-Up Melissa Binder Ager/Dyer
Sound Jason Oliver ADR Mixer
Sound Darrin Mann Foley Mixer
Crew Cory Wilde Armorer
Art Shiloh Kidd Set Dresser
Production Kim Winther Casting Associate
Costume & Make-Up Katie Douthit Hair Department Head
Art Curtis Akin Property Master
Lighting Mackenzie Oneil Lighting Technician
Production Genica Lee Casting Assistant
Camera Nikhil Paniz Camera Operator
Art Taura C.C. Rivera Set Designer
Camera Bill Chapman Dolly Grip
Art Sam Tung Storyboard Artist
Crew Peter Drinco Techno Crane Operator
Production Ian MacGregor Location Manager
Crew Tad Griffith Stunts
Costume & Make-Up Pepper J. Gallegos Key Makeup Artist
Camera Ian Hanna Dolly Grip
Camera Jason Kay Aerial Camera
Writing Doug Stanton Book
Sound John St. Denis ADR Mixer
Lighting Thomas Browne Rigging Grip
Editing Giovanni DiGiorgio Digital Intermediate Assistant
Sound Kurt Godwin Sound Mix Technician
Art Curtis Corbitt Assistant Property Master
Camera Stephen Early First Assistant "B" Camera
Sound Edwardo Santiago Sound Mixer
Costume & Make-Up Bryan Perkal Assistant Makeup Artist
Sound Bobby Johanson ADR Mixer
Art Emma Rentz Art Department Assistant
Art Jaime Fernandez Assistant Property Master
Art Wyndi Johnson Construction Buyer
Art Liz Buckler Graphic Designer
Art Kevin Duran Set Dresser
Art Rachel Lively Set Dresser
Art Josiah O'Neil Set Dresser
Art Chris Reisz Set Dresser
Art Joshua Story Set Dresser
Art Joshua Swanson Set Dresser
Art Leonard Sanchez Set Dresser
Costume & Make-Up Christi Hennessy Hairstylist
Costume & Make-Up Grace Esquibel Key Hair Stylist
Lighting Amanda Marie Campbell Electrician
Camera Lane Luper First Assistant "D" Camera
Production Marissa Blair Casting Assistant
Production Mischa Marie Therese DeWalt Extras Casting Assistant
Production Samantha Plont Extras Casting Assistant
Production Shayne Hartigan Extras Casting
Costume & Make-Up Rhonda Earick Ager/Dyer
Costume & Make-Up Luke Prusinski Wardrobe Assistant
Editing Tom Poole Digital Intermediate Colorist
Sound Michael Rivera ADR Recordist
Production Jon Schumacher Co-Producer
Sound Jason Patrick Collins Boom Operator
Sound Noah Dunbar ADR Recordist
Production Yale Badik Executive Producer
Production Val Hill Executive Producer
Sound Yvette Marxer Sound
Sound Rodney Gurulé Production Sound Mixer
Directing Jason Inman First Assistant Director
Sound John Maskew ADR Recordist
Sound Adam Teschel Boom Operator
Sound Zadran Wali Foley Artist
Crew Brittany Ellis Mix Technician

Similar Movies