Nikki DeLoach Jessica Parker |
|
Andrew W. Walker Chase Taynor |
|
Lisa Durupt Nina |
|
Chance Hurstfield Wesley |
|
Vincent Dangerfield Brett Thompson |
|
P. Lynn Johnson Lindy Taynor |
|
Eric Keenleyside Mason Taynor |
|
Brent Fidler Mayor |
|
Sean Campbell Cal |
|
Jason Schombing Charlie |
|
Annabel Kershaw Elsie |
|
Benjamin Wilkinson Spencer |
|
Trevor Lerner Clerk |
|
Doron Bell Officer Jake Miller |
|
Siobhán McCarthy Customer #1 |
|
Taylor St. Pierre Customer #2 |
|
Mike Gazzola Game Booth Operator |
|
Jaden Allen Wilson Kid |
|
Maggie Sullivun Old Lady |
|
Hannah Pederson Passerby #1 |
|
Andy Nez Salesman |
|
Stephanie Florian TV Reporter |
|
Deborah Finkel Well-Dressed Woman |
Directing | Steven R. Monroe | Director |
Costume & Make-Up | Tina Fiorda | Costume Design |
Production | Harvey Kahn | Producer |
Editing | Kelly Herron | Editor |
Production | Penny Perry | Casting |
Production | Jackie Lind | Casting |
Production | Bruce D. Johnson | Executive Producer |
Writing | Hanz Wasserburger | Story |
Writing | Hanz Wasserburger | Teleplay |
Sound | Michael Richard Plowman | Music |
Crew | Brett Armstrong | Stunt Coordinator |
Art | Bob Bottieri | Production Design |
Writing | Gregg Rossen | Teleplay |
Writing | Brian Sawyer | Teleplay |
Crew | Tracey Shelley-Lavery | Studio Teacher |
Sound | Angelo Nicoloyannis | Sound Editor |
Sound | Angelo Nicoloyannis | Sound Re-Recording Mixer |
Art | La Vonne Girard | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Sandy Cooper | Key Makeup Artist |
Camera | Björn Hermannes | "B" Camera Operator |
Sound | Craig George | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Don Harrison | Foley Artist |
Sound | Ian Mackie | Foley Artist |
Sound | Eric Mouawad | Dialogue Editor |
Crew | Robert Glen | Transportation Captain |
Sound | Sian O'Byrne | Music Supervisor |
Camera | Tyler Walzak | Director of Photography |
Crew | Dean Fitzpatrick | Transportation Coordinator |
Sound | Eva Madden | Sound Designer |
Production | Chris Wilson | Production Manager |
Visual Effects | Barry Liu | Visual Effects Supervisor |
Camera | Greg Coletti | "A" Camera Operator |
Costume & Make-Up | Liz Smith | Key Hair Stylist |
Production | Sara Brown | Extras Casting |
Crew | Marnie Termuende | Production Controller |
Sound | Rick Senechal | Foley Recording Engineer |
Art | Ginna Scotto | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Chanelle Salnikowski | Assistant Costume Designer |
Sound | Francesca Cammarata | Music Supervisor |
Production | Chidem Alie | Production Coordinator |
Crew | Jason Macintyre | Post Production Supervisor |
Directing | Patrick Weir | First Assistant Director |
Lighting | Bryn McCashin | Gaffer |
Production | Rachel Klinosky | Extras Casting Assistant |
Sound | Tad Nazar | Production Sound Mixer |
Crew | Sean Hanlin | Security Coordinator |
Camera | Kailey Schwerman | Still Photographer |
Camera | Jordan Dowler-Coltman | First Assistant "A" Camera |
Camera | Andrew Marchand-Boddy | First Assistant "B" Camera |
Art | Andrew Grey | Props |
Editing | Jimmy Hsu | Colorist |
Sound | Sean Szutka | Assistant Sound Editor |
Sound | Eric Weisner | Boom Operator |
Lighting | Greg Goudreau | Best Boy Electric |
Lighting | Rik Rohrback | Genetator Operator |
Camera | Connor Thorpe | Key Grip |
Production | Nikki Lee | Post Production Coordinator |
Production | Svatia Sakarova | Accountant |
Directing | Rob Guthrie | Third Assistant Director |
Production | Brian McWha | Assistant Location Manager |
Art | Sarah Roach | Property Master |
Directing | Hannah van Dijk | Script Supervisor |
Directing | Jorge Orellana | Second Assistant Director |
Camera | Francis Belanger | Second Assistant "B" Camera |
Costume & Make-Up | Vanessa Messina | Assistant Makeup Artist |
Camera | Ben Herman | Best Boy Grip |
Camera | Austin De Pourcq | Dolly Grip |
Editing | Sandra Nash | Assistant Editor |
Editing | Cassandra Yaseniuk | Online Editor |
Editing | Eugen Mihalicka | Assistant Editor |
Production | Kathy Eyre Candiago | Production Accountant |
Production | Miranda Eyre | Payroll Accountant |
Camera | Devon Stackhouse | Digital Imaging Technician |
Costume & Make-Up | Christina Sellinger | Costume Set Supervisor |
Camera | Bailey Mills | Second Assistant "A" Camera |
Costume & Make-Up | Mai Truong | Truck Supervisor |
Costume & Make-Up | Amber Snow | Assistant Hairstylist |
Art | Mike Allen | Art Direction |
Production | Clayton Carroll | Location Manager |
Art | Connie Toma | Lead Set Dresser |
Production | Audrey Mentz | Assistant Production Coordinator |
Production | Ally Caldicott-Levitt | Assistant Production Coordinator |