Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı (2007)
Yıl 1881’dir. 34 yaşındaki Jesse James, hem soygun planlamakta, hem de onu yakalayarak ödül kazanmak isteyen düşmanlarına savaş açmaktadır. Fakat kimin dost kimin düşman olduğunun belirsizliği onu şaşırtacaktır.Ron Hansen’ın romanından uyarlama olan “Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikasti”, Amerika’nın en ünlü kanun kaçağının ve onun katilinin özel hayatlarını irdeleyen ve bu cinayet öncesi neler yaşanmış olabileceğini sorgulayan, western görünümlü, dramatik altyapılı bir film.
Director:
Andrew Dominik
Writer:
Andrew Dominik
Casey Affleck Robert Ford |
|
Brad Pitt Jesse James |
|
Sam Rockwell Charley Ford |
|
Paul Schneider Dick Liddil |
|
Jeremy Renner Wood Hite |
|
Garret Dillahunt Ed Miller |
|
Sam Shepard Frank James |
|
Mary-Louise Parker Zee James |
|
Zooey Deschanel Dorothy Evans |
|
Ted Levine Sheriff Timberlake |
|
Michael Parks Henry Craig |
|
Alison Elliott Martha Bolton |
|
James Carville Governor Crittenden |
|
Tom Aldredge Major George Hite |
|
Hugh Ross Narrator (voice) |
|
Brooklynn Proulx Mary James |
|
Dustin Bollinger Tim James |
|
Joel McNichol Express Messenger |
|
James Defelice Baggagemaster |
|
J.C. Roberts Engineer |
|
Darrell Orydzuk Ukrainian Train Passenger |
|
Jonathan Erich Drachenberg Young Train Passenger |
|
Torben S. Hansen Danish Train Passenger |
|
Lauren Calvert Ida |
|
Kailin See Sarah Hite |
|
Jesse Frechette Albert Ford |
|
Pat Healy Wilbur Ford |
|
Joel Duncan Deputy |
|
Stephanie Wahlstrom Store Customer |
|
Adam Arlukiewicz Newsboy |
|
Ian Ferrier Photographer |
|
Michael J Rogers Onlooker at Jesse's Death |
|
Calvin Bliid Small Boy at Jesse's Death |
|
Sarah Lind Bob's Girlfriend |
|
Nick Cave Bowery Saloon Singer |
|
Matthew Walker Bowery Saloonkeeper |
|
Michael Copeman Edward O'Kelly |
|
Laryssa Yanchak Ella Mae Waterson |
|
Anthony Harrison Marshal Craig (uncredited) |
Camera | Roger Deakins | Director of Photography |
Camera | Roger Deakins | "A" Camera Operator |
Production | David Valdes | Producer |
Production | David Valdes | Unit Production Manager |
Art | Janice Blackie-Goodine | Set Decoration |
Production | Brad Pitt | Producer |
Production | Ridley Scott | Producer |
Production | Tony Scott | Executive Producer |
Production | Mali Finn | Casting |
Production | Brad Grey | Executive Producer |
Editing | Dylan Tichenor | Editor |
Art | Patricia Norris | Production Design |
Costume & Make-Up | Patricia Norris | Costume Design |
Art | Patricia Norris | Set Designer |
Editing | Curtiss Clayton | Editor |
Production | Ben Waisbren | Executive Producer |
Art | Troy Sizemore | Art Direction |
Art | Richard Hoover | Production Design |
Sound | Ron Bartlett | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Lisa Ellzey | Executive Producer |
Art | Grant Van Der Slagt | Set Designer |
Production | Dede Gardner | Producer |
Sound | Leslie Shatz | Sound Designer |
Writing | Andrew Dominik | Screenplay |
Directing | Andrew Dominik | Director |
Writing | Ron Hansen | Novel |
Production | Ron Hansen | Associate Producer |
Production | Jules Daly | Producer |
Sound | Nick Cave | Music |
Sound | Warren Ellis | Music |
Crew | Alex Green | Stunts |
Crew | Guy Bews | Stunts |
Production | Brian Leslie Parker | Unit Production Manager |
Costume & Make-Up | Christien Tinsley | Special Effects Makeup Artist |
Crew | Sean Skene | Stunts |
Sound | Kimberly Harris | ADR Editor |
Crew | William H. Burton Sr. | Stunt Coordinator |
Crew | Terrance Leigh | Stunts |
Crew | Dale Gibson | Stunts |
Costume & Make-Up | Iloe Flewelling | Key Hair Stylist |
Crew | Brent Woolsey | Stunt Coordinator |
Crew | Tom Eirikson | Stunts |
Production | Jackie Lind | Locale Casting Director |
Camera | Bruce Hamme | Dolly Grip |
Production | Lauren Bass | Casting Associate |
Sound | Jonathan Karp | Music Editor |
Editing | Peter McNulty | Associate Editor |
Sound | Hugo Weng | Dialogue Editor |
Art | Terry Gunvordahl | Set Designer |
Directing | Scott Robertson | First Assistant Director |
Crew | Rick Skene | Stunts |
Sound | Robin Harlan | Foley Artist |
Crew | Tom Glass | Stunts |
Sound | Randy Singer | Foley Mixer |
Art | Laura Cuthill | Set Dresser |
Production | Deb Green | Locale Casting Director |
Editing | John Paul Horstmann | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Jean Ann Black | Makeup Artist |
Sound | Richard King | Sound Designer |
Sound | Richard King | Supervising Sound Editor |
Sound | Michael Magill | Dialogue Editor |
Crew | Jacqueline Loewen | Stunts |
Sound | Hamilton Sterling | Sound Effects Editor |
Sound | Sarah Monat | Foley Artist |
Editing | Terry Hager | Color Timer |
Sound | Doug Hemphill | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Michael W. Mitchell | Sound Effects Editor |
Visual Effects | James Paradis | Special Effects Supervisor |
Camera | Kimberly French | Still Photographer |
Production | Rino Pace | Location Manager |
Sound | Will Kaplan | Music Editor |
Costume & Make-Up | Gail Kennedy | Makeup Department Head |
Art | Dean Goodine | Property Master |
Art | Kimberley Zaharko | Assistant Art Director |
Sound | John P. Fasal | ADR Mixer |
Sound | Christopher S. Aud | Sound Designer |
Directing | Nancy Joy McDonald | Script Supervisor |
Editing | Devon Miller | Digital Intermediate Editor |
Visual Effects | Sophie Leclerc | Visual Effects Producer |
Art | Michael Madden | Set Designer |
Art | Gordon White | Set Designer |
Costume & Make-Up | Chris Harrison-Glimsdale | Hairstylist |
Crew | Coleman Robinson | Transportation Coordinator |
Sound | Allen Hartz | Dialogue Editor |
Crew | Lee Anne Muldoon | Unit Publicist |
Art | Brad Milburn | Set Designer |
Sound | Michael Babcock | Sound Effects Editor |
Art | Jack Lowen | Set Dresser |
Sound | Andrew Bock | First Assistant Sound Editor |
Sound | Linda Yeaney | First Assistant Sound Editor |
Lighting | Martin Keough | Chief Lighting Technician |
Art | Sean Blackie | Assistant Set Decoration |
Costume & Make-Up | Rochelle Pomerleau | Makeup Artist |
Camera | Damon Moreau | Steadicam Operator |
Lighting | Gordon Schmidt | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Kelly Fraser | Costume Supervisor |
Sound | Christopher Flick | Foley Supervisor |
Sound | Bruce Carwardine | Production Sound Mixer |
Sound | Mark Pappas | Foley Editor |
Costume & Make-Up | Lizzie McGovern | Assistant Costume Designer |
Editing | Michael Hatzer | Digital Intermediate Colorist |
Production | Jill Christensen | Production Office Coordinator |
Camera | Andy Harris | First Assistant "A" Camera |
Crew | Maurice Routly | Special Effects Coordinator |
Editing | Hugh Ross | First Assistant Editor |
Art | Jackie Bagley | Assistant Art Director |
Sound | Michael Dressel | Foley Editor |
Crew | David Dresher | Post Production Supervisor |
Crew | Joe Dodds | Stunts |
Production | Dorothy Precious | Production Accountant |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Sound | Jonathan Klein | Foley Editor |
Crew | Dave Hospes | Stunts |
Sound | Geo Major | Boom Operator |
Art | Alfred A. Arndt | Construction Coordinator |
Production | Robert Hilton | Location Manager |
Art | Amber Humphries | Set Dresser |
Crew | Chad Cosgrave | Stunts |
Crew | Jesse Thompson | Stunts |
Crew | Jordan Dodds | Stunts |
Sound | Jacob Riehle | Assistant Sound Editor |
Crew | Corry Glass | Stunts |
Crew | Michael Langlois | Stunts |
Crew | Jason Glass | Stunts |
Sound | Markus Wade | Boom Operator |
Production | Louise Mackiewicz | Extras Casting |
Art | Craig Humphries | Graphic Designer |
Crew | Kristy Glass-Suitor | Stunts |
Crew | Greg Schlosser | Stunts |
Art | Marlis Wilson | Set Dresser |
Art | Shelly Goldsack | Assistant Property Master |
Camera | David Lourie | Second Assistant "A" Camera |
Editing | Michael Kennedy | Digital Intermediate Producer |
Camera | Rick D. Schmidt | Key Grip |
Lighting | Mike Gould | Assistant Chief Lighting Technician |
Crew | Shane Pollitt | Stunts |
Crew | John Scott | Stunts |
Crew | Reg Glass | Stunts |
Crew | Jim Finkbeiner | Stunts |
Production | Nicole Florian | Production Office Coordinator |
Production | Janet Powers | Extras Casting |
Production | Brandy Hagborg | Location Coordinator |
Production | Elizabeth Shoai | Casting Assistant |
Directing | Karen Sowiak | Second Assistant Director |
Art | Stacey Gooch | Set Dresser |
Crew | Lyle W. Edge | Stunts |
Production | Carol Rothel | Assistant Accountant |
Editing | Marie Gaerlan | Assistant Editor |
Crew | Colt Cosgrave | Stunts |
Crew | Bret Edge | Stunts |
Crew | Wacey Finkbeiner | Stunts |
Crew | Dennis Hambling | Stunts |
Crew | Randy Hambling | Stunts |
Crew | Jim Randle | Stunts |
Crew | Blake Schlosser | Stunts |
Crew | Jodi Terhoch | Stunts |
Crew | Kyle Thomson | Stunts |
Crew | Russ Wideman | Stunts |
Camera | Susan Strembitsky | Second Assistant "A" Camera |
Crew | Rob Doak | Video Assist Operator |
Editing | Alex Hepburn | Assistant Editor |
Camera | Chris Speers | Best Boy Grip |
Art | Johnny Jones | Assistant Property Master |
Production | Raluca Sheridan | Assistant Accountant |
Production | Jay St. Louis | Assistant Location Manager |
Production | Stuart Becker | Assistant Location Manager |
Directing | Lisa Jemus | Third Assistant Director |
Art | Marilyn Humphries | Set Designer |
Art | Al Berg | Storyboard Artist |
Art | Wendy Dobson | Art Department Coordinator |
Art | Jay Benoliel | Set Dresser |
Crew | Dean Robinson | Transportation Captain |
Crew | Ray Breckenridge | Transportation Co-Captain |
Art | James Leake | Title Designer |