Çılgın Zengin Asyalılar (2018)
New Yorklu Rachel Chu, uzun zamandır Nick Young ile birliktedir. Rachel, Nick’in en yakın arkadaşının düğününde sevgilisine eşlik etmek için Singapur’a gider. Genç kadın Asya’ya ilk defa gidecek olmaktan oldukça heyecanlıdır fakat bir yandan da büyük bir stres altındadır. Singapur’da Nick’in ailesi ile tanışacak olmaktan endişe duyan Rachel, bu sırada sevgilisi ile ilgili bilmediği şeyler öğrenir. Nick, ülkenin en zengin ailelerinden birine sahiptir ve o ülkedeki gözde bekarlardan biridir. Rachel, Singapur’a ayak bastığı andan itibaren tüm gözler ona çevrilir. Genç kadının çevresi bir anda onu kıskanan ve Nick’ten ayırmayı planlayan insanlarla dolar.
Director:
Jon M. Chu
Writers:
Pete Chiarelli, Adele Lim.
Constance Wu Rachel Chu |
|
Henry Golding Nick Young |
|
Michelle Yeoh Eleanor Sung-Young |
|
Gemma Chan Astrid Leong-Teo |
|
Lisa Lu Shang Su Yi |
|
Awkwafina Goh Peik Lin |
|
Harry Shum Jr. Charlie Wu |
|
Ken Jeong Goh Wye Mun |
|
Sonoya Mizuno Araminta Lee |
|
Chris Pang Colin Khoo |
|
Jimmy O. Yang Bernard Tai |
|
Ronny Chieng Eddie Cheng |
|
Remy Hii Alistair Cheng |
|
Nico Santos Oliver T'sien |
|
Jing Lusi Amanda "Mandy" Ling |
|
Carmen Soo Francesca |
|
Pierre Png Michael Teo |
|
Fiona Xie Kitty Pong |
|
Victoria Loke Fiona Tung-Cheng |
|
Janice Koh Yu-Mei Felicity Young-Leong |
|
Amy Cheng Jacqueline Ling |
|
Chieng Mun Koh Neena |
|
Tan Kheng Hua Kerry Chu |
|
Constance Lau Celine "Radio One Asia" |
|
Selena Tan Alexandra "Alix" Young-Cheng |
|
Kris Aquino Princess Itan |
|
Peter Carroll Lord Calthorpe |
|
Jasmine Chen Jasmine Chen |
|
Daniel Jenkins Reginald Ormsby |
|
Kina Kasuya Grannis Kina Grannis |
|
Jessica Galetti Salesgirl |
|
Charles Grounds Curtis |
|
Marcus Mok Jeweler |
|
Shuhei Kinoshita Groomsman |
|
Tumurbaatar Enkhtungalag Nadine |
|
Russell Wong Russel Wong |
|
Jasmine Kaar Coffee Shop Girl (uncredited) |
|
Calvin Wong P.T. Goh |
|
Nevan Koit Young Nick |
|
Amanda Evans Young Astrid |
|
Ronnie Kee Villain |
|
Isaac Boon Chuon Lee Hero |
|
Joe Ong Cassian |
|
Junji Delfino Astrid's Maid |
|
Beatrice Chien Ling Cheh |
Production | Terri Taylor | Casting |
Art | Nelson Coates | Production Design |
Editing | Myron Kerstein | Editor |
Sound | Brian Tyler | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Mary E. Vogt | Costume Design |
Sound | Christopher Moriana | Foley Artist |
Production | Brad Simpson | Producer |
Directing | Mike Topoozian | First Assistant Director |
Production | Sidney Kimmel | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Heike Merker | Makeup Designer |
Production | John Penotti | Producer |
Directing | Jon M. Chu | Director |
Camera | Vanja Cernjul | Director of Photography |
Art | Gary Mackay | Supervising Art Director |
Lighting | Julian White | Chief Lighting Technician |
Writing | Pete Chiarelli | Screenplay |
Sound | Tony Johnson | Production Sound Mixer |
Production | Nina Jacobson | Producer |
Art | Andrew Baseman | Set Decoration |
Production | PoPing AuYeung | Additional Casting |
Art | Michael Wong | Construction Manager |
Writing | Adele Lim | Screenplay |
Sound | Nancy Nugent | Supervising Sound Editor |
Sound | John Marquis | Supervising Sound Editor |
Sound | John Marquis | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Scott Millan | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Shani Gyde | Costume Supervisor |
Sound | David V. Butler | Dialogue Editor |
Sound | David V. Butler | ADR Editor |
Sound | David Werntz | Sound Effects Editor |
Production | Andrew Cochrane | Production Supervisor |
Sound | Alyson Dee Moore | Foley Artist |
Sound | Michelle Pazer | Dialogue Editor |
Sound | Michelle Pazer | ADR Editor |
Crew | Moira Houlihan | Unit Publicist |
Camera | Eric Bialas | Steadicam Operator |
Camera | Eric Bialas | "A" Camera Operator |
Editing | Melissa Remenarich | Additional Editing |
Sound | John Sanacore | Foley Mixer |
Sound | Greg ten Bosch | Sound Effects Editor |
Art | Rachael Cooper | Art Department Coordinator |
Sound | Jessie Pariseau | Assistant Sound Editor |
Sound | Gabe Hilfer | Music Supervisor |
Production | Sarah Domeier Lindo | Casting Associate |
Production | Bryan Unkeless | Co-Producer |
Editing | John To | First Assistant Editor |
Visual Effects | Lindsay Adams | Visual Effects Supervisor |
Camera | Mario Delić | "B" Camera Operator |
Art | Justine Dunn | Property Master |
Costume & Make-Up | Meredith Lee | Costume Coordinator |
Sound | Jonathan Klein | Foley Supervisor |
Production | Ally Conover | Casting Assistant |
Costume & Make-Up | Sophia Knight | Makeup Supervisor |
Camera | Paolo Frasson | Key Grip |
Sound | Deron Street | Assistant Sound Editor |
Lighting | Kieran Waites | Best Boy Electric |
Production | Tim Coddington | Executive Producer |
Production | Jelena Blažić | Unit Production Manager |
Camera | Amaury Duquenne | First Assistant "A" Camera |
Visual Effects | Michael Tanton | Visual Effects Coordinator |
Production | Kevin Kwan | Executive Producer |
Writing | Kevin Kwan | Novel |
Sound | Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Art | Teddy Setiawan | Draughtsman |
Production | Robert Friedland | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Irina Strukova | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Yen Yap | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Mini Chen | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Amy Wright | Costume Coordinator |
Visual Effects | Andrew Bangel | Visual Effects |
Visual Effects | Briohny Aldersea | Visual Effects Producer |
Directing | Lim Khai Sim | Script Supervisor |
Camera | Matthew Selkirk | Digital Imaging Technician |
Art | Leslie Ewe | Art Direction |
Camera | Sanja Bucko | Still Photographer |
Crew | Leslie Rodier | Post Production Supervisor |
Art | David Ingram | Art Direction |
Production | Andrew Fischel | Co-Producer |
Production | Janice Chua | Associate Producer |
Art | Ferny Loh | Graphic Designer |
Art | Lauren Richards | Assistant Set Decoration |
Art | Chee Kong | Assistant Property Master |
Sound | Kyle Griffiths | Boom Operator |
Camera | Jamie Monks | Best Boy Grip |
Camera | Pardave Singh | Best Boy Grip |
Costume & Make-Up | Jane Seow | Costume Coordinator |