Kod 8 (2019)
Jeff Chan'in yönettiği uzun metrajlı Code 8 filmi, kısa filmde olduğu gibi, nüfusun %4'ünün doğaüstü yeteneklerle doğduğu, ancak kahraman olarak kabul edilmek yerine, ayrımcılığa uğradıkları ve yoksulluk içinde yaşadıkları bir dünyada geçiyor. Özel güçlere sahip insanların birçoğu hayatta kalmak için suça başvuruyor. Code 8'de Connor Reed de bu insanlardan biri ve hasta annesinin tedavi masraflarını karşılamaya çalışıyor. Gündelik işlerde çalışmak yetmiyor ve Connor Garrett liderliğindeki bir suç operasyonuna sürükleniyor.
Director:
Jeff Chan
Writer:
Chris Paré
Robbie Amell Connor Reed |
|
Stephen Amell Garrett |
|
Kari Matchett Mary Reed |
|
Penny Eizenga Receptionist |
|
Lawrence Bayne Big Joe |
|
Jai Jai Jones Travis |
|
Alex Mallari Jr. Rainer |
|
Shaun Benson Dixon |
|
Sung Kang Park |
|
Aaron Abrams Davis |
|
Martin Roach Captain Milltown |
|
Nneka Elliott Reporter |
|
Matthew Gouveia Dave / Grocery Store Manager |
|
Kevin Claydon Truck Passenger |
|
Laysla De Oliveira Maddy |
|
Vlad Alexis Freddie |
|
Ho Chow Security Guard |
|
Simon Northwood Rhino |
|
Peter Outerbridge Wesley Cumbo |
|
Sarah Hoedlmoser Copperhead |
|
Greg Bryk Marcus Suttcliffe |
|
Kyla Kane Nia |
|
Karissa Strain Stripper |
|
Max Laferriere Mikey |
|
Merwin Mondesir Jules |
|
Casey Hudecki Emily |
|
Darrin Baker Doctor |
|
JaNae Armogan Nurse |
|
Jeff Sinasac Officer Kuwabara |
|
John MacDonald ATV Driver |
|
Chris Handfield Officer MacAuley |
|
Natalie Lisinska Olivia |
|
Emma Ho Lina |
|
Herschel Andoh Nia's Dad |
|
Oscar A. Gonzalez Strip Club Patron |
|
Charlie Riina Dancer |
|
Nichole Arya Lentz Dancer |
|
Christine Pagulayan Field Reporter |
|
Dane Bingenheimer Superhero Protestor (uncredited) |
|
Michelle Doiron Dancer (uncredited) |
|
Josh Aguirre Protester (uncredited) |
|
Derek Barnes Pyro Man (uncredited) |
|
Glenda Braganza Police Detective (uncredited) |
|
Nick Ford Protester (uncredited) |
|
Michelle Hill Protester (uncredited) |
|
Lisa Hinds Protester (uncredited) |
|
Eldon Hunter Police Officer / Civilian (uncredited) |
|
Elena Khan Protester (uncredited) |
|
Heidi Matijevic Psychic Woman (uncredited) |
|
Kris Pring Protestor (uncredited) |
|
Attila Sebesy Cook at diner (uncredited) |
|
Joe Vercillo SWAT Officer (uncredited) |
|
Michelle Cormier Dancer (uncredited) |
|
Q Fortier Protester (uncredited) |
Production | Robert Jones | Executive Producer |
Crew | Nick Alachiotis | Stunts |
Production | Brian Campbell | Unit Production Manager |
Production | Sung Kang | Executive Producer |
Production | Mary Anne Waterhouse | Executive Producer |
Crew | Matt Birman | Stunts |
Production | Stephen Amell | Executive Producer |
Sound | Dustin Harris | Dialogue Editor |
Crew | John Stead | Stunts |
Crew | Tig Fong | Stunts |
Production | Jason Knight | Casting |
Directing | Jeff Chan | Director |
Production | Jeff Chan | Producer |
Writing | Jeff Chan | Screenstory |
Production | Lee Kim | Executive Producer |
Production | John Buchan | Casting |
Editing | Geoff Ashenhurst | Consulting Editor |
Crew | Al Vrkljan | Stunts |
Production | Wayne Marc Godfrey | Executive Producer |
Camera | Alex Disenhof | Director of Photography |
Art | David Gruer | Set Decoration |
Production | Robbie Amell | Executive Producer |
Sound | Tim O'Connell | Foley Artist |
Camera | Michael Heathcote | Steadicam Operator |
Editing | Paul Skinner | Editor |
Art | Ryan Freer | Creative Director |
Art | Laura Keightley | Set Decoration Buyer |
Writing | Chris Paré | Screenplay |
Production | Chris Paré | Executive Producer |
Production | Peter Huang | Co-Producer |
Crew | John MacDonald | Stunts |
Sound | Brody Ratsoy | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Ian Watson | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Allan Cooke | Special Effects Makeup Artist |
Art | Chris Crane | Production Design |
Crew | Michael Innanen | Special Effects Coordinator |
Crew | Alex Armbruster | Stunts |
Crew | Alex Armbruster | Stunt Double |
Crew | Don Gough | Stunts |
Directing | Grant Boyle | First Assistant Director |
Crew | Neil Davison | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Stephanie Nash | Makeup Artist |
Directing | Marika Latorcai | Script Supervisor |
Directing | Consuelo Solar | Script Supervisor |
Crew | Craig Henry | Stunts |
Production | Cynthia Guidry | Executive Producer |
Directing | Zoë Bigio | Script Supervisor |
Production | William Chang | Executive Producer |
Visual Effects | William Chang | Visual Effects Supervisor |
Camera | Robert Tagliaferri | First Assistant "A" Camera |
Art | Andrea Kristof | Art Direction |
Production | Sascha Penn | Executive Producer |
Crew | John Kaye | Stunts |
Production | Lainie Guidry | Executive Producer |
Sound | Steve Blair | Sound Effects Editor |
Crew | Tyler Williams | Stunt Double |
Editing | Nicholas Wong | Additional Editor |
Sound | Jeff Moberg | Sound Designer |
Visual Effects | Laura Menheere | VFX Artist |
Production | Jay Douglas | Co-Executive Producer |
Production | Jasmin Morrison | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Bernadette Croft | Costume Designer |
Directing | Neesha Patki | Second Assistant Director |
Art | Andy Cung | Storyboard Artist |
Art | Stuart Pearce | Graphic Designer |
Crew | Miguel Basulto | Compositor |
Editing | Anna Catley | First Assistant Editor |
Production | Priscilla Galvez | Associate Producer |
Crew | Eric Daniel | Stunts |
Sound | Trevor Goulet | Sound Mixer |
Crew | Chad Camilleri | Stunts |
Art | Vic Rigler | Property Master |
Crew | Steve Gagne | Stunt Double |
Crew | Cam Fergus | Stunt Double |
Lighting | Jonathan Gaudet | Gaffer |
Sound | Ryan Taubert | Original Music Composer |
Lighting | Ira Cohen | Gaffer |
Costume & Make-Up | Kelly Brennan | Hair Department Head |
Crew | Tony Morgan | Stunt Driver |
Art | Alon Isocianu | Creative Director |
Editing | Mark Driver | Online Editor |
Production | Ramon Palermo | Associate Producer |
Sound | Bruce Fleming | Supervising Sound Editor |
Sound | Bruce Fleming | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Jeremy Lyall | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Monica Pavez | Prosthetics |
Art | Charles McGlynn | Property Master |
Costume & Make-Up | Chris Pizzarelli | Makeup Department Head |
Crew | Brent Jones | Stunt Double |
Crew | Adam Winlove-Smith | Stunts |
Crew | Kirpa Budwal | Stunts |
Crew | Tim Cody | Stunt Double |
Camera | Adam McDonald | Key Grip |
Visual Effects | Wade Odlum | Color Designer |
Production | Tiamat Ownby Fox | Associate Producer |
Production | Eric Diep | Executive Producer |
Production | Omar Spahi | Executive Producer |
Production | Michael Davison | Associate Producer |
Art | David Lewington | Set Designer |
Camera | Rob Turi | Drone Pilot |
Directing | Ace McCallum | Third Assistant Director |
Camera | Ross Fasullo | Dolly Grip |
Production | Stephanie Bleakley | Casting Assistant |
Costume & Make-Up | Charlotte Robertson | Key Costumer |
Art | Bonnie McCabe | Textile Artist |
Visual Effects | Fernando Feio Fontana | 3D Generalist |
Visual Effects | Daphne Chen | Animation |
Crew | Steven Huynh | CG Supervisor |
Crew | Justin Perreault | Visual Effects Art Director |
Visual Effects | Marlaina Lanese | VFX Editor |
Visual Effects | Matthew Kariatsumari | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Sang Hoon Hwang | Visual Effects Technical Director |
Lighting | Sean Anicic | Rigging Gaffer |
Crew | Lisa Ghione | Unit Publicist |
Crew | Dustin Faith | Stunts |
Crew | Sid Sawant | Stunts |
Production | Q Fortier | Producer |
Crew | Q Fortier | Thanks |
Directing | Lize van der Bijl | Third Assistant Director |
Visual Effects | Thomas Therrien | VFX Artist |
Art | Hasan Dadah | Title Designer |
Crew | Adam Collver | Compositor |
Crew | Roberto Palomeque | Compositor |
Crew | Spencer Wyatt | Compositor |
Production | Daniel Sun | Co-Executive Producer |