21 Gram (2003)
Üniversite profesör olan Paul Rivers, yakalandığı amansız hastalık yüzünden evliliğinde sıkıntılı günler geçirmekte ve tek umudunu kalp nakline bağlamış şekilde beklemektedir. Kötü günleri geride bırakarak eşi ve iki çocuğuyla mutlu bir hayata başlayan Cristina adlı kadın ise hayatının belki de en mutlu günlerini yaşamaktadır. Öte yandan iki çocuğu ve eşi ile zorluk içinde yaşayan Jack Jordan oldukça zor şartlarda yaşamasına rağmen, dini inancının kuvvetli olması sayesinde ayakta kalmayı başaran biridir. Birbirinden tamamen bağımsız bu üç kişinin hayatları beklenmeyen bir kaza sonucu kesişecektir.
Director: Alejandro González Iñárritu
Sean Penn Paul Rivers |
|
Naomi Watts Cristina Peck |
|
Danny Huston Michael Peck |
|
Carly Nahon Cathy |
|
Claire Pakis Laura |
|
Benicio del Toro Jack Jordan |
|
Nick Nichols Boy |
|
Charlotte Gainsbourg Mary Rivers |
|
John Rubinstein Gynecologist |
|
Eddie Marsan Reverend John |
|
Loyd Keith Salter Fat Man |
|
Antef A. Harris Basketball Guy |
|
Melissa Leo Marianne Jordan |
|
Marc Musso Freddy (as Marc Thomas Musso) |
|
Teresa Delgado Gina |
|
Trent Dee Guard (as Terry Dee Draper) |
|
Tony Guyton Guard #2 |
|
Wayne E. Beech, Jr. Inmate #1 |
|
Keith Lamont Johnson Inmate #2 |
|
Clea DuVall Claudia |
|
David Chattam Caddie #1 (as David Chattam, Jr.) |
|
John Boyd West Caddie #2 |
|
Jeff Schmidt Caddie #3 |
|
Tony Vaughn Al |
|
Paul Calderon Brown |
|
Denis O'Hare Dr. Rothberg |
|
Anastasia Herin Dolores |
|
Carlo Alban Lucio |
|
Hai Quang Tran Cashier |
|
Annie Corley Trish |
|
Sharon Bishop Receptionist |
|
Jerry Chipman Cristina's Father |
|
Tom Irwin Dr. Jones |
|
Roberto Medina Dr. Molina |
|
Arita Trahan Dr. Badnews |
|
Rodney Ingle Barman |
|
Catherine Dent Ana |
|
Kevin Chapman Alan (as Kevin H. Chapman) |
|
Randall Hartzog Friend #1 |
|
Verda Davenport Friend #2 (as Verda Davenport-Booher) |
|
Dorothy Armstrong-Miles Female Friend #1 (as Dorothy Armstrong Miles) |
|
Barclay Roberts Male Friend #1 |
|
Lisa Sanchez Wife |
|
Stephen Bridgewater P.I. |
|
Michael Finnell Fat Prisoner |
|
Juan Corrigan Valet |
|
Charlie B. Brown Night Guard |
|
Arron Shiver Young Doctor |
|
Pamela Blair Doctor |
|
Jennifer Pfalzgraff Nurse |
|
Lew Temple County Sheriff |
|
Tricia Branch Skinny Woman |
|
Jessica Scott Cocktail Waitress (uncredited) |
|
Adriana Barraza Heart Transplant Nurse (uncredited) |
Directing | Alejandro González Iñárritu | Director |
Production | Alejandro González Iñárritu | Producer |
Writing | Guillermo Arriaga | Writer |
Production | Guillermo Arriaga | Associate Producer |
Camera | Rodrigo Prieto | Director of Photography |
Sound | Gustavo Santaolalla | Original Music Composer |
Production | Francine Maisler | Casting |
Editing | Stephen Mirrione | Editor |
Costume & Make-Up | Marlene Stewart | Costume Design |
Production | Robert Salerno | Producer |
Production | Robert Salerno | Unit Production Manager |
Production | Ted Hope | Executive Producer |
Art | Brigitte Broch | Production Design |
Crew | Jack Gill | Stunts |
Art | Deborah Riley | Art Direction |
Art | Meg Everist | Set Decoration |
Crew | Gilbert B. Combs | Stunts |
Costume & Make-Up | Mark Peterson | Costume Supervisor |
Sound | José Antonio García | Sound Mixer |
Sound | Jonathan Fuh | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Laurel Van Dyke | Hairstylist |
Crew | Annaliese Levy | Actor's Assistant |
Editing | Steve Bowen | Colorist |
Editing | Douglas Crise | Assistant Editor |
Sound | Roland N. Thai | Sound Designer |
Camera | Xavier Grobet | Camera Operator |
Camera | Xavier Grobet | Second Unit Director of Photography |
Production | Amy Kaufman | Executive In Charge Of Production |
Art | Thomas Betts | Set Designer |
Crew | Spiro Razatos | Stunt Coordinator |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Sound | Ron Bedrosian | ADR Mixer |
Sound | Nerses Gezalyan | Foley Mixer |
Sound | James Moriana | Foley Artist |
Sound | Jeffrey Wilhoit | Foley Artist |
Crew | Andy Gill | Stunts |
Sound | Lynn Fainchtein | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Vivian Baker | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Vivian Baker | Prosthetic Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Gloria Belz | Makeup Artist |
Camera | Merrick Morton | Still Photographer |
Crew | Chris Durand | Stunts |
Production | Tony Hernandez | Location Assistant |
Crew | Peewee Piemonte | Stunts |
Camera | Lisa Guerriero | Second Assistant Camera |
Camera | Glenn Kaplan | First Assistant "B" Camera |
Costume & Make-Up | Luisa Abel | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Gail Rowell-Ryan | Hair Department Head |
Crew | Lucas Moore | Studio Teacher |
Sound | Michael Hertlein | Sound Editor |
Editing | Hilda Saffari | Digital Intermediate Producer |
Costume & Make-Up | Riki Lin Sabusawa | Costume Supervisor |
Directing | Eva Z. Cabrera | Script Supervisor |
Sound | Jon Taylor | Sound Re-Recording Mixer |
Lighting | Robby Baumgartner | Gaffer |
Sound | Brad Sherman | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Tim Pedegana | Post Production Supervisor |
Production | Damon Michael Gordon | Assistant Location Manager |
Production | Diane L. Sabatini | Production Supervisor |
Art | Jeffrey Schlatter | Construction Coordinator |
Crew | Paul Murphey | Video Assist Operator |
Sound | Robert Getty | Sound Editor |
Sound | Trevor Ward | Dolby Consultant |
Production | Melinka Thompson-Godoy | Location Coordinator |
Camera | Diego Quemada-Díez | Camera Operator |
Production | Jill Rosenblatt | First Assistant Accountant |
Costume & Make-Up | Phillip Howard | Set Costumer |
Camera | David J. Thompson | Steadicam Operator |
Camera | Mark Karavite | Steadicam Operator |
Art | Cynthia Nibler | Property Master |
Sound | Martín Hernández | Sound Designer |
Sound | Martín Hernández | Supervising Sound Editor |
Directing | Michael E. Steele | First Assistant Director |
Production | Robyn Adams | Production Secretary |
Sound | Anibal Kerpel | Music Editor |
Sound | Michael Mullane | Sound Editor |
Editing | Brian Ufberg | Assistant Editor |
Production | J. Elizabeth Ingram | Production Secretary |
Lighting | Anthony 'Spike' Simms | Rigging Gaffer |
Production | Len Murach | Location Manager |
Camera | Jim Sheldon | Still Photographer |
Production | Day Permuy | Assistant Production Coordinator |
Crew | Andy Brokmeyer | Cableman |
Production | Mary Sunshine | Production Accountant |
Art | Alex Blagg | Location Scout |
Directing | James Alan Hensz | First Assistant Director |
Production | Steve Cainas | Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Jolynn Nieto | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Nancy Collini | Set Costumer |
Crew | David M. Graves | Stunts |
Editing | Keith H. Sauter | Assistant Editor |
Camera | Joseph Dianda | Key Grip |
Crew | Thomas Kittle | Special Effects Technician |
Costume & Make-Up | Ira M. Hammons-Glass | Costumer |
Crew | Tom Moore | Transportation Captain |
Production | Sarah Tackett | Location Casting |
Costume & Make-Up | Holly Davis | Key Costumer |
Art | Thomas Michael Ryan | Construction Foreman |
Editing | Paul Tanzillo Jr. | Negative Cutter |
Sound | Christopher Sidor | Sound Recordist |
Art | Troy Borisy | Leadman |
Lighting | Peter Walts | Best Boy Electric |
Sound | Julio Carmona | ADR Recordist |
Directing | Kiersten Pilar Miller | Second Assistant Director |
Crew | Gary Pilkinton | Special Effects Technician |
Production | Jennifer Hunt Pedevilla | Payroll Accountant |
Directing | Kenneth Roth | Second Assistant Director |
Art | Allison Gross | Assistant Property Master |
Lighting | Lee McLemore | Rigging Grip |
Camera | Michael Cruickshank | Camera Loader |
Camera | Jay Levy | First Assistant "A" Camera |
Crew | Sato Masuzawa | Actor's Assistant |
Crew | Jerry Jackson | Transportation Coordinator |
Sound | Sergio Díaz | Sound Editor |
Crew | Janey Bergam | Actor's Assistant |
Crew | Chandra De Alessandro | Stunts |
Crew | Tyrel Ventura | Actor's Assistant |
Crew | Jeanette Agaronoff | Actor's Assistant |