Yırtıcı Kuşlar ve Muhteşem Harley Quinn (2020)
Bir polis, bir sarışın, bir psikopat ve bir mafya prensesi hakkındaki şu hikayeyi duymuş muydunuz? Yırtıcı Kuşlar (Ve Muhteşem Harley Quinn), bizzat Harley'in anlattığı ve yalnızca onun anlatabileceği çarpık bir öyküdür. Gotham’ın en şeytani kötülerinden biri olan Roman Sionis ve onun sadist sağ kolu Zsasz, Cass adında genç bir kızı hedef alır. Cass'ı ararken şehrin karanlık bölgelerinin altını üstüne getirirler. Harley, Huntress, Canary ve Renee Montoya’nın yolları kesişir ve bu alışılmadık dörtlü Roman'ı ortadan kaldırmak için bir takım oluşturmaktan başka seçenek bulamazlar.
Director:
Cathy Yan
Writer:
Christina Hodson
Margot Robbie Harleen Quinzel / Harley Quinn |
|
Ewan McGregor Roman Sionis / Black Mask |
|
Mary Elizabeth Winstead Helena Bertinelli / Huntress |
|
Jurnee Smollett Dinah Lance / Black Canary |
|
Rosie Perez Detective Renee Montoya |
|
Chris Messina Victor Zsasz |
|
Ella Jay Basco Cassandra Cain |
|
Ali Wong Ellen Yee |
|
Matthew Willig Happy |
|
Dana Lee Doc |
|
Steven Williams Patrick Erickson |
|
Robert Catrini Stefano Galante |
|
Daniel Bernhardt Sionis' Chauffeur |
|
François Chau Mr. Keo |
|
Miyuki Matsunaga Mrs. Keo |
|
Anna Mikami Miss Keo |
|
Paul Lasa Franco Bertinelli |
|
Charlene Amoia Maria Bertinelli |
|
Ella Mika Young Helena Bertinelli |
|
Derek Wilson Tim Evans |
|
Bojana Novaković Erika |
|
Andy Hoff Erika's Date |
|
Bruno Oliver Sal |
|
Michael Masini Officer Dargo |
|
Judy Kain Bespectacled Secretary |
|
David Bianchi Henchman |
|
Rj Wayne Tough Guy |
|
Eddie Alfano Helena's Bodyguard |
|
Simon Rhee Cell Guard |
|
Sala Baker Prisoner |
|
Zack Whyel Roman's Healer (uncredited) |
|
Ellay Watson Roller Derby Fan (uncredited) |
|
Karen Teliha Nun (uncredited) |
|
Nev Smith Gotham Detective (uncredited) |
|
Greice Santo Scantily Clad Crystal (uncredited) |
|
Zeus Sagittarius Roman's Goon (uncredited) |
|
Talon Reid Roman's Goon (uncredited) |
|
Matthew Parry-Jones Club Goer (uncredited) |
|
Brian Nuesi Husband (uncredited) |
|
Adinett Nsabimana Girl at the Bar (uncredited) |
|
Brandon Garic Notch Roman's Lift Goon (uncredited) |
|
Anthony Molinari Mafiosi (uncredited) |
|
Ego Mikitas Don (uncredited) |
|
Lenora May Mrs. Marcucci (uncredited) |
|
Jeff Lipary BBB Gang Member (uncredited) |
|
Brandon Irvin Roman's Goon (uncredited) |
|
Damon Hoffman Bodybuilder (uncredited) |
|
William Guirola Thug (uncredited) |
|
Nico Greetham Young Goon (uncredited) |
|
Luis Richard Gomez Harley Super Fan (uncredited) |
|
Shad Gaspard Lords Leader (uncredited) |
|
Julian Garcia Roman's Goon (uncredited) |
|
Eddie J. Fernandez Gauntlet Cop (uncredited) |
|
Mike Ferguson Lord of the Avenue (uncredited) |
|
Gerald Downey Judge (uncredited) |
|
Jack Dourakos Club Goer (uncredited) |
|
Sadyr Diouf Roman's Goon (uncredited) |
|
Joey Courteau Club Dancer (uncredited) |
|
Dan Cole Officer Timm (uncredited) |
|
Lucas Di Medio Roman's Bodyguard (uncredited) |
|
Jason Catron Sprang Bridge Soldier (uncredited) |
|
David Anthony Buglione Joe Bertinelli (uncredited) |
|
Tim Rigby RR Passenger |
|
Richard King Mercedes Gang |
|
Oakley Lehman Mercedes Gang |
|
Eric Michael Cole Disgruntled Man |
|
Dennis Keiffer Mercenary |
|
Sam Hargrave Mercenary |
|
Efka Kvaraciejus Mercenary |
|
Kofi Yiadom Mercenary |
|
Bryan Sloyer Prisoner |
|
Christian Womack Prisoner |
|
Anthony N. Prisoner |
|
Caleb Spillyards Prisoner |
|
George Crayton Prisoner |
|
Terrence Julien Cell Guard |
|
K.K. Barrett Dr. Aguilar |
|
Christine Engh Elderly Woman |
|
Shahaub Roudbari Smarmy Guy |
|
Shawn Balentine Key Card Cop |
|
Tim Sitarz Donut Cop |
|
Buddy Sosthand Coffee Cup Cop |
|
Chris Carnel Desk Sergeant |
|
Jesse Bush Patrol Cop |
|
Charles Carpenter Processing Officer |
|
Jeremy Denzlinger Desk Sergeant |
|
Keisha Tucker Roller Derby Girl |
|
James Henry Williams Jr. Ace Chemical Police Officer |
|
Joe Bucaro III Carlos Rossi |
|
Paloma Esparza Rabinov Bitchy Teammate |
|
David Ury Sleazy Breeder |
|
Sara Montez Shallow Friend #1 |
|
Izabel Pakzad Shallow Friend #2 |
|
Kc Strubbe Naïve Teammate |
|
Jacky Shu Skeptical Teammate |
|
Daniel Cole Patrol Cop |
|
Qiang Li Prisoner |
|
Pramod Kumar Irate Shopkeeper |
Art | K.K. Barrett | Production Design |
Production | K.K. Barrett | Production Designer |
Camera | Matthew Libatique | Director of Photography |
Directing | Chad Stahelski | Second Unit Director |
Crew | Mike Mukatis | Stunts |
Editing | Jay Cassidy | Editor |
Production | David Ayer | Executive Producer |
Crew | Eddie J. Fernandez | Stunts |
Production | Susan McNamara | Unit Production Manager |
Costume & Make-Up | Deborah La Mia Denaver | Makeup Department Head |
Crew | Chris Palermo | Stunts |
Production | Walter Hamada | Executive Producer |
Crew | Joe Bucaro III | Stunts |
Crew | Jonathan Eusebio | Stunt Coordinator |
Directing | Jonathan Eusebio | Second Unit Director |
Production | Kelley Smith-Wait | Executive In Charge Of Production |
Costume & Make-Up | Gary Archer | Prosthetics |
Crew | Spencer Sano | Stunt Driver |
Writing | Bruce Timm | Characters |
Sound | Mark DeSimone | ADR Mixer |
Sound | Paula Fairfield | Sound Designer |
Production | Hans Ritter | Executive Producer |
Production | Brittany Petros | Location Manager |
Crew | Jeremy Fitzgerald | Stunts |
Crew | Simon Rhee | Stunts |
Crew | Anthony Molinari | Stunts |
Production | Geoff Johns | Executive Producer |
Crew | Jolene Van Vugt | Stunt Double |
Production | Margot Robbie | Producer |
Crew | John Hennigan | Stunts |
Visual Effects | Pierre Bonnette | VFX Artist |
Camera | Claudette Barius | Still Photographer |
Sound | Daniel Pemberton | Original Music Composer |
Crew | Tara Macken | Stunts |
Production | Rich Delia | Casting |
Sound | Onnalee Blank | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Shad Gaspard | Stunts |
Crew | Eddie Perez | Stunt Driver |
Art | Kasra Farahani | Supervising Art Director |
Crew | Tim Connolly | Stunts |
Crew | Vaia Zaganas | Stunt Double |
Sound | Luke Gibleon | Sound Effects Editor |
Crew | Jeremy Marinas | Stunts |
Costume & Make-Up | Erin Benach | Costume Designer |
Crew | Ben Jenkin | Stunts |
Crew | Tim Rigby | Stunts |
Writing | Paul Dini | Characters |
Crew | Dennis Keiffer | Stunts |
Crew | Efka Kvaraciejus | Utility Stunts |
Crew | Anthony N. | Stunts |
Costume & Make-Up | Anthony Almaraz | Set Costumer |
Crew | Marissa Labog | Stunt Double |
Crew | Craig Henningsen | Stunts |
Directing | Kathy McHugh | Script Supervisor |
Crew | Matt Berberi | Stunts |
Sound | Brandon Proctor | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Corey Bronson | Set Costumer |
Sound | Craig Dollinger | Boom Operator |
Sound | Alan Robert Murray | Supervising Sound Editor |
Art | Jeremy Cisneros | Set Dresser |
Crew | Rocky Abou-Sakher | Stunts |
Sound | Michael W. Mitchell | Sound Effects Editor |
Crew | Marilyn Giacomazzi | Stunts |
Sound | Willard Overstreet | Foley Editor |
Directing | Jody Blose | Script Supervisor |
Art | Luis G. Hoyos | Set Designer |
Crew | Aaron V. Williamson | Stunts |
Art | Rich Romig | Set Designer |
Costume & Make-Up | Cary Ayers | Makeup Artist |
Editing | Evan Schiff | Editor |
Crew | Scott Rogers | Stunt Coordinator |
Directing | Tracy L. Moody | Script Supervisor |
Sound | Phil Barrie | Sound Effects Editor |
Crew | Steve Rizzo | Stunt Driver |
Sound | Adam Kopald | Sound Effects Editor |
Sound | Darren Maynard | Sound Effects Editor |
Crew | Jon Valera | Fight Choreographer |
Visual Effects | Annemarie Griggs | Visual Effects Producer |
Lighting | Michael Bauman | Gaffer |
Art | Michael Thurman | Set Dresser |
Crew | James Logan | Stunts |
Costume & Make-Up | Kelly Porter (costumer) | Set Costumer |
Writing | Christina Hodson | Screenplay |
Production | Christina Hodson | Co-Producer |
Directing | Dieter Busch | Assistant Director |
Crew | Nick Benseman | Stunts |
Sound | Katy Wood | Supervising Sound Editor |
Art | Amy Lynn Umezu | Storyboard Artist |
Visual Effects | Martyn Culpitt | VFX Artist |
Visual Effects | Joaquin Ludewig | VFX Artist |
Crew | Dean Bailey | Stunt Driver |
Crew | Rockey Dickey Jr. | Stunt Coordinator |
Crew | Daniel Graham | Stunts |
Visual Effects | Thrain Shadbolt | Visual Effects Supervisor |
Sound | Steven Morrow | Sound Mixer |
Costume & Make-Up | Kevin Wasner | Makeup Artist |
Crew | Daniel Stevens | Stunts |
Production | Donald Sparks | Co-Producer |
Directing | Donald Sparks | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Nicole Sortillon Amos | Makeup Artist |
Visual Effects | Mark Hawker | Special Effects Supervisor |
Crew | Robert Nagle | Stunt Driver |
Production | Bryan Unkeless | Producer |
Crew | Brett Sheerin | Stunts |
Visual Effects | Michael Perdew | Visual Effects Producer |
Crew | Bryan Sloyer | Stunts |
Crew | Guy Fernandez | Stunts |
Art | Florencia Martin | Set Decoration |
Visual Effects | Adam Pere | Visual Effects Producer |
Art | Christopher Casey | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Lindsay Garrison | Makeup Artist |
Directing | Alexander H. Gayner | First Assistant Director |
Art | Gustaf Aspegren | Art Direction |
Crew | Jade Quon | Stunts |
Crew | Mark Aaron Wagner | Stunts |
Directing | Nadeem Ashayer | Second Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Cale Thomas | Makeup Artist |
Crew | Jeremy Fry | Stunts |
Crew | Bethany Levy | Stunt Driver |
Costume & Make-Up | Samantha Ward | Makeup Artist |
Visual Effects | Brendan Seals | Visual Effects Supervisor |
Crew | James Moontasri | Stunts |
Visual Effects | Doug Spilatro | VFX Artist |
Crew | Anisha Gibbs | Stunts |
Art | Julien Pougnier | Art Direction |
Crew | Micah Karns | Stunts |
Crew | Akihiro Haga | Stunts |
Crew | Can Aydin | Stunts |
Crew | Caleb Spillyards | Stunts |
Visual Effects | Kenneth Au | Visual Effects Supervisor |
Crew | Hiroo Minami | Stunts |
Directing | Eric Glasser | Second Assistant Director |
Crew | Adam Lytle | Stunts |
Crew | Amanda Ruth Ritchie | Stunts |
Crew | Cory DeMeyers | Stunts |
Crew | Josh Fried | Stunts |
Crew | Chris Reid | Stunts |
Art | Erin E. Riegel | Assistant Art Director |
Art | Scott Edward Collins | Set Dresser |
Crew | Mark Miscione | Stunts |
Art | Jordan Ferrer | Art Direction |
Directing | Christina Fong | Second Assistant Director |
Crew | Renae Moneymaker | Stunt Double |
Crew | Jackson Spidell | Stunts |
Crew | Cale Schultz | Stunts |
Crew | Dominic Pacitti | Set Production Assistant |
Visual Effects | Mark LeDoux | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Michelle Miller | Makeup Artist |
Crew | Eric Brown | Stunts |
Crew | David Anthony Buglione | Stunts |
Crew | Matthew D. Smith | Second Unit |
Art | Allison Isenberg | Set Decoration Buyer |
Crew | Tad Griffith | Stunts |
Directing | Dino Castelli | First Assistant Director |
Crew | Anis Cheurfa | Stunts |
Costume & Make-Up | Megan Gray | Assistant Costume Designer |
Visual Effects | Georgina Street | Visual Effects Producer |
Directing | Cathy Yan | Director |
Crew | Alyma Dorsey | Stunts |
Crew | Kyle Weishaar | Stunts |
Editing | Brit DeLillo | First Assistant Editor |
Production | Sue Kroll | Producer |
Crew | Monica Lopez Aleman | Stunts |
Crew | Shawn Balentine | Stunts |
Crew | Ross Scharphorn | Stunts |
Crew | Bruce Concepcion | Stunts |
Costume & Make-Up | John Maldonado | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Sabrina Wilson | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Julia Saeri Lee | Costume Assistant |
Crew | Aviel Ayoung | Stunts |
Art | Katie Childs | Set Decoration Buyer |
Visual Effects | Marguerite Chantal | VFX Artist |
Visual Effects | Kevin Souls | Visual Effects Supervisor |
Sound | Bryan Mendoza | Utility Sound |
Crew | Chuck Dixon | Thanks |
Production | Alice S. Kim | Production Supervisor |
Production | Beatrice Cerezo | Key Art Production Assistant |
Art | Molly Hunter Flick | Art Department Coordinator |
Crew | Keone Kim | Stunts |
Visual Effects | Jesse Morrow | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Austin Baerg | VFX Artist |
Crew | Daniel Paress | Post-Production Manager |
Directing | Matt McKinnon | Second Second Assistant Director |
Visual Effects | Sagar Lonkar | VFX Artist |
Crew | Jocelyn Kay | Stunts |
Directing | Jayson Merrill | First Assistant Director |
Crew | Heather Bonomo | Stunts |
Crew | Hayley Wright | Stunt Double |
Crew | Lachlan Robbie | Stunts |
Crew | Sydney Olson | Utility Stunts |
Crew | Kirk A. Jenkins | Stunts |
Crew | Dena Sodano | Stunt Driver |
Production | Galen Vaisman | Executive Producer |
Visual Effects | Matthew Dravitzki | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Samira Khan | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Matt Hallen | VFX Artist |
Crew | Kyro Wavebourne | Stunt Driver |
Crew | Keisha Tucker | Stunts |
Crew | Sonja Wajih | Stunts |
Crew | Willie Weber | Stunt Driver |
Visual Effects | Shudhdodhan Milind Ambhore | VFX Artist |
Crew | Lee Chesley | Stunts |
Visual Effects | Julie Osborn | Visual Effects Producer |
Production | Sara Bartkiewicz | Production Supervisor |
Directing | Oliver Mack Calhoun | Second Unit Director |
Directing | R. Ben Parker | Second Second Assistant Director |
Crew | Takayuki Sato | Title Graphics |
Crew | Brandon Cornell | Stunts |
Visual Effects | Yael Majors | Visual Effects Supervisor |
Crew | Tristen Morts | Stunts |
Visual Effects | Cathy Shaw | VFX Artist |
Visual Effects | Jared Hasselbach | VFX Artist |
Crew | Yavuz Topuz | Stunts |
Crew | Yoko Hamamura | Stunts |
Visual Effects | Hunter Rosenberg | VFX Artist |
Visual Effects | Jaymes Ruffin | VFX Artist |
Visual Effects | Kay Hoddy | Rotoscoping Artist |
Crew | Tony Carbajal | Stunts |
Crew | Zhanna Sattsaeva | Stunts |
Crew | Blake Moya | Stunts |
Crew | Dave Lovano | Stunts |
Visual Effects | Duy Pham | Visual Effects |