Karadul (2021)
Marvel Studios'un aksiyon dolu casus gerilim türü "Black Widow"(Karadul) filminde Natasha Romanoff, diğer adıyla Black Widow(Karadul) geçmişiyle bağlantılı tehlikeli bir komplo ortaya çıktığında mazisinin daha karanlık kısımlarıyla yüzleşir. Natasha, onu yok etmek için hiçbir engel tanımayan bir güçten kaçarken, bir Avenger olmadan çok önce yaşadığı casusluk geçmişi ve yokluğunda yitip giden ilişkileri ile yüzleşmek zorunda kalır. Scarlett Johansson Natasha/Black Widow(Karadul) olarak rol alırken Florence Pugh Yelena rolünde, David Harbour Alexei/The Red Guardian(Kızıl Muhafız) olarak ve Rachel Weisz da Melinda olarak karşımıza çıkar. Marvel Sinematik Evreninin Dördüncü Dalgası'ndan ilk film olan "Black Widow"un yönetmen koltuğunda Cate Shortland bulunurken, yapımını Kevin Feige üstleniyor.
Director:
Cate Shortland
Writer:
Eric Pearson
Scarlett Johansson Natasha Romanoff / Black Widow |
|
Florence Pugh Yelena Belova |
|
Rachel Weisz Melina Vostokoff |
|
David Harbour Alexei Shostakov / Red Guardian |
|
Ray Winstone Dreykov |
|
Olga Kurylenko Antonia Dreykov |
|
Ever Anderson Young Natasha |
|
Violet McGraw Young Yelena |
|
O.T. Fagbenle Mason |
|
William Hurt Secretary Thaddeus 'Thunderbolt' Ross |
|
Ryan Kiera Armstrong Young Antonia |
|
Liani Samuel Lerato |
|
Michelle Lee Oksana |
|
Lewis Young Scientist Morocco 1 |
|
C.C. Smiff Scientist Morocco 2 |
|
Nanna Blondell Ingrid |
|
Simona Zivkovska Widow |
|
Erin Jameson Widow |
|
Shaina West Widow |
|
Yolanda Lynes Widow |
|
Claudia Heinz Widow |
|
Fatou Bah Widow |
|
Jade Ma Widow |
|
Jade Xu Widow |
|
Lucy-Jayne Murray Widow |
|
Lucy Cork Widow |
|
Eniko Fulop Widow |
|
Lauren Okadigbo Widow |
|
Aurélia Agel Widow |
|
Zhanè Samuels Widow |
|
Shawarah Battles Widow |
|
Tabby Bond Widow |
|
Madeleine Nicholls Widow |
|
Yasmin Riley Widow |
|
Fiona Griffiths Widow |
|
Georgia Curtis Widow |
|
Svetlana Constantine Widow |
|
Ione Butler Widow |
|
Aubrey Cleland Widow |
|
Kurt Yue Ross Lieutenant |
|
Doug Robson Ohio Agent |
|
Marcel Dorian Man In BMW |
|
Zoltán Nagy Budapest Clerk |
|
Liran Nathan Mechanic |
|
Judit Varga-Szathmary Mechanic's Wife |
|
Noel Krisztian Kozak Mechanic's Child |
|
Martin Razpopov Tattoo Gulag Inmate |
|
Olivier Richters Ursa Major |
|
Nina Novich Gulag Inmate |
|
Andrew Byron Gulag Cookie Guard |
|
Ed Ashe Strudel Gulag Guard |
|
Dawid Szatarski Red Room Scientist 1 |
|
Cali Nelle Red Room Scientist 2 |
|
Geoffrey D. Williams Ross Agent |
|
Robert Pralgo Ross Agent |
|
Jacinte Blankenship Ross Agent |
|
Josh Henry Ross Agent |
|
Jose Miguel Vasquez Ross Agent |
|
Valentina Herrera Young Widow |
|
Danielle Jalade Young Widow |
|
Aria Brooks Street Kid |
|
Sophie Colgrove Street Kid |
|
Caister Myung Choi Street Kid |
|
David Turner SWAT Team (uncredited) |
|
Edward L. Oliver SWAT Team Leader (uncredited) |
|
Rob Horrocks Polish Soldier (uncredited) |
|
Oliver Simms Super Soldier (uncredited) |
|
Yuuki Luna Widow (uncredited) |
|
Kalina Vanska Commuter (uncredited) |
|
Jordyn Curet Young Ingrid (uncredited) |
|
Chad J. Wagner Neighbor (uncredited) |
|
Joakim Skarli Russian Soldier (uncredited) |
|
Ian Wilson Russian Spetnaz (uncredited) |
|
Tyrone Kearns Prisoner (uncredited) |
|
Gavin Lee Lewis Prisoner (uncredited) |
|
Ahmed Bakare Prisoner (uncredited) |
|
Zoltan Rencsar Prisoner (uncredited) |
|
Adam Prickett Russian Prisoner (uncredited) |
|
Luigi Boccanfuso Gulag Prisoner (uncredited) |
|
Roman Green Gulag Arm Wrestling Inmate (uncredited) |
|
Clem So Gulag Inmate (uncredited) |
|
Graham Kitchen Gulag Inmate #4 (uncredited) |
|
Daniel Joseph Woolf Gulag Inmate #120 (uncredited) |
|
John Wolfe Guard (uncredited) |
|
Paul O'Kelly Riot Guard (uncredited) |
|
Shane Askam Gulag Riot Guard (uncredited) |
|
Obie Matthew Prison Riot Guard (uncredited) |
|
Ty Hurley Prison Riot Guard (uncredited) |
|
Stephen Samson KGB (uncredited) |
|
Marian Lorencik KGB (uncredited) |
|
Julia Louis-Dreyfus Contessa Valentina Allegra de Fontaine (uncredited) |
|
Jeremy Renner Clint Barton / Hawkeye (voice) (uncredited) |
|
Dale Liner SWAT Team Leader (uncredited) |
Production | Scarlett Johansson | Executive Producer |
Production | Sarah Halley Finn | Casting |
Crew | Stan Lee | Thanks |
Production | Kevin Feige | Producer |
Sound | Shannon Mills | Sound Designer |
Sound | Shannon Mills | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Jany Temime | Costume Design |
Crew | Rob Inch | Stunt Coordinator |
Camera | Gabriel Beristain | Director of Photography |
Crew | Jack Kirby | Thanks |
Crew | Don Heck | Thanks |
Crew | Cedric Proust | Stunt Coordinator |
Art | Charles Wood | Production Design |
Costume & Make-Up | Hayat Ouled Dahhou | Makeup Artist |
Production | Veronika Varjasi | Extras Casting |
Crew | Joe Bucaro III | Stunt Driver |
Production | Louis D'Esposito | Executive Producer |
Production | Victoria Alonso | Executive Producer |
Art | John Bush | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Gary Archer | Prosthetics |
Production | Zakaria Alaoui | Line Producer |
Directing | Cate Shortland | Director |
Sound | Chris Munro | Sound Mixer |
Sound | Chris Munro | Production Sound Mixer |
Directing | Alexander Yurchikov | First Assistant Director |
Writing | Jac Schaeffer | Story |
Crew | Jimmy Palmiotti | Thanks |
Crew | Dawid Szatarski | Fight Choreographer |
Crew | Roy Thomas | Thanks |
Writing | Eric Pearson | Screenplay |
Sound | Lorne Balfe | Original Music Composer |
Art | Mike Stallion | Art Direction |
Crew | Mark Waid | Thanks |
Crew | Mickey Facchinello | Stunt Double |
Crew | Jade Xu | Stunts |
Production | Mitchell Bell | Co-Producer |
Crew | John Buscema | Thanks |
Writing | Ned Benson | Story |
Crew | Daren Nop | Fight Choreographer |
Crew | Joe Quesada | Thanks |
Crew | John Romita Sr. | Thanks |
Crew | David Michelinie | Thanks |
Editing | Leigh Folsom Boyd | Editor |
Crew | Bill Sienkiewicz | Thanks |
Crew | Paul Cornell | Thanks |
Production | Brad Winderbaum | Executive Producer |
Art | Jess Royal | Set Decoration |
Crew | Chelsea Bruland | Stunts |
Crew | Don Rico | Thanks |
Costume & Make-Up | Dan Grace | Costume Supervisor |
Art | Peter James | Art Direction |
Costume & Make-Up | Abdelkrim Akallach | Costume Set Supervisor |
Editing | Matthew Schmidt | Editor |
Crew | Charles Jarman | Stunts |
Directing | Darrin Prescott | Second Unit Director |
Crew | Laura Swift | Stunts |
Crew | David Cheung | Stunts |
Camera | Marcus Pohlus | Steadicam Operator |
Camera | Jay Maidment | Still Photographer |
Crew | Bobby Holland Hanton | Stunts |
Art | Jim Barr | Art Direction |
Camera | Dave Hamilton-Green | Camera Operator |
Camera | Julian Morson | Camera Operator |
Crew | Jennifer Badger | Stunt Driver |
Editing | Craig W. Smith | First Assistant Editor |
Art | Blake Maslin | Head Greensman |
Art | Candice White | Draughtsman |
Lighting | Lee Walters | Gaffer |
Editing | Anna Sweeney | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Zoe Taylor | Costume Design |
Crew | Carl Anthony Nespoli | Driver |
Crew | Carl Anthony Nespoli | Stunt Driver |
Art | Mark Stevenson-Ellis | Petty Cash Buyer |
Visual Effects | Tristan Connors | Modeling |
Art | Todd Harris | Storyboard Artist |
Crew | Adam Banks | Special Effects Technician |
Editing | Jess Jansen | Assistant Editor |
Crew | Sarah Clark | Unit Publicist |
Crew | Adi Granov | Thanks |
Camera | Raquel Gallego | Camera Operator |
Crew | Josh Dyer | Stunts |
Art | Chris 'Flimsy' Howes | Art Direction |
Directing | Jamie Christopher | First Assistant Director |
Production | Jason B. Stamey | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Rachid Aadassi | Costume Supervisor |
Camera | Carlos De Carvalho | Second Unit Director of Photography |
Costume & Make-Up | Vivienne Jones | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Richard Davies | Assistant Costume Designer |
Art | Amin Rharda | Set Decoration |
Art | Brooke Dibble | Concept Artist |
Crew | Jason Curle | Stunts |
Crew | Heidi Moneymaker | Stunt Double |
Art | Darrin Denlinger | Storyboard Artist |
Crew | Dermot Brogan | Stunts |
Costume & Make-Up | Adrian Rigby | Makeup Artist |
Sound | Barry O'Sullivan | Production Sound Mixer |
Production | Mounir Saguia | Casting |
Camera | Adam Coles | First Assistant "A" Camera |
Production | Zsolt Molnar | Location Manager |
Crew | Katia Bokor | Translator |
Production | Sandra Marthon | Extras Casting |
Crew | Lee Millham | Stunt Driver |
Production | Molly Doyle | Casting Assistant |
Sound | Samson Neslund | Sound Effects Editor |
Production | Per Henry Borch | Line Producer |
Crew | Adam Collins | Stunts |
Crew | Martin Ivanov | Stunt Double |
Crew | Martin Ivanov | Stunt Driver |
Art | Arnaud Putman | Set Decoration |
Crew | George Pérez | Thanks |
Costume & Make-Up | Anna Haigh | Tattoo Designer |
Art | Anna Haigh | Graphic Designer |
Visual Effects | Andy Park | Visual Development |
Costume & Make-Up | Daniel Fortin | Costume Assistant |
Art | Sarah Ginn | Assistant Art Director |
Art | Sarah Ginn | Standby Art Director |
Art | Darrell Warner | Concept Artist |
Costume & Make-Up | Kate Chadderton | Costume Coordinator |
Camera | Sean Ricigliano | Epk Camera Operator |
Production | Brian Chapek | Co-Producer |
Crew | Cali Nelle | Fight Choreographer |
Crew | Ivan Iliev | Stunts |
Crew | Michaela McAllister | Stunt Double |
Crew | Lauren Okadigbo | Stunt Double |
Crew | Sarah Lawrence | Stunt Coordinator |
Crew | Daniel R. Bentley | Special Effects Technician |
Crew | Béla Orsányi | Stunts |
Sound | Brahim Ait Belkas | Boom Operator |
Art | Abdellah Achir | Assistant Art Director |
Production | Josh Dillard | Assistant Location Manager |
Crew | Tihomir Vinchev | Stunts |
Art | Jason Chalmers | Prop Designer |
Costume & Make-Up | Marzenna Fus-Mickiewicz | Makeup Artist |
Art | Sarah Iovino | Art Department Coordinator |
Production | Zsolt Ferenc Maier | Extras Casting |
Crew | Nathan Aldous | Stunts |
Production | Fouad Chairi | Casting |
Camera | Harry Gamble | First Assistant Camera |
Art | Christopher James Miller | Props |
Sound | Liz Marston | Sound Re-Recording Assistant |
Camera | Alan Perrin | Drone Pilot |
Camera | Alex Bender | First Assistant Camera |
Camera | Henry Bridges | Drone Pilot |
Art | Andrew Proctor | Assistant Art Director |
Art | Tara Ilsley | Assistant Art Director |
Crew | Eniko Fulop | Stunts |
Costume & Make-Up | Nora Pinter | On Set Dresser |
Camera | James Perry | Second Assistant Camera |
Crew | Vasil Yordanov | Stunts |
Visual Effects | Pierre Bohanna | Modeling |
Costume & Make-Up | Gary Chandler | On Set Dresser |
Crew | James Young | Fight Choreographer |
Crew | Csaba Bagossy | Special Effects Technician |
Crew | Florian Robin | Stunt Coordinator |
Production | Michelle Wraight | Production Supervisor |
Production | Daniel Dallos | Unit Manager |
Art | Ivan Weightman | Concept Artist |
Camera | Joseph Parker | Best Boy Grip |
Crew | David O'Donoghue | Transportation Captain |
Crew | Sarah Lochlan | Stunt Double |
Crew | James Cox | Stunts |
Camera | Barney Coates | First Assistant Camera |
Camera | Dean Morris | Dolly Grip |
Crew | Luke Tumber | Stunts |
Costume & Make-Up | Monique Holt | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Máté Gajdics | Costumer |
Costume & Make-Up | Haraszti Blanka | Costumer |
Crew | Dave Boyle | Stunts |
Production | Badr Balafrej | Casting |
Crew | Jack Jagodka | Stunts |
Costume & Make-Up | Alex Holmes | Makeup Trainee |
Crew | Paul Bailey | Stunt Driver |
Art | Lizzie Osborne | Draughtsman |
Crew | Lucy Cork | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Lorraine Cooksley | Costume Design |
Crew | Matt Sherren | Stunts |
Costume & Make-Up | Lisa D. Quercioli | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Sue Bradbear | Costume Design |
Crew | Tom Cotton | Stunts |
Directing | Philip Banks | Second Assistant Director |
Crew | Al Holland | Stunts |
Crew | Matthew G. Armstrong | Special Effects Technician |
Crew | Heather Carby | Prop Maker |
Costume & Make-Up | Clare Eastham | Makeup & Hair |
Directing | Glen Caroll | Third Assistant Director |
Directing | Mark Cockren | Second Second Assistant Director |
Directing | Josh Goodman | Third Assistant Director |
Crew | Mate Gyorgy | Second Unit |
Production | Charlie Rotheram | Extras Casting |
Crew | Jeremie Vigot | Stunts |
Art | Charlotte Anthony | Draughtsman |
Art | Jemma Buckley | Assistant Set Decoration |
Art | Ashley Bussell | Petty Cash Buyer |
Art | Lauren Debeukelaere | Art Department Trainee |
Art | Sam Farr | Set Dresser |
Art | Rupert Hancock | Props |
Art | Amy Herring | Art Department Assistant |
Art | Cheyenne Hughes | Art Department Assistant |
Art | Austin Huntley | Art Department Assistant |
Art | Clive Ingleton | Decorator |
Art | Gemma Kingsley | Graphic Designer |
Art | Rob Mear | Supervising Art Director |
Art | Nathan Payne | Set Dresser |
Visual Effects | Daniel Rutter | Modeling |
Art | Jo Sansom | Draughtsman |
Art | Silvia Stroppa | Draughtsman |
Art | Pete Thompson | Concept Artist |
Art | Julia Tonetti | Draughtsman |
Crew | György Albitz | Special Effects Technician |
Crew | Will Bazeley | Special Effects Technician |
Production | Madeleine Escarne | Casting Assistant |
Production | Lysandre Mbappé | Casting Associate |
Crew | Mark Dennis | Driver |
Crew | Dante Gallo | Driver |
Crew | Mark Mustafa | Driver |
Crew | Karoly Niklasz | Transportation Captain |
Crew | Jeffrey Warren | Driver |
Production | Inam Choudhury | Location Manager |
Production | Matt Craufurd | Assistant Location Manager |
Production | Corey Gilbert | Assistant Location Manager |
Production | Harriet Hodgskin | Location Coordinator |
Production | Matt Risebrow | Location Manager |
Visual Effects | Nick Brown | VFX Artist |
Costume & Make-Up | Salima Oulad Dahhou | Makeup Artist |
Crew | Erin Jameson | Stunt Double |
Crew | Lucy-Jayne Murray | Stunts |
Crew | C.C. Ice | Stunts |
Crew | Sarah Lezito | Stunt Driver |
Crew | Katy Bullock | Stunt Driver |
Crew | Joanne Coles | Stunt Driver |
Crew | Oscar Crane | Stunts |
Crew | Aidan Brindle | Stunts |
Crew | Aidan Brindle | Stunt Driver |
Crew | Yusuf Chaudhri | Stunts |
Crew | Billy Clements | Stunts |
Crew | Eduardo Gago Muñoz | Stunts |
Crew | Genadiy Ganchev | Stunts |
Crew | Allan Hewitt | Stunt Coordinator |
Crew | Max Häusle | Stunts |
Crew | Leesa Pate | Stunt Driver |
Crew | Vasil Simeonov | Stunts |
Crew | Chris Waite | Stunts |
Production | Marton Dancz | Extras Casting |
Sound | Jordan Feemster | Sound Assistant |
Sound | Luke Hollingworth | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Panka Bojtor | On Set Dresser |
Costume & Make-Up | Erinn Cahil | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Michael Carey | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Kate Collis | Costume Design |
Costume & Make-Up | Jessica Davis | Costume Design |
Costume & Make-Up | Natasha Freeman | Costume Design |
Costume & Make-Up | Eniko Karadi | Costume Design |
Costume & Make-Up | Sara Khabir | Costume Coordinator |
Costume & Make-Up | Susan MacKenzie | Costume Design |
Costume & Make-Up | Gary Page | Costume Design |
Costume & Make-Up | Margarethe Schmoll | Costume Design |
Costume & Make-Up | Ella Sehic | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Barbara Urbanyi | Key Costumer |
Visual Effects | Sam Williams | Modeling |
Costume & Make-Up | Kat Ali | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Liz Bradbear | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Jenna Roseanne Drew | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Daniele Nastasi | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Daniele Nastasi | Hair Designer |
Crew | Camilla Wimble | Stunt Double |
Crew | Dena Sodano | Stunt Double |
Production | Redouane Meftah | Casting |
Visual Effects | Zi Chao Tan | Animation |
Lighting | Ricky Carrillo | Rigging Gaffer |
Visual Effects | Joe Howes | Visual Effects |
Camera | Ian Campbell | First Assistant Camera |
Crew | Scott Montgomery | Drone Operator |
Visual Effects | Reetu Aggarwal | 3D Artist |
Crew | Nina Jalava | Stand In |
Camera | Yakoubi Nordine | Key Grip |
Crew | Richard K. Morgan | Thanks |
Crew | Kevin R. Wright | Other |
Art | Michael Anthony Jackson | Storyboard Artist |
Crew | Ralph Macchio | Thanks |
Crew | Tom Raney | Thanks |
Crew | Devin Grayson | Thanks |
Crew | J.G. Jones | Thanks |
Crew | Chris Samnee | Thanks |
Camera | Máté Miklósfalvi | Camera Trainee |
Editing | Cory Gath | Assistant Editor |
Production | Alexei Krassovsky | Post Production Coordinator |
Visual Effects | Kay Hoddy | Rotoscoping Artist |
Sound | Malia J. Granite | Songs |
Visual Effects | Lisa Marra | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Adam Keane | Visual Effects Production Assistant |