Kovboylar ve Uzaylılar (2011)
AksiyonBilim-KurguGerilimVahşi Batı
Yıllardan 1873, yer Arizona. Geçmişini hiç hatırlamayan bir yabancı (Craig) kendisini Absolution isimli çöl kasabasında bulur. Geçmişine dair tek ipucu, bileğindeki gizemli bir kelepçedir. Kısa süre içerisinde kasabalıların yabancıları hoş karşılamadığını ve kasaba sokaklarında, demir yumruklu Albay Dolarhyde'ın (Ford) emri olmadan kimsenin hareket etmediğini keşfeder.Fakat ıssız Absolution, gökyüzünden gelen istilacılar tarafından saldırıya uğradığında daha önce hiç bilmediği bir korkuyu yaşayacaktır. Nefes kesen bir hızla gökyüzünden gürültü ve kör edici ışıklarla gelen bu canavarlar, kasabayı allak bulak ederler. Absolution halkının reddettikleri yabancı, artık kurtuluşları için tek umutlarıdır...
Director:
Jon Favreau
Writers:
Alex Kurtzman, Roberto Orci, Damon Lindelof, Mark Fergus, Hawk Ostby.
Daniel Craig Jake Lonergan |
|
Harrison Ford Woodrow Dolarhyde |
|
Olivia Wilde Ella Swenson |
|
Sam Rockwell Doc |
|
Adam Beach Nat Colorado |
|
Paul Dano Percy Dolarhyde |
|
Noah Ringer Emmet Taggart |
|
Keith Carradine Sheriff John Taggart |
|
Clancy Brown Meacham |
|
Walton Goggins Hunt |
|
Abigail Spencer Alice |
|
Ana de la Reguera Maria |
|
Raoul Max Trujillo Black Knife |
|
David O'Hara Pat Dolan |
|
Buck Taylor Wes Claiborne |
|
Matthew Taylor Luke Claiborne |
|
Cooper Taylor Mose Claiborne |
|
Chris Browning Jed Parker |
|
Brian Duffy Deputy |
|
Brendan Wayne Charlie Lyle |
|
Gavin Grazer Ed |
|
Toby Huss Roy Murphy |
|
Wyatt Russell Little Mickey |
|
Jimmy Jatho Saloon Patron |
|
Kenny Call Greavy |
|
Julio Cesar Cedillo Bronc |
|
Garret Noël Gang Member |
|
Troy Gilbert Red |
|
Chad Randall Bull McCade |
|
Scout Hendrickson Jake's Gang Member |
|
David Midthunder Apache Warrior 1 |
|
Mo Brings Plenty Apache Warrior 2 |
|
Phillip Pike Apache Singer |
|
Calum Blaylock Apache Singer |
|
Paul Ortega Medicine Man |
|
Nathaniel Chee Apache Dancer |
|
Robyn Simmons Apache Dancer |
|
Simon Choneska Apache Dancer |
|
David Chee Apache Dancer |
|
Vonda Tso Apache Dancer |
|
Lariat Geronimo Apache Dancer |
|
Freddie Apache Apache Dancer |
|
Oliver Enjady Apache Dancer |
|
Hoyle Osborne Pianist |
|
Rex Rideout Fiddler |
Production | Bobby Cohen | Executive Producer |
Production | Brian Grazer | Producer |
Production | Steven Spielberg | Executive Producer |
Sound | Christopher Boyes | Sound Designer |
Sound | Christopher Boyes | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | David Farmer | Sound Designer |
Production | Sarah Halley Finn | Casting |
Writing | Steve Oedekerk | Story |
Camera | Matthew Libatique | Director of Photography |
Directing | K.C. Hodenfield | First Assistant Director |
Editing | Jim May | Editor |
Sound | Harry Gregson-Williams | Original Music Composer |
Production | Ron Howard | Producer |
Costume & Make-Up | Mary Zophres | Costume Design |
Sound | Dennie Thorpe | Foley Artist |
Sound | Jana Vance | Foley Artist |
Camera | Paul Hughen | Second Unit Director of Photography |
Editing | Dan Lebental | Editor |
Editing | Ben Estrada | Colorist |
Production | Denis L. Stewart | Executive Producer |
Production | Denis L. Stewart | Unit Production Manager |
Art | Christopher Burian-Mohr | Supervising Art Director |
Costume & Make-Up | Bill Corso | Makeup Artist |
Writing | Alex Kurtzman | Screenplay |
Production | Alex Kurtzman | Producer |
Writing | Roberto Orci | Screenplay |
Art | Scott Chambliss | Production Design |
Art | Karen Manthey | Set Decoration |
Visual Effects | Daniel Sudick | Special Effects Supervisor |
Art | Daniel T. Dorrance | Art Direction |
Costume & Make-Up | Marjorie McCown | Assistant Costume Designer |
Directing | Jon Favreau | Director |
Directing | Terry Leonard | Second Unit Director |
Crew | Jeffrey J. Dashnaw | Stunts |
Art | Fred Arbegast | Sculptor |
Art | Lauren E. Polizzi | Art Direction |
Art | Marisa Frantz | Assistant Art Director |
Production | Ryan Kavanaugh | Executive Producer |
Directing | Matt Rebenkoff | Second Unit First Assistant Director |
Crew | Keith Woulard | Stunts |
Crew | Casey O'Neill | Stunts |
Writing | Damon Lindelof | Screenplay |
Production | Damon Lindelof | Producer |
Sound | David Brownlow | Utility Sound |
Writing | Mark Fergus | Screenplay |
Writing | Mark Fergus | Story |
Writing | Hawk Ostby | Screenplay |
Writing | Hawk Ostby | Story |
Crew | Kevin LaRosa | Pilot |
Crew | Paul M. Wagner | Visual Effects Editor |
Crew | Zack Duhame | Stunts |
Camera | Kent Harvey | Camera Operator |
Camera | Bob Scott | Camera Operator |
Sound | Greg Zimmerman | ADR Recordist |
Art | Ed Natividad | Storyboard Artist |
Costume & Make-Up | Terry Baliel | Hairstylist |
Camera | Chris Lombardi | Camera Operator |
Sound | Shawn Holden | Sound Mixer |
Art | Nancy Deren | Set Designer |
Production | Rene Haynes | Casting |
Art | Suzan Wexler | Set Designer |
Camera | Magela Crosignani | Camera Operator |
Art | Russell Bobbitt | Property Master |
Costume & Make-Up | Jenny Eagan | Assistant Costume Designer |
Editing | Sandra Torres Granovsky | First Assistant Editor |
Art | Ryan Jeremy Woodward | Storyboard Artist |
Production | Ray Zimmerman | Unit Production Manager |
Visual Effects | Bruce Holcomb | Modelling Supervisor |
Directing | Mamie Mitchell | Script Supervisor |
Production | Randy Greenberg | Executive Producer |
Crew | Matt Leonard | Stunts |
Costume & Make-Up | Michael Mosher | Makeup Artist |
Visual Effects | Paul Giacoppo | Modelling Supervisor |
Production | Isaiah Guyman Martin IV | Researcher |
Costume & Make-Up | Karen McDonald | Key Makeup Artist |
Art | Harry E. Otto | Assistant Art Director |
Crew | Kaily Alissano | Stunts |
Costume & Make-Up | Donald Mowat | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Jane Galli | Makeup Department Head |
Art | John Chichester | Set Designer |
Sound | Lora Hirschberg | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Helen Monaghan | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Anthony Almaraz | Key Set Costumer |
Visual Effects | Bryan Godwin | Visual Effects Supervisor |
Crew | Erica Frauman | Post Production Supervisor |
Production | Noelle Green | Production Supervisor |
Art | David D. Baumann | Property Master |
Art | Lorrie Campbell | Set Designer |
Art | Kevin Cross | Set Designer |
Crew | Mariano Fernandez | Propmaker |
Art | Lindsay Good | Art Department Coordinator |
Art | Mark Hitchler | Set Designer |
Art | Tex Kadonaga | Set Designer |
Art | Amahl Lovato | Set Designer |
Art | Christopher Martin | Greensman |
Art | Anne Porter | Set Designer |
Art | Chris Snyder | Construction Coordinator |
Sound | Frank E. Eulner | Supervising Sound Editor |
Sound | Tom Hartig | Boom Operator |
Sound | Matthew Hartman | Dialogue Editor |
Visual Effects | Stephanie Hornish | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Roger Guyett | Visual Effects Supervisor |
Directing | Roger Guyett | Second Unit Director |
Crew | Thomas Robinson Harper | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Kate Czark | Set Costumer |
Costume & Make-Up | David Fernandez | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Mara Herdmann | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Claire Sandrin | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Debbie Travis | Set Costumer |
Sound | Tanya Noel Hill | Music Editor |
Sound | Richard Whitfield | Music Editor |
Crew | James Boysen | Transportation Captain |
Crew | Jeff Couch | Transportation Captain |
Crew | Alan Kaminsky | Transportation Co-Captain |
Crew | James William Ray | Transportation Captain |
Crew | John Orlebeck | Transportation Coordinator |
Crew | Oliver Enjady | Translator |
Directing | Kathy McHugh | Script Supervisor |
Directing | Trudy Ramirez | Script Supervisor |
Sound | Carl Fischer | Boom Operator |
Camera | Chris Moseley | Camera Operator |
Sound | Marshall Winn | Dialogue Editor |
Art | Amanda Moss Serino | Assistant Set Decoration |
Costume & Make-Up | Daniel Grant North | Key Costumer |
Visual Effects | Kimberly Nelson LoCascio | Visual Effects Producer |
Visual Effects | David Sanger | Visual Effects Producer |
Art | Kenneth Garrett | Sculptor |
Sound | Robert Shoup | Foley Editor |
Camera | Peter Rosenfeld | Camera Operator |
Camera | Peter Rosenfeld | Steadicam Operator |
Camera | Zade Rosenthal | Still Photographer |
Editing | Amy Pawlowski | Digital Intermediate Editor |
Costume & Make-Up | Jesse Trevino | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Jules Holdren | Key Hair Stylist |
Camera | David B. Nowell | Aerial Director of Photography |
Camera | Joseph V. Cicio | Camera Operator |
Sound | Greg Steele | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Corey Welk | Makeup Artist |
Crew | Deborah Wuliger | Unit Publicist |
Sound | Drew Webster | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Drew Webster | Sound Mix Technician |
Editing | Loan Phan | Digital Intermediate Producer |
Camera | David Richert | Camera Operator |
Lighting | Dan Riffel | Chief Lighting Technician |
Lighting | Jay Kemp | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Gloria Pasqua Casny | Hair Department Head |
Visual Effects | David Van Dyke | Visual Effects Producer |
Camera | Michael J. Walker | Camera Operator |
Sound | Luke Dunn Gielmuda | Foley Editor |
Camera | Dale Myrand | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Michael Moore | Hairstylist |
Art | Ernest M. Sanchez | Leadman |
Art | Eric Ramirez | Leadman |
Art | Scott Bobbitt | Leadman |
Sound | J.R. Grubbs | Sound Effects Editor |
Sound | Scott Guitteau | Sound Effects Editor |
Sound | Tony Villaflor | Sound Recordist |
Sound | Steve Schatz | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Steve Schatz | Sound Mix Technician |
Sound | Marilyn McCoppen | ADR Supervisor |
Crew | Christian Alzmann | Visual Effects Art Director |
Visual Effects | Peter Nicolai | Visual Effects Producer |
Crew | Jenni O'Byrne | Visual Effects Editor |
Crew | Anthony Pitone | Visual Effects Editor |
Crew | Robert Weaver | CG Supervisor |
Crew | Daniel Pearson | CG Supervisor |
Visual Effects | Marc Chu | Animation Supervisor |
Lighting | John R. Manocchia | Rigging Gaffer |
Editing | Michael Dillon | Digital Intermediate Producer |
Editing | Vanessa Galvez | Digital Intermediate |
Production | Kathryn Mindala | Production Accountant |
Costume & Make-Up | Rocio Estrada Blackwell | Costumer |
Costume & Make-Up | Zoe Tahir | Hairstylist |
Lighting | Michael Bauman | Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Lisa Taylor Roberts | Makeup Supervisor |
Visual Effects | Larry White | Animation |
Visual Effects | Travis Tohill | Animation |
Directing | Chris Castaldi | Second Assistant Director |
Art | David Lowery | Storyboard Artist |
Visual Effects | Beth D'Amato | Roto Supervisor |
Visual Effects | John M. Levin | Layout Supervisor |
Art | Chris Craine | Art Department Assistant |
Art | Edward McLoughlin | Set Decoration Buyer |
Production | Shelly Strong | Production Executive |
Lighting | Michael Lyon | Electrician |
Art | Chris Samp | Standby Painter |
Crew | Michael Runyard | Stunts |
Costume & Make-Up | Peter White | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Berlinda Cantu-Lewis | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Georgia Allen | Prosthetic Makeup Artist |
Visual Effects | Shane Strickman | Visual Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Robert Wilson | Hairstylist |
Crew | Scott Wilder | Stunts |
Lighting | Charley Gilleran | Key Rigging Grip |
Lighting | Jose F. Barrios | Rigging Grip |
Lighting | Rick A. West | Chief Lighting Technician |
Crew | Jim Turner | Production Controller |
Art | John Mann | Storyboard Artist |
Sound | Frank Rinella | Foley Mixer |
Crew | Brett Andrews | Armorer |
Costume & Make-Up | Stuart Gordon Tribble | Makeup Artist |
Crew | Heidi Moneymaker | Stunts |
Visual Effects | Harimander Singh Khalsa | Compositing Supervisor |
Crew | René González | Projection |
Production | Jan S. Utstein | Second Assistant Accountant |
Art | James Clyne | Concept Artist |
Lighting | Brennan Price | Lighting Technician |
Lighting | Michael J. Schwartz | Electrician |
Art | Lance Cheatham | Set Dresser |
Art | Clint Schultz | Graphic Designer |
Camera | Louie DeMarco | First Assistant Camera |
Camera | Todd Avery | Second Assistant Camera |
Crew | Katie Eischen | Stunt Double |
Art | James Lee Kroning | Property Master |
Lighting | Darin Devonshire | Rigging Grip |
Camera | Jim Shelton | Key Grip |
Costume & Make-Up | Carol Demarti | Ager/Dyer |
Camera | Charlie Newberry | Second Assistant "C" Camera |
Sound | Jim Likowski | Foley Editor |
Art | Greg Benge | Assistant Property Master |
Directing | David Ticotin | Second Unit First Assistant Director |
Crew | Kevin LaRosa Jr. | Pilot |
Costume & Make-Up | Barnaby Smith | Costumer |
Editing | Carlos Castillon | Assistant Editor |
Editing | Dawn Michelle King | First Assistant Editor |
Crew | Bogdan Iofciulescu | Techno Crane Operator |
Art | Mark Vena | Storyboard Artist |
Camera | Dominic Bartolone | First Assistant Camera |
Camera | Tana Dubbe | Key Grip |
Crew | Danny Wynands | Stunts |
Lighting | Michael Westby | Electrician |
Crew | Tad Griffith | Stunts |
Art | Dale Snyder | Construction Foreman |
Lighting | Fernando Barrios | Rigging Grip |
Camera | Butch Pierson | First Assistant Camera |
Camera | Ian Hanna | Dolly Grip |
Editing | Andrew Francis | Digital Colorist |
Camera | Robert A. Preston | Dolly Grip |
Art | Eric Dennis | Assistant Property Master |
Visual Effects | Eric Schweickert | Digital Compositor |
Camera | Mark Santoni | First Assistant "A" Camera |
Editing | Britni Ziegler Peters | Assistant Editor |
Sound | Tori Fillat | Music Coordinator |
Costume & Make-Up | Leticia Sandoval | Costumer |
Crew | Riley Harper | Stunts |
Crew | Cassidy Vick Hice | Stunts |
Crew | Cassidy Vick Hice | Stunt Double |
Camera | Michael Klimchak | First Assistant Camera |
Crew | Erin Ricotti | Stunts |
Lighting | John Gorman | Electrician |
Production | Nick Costantino | First Assistant Accountant |
Lighting | Mike Bonnaud | Assistant Chief Lighting Technician |
Sound | Edwardo Santiago | Sound Mixer |
Costume & Make-Up | Carmen L. Jones | Hair Supervisor |
Costume & Make-Up | Rhonda Earick | Ager/Dyer |
Camera | John Rex Woodward | Second Assistant "A" Camera |
Visual Effects | Andy Wong | Lead Animator |
Art | Christopher S. Ross | Concept Artist |
Camera | John Mang | Dolly Grip |
Camera | Greg Kurtz | Second Assistant Camera |
Visual Effects | Michael Lowes | VFX Artist |
Art | Carol Ann Napier | Set Dresser |
Camera | Thomas A. Barrios | Second Assistant "C" Camera |
Lighting | Nicolas 'Nico' Ortiz y Pino | Rigging Grip |
Art | Daniel Soltis | Sculptor |
Visual Effects | Manuel Voss | Digital Compositor |
Art | Phil Saunders | Concept Artist |
Camera | Matt Horochowski | Dolly Grip |
Lighting | Michael Witczak | Electrician |
Camera | Scott Hatley | Best Boy Grip |
Lighting | Andrew Sykes | Rigging Grip |
Visual Effects | Ken Bryan | Modeling |
Visual Effects | Derrick Carlin | Lead Animator |
Costume & Make-Up | Lauren Pratto | Costumer |
Camera | Jon Sudtell | Best Boy Grip |
Camera | Chris Toll | First Assistant "C" Camera |
Crew | Frank Fieser | Compositor |
Camera | Richard Masino | First Assistant Camera |
Production | K. George Goodwin | Second Assistant Accountant |
Camera | Frank A. Montesanto | Key Grip |
Costume & Make-Up | Emily Dominguez | Set Costumer |
Production | Jody Beaudin | First Assistant Accountant |
Production | Nicole Luther | Second Assistant Accountant |
Camera | Aaron G. York | Libra Head Technician |
Production | Margo Romano | Second Assistant Accountant |
Costume & Make-Up | Diana Demoff | Costumer |
Camera | Curtis Smith | Dolly Grip |
Production | Cory L. Bol | Travel Coordinator |
Visual Effects | Di Cai | Rotoscoping Artist |
Production | Sheri St Lawrence | First Assistant Accountant |
Production | Lisa Furia | Second Assistant Accountant |
Art | Matt Miller | Set Dresser |
Production | Lora Umphress | Payroll Accountant |
Camera | Tony Muller | Second Assistant Camera |
Production | Annie Jablonski | Production Coordinator |
Crew | Robert Zavala | Propmaker |
Camera | Kurt Kornemann | Best Boy Grip |
Camera | Eugene B. Kerry | Best Boy Grip |
Camera | Scott Whitbread | Second Assistant Camera |
Visual Effects | Pat Sweeney | VFX Director of Photography |
Editing | Stacey Frederick | Assistant Editor |
Directing | Kevin Black | Additional Second Assistant Director |
Lighting | Diego Arroyo | Electrician |
Camera | Paul Schmidt | Best Boy Grip |
Crew | Todd Forsberg | Animal Wrangler |
Art | Hector M. Gonzalez | Assistant Property Master |
Editing | Christopher McDonald | Dailies Operator |
Costume & Make-Up | Klara Farberov | Costumer |
Camera | Matt Stenerson | First Assistant "B" Camera |
Camera | Joey O'Donnell | Second Assistant "B" Camera |
Production | Richard Marincic | Production Executive |
Art | Anne Tobin | Set Decorating Coordinator |
Lighting | Joey Bacharka | Lighting Technician |
Visual Effects | Andrew Ewert | Visual Effects Production Assistant |
Crew | Erin Bosworth | Compositor |
Visual Effects | Daniel D. Gregoire | Pre-Visualization Supervisor |
Art | Robin Blagg | Construction Foreman |
Art | W. Scott Mason | Construction Foreman |
Sound | Christopher Barron | Sound Recordist |
Sound | Christopher Barron | Foley Recordist |
Editing | Andrew Francis | Colorist |
Art | David Lee Servoss | Set Dresser |
Editing | Charles Bunnag | Colorist |
Visual Effects | Claudia Lecaros | Visual Effects Production Manager |
Crew | Donald Strubler Jr. | Compositor |
Visual Effects | Dustin Colson | CG Artist |
Lighting | Gideon Markham | Assistant Chief Lighting Technician |
Lighting | John Amorelli | Electrician |
Lighting | Raphael Freud | Electrician |
Lighting | Brien Burroughs | Rigging Grip |
Crew | Michael 'Spike' Ryan | Techno Crane Operator |
Crew | Dhmhtrios Michalakopoulos | Carpenter |
Crew | John Wareing | Carpenter |
Art | Elaine Thompson | Construction Coordinator |
Art | Eirik Stout | Construction Foreman |
Art | Greg Lynch | Set Dresser |
Art | Ron Sica | Set Dresser |
Art | Ulrike Auer-Erdoes | Set Painter |
Art | Eric Gallegos | Set Painter |
Art | Patrick J. Rodriguez | Storyboard Artist |
Costume & Make-Up | Darek Beeman | Tailor |
Editing | Michael Polier | Assistant Editor |
Visual Effects | Mark Matta | CG Artist |
Visual Effects | Andres Berkstein | CG Artist |
Crew | A. Michael Dobbs | Compositor |
Crew | Andrew Bardusk | Compositor |
Crew | Michael Boden | Compositor |
Visual Effects | Michael Holm Nielsen | Digital Compositor |
Visual Effects | Johannes Gross | VFX Lighting Artist |
Visual Effects | Ankita Agrawal | VFX Artist |
Visual Effects | Robert James Kelly | VFX Artist |
Visual Effects | Eric Mancha | VFX Artist |
Visual Effects | Sasha Ciolac | VFX Artist |
Visual Effects | Mads Tuxen | VFX Artist |
Visual Effects | Suraj Kaur Khalsa | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Shams Charania | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | Ashley Bettini | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | Justin Tatsuo Chan | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | Troy Lochner | Visual Effects Production Assistant |
Costume & Make-Up | Sava Markovic | Contact Lens Technician |
Production | Sandra L. Yeary | First Assistant Accountant |
Production | Kyndall Holstead | Production Coordinator |
Production | Richard Marincic | Production Executive |
Crew | Randy Offer | Projection |
Production | Melissa Maus | Second Assistant Accountant |
Production | Suzanne Shugarman | Second Assistant Accountant |
Crew | Marvin Lee | Compositor |