Upgrade (2018)
Eşiyle birlikteyken acımasızca saldırıya uğrayan Grey Trace, karısını saldırıda kaybetmenin yanı sıra belden aşağı da felç olmuştur. Günün birinde bir milyarder mucitten bedenini geliştirecek deneysel bir tedavi teklifi alır. Tedavi için Trace'in bedenine STEM olarak adlandırılan yapay zeka implantı yerleştirilir. Tedavi ile insanüstü yetenekler kazanan Trace, karısını öldüren ve kendi hayatını mahveden kişilerden intikam almak için yola koyulur...
Director: Leigh Whannell
Logan Marshall-Green Grey Trace |
|
Betty Gabriel Detective Cortez |
|
Harrison Gilbertson Eron Keen |
|
Melanie Vallejo Asha Trace |
|
Benedict Hardie Fisk |
|
Linda Cropper Pamela |
|
Simon Maiden Stem (voice) |
|
Steve Danielsen Jeff Handley |
|
Richard Cawthorne Serk |
|
Christopher Kirby Tolan |
|
Abby Craden Kara (voice) |
|
Richard Anastasios Wen |
|
Kenny Low Police Driver |
|
Emily Havea Nurse Henderson |
|
Ming-Zhu Hii Dr. Diana Gordon |
|
Stephanie Demkiw Technician |
|
Manjot Jassal Technician |
|
Esther Joseph Technician |
|
Sachin Joab Dr. Bhatia |
|
Matt Davis Homeless Man |
|
Clayton Jacobson Manny |
|
Arthur Angel Old Bones Patron |
|
Puven Pather Old Bones Heavy |
|
Ri-Jie Kwok Old Bones Heavy |
|
Dave Mondon Old Bones Heavy |
|
Rosco Campbell VR Guy |
|
Kai Bradley Jamie |
|
Michael M. Foster Vessel Guard |
|
Zia Kelly Vessel Guard |
|
Mark Doggett Business Man |
|
James Ao Militarised Police Officer (uncredited) |
|
Kylie Azzopardi Old Bones Patron (uncredited) |
|
Thomas Banda Militarised Police Officer (uncredited) |
|
Douglas Embry Detective (uncredited) |
|
Cat Franke Passerby (uncredited) |
|
Savannah Gail Refugee (uncredited) |
|
Renah Gallagher Tiana (uncredited) |
|
Liam Howarth Homeless Drifter (uncredited) |
|
David Lieu Passerby (uncredited) |
|
Yuki Nagashima Militarised Police Officer (uncredited) |
|
Lorie Raymundo Passerby (uncredited) |
Production | Terri Taylor | Casting |
Directing | Leigh Whannell | Director |
Production | Leigh Whannell | Executive Producer |
Writing | Leigh Whannell | Writer |
Production | Nikki Barrett | Casting |
Lighting | Karl Engeler | Gaffer |
Visual Effects | Angelo Sahin | Special Effects Supervisor |
Art | Felicity Abbott | Production Design |
Production | Jason Blum | Producer |
Art | Steven Carroll | Sculptor |
Sound | Brett Pierce | Music Editor |
Production | Rosemary Blight | Executive Producer |
Production | Ben Grant | Executive Producer |
Production | Charles Layton | Executive Producer |
Production | Brian Kavanaugh-Jones | Producer |
Production | Michelle Russell | Line Producer |
Editing | Andy Canny | Editor |
Directing | Andy Canny | Second Unit Director |
Production | Kylie du Fresne | Producer |
Camera | Stefan Duscio | Director of Photography |
Sound | Steve Baine | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Larry Van Duynhoven | Prosthetic Designer |
Sound | Chris Terhune | Sound Effects Editor |
Editing | Ahmad Halimi | Assistant Editor |
Sound | Will Files | Supervising Sound Editor |
Visual Effects | Edwina Hayes | Visual Effects Producer |
Art | Michael Bell | Set Designer |
Sound | Polly McKinnon | ADR & Dubbing |
Visual Effects | Randy Vellacott | Digital Compositor |
Production | Phillip Dawe | Co-Producer |
Camera | Ben Timony | Still Photographer |
Sound | Emma Bortignon | Sound Effects Editor |
Crew | Jenny Kent | Dialect Coach |
Costume & Make-Up | Zeljka Stanin | Additional Hairstylist |
Visual Effects | David Van Dyke | Visual Effects Producer |
Art | Amanda Grillini | Swing |
Sound | Joel Dougherty | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Alistair Reilly | Location Manager |
Crew | Chris Anderson | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Chiara Tripodi | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Chiara Tripodi | Makeup Designer |
Art | Christopher Hand | Greensman |
Sound | Jed Palmer | Original Music Composer |
Directing | Aria Harrison | Script Supervisor |
Sound | P.K. Hooker | Sound Designer |
Sound | P.K. Hooker | Supervising Sound Editor |
Sound | Ryan Cole | Supervising ADR Editor |
Sound | Ryan Cole | Supervising Dialogue Editor |
Production | Bailey Conway | Co-Producer |
Sound | Jemma Burns | Music Supervisor |
Art | Katie Sharrock | Set Decoration |
Production | Beatriz Sequeira | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Rachelle O'Donnell | Makeup & Hair |
Production | Sarah Domeier Lindo | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Maria Pattison | Costume Design |
Crew | Scott Warwick | Armorer |
Camera | Andrew AJ Johnson | Steadicam Operator |
Sound | Andrew Ramage | Sound Recordist |
Crew | Matthew Wigg | Visual Effects Editor |
Editing | Matthew Wigg | Assistant Editor |
Art | Mandi Bialek-Wester | Art Direction |
Camera | Andrew Jerram | First Assistant Camera |
Camera | Peter Beeh | Aerial Camera |
Production | Andrew Thompson | Extras Casting |
Sound | Ken McGill | Sound Effects Editor |
Editing | Adrian Hauser | Digital Intermediate Colorist |
Sound | Peter Persaud | Foley Recordist |
Crew | Craig Fison | Prop Maker |
Camera | Sarah Enticknap | Still Photographer |
Camera | Glenn Arrowsmith | Key Grip |
Production | Ally Conover | Casting Assistant |
Production | Mimi Davis-Taylor | Production Coordinator |
Crew | Shelley Farthing-Dawe | Second Unit Cinematographer |
Camera | Shelley Farthing-Dawe | Second Unit Director of Photography |
Crew | Chris Weir | Fight Choreographer |
Sound | Hiroyuki Igarashi | Boom Operator |
Crew | Ethan Vellacott | Visual Effects Editor |
Sound | Tom Burns | Sound Mix Technician |
Visual Effects | Jonathan Dearing | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Syna San | Visual Effects Coordinator |
Editing | Jo Spillane | Online Editor |
Production | Sandie Morris | Production Accountant |
Visual Effects | Liam O'Kane | Visual Effects Coordinator |
Editing | Tom Reiser | Colorist |
Art | Phoebe Roberts | Assistant Art Director |
Camera | Justin Meinesz | Grip |
Camera | Darryl Murphy | Grip |
Sound | Brendan Croxon | ADR Recordist |
Editing | Shannon Longville | Assistant Editor |
Camera | Lisa Tomasetti | Still Photographer |
Art | Dean Norman | Construction Foreman |
Sound | Gina Gyles | Foley |
Crew | David Williams | Compositor |
Visual Effects | David Williams | 3D Generalist |
Costume & Make-Up | Eden Small | Prosthetics Sculptor |
Production | Kylie Muller | Post Production Accountant |
Editing | Dwaine Hyde | Digital Intermediate Colorist |
Art | Scott Geersen | Title Designer |
Costume & Make-Up | Maggie Kolev | Additional Hairstylist |
Costume & Make-Up | Dyan Gregoriou | Additional Hairstylist |
Costume & Make-Up | Leah Meurer | Assistant Hairstylist |
Costume & Make-Up | Selena Pertzel | Makeup & Hair |
Art | Manuel Caracciolo | Art Department Coordinator |
Crew | Dylan Black | Carpenter |
Crew | Tom St Jack | Carpenter |
Crew | Avery Walker | Carpenter |
Crew | Clint Wall | Carpenter |
Art | Jessica Rogers | Construction Coordinator |
Art | Dave Bartlett | Construction Foreman |
Art | Ross Murdoch | Construction Manager |
Art | Pia McDowell | Property Master |
Art | Craig Dermody | Swing |
Art | Mitchell Dickie | Swing |
Art | Todd Gingell | Swing |
Art | David Morris | Swing |
Art | Nick Pearson | Swing |
Art | Anastassia Poppenberg | Swing |
Art | Camilla Ruig | Swing |
Art | Harrison Trubie | Swing |
Camera | Tom Tcimpidis | Digital Imaging Technician |
Lighting | Massimo Luongo | Lighting Technician |
Camera | Jensen Cope | Second Assistant Camera |
Camera | Jonathan Haynes | Second Assistant Camera |
Camera | Karina Davies | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Camilla McKewen | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Fiona MacKinnon | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Tami Holton | Costume Standby |
Crew | Stephen Cunnington | Armorer |
Production | Gina Hallas | Production Accountant |
Production | Lauren Keely | Production Assistant |
Sound | Adam Baker | Sound Effects Editor |
Crew | Ryan Coates | Compositor |
Crew | Darren Coombes | Compositor |
Crew | Monique O'Halloran | Compositor |
Crew | Ben Ying | Compositor |
Crew | Antony Haberl | Compositor |
Visual Effects | Nadia Ascione | Digital Compositor |
Visual Effects | Kate Bernauer | Digital Compositor |
Visual Effects | Mark Kwanten | Digital Compositor |
Visual Effects | Ross Macpherson | Digital Compositor |
Visual Effects | Garth O'Bryan | Digital Compositor |
Visual Effects | Tane Welham | Digital Compositor |
Visual Effects | Glen Cone | Visual Effects |
Visual Effects | Egan Wesener | Visual Effects |
Visual Effects | Dobbie Jake | Visual Effects |
Crew | Chase Worland | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Gabrielle Joosten | Visual Effects Producer |
Crew | Katerina Mitropoulos | Special Effects Coordinator |
Crew | Herman Olguin | Special Effects Technician |
Crew | Jessica Power | Special Effects Technician |
Crew | Andrew Wallis | Special Effects Technician |
Editing | Jonathan Keogh | Additional Editor |
Directing | Toby Pease | First Assistant Director |
Sound | Daniel Moctezuma | Foley Artist |
Camera | John Regan | Best Boy Grip |
Art | Xavier Irvine | Concept Artist |
Directing | Ian 'Scooter' Welbourn | Second Assistant Director |
Lighting | Jayden Irving | Rigging Grip |
Directing | Damien M. Grant | Second Unit First Assistant Director |
Lighting | Anthony Veith | Rigging Gaffer |
Directing | Tom Jecks | Third Assistant Director |
Lighting | Mark Bradford | Rigging Grip |
Production | Rachel Chakman | Production Secretary |