Melek (2018)
Film, 70’li yıllarda Arjantin’de yıllarca tutuklu kalan ve en acımasız katillerden biri olan Carlos Robledo Puch’un hayatını anlatıyor. Sarı kıvırcık saçları ve bebeksi yüzü nedeniyle ‘Ölüm Meleği’ olarak adlandırılan Carlos, gençlik yıllarında ufak suçlar işlemeye başlar. Zamanla işlediği suçlarla arkadaşı Ramon’a hava atmaya başlar ve bu sayede yakalanır. Carlos yakalandığında ise görünüşü ve çekiciliği sayesinde bir gecede üne kavuşur. Carlos’un aktif suç işlediği kısa dönemde 40’tan fazla hırsızlık yaptığına ve 11 kişiyi öldürdüğüne inanılıyor.
Director:
Luis Ortega
Writers:
Luis Ortega, Sergio Olguín, Rodolfo Palacios.
Lorenzo Ferro Carlitos |
|
Chino Darín Ramón |
|
Mercedes Morán Ana María |
|
Daniel Fanego José |
|
Luis Gnecco Héctor |
|
Cecilia Roth Aurora |
|
Malena Villa Twins |
|
William Prociuk 'Federica' |
|
Marcelo D'Andrea Police Commissioner |
|
Peter Lanzani Miguel Prieto |
|
Fernando Contigiani García Pibe Kiosko 1 |
Production | Esther García | Producer |
Production | Agustín Almodóvar | Producer |
Production | Pedro Almodóvar | Producer |
Camera | Julián Apezteguia | Director of Photography |
Production | Hugo Sigman | Producer |
Editing | Guille Gatti | Editor |
Sound | Guille Gatti | Music Editor |
Production | Axel Kuschevatzky | Producer |
Costume & Make-Up | Julio Suárez | Costume Designer |
Costume & Make-Up | Marisa Amenta | Makeup Department Head |
Writing | Luis Ortega | Screenplay |
Directing | Luis Ortega | Director |
Lighting | Jaime Muschietti | Gaffer |
Sound | Gonzalo Matijas | Sound Designer |
Sound | Gonzalo Matijas | Foley Artist |
Production | Micaela Buye | Executive Producer |
Camera | Gustavo Triviño | Steadicam Operator |
Production | Sebastián Ortega | Producer |
Production | Martina López Robol | Casting |
Production | Javier Braier | Executive Producer |
Sound | José Luis Díaz | Sound Director |
Sound | José Luis Díaz | Supervising Sound Editor |
Production | Leticia Cristi | Producer |
Production | Matías Mosteirín | Producer |
Sound | Victoria Franzan | Sound Mixer |
Sound | Victoria Franzan | Sound Recordist |
Crew | Franco Burattini | Weapons Master |
Sound | Pablo Borghi | Musician |
Sound | Miren Begoña Cortazar | Foley Artist |
Crew | Eduardo Puga | Special Effects Coordinator |
Crew | Federico Ransenberg | Special Effects Technician |
Camera | Gabriel Quevedo | Steadicam Operator |
Production | Pablo Culell | Producer |
Production | Juan Pablo Colombo | Assistant Production Manager |
Visual Effects | Bruno Fauceglia | Visual Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Emanuel Miño | Key Hair Stylist |
Visual Effects | Claudio Langsam | Visual Effects Supervisor |
Sound | Pablo Daniel Gutiérrez | Foley Editor |
Sound | Pablo Daniel Gutiérrez | Foley Artist |
Sound | Matías Vilaro | Dialogue Editor |
Lighting | Daniel Ring | Electrician |
Sound | Flavio Nogueira | Sound Mixer |
Sound | Flavio Nogueira | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Iair Said | Casting |
Sound | Moondog | Original Music Composer |
Sound | Fabian Aranda | Sound Post Production Coordinator |
Sound | Gastón Victorica | Foley Mixer |
Writing | Sergio Olguín | Screenplay |
Writing | Rodolfo Palacios | Screenplay |
Camera | Karim Kachou | First Assistant Camera |
Camera | Enrique Vélez | Grip |
Camera | Ariel Vélez | Key Grip |
Production | Ezequiel Rossi | Post Production Coordinator |
Production | Diego Igartua | Location Manager |
Directing | Andrés Perugini | Second Assistant Director |
Camera | Manuel Rebella | First Assistant Camera |
Editing | Juan Pablo Menchón | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Ricardo Molina | Hairstylist |
Art | Julia Freid | Production Design |
Production | Mercedes Tarelli | Production Manager |
Editing | Rodrigo Silvestri | Color Assistant |
Sound | María Elisa Canobra | Boom Operator |
Production | Valeria Perez Delgado | Production Assistant |
Visual Effects | Juan Pablo Rainieri | VFX Artist |
Visual Effects | Jonathan Monroig | VFX Supervisor |
Visual Effects | Alejandro Staropoli | VFX Artist |
Visual Effects | Sebastián Toro | Visual Effects Producer |
Sound | Miguel Castares | Boom Operator |
Editing | Jorge Russo | Colorist |
Camera | Daniel Ortega | Director of Photography |
Camera | Daniel Ortega | Second Unit Director of Photography |
Visual Effects | Daniel Calvo | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Julián Rugolo | Costume Assistant |
Crew | Rocío Vessecchia | Video Assist Operator |
Visual Effects | Pablo E. Herrera | VFX Artist |
Visual Effects | Humberto Paytuvi | VFX Artist |
Costume & Make-Up | Constanza Pugliese | Assistant Makeup Artist |
Editing | Mariana Durán | Assistant Editor |
Crew | Alberto Jaceniuk | Weapons Wrangler |
Visual Effects | Alejandra Martos | VFX Artist |
Camera | Martín Colo Fisner | Camera Operator |
Camera | Alexis Choruzy | Grip |
Camera | Federico Santamarina | Best Boy Grip |
Sound | Cecilia Pérez Riveros | Sound Post Production Coordinator |
Art | Cecilia Erratchu | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Valeria Bredice | Assistant Makeup Artist |
Crew | Ariel Arredondondo | Stunts |
Art | Emiliano Konoba | Graphic Designer |
Camera | Juan Manuel Muñoz | Grip |
Costume & Make-Up | Silvina Paolucchi | Assistant Makeup Artist |
Directing | Teresita Barusso | Assistant Director Trainee |
Costume & Make-Up | Valeria Fernández | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Malvina Mariani | Additional Hairstylist |
Art | Lucas Accardo | Storyboard Artist |
Camera | Marcos Ludevid | Still Photographer |
Crew | Mauro Vekselman | Video Assist Operator |
Editing | María Arrastoa | Assistant Editor |
Directing | Catalina Croci | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Sebastián Molchasky | Special Effects Makeup Artist |
Directing | Estela Cristiani | Assistant Director |
Directing | Milagros Hormazábal | First Assistant Director |
Directing | Marilu Varsky | Assistant Director |
Visual Effects | Pilar Braunstein Bayer | VFX Artist |
Crew | Bruno Hakim Cuperman | Stunts |
Crew | Sofía Inés Torner | Stunt Double |
Camera | Alejo Frias | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Nati Astudillo | Wardrobe Master |
Costume & Make-Up | Iara Gernetti | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Carla Vergagni | Wardrobe Assistant |
Editing | Andres Fichendler | Assistant Editor |