Gizli Bahçe (2020)
İngiltere’de geçen The Secret Garden, Hindistan’da kendisini istemeyen varlıklı bir İngiliz aileye doğan, Mary Lennox adında 10 yaşındaki bir kıza odaklanıyor. Lennox ebeveynleri öldüğünde amcası Archibald Craven (Colin Firth) ile birlikte yaşaması için İngiltere, Yorkshire'a yollanır. Orada hastalıklı kuzeni Colin ve iki çocukla tanışır. Çocuklar, Misselthwaite Malikanesi civarında mucizevi bir saklı bahçe bulmuşlardır. İki travma yaşamış çocuk olan Colin ve Mary bir yandan birbirlerini iyileştirirken diğer yandan da Mary'nin ailesinin sırlarını keşfedeceklerdir.
Director:
Marc Munden
Writer:
Jack Thorne
Dixie Egerickx Mary Lennox |
|
Tommy Gene Surridge Billy |
|
Colin Firth Lord Archibald Craven |
|
Julie Walters Mrs. Medlock |
|
Maeve Dermody Alice |
|
Edan Hayhurst Colin Craven |
|
Amir Wilson Dickon |
|
Isis Davis Martha |
|
Richard Hansell George |
|
David Verrey Jeremy |
|
Lee Starkey Train Passenger (uncredited) |
|
Sonia Goswami Aayah |
|
Billy Jenkins Extra (uncredited) |
|
Rupert Young Marcus |
|
Anne Lacey Mrs. Pitcher |
|
Jemma Powell Grace |
Production | David Heyman | Producer |
Production | Karen Lindsay-Stewart | Casting Director |
Sound | Dario Marianelli | Original Music Composer |
Sound | Hugo Adams | Foley Editor |
Costume & Make-Up | Michele Clapton | Costume Design |
Production | Paul Smith | Production Secretary |
Writing | Frances Hodgson Burnett | Novel |
Production | Jane Robertson | Co-Producer |
Sound | Christopher Atkinson | Boom Operator |
Camera | Nick Wall | Additional Still Photographer |
Camera | Lol Crawley | Director of Photography |
Sound | Andrew Stirk | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Marc Munden | Director |
Writing | Jack Thorne | Screenplay |
Production | Ron Halpern | Executive Producer |
Sound | Sue Harding | Foley Artist |
Production | Rosie Alison | Producer |
Lighting | Jonny Franklin | Gaffer |
Sound | Alastair Sirkett | Supervising Sound Editor |
Art | Pilar Foy | Supervising Art Director |
Production | Jenni Lewis | Location Manager |
Sound | Andy Shelley | Supervising Sound Editor |
Editing | Luke Dunkley | Editor |
Editing | Emanuele Giraldo | First Assistant Editor |
Art | Noel Cowell | Property Master |
Production | Dan MacRae | Executive Producer |
Production | Danny Perkins | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Nadia Stacey | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Nadia Stacey | Makeup Designer |
Editing | Rob Farris | Digital Intermediate |
Visual Effects | Andy Kind | Visual Effects Supervisor |
Directing | Liz West | Script Supervisor |
Camera | John Watters | First Assistant Camera |
Crew | Maxx Wai In Leong | CG Supervisor |
Art | Louise Begbie | Graphic Designer |
Visual Effects | Gavin Gregory | Visual Effects Producer |
Editing | Jonathan Collard | Digital Intermediate |
Sound | Jens Rosenlund Petersen | Sound Designer |
Visual Effects | Marco Lee | VFX Artist |
Visual Effects | Ben Mills | VFX Editor |
Camera | Parisa Taghizadeh | Still Photographer |
Camera | Derrick Peters | Camera Operator |
Sound | Adam Mendez | Foley Mixer |
Sound | Nigel Albermaniche | Production Sound Mixer |
Sound | Simon Diggins | ADR Mixer |
Art | Douglas Ingram | Storyboard Artist |
Costume & Make-Up | Giles Gale | Costume Supervisor |
Art | Grant Montgomery | Production Design |
Costume & Make-Up | Sophie O'Neill | Assistant Costume Designer |
Art | Matt Curtis | Title Designer |
Art | Temple Clark | Storyboard Artist |
Camera | Tom Wilkinson | Camera Operator |
Camera | Tom Wilkinson | Steadicam Operator |
Camera | Terry Williams | Key Grip |
Costume & Make-Up | Anna Morena | Makeup & Hair |
Visual Effects | Luke Wilding | Modeling |
Directing | Deborah Saban | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Jemma Carballo | Hair Supervisor |
Costume & Make-Up | Jemma Carballo | Makeup Supervisor |
Costume & Make-Up | Adele Firth | Hair Supervisor |
Costume & Make-Up | Adele Firth | Makeup Supervisor |
Sound | Mike Tehrani | ADR Mixer |
Camera | Mark Kozlowski | Digital Imaging Technician |
Production | Didier Lupfer | Executive Producer |
Editing | Lawrence Hook | Digital Intermediate |
Visual Effects | Penn Stevens | Creature Effects Technical Director |
Camera | Paul Dain | First Assistant Camera |
Camera | Charlie Wyldeck-Flowers | Key Grip |
Visual Effects | Rob Rowley | Special Effects Supervisor |
Lighting | William Sheffield | Electrician |
Costume & Make-Up | Samantha Denyer | Hair Supervisor |
Costume & Make-Up | Samantha Denyer | Makeup Supervisor |
Camera | Darren Miller | Aerial Camera |
Production | Emily Jacobs | Casting Associate |
Art | Solomon Honey | Assistant Art Director |
Editing | Adam Glasman | Digital Colorist |
Camera | James Baudouy | Epk Camera Operator |
Visual Effects | Nicholas Hampshire | Pipeline Technical Director |
Directing | Olivia Lloyd | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Christina Baker | Makeup & Hair |
Camera | Henry Landgrebe | Steadicam Operator |
Visual Effects | Cynthia Crimmins | Animation Manager |
Lighting | Richard Harrowing | Electrician |
Visual Effects | Cyrille Gohier | Digital Compositor |
Visual Effects | Luca Serafini | Digital Compositor |
Visual Effects | Marc-Olivier Rouleau | Pipeline Technical Director |
Visual Effects | Joel Savage | Modeling |
Visual Effects | Peter Dudley | Digital Compositor |
Art | Manuel Vilaseca Vaya | Dressing Prop |
Visual Effects | Rupert Smith | Visual Effects Producer |
Lighting | Greg Whitbrook | Electrician |
Camera | Georgia Quilliam | Data Wrangler |
Production | David Danisovszky | Payroll Accountant |
Sound | Lottie Wade | ADR Recordist |
Camera | Ray Meere | First Assistant Camera |
Sound | Conor Kelly | Sound Mix Technician |
Production | Richard May | Production Manager |
Crew | Nick Trumble | Dialect Coach |
Sound | Oliver Ferris | Foley Artist |
Art | Ian Griffin | Set Dresser |
Camera | Steve Quan | Drone Cinematographer |
Crew | Ben Platts | Drone Operator |
Sound | Candela Palencia | Sound Mix Technician |
Crew | Anita Primett | Chaperone |
Editing | Adam Shell | Colorist |
Crew | Mark Joiner | Generator Operator |
Editing | Alexander Phillips | Digital Intermediate Assistant |
Editing | Chloe Warner-Harris | Online Editor |
Crew | Davey Mayes | Generator Operator |
Crew | Symon Butcher | Transportation Captain |
Visual Effects | Rachel Elfassy-Bitoun | Visual Effects Coordinator |
Lighting | Westley Agius | Electrician |
Sound | Gibran Farrah | ADR Mixer |
Art | Clare Griffiths | Art Department Coordinator |
Lighting | Jack Farrow | Lighting Technician |
Crew | Ranjana Mitra | Chaperone |
Visual Effects | Tonya Strantzi | Pipeline Technical Director |
Art | Ema Richards | Textile Artist |
Lighting | Billy Thornhill Jr. | Electrician |
Camera | Tae Mawson | Epk Producer |
Lighting | Anthony Goulding | Rigging Gaffer |
Camera | Elliot Dupuy | Second Assistant Camera |
Crew | David Sheldon | Compositor |
Crew | Brooke McGowan | Compositor |
Crew | Hadrien Malinjod | Compositor |
Visual Effects | Yusuf Hasan | Digital Compositor |
Visual Effects | Chieka Ononye | Digital Compositor |
Visual Effects | Chris Berry | Digital Compositor |
Visual Effects | Andrew Pinson | Digital Compositor |
Visual Effects | David Walker | Modeling |
Visual Effects | Kailas Huljute | Visual Effects |
Visual Effects | Georgia Cook | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Adela Popescu | Visual Effects Production Assistant |
Art | Gareth Palethorpe | Art Department Assistant |
Art | Sarah Ruiz Del Vizo | Art Department Assistant |
Art | Luke Anstiss | Dressing Prop |
Art | Jason Vakharia | Dressing Prop |
Art | Daniel Woodard | Dressing Prop |
Art | Jean-Claude Allen | Props |
Visual Effects | Laura Marion James | Animation |
Visual Effects | Ollie Thomas | Animation |
Visual Effects | Adam Ward | Animation |
Production | Matthew Bowden | Location Manager |
Production | Lucy Morris | Location Coordinator |
Crew | Isobel Richards | Chaperone |
Production | Liam Fitzpatrick | Production Assistant |
Production | Giulia Simone | Production Assistant |
Production | Catherine Booton | Production Coordinator |
Crew | Lara Cornell | Set Production Assistant |
Production | Tamlyn Samuels | Travel Coordinator |