Patrick Dempsey Chris Wooden |
|
Helen Slater Alex Page |
|
Brad Pitt Brian |
|
Dan Schneider Gooseflesh |
|
Marius Weyers Denny Dollenbacher |
|
Barbara Babcock Ruth Carpenter |
|
Kevin Hardesty Slash |
|
Gloria Hayes Luisa Dellacova |
|
Aaron Harnick Wally |
|
Ron Sterling Trevor |
|
Eric Lumbard Gary |
|
Michael D. Clarke Steve |
|
Wendy Lee Marconi Dory |
|
Yvette Rambo Jill |
|
Shawne Rowe Geri |
|
Kate Hall Jo |
|
Hugo Hulzar Eddie |
|
Aviva Skell Mom |
|
Joan Kelly Receptionist |
|
Bryan J. Thompson Waiter |
|
Tom Tarpey Bus Driver |
|
James David Murphy Bartender |
|
J.C. Quinn Dad |
|
Rocky Parker Librarian / Biker's Girlfriend |
Art | Tessa Posnansky | Assistant Set Decoration |
Art | Jan K. Bergstrom | Set Decoration |
Camera | John Huneck | Camera Operator |
Crew | Michael Linn | Additional Music |
Sound | William C. Carruth | Sound Editor |
Directing | Mel Damski | Director |
Directing | Benita Brazier | Script Supervisor |
Writing | Craig J. Nevius | Writer |
Art | Timaree McCormick | Property Master |
Art | Gary Van Fleet | Assistant Property Master |
Camera | Steven Frohardt | Best Boy Grip |
Sound | James E. Nownes | Sound Editor |
Production | Patrick McIntire | Location Manager |
Art | Bo Johnson | Art Direction |
Sound | Adam Milo Smalley | Music Editor |
Production | Tim Pedegana | Production Secretary |
Production | Caylah Eddleblute | Production Assistant |
Crew | Noon Orsatti | Stunt Coordinator |
Sound | Willy Allen | Sound Editor |
Sound | Glenn Hoskinson | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Elaine L. Offers | Makeup Artist |
Sound | Jimmy Ling | Supervising Sound Editor |
Lighting | Shane D. Kelly | Gaffer |
Lighting | Jesse Tango | Best Boy Electric |
Crew | Austin Thompson | Transportation Captain |
Directing | Donald P.H. Eaton | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Laura Connolly | Hair Designer |
Production | Pavel Cerny | Location Manager |
Sound | Walter Hoylman | Sound Mixer |
Crew | Rob Walsh | Additional Music |
Sound | Walter Gorey | Boom Operator |
Camera | Laura Ewig | Still Photographer |
Crew | Mike Clark | Driver |
Crew | Eric L. Roberts | Craft Service |
Camera | Phillip Tuck | Dolly Grip |
Crew | Al Goelz | Driver |
Art | Gary B. Matteson | Painter |
Camera | Adam Richard Sklena | Assistant Camera |
Lighting | Greg Wardell | Electrician |
Camera | Chris Magee | Assistant Camera |
Sound | Lary Moten | Assistant Sound Editor |
Crew | Jeff Calhoun | Choreographer |
Sound | Norman H. Tucker | ADR Mixer |
Editing | Rick Meyer | Assistant Editor |
Crew | Steve Lloyd | Driver |
Production | Amy Jill Wallace | Production Assistant |
Production | Russel H. Chesley | Production Executive |
Production | Len Bram | Production Manager |
Directing | Peter Berquist | First Assistant Director |
Directing | Warren Glen Chidester | Second Assistant Director |
Production | Kathleen Lawrence | Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Sue Kaufmann | Costumer |
Lighting | Kelly Waldman | Best Boy Electric |
Lighting | Reginald Morris | Electrician |
Lighting | Thomas F. Gilhooley | Electrician |
Lighting | Darrin Porter | Electrician |
Camera | Mark Combs | Key Grip |
Camera | Jamie Young | Grip |
Camera | David Parker Stein | Grip |
Art | Janet Peterson | Art Department Coordinator |
Art | Gary Mullet | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Julie Anderson | On Set Dresser |
Art | Trey Barclay | Swing |
Production | Monty Ban | Production Assistant |
Production | Rick Ota | Production Assistant |
Costume & Make-Up | Rose Wishner | Wardrobe Assistant |
Costume & Make-Up | Robert Montalbano | Wardrobe Assistant |
Art | Lars Peterson | Construction Coordinator |
Art | Marcie Dale | Painter |
Art | Juan Rodriguez | Painter |
Art | Don Gibbon Jr. | Painter |
Crew | Enrique Zaragoza | Carpenter |
Crew | Paul Treuscorff | Carpenter |
Crew | Michael Cudlitz | Carpenter |
Crew | Gordon Wiles | Transportation Coordinator |
Crew | Mike Phillips | Driver |
Crew | John Moore | Driver |
Crew | Pam Dekarske | Driver |
Crew | David Sterago | Driver |
Crew | Bill Karl | Driver |
Crew | Peter Tunis | Driver |
Crew | John Moyer | Driver |
Crew | Kathy Refaely | Driver |
Crew | Dorine Thompson | Driver |
Crew | Mike Dome | Driver |
Production | Daniel Balsz | Casting Assistant |
Crew | Rex Stewart III | Post Production Supervisor |
Sound | John Bracken | Assistant Sound Editor |
Sound | Chris Tucker | Foley Mixer |
Sound | Leigh French | Loop Group Coordinator |