Örümcek Adam 3 (2007)
Efsanevi Marvel Comics dizisine dayanan filmde, Peter Parker nihayet Mary Jane'e duyduğu tutku ile süper kahramanlık görevleri arasındaki dengeyi kurar. Ancak, ufukta belirmeye başlayan bir fırtına vardır. Peter'ın Örümcek Adam kostümü birden bire değişip siyaha dönüşerek güçlerini pekiştirmeye başlayınca, Peter da değişmeye başlar. Kostümün etkisi altındaki Peter, kibirli ve kendine aşırı güvenli biri olur; en değer verdiği kişileri ihmal etmeye başlar. Bugüne dek en korkulan iki kötü kahraman Kumadam ve Venom benzersiz güçler edinip, intikam ateşiyle yanarken, Peter en büyük savaşını kendi içinde yapmaktadır. Örümcek Adam'ın onu o yapan, onu bir kahraman yapan özelliğini, yani şefkati yeniden keşfetmesi gerekecektir.
Director:
Sam Raimi
Writers:
Sam Raimi, Alvin Sargent, Ivan Raimi.
Tobey Maguire Spider-Man / Peter Parker |
|
Kirsten Dunst Mary Jane Watson |
|
James Franco New Goblin / Harry Osborn |
|
Thomas Haden Church Sandman / Flint Marko |
|
Topher Grace Venom / Eddie Brock |
|
Bryce Dallas Howard Gwen Stacy |
|
Rosemary Harris May Parker |
|
J.K. Simmons J. Jonah Jameson |
|
James Cromwell Captain Stacey |
|
Dylan Baker Dr. Curt Connors |
|
Theresa Russell Emma Marko |
|
Bill Nunn Joseph 'Robbie' Robertson |
|
Bruce Campbell Maître D' |
|
Elizabeth Banks Miss Brant |
|
Ted Raimi Hoffman |
|
Perla Haney-Jardine Penny Marko |
|
Willem Dafoe Green Goblin / Norman Osborn |
|
Cliff Robertson Ben Parker |
|
Elya Baskin Mr. Ditkovitch |
|
Mageina Tovah Ursula |
|
John Paxton Houseman |
|
Becky Ann Baker Mrs. Stacy |
|
Stan Lee Man in Times Square |
|
Michael Papajohn Dennis Carradine / Carjacker |
|
Joe Manganiello Flash Thompson |
|
Hal Fishman Anchorman |
|
Lucy Gordon Jennifer Dugan |
|
Steve Valentine Photographer |
|
Tim Maculan Play Director |
|
Marc Vann Play Producer |
|
Joe Bays Jazz Club Manager |
|
Gregg Daniel Precinct Detective |
|
Rogelio T. Ramos Emergency Room Doctor |
|
Timothy Patrick Quill Crane Operator |
|
Menachem Mendel Boymelgreen Kid in Times Square |
|
Nasir Stewart Kid in Times Square |
|
Austin Hendrickson Kid in Times Square |
|
Taylor Hemhauser Kid in Times Square |
|
Kathryn Bryding Woman Outside Theater |
|
Joe Virzi Police Detective |
|
Bill E. Rogers New Jersey State Policeman |
|
Michael Alexander New Jersey State Policeman |
|
April Parker Jones Test Site Technician |
|
Edward Padilla Test Site Technician |
|
Robert Curtis Brown Test Site Technician |
|
Paul Terrell Clayton Test Site Technician |
|
Carolyn Neff Test Site Technician |
|
Christina Cindrich Test Site Technician |
|
Sonya Maddox ICU Nurse |
|
Andre B. Blake Crane Disaster Radio Policeman |
|
Derrick 'Phoenix' Thomas Cop at Crane Disaster |
|
Jessi Collins Mary Jane's Replacement |
|
Michael McLaughlin Boy at Key to the City Ceremony |
|
Anne Gartlan Councilwoman |
|
Emilio Rivera Policeman at Sand Truck |
|
Keith Woulard Policeman at Sand Truck |
|
Reynaldo Gallegos Armored Car Driver |
|
Jim Coope Newstand Patron |
|
Dean Edwards Newsstand Patron |
|
Margaret Laney Newsstand Patron |
|
Toni Wynne Congratulatory Woman at Daily Bugle |
|
Aimee Miles Coffee Shop Waitress |
|
Tanya Bond Jazz Club Waitress |
|
Mark Kubr Jazz Club Bouncer |
|
Emma Raimi Girl With Camera |
|
Lorne Raimi Boy at the Final Battle |
|
Henry Raimi Boy at the Final Battle |
|
Alan Cohn Jazz Club Musician |
|
Dan Callahan Jazz Club Musician |
|
Daniel Cummings Jazz Club Musician |
|
Ron King Jazz Club Musician |
|
Carol Chaikin Jazz Club Musician |
|
Vance Hammond Jazz Club Musician |
|
Frank Anello NYPD Officer (uncredited) |
|
Anya Avaeva Model (uncredited) |
|
David Backus Bucket Boy (uncredited) |
|
Tony Besson Photoshoot Client (uncredited) |
|
Michael Ciesla Photographer (uncredited) |
|
Irina Costa Jazz Club Waitress (uncredited) |
|
John Crann Theater Patron (uncredited) |
|
Crystal Marie Denha Jazz Club Girl (uncredited) |
|
Amy V. Dewhurst Columbia Grad Student (uncredited) |
|
Keith Fausnaught Pedestrian (uncredited) |
|
Logan Fry Automobile Driver (uncredited) |
|
Kevin Fung Spectator (uncredited) |
|
Tony Galtieri News Spectator (uncredited) |
|
Brian Hopson News Reporter (uncredited) |
|
Andrew James Jones Jazz Club Bouncer (uncredited) |
|
Natalie Jones Girl at Key Ceremony (uncredited) |
|
Christopher Jude Student (uncredited) |
|
Brittany Krall ER Nurse (uncredited) |
|
Pierangeli Llinas Woman in Court (uncredited) |
|
Bernadette Lords British Publicist (uncredited) |
|
Natalie McNeil Girl Screaming in Camaro (uncredited) |
|
Martha Millan Oscorp Receptionist (uncredited) |
|
Michele-Nanette Miller Girl in Times Square (uncredited) |
|
Claudia Katz Minnick Robbie's Assistant (uncredited) |
|
Jen Oda Beautiful Girl (uncredited) |
|
Anjelia Pelay Beautiful Woman (uncredited) |
|
Nick Poltoranin Police Officer (uncredited) |
|
Vanessa Reseland Beautiful Woman (uncredited) |
|
La Rivers Beautiful Woman (uncredited) |
|
Bria Roberts Businesswoman (uncredited) |
|
Vanessa Ross Sandman Victim (uncredited) |
|
Brenna Roth Bad Girl (uncredited) |
|
Shade Rupe City Hall Cheerer (uncredited) |
|
Daniel Shafer Jazz Club Guest (uncredited) |
|
Abbey Skinner Café Girl (uncredited) |
|
Kristin Somo Jazz Club Patron (uncredited) |
|
Jennifer Sparks Jazz Club Waitress (uncredited) |
|
Christopher Stadulis NY Firefighter (uncredited) |
|
Arne Starr Broadway Audience Member (uncredited) |
|
Aija Terauda Model (uncredited) |
|
Evelyn Vaccaro Beautiful Woman (uncredited) |
|
Nick Vlassopoulos Bar Patron #5 (uncredited) |
|
Sincerely A. Ward Model (uncredited) |
|
Jennifer Weston ER Nurse (uncredited) |
|
Ray Wineteer Spectator (uncredited) |
|
Emily Eckes Beautiful Woman (uncredited) |
|
Samantha Ressler Girl at the Final Battle |
Production | Francine Maisler | Casting |
Production | Joseph M. Caracciolo Jr. | Executive Producer |
Visual Effects | John Frazier | Visual Effects |
Writing | Sam Raimi | Screenplay |
Directing | Sam Raimi | Director |
Writing | Sam Raimi | Screenstory |
Production | Stan Lee | Executive Producer |
Writing | Stan Lee | Comic Book |
Writing | Steve Ditko | Comic Book |
Editing | Bob Murawski | Editor |
Production | Laura Ziskin | Producer |
Production | Avi Arad | Producer |
Art | Neil Spisak | Production Design |
Costume & Make-Up | James Acheson | Costume Design |
Writing | Alvin Sargent | Screenplay |
Production | Kevin Feige | Executive Producer |
Camera | Bill Pope | Director of Photography |
Production | Grant Curtis | Producer |
Writing | Ivan Raimi | Screenplay |
Writing | Ivan Raimi | Screenstory |
Sound | Christopher Young | Original Music Composer |
Production | Kathy Driscoll-Mohler | Casting |
Art | J. Michael Riva | Production Design |
Art | Leslie A. Pope | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Katina Le Kerr | Costume Design |
Sound | Richard C. Franklin | Sound Effects Editor |
Crew | Dan Bradley | Stunt Coordinator |
Directing | Dan Bradley | Second Unit Director |
Crew | Hank Amos | Stunts |
Production | Denis L. Stewart | Unit Production Manager |
Art | Christopher Burian-Mohr | Art Direction |
Art | David F. Klassen | Art Direction |
Production | Richard Baratta | Production Manager |
Art | Dawn Swiderski | Art Direction |
Sound | Jussi Tegelman | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Gary Archer | Prosthetics |
Sound | Chris M. Jacobson | Sound Effects Editor |
Crew | Brad Martin | Stunts |
Crew | Brad Martin | Stunt Double |
Crew | Natascha Hopkins | Stunts |
Art | Suzan Wexler | Art Direction |
Crew | Aaron Vexler | Stunts |
Camera | Daniel Moder | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Vivian Baker | Makeup & Hair |
Camera | Merrick Morton | Still Photographer |
Crew | Tim Rigby | Stunts |
Production | Katie Taylor | Casting Assistant |
Crew | Samantha MacIvor | Stunts |
Crew | Paul E. Short | Stunts |
Production | Noelle Green | Production Coordinator |
Art | Kevin Cross | Set Designer |
Directing | Trudy Ramirez | Script Supervisor |
Crew | Lance Gilbert | Stunts |
Art | Aric Cheng | Set Designer |
Crew | Darrin Prescott | Stunts |
Art | Noelle King | Set Designer |
Camera | Merie Weismiller Wallace | Still Photographer |
Art | Barbara Mesney | Set Designer |
Art | Jeff Markwith | Set Designer |
Visual Effects | Ian Hunter | Visual Effects |
Sound | Bernard Weiser | Sound Effects Editor |
Art | Andrea Dopaso | Set Designer |
Production | V.W. Scheich | Production Coordinator |
Sound | Paul N.J. Ottosson | Sound Effects Editor |
Art | Theodore Sharps | Set Designer |
Art | Patte Strong-Lord | Set Designer |
Sound | Daniel Pagan | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Josh R. Jaggars | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Sheena Duggal | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Scott Stokdyk | Visual Effects |
Costume & Make-Up | Jay Wejebe | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Tina Earnshaw | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Craig Lindberg | Makeup & Hair |
Sound | Greg ten Bosch | Sound Effects Editor |
Crew | Earl A. Hibbert | Visual Effects Editor |
Production | David J. Grant | Production Supervisor |
Crew | Marguerite Pomerhn Derricks | Choreographer |
Production | John DeSimone | Production Coordinator |
Crew | Shawnna Thibodeau | Stunts |
Crew | Caroline Vexler | Stunt Double |
Visual Effects | PeiPei Alena Yuan | Visual Effects Supervisor |
Art | Brett Phillips | Set Designer |
Production | Andrew Saxe | Location Manager |
Production | John Fedynich | Location Manager |
Production | Will F. Moore | Casting Assistant |
Production | Lavelle Brown | Casting Assistant |
Visual Effects | Spencer Cook | Visual Effects |
Production | Merry Alderman | Casting Assistant |
Production | Neal Naito | Casting Assistant |
Production | Jeffrey Gafner | Casting Associate |
Art | Ellen Gessert | Location Scout |
Art | Heebok Lee | Title Designer |
Production | Greg Outcalt | Production Coordinator |
Crew | Karin Silvestri | Stunt Double |
Crew | Chrissy Weathersby Ball | Stunts |
Visual Effects | Peter Nofz | Visual Effects |
Art | Rick Newsome | Storyboard Designer |
Production | Patrick Tendai Pfupajena | Additional Production Assistant |
Crew | Kimberly Shannon Murphy | Stunts |
Crew | Jimena Ferrante | Stunt Double |
Crew | Alexis Teague | Stunts |
Crew | Alexis Teague | Stunt Double |
Crew | Alison Hyatt Simpson | Stunt Double |
Sound | Daniel Wehr | Orchestrator |