Yokuş Aşağı (2020)
Ailecek Avusturya Alpleri’nde çıktıkları kayak tatilinde büyük bir çığ tehlikesi atlattıktan sonra Billie ve Pete, hayatlarını ve birbirlerine karşı olan hislerini yeniden gözden geçirmek zorunda kalır. Böylece hayatları bambaşka bir kargaşaya doğru yol alır.
Directors:
Nat Faxon, Jim Rash.
Writers:
Jesse Armstrong, Nat Faxon, Jim Rash.
Julia Louis-Dreyfus Billie Stanton |
|
Will Ferrell Pete Stanton |
|
Zach Woods Zach |
|
Zoë Chao Rosie |
|
Miranda Otto Charlotte |
|
Giulio Berruti Guglielmo |
|
Julian Grey Finn Stanton |
|
Ammon Jacob Ford Emerson Stanton |
|
Kristofer Hivju Michel |
|
Alex MacQueen Charlie |
|
Kimberly Rydell Bar Woman |
|
Ruth Brauer-Kvam Heli Ski Employee |
|
Nadiv Molcho German Snowboarder |
|
Ferdinand Ramml Photographer |
|
Uli Richter Good-Looking Bar Guy |
|
Ramneet Dass Man |
|
Meghna Surya Woman |
|
Caroline Mercedes Hochfelner Alpine Slide Employee |
|
Peter Schorn Grizzly Lift Attendant |
Production | Anthony Bregman | Producer |
Production | Jeanne McCarthy | Casting |
Art | Florian Reichmann | Art Direction |
Sound | John Ross | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Pamela Martin | Editor |
Production | Julia Louis-Dreyfus | Producer |
Editing | David Rennie | Editor |
Sound | Robert Flanagan | Production Sound Mixer |
Camera | Danny Cohen | Director of Photography |
Production | Ruben Östlund | Executive Producer |
Writing | Ruben Östlund | Original Film Writer |
Writing | Jesse Armstrong | Screenplay |
Crew | Mike Möller | Stunt Double |
Writing | Nat Faxon | Screenplay |
Directing | Nat Faxon | Director |
Writing | Jim Rash | Screenplay |
Directing | Jim Rash | Director |
Production | Stefanie Azpiazu | Producer |
Crew | J.M. Logan | Post Production Supervisor |
Production | Erik Hemmendorff | Executive Producer |
Production | Nicole Abellara Hallman | Casting |
Editing | Keith Brachmann | Additional Editor |
Sound | Volker Bertelmann | Original Music Composer |
Production | Jo Homewood | Co-Producer |
Sound | Matt Hovland | ADR Mixer |
Crew | Tissi Brandhofer | Special Effects Coordinator |
Lighting | Jakob Ballinger | Gaffer |
Lighting | Manuel Nevosad | Rigging Gaffer |
Camera | Thomas Dirnhofer | Second Unit Director of Photography |
Camera | Thomas Dirnhofer | "B" Camera Operator |
Crew | Paul Cullen | Transportation Captain |
Sound | Dan DiPrima | Music Editor |
Art | David Warren | Production Design |
Sound | Jon Mooney | Music Editor |
Sound | Sebastian Sheehan Visconti | Sound Effects Editor |
Sound | Perry Robertson | Supervising Sound Editor |
Camera | Jaap Buitendijk | Still Photographer |
Sound | Gabriel J. Serrano | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Vince McGahon | Steadicam Operator |
Camera | Vince McGahon | "A" Camera Operator |
Costume & Make-Up | Orla Carrol | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Lynn Johnson | Makeup Department Head |
Sound | Adam DeCoster | Foley Artist |
Art | Johannes Slapa | Property Master |
Visual Effects | Brooke Lyndon-Stanford | Visual Effects Supervisor |
Crew | Emma Davie | Unit Publicist |
Production | T.K. Knowles | Associate Producer |
Production | John O'Grady | Associate Producer |
Directing | Dave Moran | Script Supervisor |
Production | Gregory Zuk | Associate Producer |
Sound | Nick Neutra | Foley Editor |
Sound | Kevin Zimmerman | Supervising Sound Editor |
Directing | Julie A. Bloom | First Assistant Director |
Crew | Michael Altman | Stunt Double |
Crew | Giedrius Nagys | Stunt Coordinator |
Camera | Emmanuel Aubry | Key Grip |
Editing | Staci Pontius | First Assistant Editor |
Sound | Jason Oliver | ADR Mixer |
Sound | Jeffrey Roy | ADR Mixer |
Production | Niamh Gale | Unit Production Manager |
Camera | Seán McDermott | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Zizi Bohrer-Lehner | Costume Supervisor |
Sound | Viktor Orri Árnason | Conductor |
Crew | Eimear O'Grady | Stunts |
Crew | Martin White | Stunts |
Crew | Aoife Byrne | Stunt Double |
Crew | Kevin Moll | Studio Teacher |
Camera | Anthony Bagley | Digital Imaging Technician |
Camera | Anastasia Romanchuka | Second Assistant Camera |
Art | Tanja Erdmann | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Kathleen Felix-Hager | Costume Designer |
Art | Ian McCaffrey | Storyboard Artist |
Costume & Make-Up | Tünde Kiss-Benke | Assistant Hairstylist |
Camera | Flo Gasser | Second Assistant "B" Camera |
Production | Valentina König | Assistant Production Coordinator |
Camera | Florian Schabel | Dolly Grip |
Art | Johnny Byrne | Set Decoration |
Camera | Paul Kölbl | Best Boy Grip |
Production | Karen Byrne | Production Secretary |
Crew | Uli Richter | Stunts |
Directing | Orla King | Second Assistant Director |
Art | Franz Xavier Spindler | Set Dresser |
Art | Gabriela Atkinson-Schuster | Art Department Assistant |
Art | Thomas Kloss Jr. | Art Department Assistant |
Directing | Stephen Rigney | Third Assistant Director |
Camera | Dieter Knestel | First Assistant "B" Camera |
Camera | René Kiefer | Drone Cinematographer |
Camera | Thomas Kreuzberger | Drone Pilot |
Sound | Matt Pendle | Boom Operator |
Lighting | Thomas Fromel | Best Boy Electric |
Costume & Make-Up | Elisabeth Nagl | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Esther Naomi Knoll | Costumer |
Costume & Make-Up | Magdalena Fuchs | Costumer |
Costume & Make-Up | Marlies Mayringer | Costumer |
Costume & Make-Up | Karoline Strobl | Assistant Makeup Artist |
Production | Ernst Vogel | Location Manager |
Production | Lisa Sellner | Assistant Location Manager |
Production | Matthias Mayer | Unit Manager |
Art | Jacob Schaefer | Construction Coordinator |
Production | Lorraine Hewson | Production Coordinator |
Production | Cara Loftus | Assistant Production Coordinator |
Production | Billi Webster | Production Accountant |
Production | Andrea Nunner | Production Accountant |
Production | Katie Lantz | Casting Assistant |
Sound | Nicholas Feil | Foley Mixer |