Kule Soygunu (2011)
Josh Covacs (Ben Stiller), New York'ta yaşayan ve şehrin en güvenli ve en lüks konutlarından birinin yöneticisidir. 10 yılı aşkındır sürdürdüğü bu görevde uçan kuş bile ondan sorulur. Fakat bu binanın en üst katında büyük bir vurguncu olan borsacı Arthur Shaw (Alan Alda) yaşamaktadır. Yatırımcılarından 2 milyar dolar çaldıktan sonra yakıyı ele veren Shaw bu süper lüks kulede ev hapsindedir ve Arthur'un en büyük mağdurları da parasını ona kaptıran kule çalışanlarıdır! Josh ve ekibi Arthur'dan hem paralarını hem intikamlarını almak için bir plan yaparlar. Büyük bir dolandırıcı olan Slide'ı ekibe dahil edip, Arthur'un dairesinde saklandığına emin oldukları 'şeyi' çalma hedefindedirler. Soyguncular acemidir, fakat yıllardır korudukları binayı herkesten daha iyi tanımışlardır...
Director:
Brett Ratner
Writers:
Ted Griffin, Jeff Nathanson.
Ben Stiller Josh Kovacs |
|
Eddie Murphy Slide |
|
Casey Affleck Charlie Gibbs |
|
Alan Alda Arthur Shaw |
|
Matthew Broderick Mr. Fitzhugh |
|
Téa Leoni Special Agent Claire Denham |
|
Michael Peña Enrique Dev’Reaux |
|
Judd Hirsch Mr. Simon |
|
Gabourey Sidibe Odessa Montero |
|
Stephen McKinley Henderson Lester |
|
Nina Arianda Miss Iovenko |
|
Marcia Jean Kurtz Rose |
|
Juan Carlos Hernández Manuel |
|
Harry O'Reilly Special Agent Danszk |
|
James Colby Special Agent Huggins |
|
Peter Van Wagner Marty Klein, Esq. |
|
Zeljko Ivanek Director Mazin |
|
Robert Downey Sr. Judge Ramos |
|
Clem Cheung Kwan |
|
Annika Pergament NASDAQ / News Reporter |
|
Lynne Rossetto Kasper Radio Host (voice) |
|
Kate Upton Mr. Hightower's Mistress |
|
Jessica Szohr Sasha |
|
Judianny Compres Rita |
|
Veronika Korvin Maid |
|
Johnny Tran Huang |
|
Julie T. Pham Huang's Wife |
|
Bojun Wang Huang's Son |
|
Spencer Malnik Kid in Lobby |
|
Nathan Asher Malnik Kid in Lobby |
|
Jarod Malnik Kid in Lobby |
|
Christina Jacquelyn Calph Victoria's Secret Saleswoman |
|
Kevin Pariseau Swarovski Jewelry Salesman |
|
Desmin Borges Modell's Sneaker Salesman |
|
Omar Nicodemo Tower Security |
|
Brian Distance Tower Security Officer |
|
Village Tower Security Officer |
|
Les Papp II Tower Security Officer |
|
Christopher Rivaro Doorman |
|
Craig 'Radioman' Castaldo Radioman |
|
Heavy D Court House Guard |
|
Robert Clohessy Parade Cop |
|
Paul Hickert Arresting Special Agent |
|
Kelvin Davis Arresting Special Agent |
|
Christopher Breslin Arresting Special Agent |
|
Ty Jones Shaw's Prison Guard |
|
Ted Lochwyn Shaw's Prison Guard |
|
Troy Hall Delivery Man |
|
Juanita Howard Mr. Newhouse's Wife |
|
Monika Plocienniczak TV News Reporter |
|
Frank Pesce Riker's Prison Guard |
|
Bob Roseman Josh's Prison Guard |
|
Alix Cross Student (uncredited) |
|
Skyler Wright Tower Guest (uncredited) |
|
Barbara Vincent Neir's Bar Waitress (uncredited) |
|
Darra Boyd Traffic Officer (uncredited) |
|
Gabriella Baldacchino Ferris Wheel Girl (uncredited) |
Production | Brian Grazer | Producer |
Production | Eddie Murphy | Producer |
Editing | Mark Helfrich | Editor |
Writing | Ted Griffin | Screenplay |
Writing | Ted Griffin | Story |
Writing | Jeff Nathanson | Screenplay |
Crew | Roman Polanski | Thanks |
Crew | Kanye West | Thanks |
Production | Karen Kehela Sherwood | Executive Producer |
Production | Kim Roth | Producer |
Sound | Dan Korintus | Dialogue Editor |
Crew | Noah Baumbach | Additional Writing |
Art | Kristi Zea | Production Design |
Sound | Anna MacKenzie | ADR Editor |
Sound | Tony Lamberti | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Andy Potvin | Dolby Consultant |
Visual Effects | Randall Balsmeyer | Visual Effects Supervisor |
Camera | Dante Spinotti | Director of Photography |
Costume & Make-Up | John Caglione Jr. | Makeup Department Head |
Crew | Joan Rivers | Thanks |
Art | Nicholas Lundy | Art Direction |
Directing | Brett Ratner | Director |
Production | Bill Carraro | Executive Producer |
Production | Bill Carraro | Unit Production Manager |
Sound | Christophe Beck | Original Music Composer |
Crew | Donald Trump | Thanks |
Sound | Randall Poster | Music Consultant |
Costume & Make-Up | Sarah Edwards | Costume Design |
Sound | Paul Hsu | Sound Effects Editor |
Production | Kathleen Chopin | Casting |
Directing | Martin Kitrosser | Script Supervisor |
Writing | Adam Cooper | Story |
Writing | Bill Collage | Story |
Directing | James M. Freitag | First Assistant Director |
Production | Gavin J. Behrman | Production Accountant |
Production | Carla Raij | Unit Production Manager |
Crew | Michael Bloomberg | Thanks |
Crew | Peter Epstein | Stunts |
Art | Diane Lederman | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Michelle Johnson | Key Hair Stylist |
Sound | Michael Feuser | Assistant Sound Editor |
Sound | Mariusz Glabinski | Sound Effects Editor |
Directing | G. A. Aguilar | Second Unit Director |
Sound | Gary A. Hecker | Foley Supervisor |
Crew | Stephanie Finochio | Stunts |
Crew | Jery Hewitt | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Evelyne Noraz | Makeup Artist |
Crew | Samantha MacIvor | Stunts |
Costume & Make-Up | LuAnn Claps | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Kate Edwards | Costume Supervisor |
Art | Claire Kirk | Art Department Coordinator |
Sound | Dave Paterson | Sound Effects Editor |
Sound | Nancy Allen | Music Editor |
Sound | Nic Ratner | Music Editor |
Sound | Brian Bowles | Supervising ADR Editor |
Crew | Greg Fitzpatrick | Stunt Double |
Art | Nick Miller | Construction Coordinator |
Sound | Michael J. Broomberg | Foley Artist |
Visual Effects | Gregory D. Liegey | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | John Bair | Visual Effects Supervisor |
Crew | Michael Hyde | Transportation Captain |
Sound | Michael Minkler | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Diane Hounsell | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Nathan J. Busch II | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Sunday Englis | Key Makeup Artist |
Crew | Jennifer Lane | Post Production Supervisor |
Costume & Make-Up | Pam Aaron | Costumer |
Art | Dave Weinman | Leadman |
Crew | Mark Edward Wright | Visual Effects Editor |
Lighting | Jay Fortune | Gaffer |
Costume & Make-Up | Naomi Donne | Makeup Artist |
Production | Meghan K. Wicker | Production Coordinator |
Camera | Lukasz Jogalla | Second Unit Director of Photography |
Costume & Make-Up | Kerrie Smith | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Mary Jo 'MJ' McGrath | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Lyndell Quiyou | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Meghan Kasperlik | Assistant Costume Designer |
Crew | Carol McConnaughey | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Sabrina Calley | Costumer |
Camera | Wilson Webb | Still Photographer |
Crew | Jill Brown | Stunt Driver |
Art | Bentley Wood | Assistant Property Master |
Sound | Warren Shaw | Supervising Sound Editor |
Camera | David Lee | Still Photographer |
Crew | Aja Frary | Stunts |
Art | Peter Gelfman | Property Master |
Crew | Caroline Vexler | Stunts |
Crew | Jennifer Lamb | Stunts |
Production | Michael Kriaris | Location Manager |
Sound | Jacob Ribicoff | Sound Effects Editor |
Sound | Tim Davies | Orchestrator |
Sound | Jerry Yuen | Utility Sound |
Camera | George Patsos | Key Grip |
Directing | Tudor Jones | Second Assistant Director |
Sound | Stuart Stanley | Sound Editor |
Sound | Bill Sweeney | Foley Editor |
Camera | Mike Yurich | Best Boy Grip |
Production | Rori Bergman | Casting Associate |
Directing | Jeremy Marks | Second Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Kimmie Guiragossian | Key Costumer |
Art | David Cooney | Storyboard Artist |
Directing | Francisco Ortiz | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Emily Gunshor | Assistant Costume Designer |
Art | Natalie N. Dorset | Assistant Property Master |
Sound | Paul Stevenson | Foley Artist |
Sound | Eric McAllister | First Assistant Sound Editor |
Costume & Make-Up | Shaun Perkins | Hairstylist |
Sound | Bobby Johanson | ADR Mixer |
Sound | Michael Rivera | ADR Recordist |
Crew | Jodi Michelle Pynn | Stunts |
Crew | Kimberly Shannon Murphy | Stunt Double |
Production | Erin Hallbauer | Location Coordinator |
Crew | Don Hewitt Sr. | Stunts |
Production | Patricia Porter | Payroll Accountant |
Production | Anne Reeves | Casting Assistant |