Terminal (2004)
Victor Navorski Amerika yolundayken ülkesinde askeri darbe olması üzerine New York'un Uluslararası Havaalanında mahsur kalıyor. Pasaportu artık geçersiz olduğu için Amerika'ya girme hakkını yitirmiş durumda olan Victor ne ülkesine geri dönebiliyor ne de Amerikaya girebiliyor. ülkesindeki savaş bitinceye kadar havaalanı terminalinin transit yolcular salonunda beklemek zorunda kaldığında başına gelmeyen kalmıyor.
Director:
Steven Spielberg
Writers:
Jeff Nathanson, Sacha Gervasi.
Tom Hanks Viktor Navorski |
|
Catherine Zeta-Jones Amelia Warren |
|
Stanley Tucci Frank Dixon |
|
Chi McBride Mulroy |
|
Diego Luna Enrique Cruz |
|
Barry Shabaka Henley Thurman |
|
Kumar Pallana Gupta Rajan |
|
Zoe Saldaña Dolores Torres |
|
Eddie Jones Salchak |
|
Jude Ciccolella Karl Iverson |
|
Corey Reynolds Waylin |
|
Guillermo Díaz Bobby Alima |
|
Rini Bell Nadia |
|
Stephen Mendel Steward First Class |
|
Valeriy Nikolaev Milodragovich |
|
Michael Nouri Max |
|
Ana Maria Quintana Government Inspector |
|
Bob Morrisey Government Inspector |
|
Sasha Spielberg Lucy |
|
Susan Slome Woman with Cart |
|
Mik Scriba Transportation Liaison |
|
Jim Ishida Yoshinoya Manager |
|
Carlease Burke Brookstone Manager |
|
Stephon Fuller Swatch Manager |
|
Dan Finnerty Discovery Store Manager |
|
Anastasia Basil La Perla Employee Julie |
|
Lydia Blanco Garza Burger King Employee |
|
John Eddins CBP Officer |
|
Kenneth Choi CBP Officer |
|
Cas Anvar CBP Officer |
|
Conrad Pla CBP Officer |
|
Danette MacKay CBP Officer |
|
Ian Finlay CBP Officer |
|
Janique Kearns CBP Officer |
|
Eddie Santiago Man on Phone |
|
Kevin Ryder Businessman |
|
Dusan Dukic Young Drug Trafficker |
|
Mark Ivanir Cab Driver Goran |
|
Matt Holland Ramada Inn Clerk |
|
Benny Golson Himself |
|
Buster Williams Bass |
|
Mike Ledonne Piano |
|
Carl Allen Drums |
|
Scott Adsit Cab Driver |
|
Robert Covarrubias Janitor |
|
Terry Haig CBP Inspector |
|
Jeff Michael Anchor |
|
Dilva Henry Anchor |
|
Michelle Arthur Field Reporter |
|
Thinh Truong Nguyen Passenger |
|
Sandrine Kwan Passenger |
|
Carl Alacchi Passenger |
|
Tanya van Blokland Passenger |
|
Evelyne de la Chenelière Passenger |
|
Laurie Meghan Phelps Homeland Security Officer |
|
Ryan Stockstad Brookstone Employee (uncredited) |
Sound | John Williams | Original Music Composer |
Production | Debra Zane | Casting |
Sound | Doug Jackson | Sound Effects Editor |
Directing | Steven Spielberg | Director |
Production | Steven Spielberg | Producer |
Camera | Janusz Kamiński | Director of Photography |
Editing | Michael Kahn | Editor |
Art | Alex McDowell | Production Design |
Production | Walter F. Parkes | Producer |
Writing | Jeff Nathanson | Screenplay |
Production | Lucie Robitaille | Casting |
Art | Anne Kuljian | Set Decoration |
Crew | Marcello Bezina | Stunts |
Costume & Make-Up | Mary Zophres | Costume Design |
Production | Laurie MacDonald | Producer |
Production | Andrew Niccol | Executive Producer |
Writing | Andrew Niccol | Story |
Writing | Sacha Gervasi | Screenplay |
Writing | Sacha Gervasi | Story |
Production | Jason Hoffs | Executive Producer |
Production | Patricia Whitcher | Executive Producer |
Art | Isabelle Guay | Art Direction |
Art | Brad Ricker | Art Direction |
Costume & Make-Up | Christine Wada | Costume Design |
Sound | Richard C. Franklin | Supervising Sound Editor |
Sound | Charles L. Campbell | Supervising Sound Editor |
Crew | Joey Box | Utility Stunts |
Production | Sergio Mimica-Gezzan | Co-Producer |
Directing | Sergio Mimica-Gezzan | First Assistant Director |
Art | Christopher Burian-Mohr | Art Direction |
Costume & Make-Up | Katalin Elek | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Daniel C. Striepeke | Makeup Artist |
Art | Nicolas Lepage | Art Direction |
Costume & Make-Up | Zoltan Elek | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Johanne Gravel | Makeup Artist |
Crew | Chris Palermo | Utility Stunts |
Sound | Odin Benitez | Sound Effects Editor |
Sound | R.J. Kizer | ADR Supervisor |
Sound | Dawn Fintor | Foley |
Sound | Mildred Iatrou | Dialogue Editor |
Sound | Alicia Stevenson | Foley |
Sound | Gary Wright | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Thomas Real | Key Hair Stylist |
Directing | David H. Venghaus Jr. | Second Assistant Director |
Crew | Patrick Sabongui | Stunts |
Crew | Michael Lantieri | Special Effects |
Visual Effects | Michael Lantieri | Special Effects Supervisor |
Crew | Doug Coleman | Stunt Coordinator |
Crew | Cheryl Lawson | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Greg Funk | Makeup Artist |
Visual Effects | Robert Stromberg | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | David Ebner | Visual Effects Supervisor |
Sound | Ron Judkins | Production Sound Mixer |
Camera | Merrick Morton | Still Photographer |
Production | Tannis Vallely | Casting Associate |
Crew | John DeLuca | Choreographer |
Crew | Marc Désourdy | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Cindy J. Williams | Makeup Artist |
Crew | Kurt D. Lott | Utility Stunts |
Costume & Make-Up | Cha Blevins | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Edouard F. Henriques | Makeup Department Head |
Editing | Michael Trent | First Assistant Editor |
Directing | Ana Maria Quintana | Script Supervisor |
Directing | Jessica Lichtner | Script Supervisor |
Art | Doug Harlocker | Property Master |
Camera | George Billinger III | Steadicam Operator |
Camera | Bruce MacCallum | Camera Operator |
Crew | Brian Machleit | Stunt Double |
Art | Helene Lamarre | Art Department Coordinator |
Camera | Mitch Dubin | Camera Operator |
Sound | Anna Behlmer | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Kerry Rossall | Utility Stunts |
Visual Effects | Cosmas Paul Bolger Jr. | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Kim Santantonio | Hair Department Head |
Sound | Peter Myles | Music Editor |
Costume & Make-Up | Paul LeBlanc | Hairstylist |
Sound | Vanessa Lapato | ADR Editor |
Costume & Make-Up | Karyn Huston | Hairstylist |
Visual Effects | Charles Gibson | Visual Effects Supervisor |
Crew | Sandy Berumen | Stunt Double |
Camera | Steven Meizler | First Assistant Camera |
Art | Andrea Carter | Art Department Coordinator |
Lighting | Clay Liversidge | Rigging Gaffer |
Editing | Patrick Crane | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Johanne Paiement | Key Hair Stylist |
Art | Vidar Neuhof | Property Master |
Lighting | Kevin Blauvelt | Rigging Gaffer |
Lighting | Brian Lukas | Rigging Gaffer |
Editing | Julia Nessling-Douglas | Digital Intermediate |
Crew | Stéphane Byl | Stunts |
Directing | Stéphane Byl | Assistant Director |
Crew | Frank L. Bare II | Utility Stunts |
Crew | Allen Robinson | Utility Stunts |
Crew | Javier Segura | Stunts |