Twist (2021)
Charles Dickens'ın klasikleşen Oliver Twist romanından uyarlanan yapımda, kimsesi olmayan Oliver Twist'in karşısına çıkan kötülüklerden kaçarken yaşadığı maceralar konu ediliyor. Yaşadığı yetimhaneden kaçmasının ardından kendisini türlü zorluklarla karşı karşıya bulan Oliver Twist, bunların üstesinden gelebilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.
Director: Martin Owen
Raff Law Oliver Twist |
|
Michael Caine Fagin |
|
Lena Headey Sikes |
|
Sophie Simnett Red |
|
Rita Ora Dodge |
|
David Walliams Losberne |
|
Franz Drameh Batesey |
|
Noel Clarke D.S. Brownlow |
|
Leigh Francis Warden Bumble |
|
Jason Maza D.S. Bedwin |
|
Dominic Di Tommaso Tom |
|
Samuel Leakey Young Oliver 1 |
|
Sally Collett Molly Twist |
|
Martin Owen Tate Security Guard |
|
Finley Pearson Young Oliver 2 |
|
Jade Alleyne Estella |
|
Adam J. Bernard Taxi Driver |
|
Elliot James Langridge Architect |
|
Decca Heggie Brittles |
|
Stephen Uppal Moody |
|
Tanya Burr Rosie |
|
Nick Nevern Ron |
|
Rick Warden Auctioneer |
|
Ian Sharp Dotheboy's Security Guard |
|
Ali Cook Porter |
|
Taylor Maza Deliveroo Rider 1 |
|
Jack Dean Deliveroo Rider 2 |
|
Ben Grass Buyer |
|
Joanna Shegera Body Double |
|
Robert Ryan Wealthy Art Patron |
Editing | Jeremy Gibbs | Editor |
Art | Tony Noble | Production Design |
Production | Gary Hamilton | Executive Producer |
Production | Walter Josten | Executive Producer |
Production | Allan Niblo | Executive Producer |
Production | Peter Hampden | Executive Producer |
Production | Norman Merry | Executive Producer |
Production | Nick Thurlow | Executive Producer |
Production | Piers Tempest | Executive Producer |
Production | Cyril Megret | Executive Producer |
Production | Tim Powell | Assistant Accountant |
Production | Matt Cohen | Executive Producer |
Production | Craig Blair | Executive Producer |
Crew | Nellie Burroughes | Stunt Double |
Writing | Matthew Parkhill | Writer |
Writing | Kevin Lehane | Writer |
Writing | John Wrathall | Writer |
Camera | Liam Iandoli | "B" Camera Operator |
Lighting | Jay Stevens | Lighting Technician |
Production | Jonathan Bowers | Executive Producer |
Production | Rita Ora | Executive Producer |
Writing | Tom Grass | Writer |
Production | Christophe Charlier | Executive Producer |
Production | Kirsty Bell | Executive Producer |
Editing | Matt Stevenson | Digital Intermediate Assistant |
Directing | Martin Owen | Director |
Production | Martin Owen | Associate Producer |
Writing | Michael Lindley | Writer |
Editing | Tom Russell | Colorist |
Production | Ben O'Farrell | Location Manager |
Production | Brandon Powers | Executive Producer |
Production | Ying Ye | Executive Producer |
Sound | Tom Linden | Original Music Composer |
Production | Paul Giordani | Location Manager |
Sound | Sven Taits | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | James Feltham | Supervising Sound Editor |
Crew | Tony Lucken | Stunt Coordinator |
Production | Steve Newton | Line Producer |
Art | Rebecca Gillies | Set Decoration |
Camera | Matt Choules | First Assistant "B" Camera |
Production | Elio Leoni-Sceti | Executive Producer |
Crew | Pamela Forster | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Samantha Kininmonth | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Samantha Kininmonth | Makeup Designer |
Production | Shanan Becker | Executive Producer |
Production | Bill Bromiley | Executive Producer |
Production | Ness Saban | Executive Producer |
Editing | William Chetwynd | Online Editor |
Directing | Rebecca Babagee | Script Supervisor |
Production | Brian Beckmann | Executive Producer |
Production | Kerrie Mailey | Casting |
Visual Effects | Gillian Simpson | Digital Compositor |
Production | Philipp Manderla | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Olivia Barningham | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Olivia Barningham | Hairstylist |
Editing | Shahid Malik | Digital Intermediate Assistant |
Sound | Adam Clayton Williams | Boom Operator |
Camera | Håvard Helle | Director of Photography |
Writing | Sally Collett | Writer |
Directing | Sally Collett | Second Unit Director |
Camera | Luca Rocchini | Second Unit Director of Photography |
Camera | Leighton Spence | "A" Camera Operator |
Crew | Andy Pilgrim | Stunt Driver |
Sound | Simon Farmer | Production Sound Mixer |
Camera | Shane de Almeida | First Assistant "A" Camera |
Lighting | Gabriel Kerbs | Lighting Technician |
Visual Effects | Seth Martiniuk | Digital Compositor |
Production | Jonathan Saba | Executive Producer |
Directing | Tom White | First Assistant Director |
Crew | Nathan Aldous | Stunt Double |
Camera | Brett McDowell | Key Grip |
Production | Verity Wislocki | Post Producer |
Directing | Teariki Leonard | Second Unit First Assistant Director |
Production | Claire Treacy | Production Accountant |
Art | Lee Fenton-Wilkinson | Graphic Designer |
Crew | Sonny Louis | Stunts |
Costume & Make-Up | Lucie Blundell Jones | Hair Supervisor |
Costume & Make-Up | Lucie Blundell Jones | Makeup Supervisor |
Art | Krasimir Rizov | Storyboard Artist |
Crew | Xavier Lake | Stunts |
Costume & Make-Up | Charlie Jones | Costume Design |
Production | JJ Bee | Casting Associate |
Lighting | Yurandi Poots | Gaffer |
Camera | Joe Lovelock | Digital Imaging Technician |
Costume & Make-Up | Harriet Ferris | Costume Supervisor |
Visual Effects | Adam Buckner | Visual Effects Producer |
Production | Ryan Hamilton | Executive Producer |
Crew | Al Holland | Stunts |
Production | Jonathan Kendall | Executive Producer |
Production | Phil McKenzie | Executive Producer |
Production | Kevin Walsh | Unit Manager |
Crew | Peter Guiney | Stunts |
Directing | Tom Allan | First Assistant Director |
Visual Effects | Dasha Sherman | Visual Effects Producer |
Production | Andrew Kotliar | Executive Producer |
Production | Elizabeth Zavoyskiy | Executive Producer |
Visual Effects | Robert Treen | Visual Effects Supervisor |
Crew | Ian Songhurst | Stunt Double |
Visual Effects | Matthew Beckwith | Special Effects Supervisor |
Crew | Catherine Peck | Stunts |
Crew | Phil Campbell | Stunt Double |
Production | Troy Mclaughlin | Location Assistant |
Camera | James Poole | Steadicam Operator |
Camera | James Poole | "A" Camera Operator |
Directing | Jack Fontaine | Third Assistant Director |
Lighting | Martin Kloud | Lighting Technician |
Editing | Maria Brandt | Digital Intermediate Assistant |
Production | Landon Gorman | Executive Producer |
Art | James Lawson | Storyboard Artist |
Crew | Ellen Steers | Unit Publicist |
Crew | Sarah Laidler | Stunt Double |
Visual Effects | Rory Heffernan | Visual Effects Coordinator |
Production | Johnathan Willis | Executive Producer |
Production | Patrick Josten | Executive Producer |
Directing | Mark Inglis | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Rebecca Robinson | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Rebecca Robinson | Hairdresser |
Art | Mark Morris | Standby Art Director |
Production | Peter Kelly | Location Manager |
Camera | Tom Forrister | Camera Trainee |
Production | James Greenslade | Executive Producer |
Production | Aavi Haas | Executive Producer |
Lighting | Bruno Inácio | Additional Lighting Technician |
Crew | Karen Redfern | Post Production Supervisor |
Production | Julia Stuart | Executive Producer |
Camera | Chris Cole | Camera Trainee |
Production | Sarah Wright | Executive Producer |
Crew | Marc Rodrigues-Bernet | Stunts |
Camera | Cameron Axsel | Second Assistant "A" Camera |
Production | Jasmine Bell | Production Assistant |
Production | Paul Hills | Post Production Accountant |
Camera | Wolf Wasserman | Grip |
Production | Alexandra Silverstone-Channer | Production Assistant |
Production | Beata Kratinova | Production Runner |
Production | Tilly James | Production Assistant |
Production | Chris Hopper | Assistant Production Coordinator |
Production | Kate Clarke | Production Coordinator |
Crew | Lori Azoor | Floor Runner |
Crew | Colin Morris | Driver |
Art | Rachel Blewitt | Location Scout |
Editing | Rob Duffield | Additional Editor |
Production | Bobby Mitchell | Extras Casting |
Lighting | Amy Wyatt | Lighting Technician |
Lighting | James lee Stevens | Lighting Technician |
Lighting | Lara Gracia Murcia | Lighting Technician |
Camera | Callum Hammett | Best Boy Grip |
Camera | Mark Barnfield | Still Photographer |
Visual Effects | Menelaos Pampoukidis | Digital Compositor |
Art | Magdalena Kronenberg-Seweryn | Assistant Art Director |
Directing | Juliet Kirby | Assistant Director |
Production | Adele Reeves | Executive Producer |
Production | Alberto Leoni-Sceti | Executive Producer |
Production | Anne-Isabelle De Bokay | Executive Producer |
Production | Davide Cottarelli | Executive Producer |