Amsterdam (2022)
1930'larda geçen Amsterdam, tanık oldukları cinayetin zanlısı haline gelen ve Amerikan tarihindeki en çirkin entrikalardan birini ortaya çıkaran üç arkadaşı takip ediyor.
Director: David O. Russell
Christian Bale Burt Berendsen |
|
Margot Robbie Valerie Voze |
|
John David Washington Harold Woodman |
|
Alessandro Nivola Detective Hiltz |
|
Andrea Riseborough Beatrice Vandenheuvel |
|
Anya Taylor-Joy Libby Voze |
|
Chris Rock Milton King |
|
Matthias Schoenaerts Detective Lem Getweiler |
|
Michael Shannon Henry Norcross |
|
Mike Myers Paul Canterbury |
|
Taylor Swift Liz Meekins |
|
Timothy Olyphant Taron Milfax |
|
Zoe Saldaña Irma St. Clair |
|
Rami Malek Tom Voze |
|
Robert De Niro General Gil Dillenbeck |
|
Mel Fair Patient Wayne |
|
Vaughn Page Patient Victor |
|
Bonnie Hellman Shirley Pratt |
|
Max Perlich Morty Baum |
|
Ed Begley Jr. General Bill Meekins |
|
Jessica Drake Assistant Mortician |
|
Colleen Camp Eva Ott |
|
Gabé Doppelt Mrs. Minter |
|
Lauren Shaw Angry Theater Patron |
|
Brandon Davis Angry Pedestrian |
|
Casey Biggs Augustus Vandenheuvel |
|
Dey Young Alvelia Vandenheuve |
|
Sean Avery Battalion Leader |
|
Gigi Bermingham Belgian Nurse |
|
André Tardieu Church Official |
|
Casey Graf Eli Bepp |
|
Rebecca Wisocky Mrs. Moran |
|
Daniel Riordan Carlton |
|
Steven Hack Dr. Malin |
|
Floyd Armstrong Fred Hinson |
|
Leonard A. Tucker Jr. Larry Hinson |
|
Baxter Humby Pinched Nerve Guy |
|
Richie Harrington Waldorf Bellman |
|
John Pirkis British Ornithologist |
|
Shedell Crying Patient |
|
Kindsey Vaughn Sterilization Woman |
|
Beth Grant Mrs. Dillenbeck |
|
Christopher Gehrman Maguire |
|
Shiree Nelson Voze Secretary |
|
Tom Irwin Mr. Belport |
|
Leland Orser Mr. Nevins |
|
David Babbitt Mr. Jeffers |
|
Mike Azevedo Gala Announcer |
|
Martin Harris Bund Chanter #2 |
|
Christopher Kager Bund Chanter #3 |
|
Donovan Hurst Bund Chanter #4 |
|
Jarrett Johnson Veteran Singer #1 |
|
Kawan DeBose Veteran Singer #2 |
|
Deon Sams Singing Soldier |
Production | Arnon Milchan | Producer |
Production | Christian Bale | Producer |
Production | Mary Vernieu | Casting |
Editing | Hank Corwin | Additional Editor |
Camera | Emmanuel Lubezki | Director of Photography |
Art | Judy Becker | Production Design |
Costume & Make-Up | Albert Wolsky | Costume Design |
Editing | Alan Baumgarten | Additional Editor |
Sound | José Antonio García | Sound Mixer |
Sound | Jonathan Fuh | Boom Operator |
Editing | Jay Cassidy | Editor |
Sound | Per Hallberg | Supervising Sound Editor |
Directing | David O. Russell | Director |
Production | David O. Russell | Producer |
Writing | David O. Russell | Writer |
Production | Michael Schaefer | Executive Producer |
Production | Anthony Katagas | Producer |
Production | Anthony Katagas | Unit Production Manager |
Costume & Make-Up | Joel Harlow | Prosthetic Makeup Artist |
Crew | Denney Pierce | Stunts |
Crew | Brian Simpson | Stunts |
Crew | Eddie Yansick | Stunts |
Production | Drake | Executive Producer |
Sound | Drake | Songs |
Sound | Daniel Pemberton | Original Music Composer |
Crew | Brian Duffy | Stunt Double |
Production | Lindsay Graham Ahanonu | Casting |
Crew | Kelly Richardson | Stunt Double |
Production | Tracey Landon | Unit Production Manager |
Production | Tracey Landon | Co-Producer |
Crew | Vlad Rimburg | Stunts |
Crew | Clint Jones | Stunts |
Production | Matthew Budman | Producer |
Camera | Chris Moseley | Additional Camera |
Camera | P. Scott Sakamoto | Steadicam Operator |
Camera | P. Scott Sakamoto | "A" Camera Operator |
Visual Effects | Allen Maris | Visual Effects Supervisor |
Crew | Brian Machleit | Stunt Double |
Crew | Anna Thea Bogdanovich | Thanks |
Crew | Tim Pedegana | Post Production Supervisor |
Crew | Frank Torres | Stunt Coordinator |
Lighting | Michael Bauman | Gaffer |
Camera | Kalia Prescott | Camera Loader |
Art | Alexander Wei | Supervising Art Director |
Art | Alexander Linde | Assistant Art Director |
Crew | Lauren Shaw | Stunt Double |
Crew | Tom McComas | Stunt Double |
Camera | Andy Harris | Other |
Costume & Make-Up | J.R. Hawbaker | Costume Design |
Production | Doug Torres | Co-Producer |
Directing | Doug Torres | First Assistant Director |
Production | Sarena Cohen | Associate Producer |
Crew | Jose L. Vasquez | Stunts |
Crew | Horace Knight Jr. | Stunt Double |
Crew | Keith Kuhl | Choreographer |
Directing | Christina Fong | Second Assistant Director |
Production | Eliana Adise | Associate Producer |
Art | Danielle Osborne | Art Direction |
Sound | Trygge Toven | Music Supervisor |
Crew | Keenen Bray | Stunt Double |
Camera | Mateo Bourdieu | First Assistant "A" Camera |
Camera | Arthur To | Digital Imaging Technician |
Camera | Paul Metcalf | First Assistant "B" Camera |
Crew | Brent Jones | Stunts |
Camera | Max Deleo | Second Assistant "B" Camera |
Production | Yariv Milchan | Executive Producer |
Camera | Josh Quiros | Other |
Production | Liv Banks | Production Supervisor |
Production | Adel 'Future' Nur | Executive Producer |
Camera | Roger Spain | Second Assistant "A" Camera |
Crew | Carlton Fluker | Stunts |
Production | Sam Hanson | Executive Producer |
Camera | Seth A. Peschansky | Other |
Camera | Chester Milton | Other |
Crew | Emmeline Luka Bale | Thanks |
Sound | Givēon | Songs |
Crew | Rex Bale | Thanks |
Crew | Adam G. Simon | Stunts |
Directing | Kristina Massie | Second Second Assistant Director |
Camera | Ernest Dickerson Jr. | Camera Loader |
Camera | Jacques A. Vincent | Other |
Sound | Rachel Schroeder | Utility Sound |
Crew | Sibi Bale | Thanks |